За ForexForum.bg - предложения и препоръки

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Re: За ForexForum.bg

Мнение от Stefanov » 21 яну 2014, 09:27

Lucifer написа:Каква е историята с инстафорекс ? Разбирам ,че е спамерски ама ме заинтригувахте с това форум Х .
дават бонус като тук,ама се спами яко.Но от няколко дни форума не бачка...

antdim
Регистриран: 28 юни 2012, 01:22

Мнение от antdim » 21 яну 2014, 11:35

Полезни теми има навсякъде,важното е да ги отсее човек.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2014, 14:36

alexandar написа:Подкрепям идеята ти Георги, добре е всеки да прецени доколко даден пост му е бил полезен и при 10 гласувания Желев да реши дали да го възнагради с благодарност. :wink:
Ще помисля дали не можем автоматично да възнаграждаваме тези мнения при 10 благодарности. Ако е получил 10 благодарности, мнението без съмение заслужава д бъде бонифицирано.

Ако някой реши, че може да злоупотребява, регитрирайки множество профили, ще бъде хванат по IP и баннат.

Потребителски аватар
danielkaradjov
Регистриран: 29 апр 2013, 15:39

Мнение от danielkaradjov » 21 яну 2014, 14:52

освен да бъде баннат може и с парите от постовете му да си направим една софра за негово здраве .. шегата на страна не бях писал в форума доста време и тук демографския срив не е оказал такова влияние като по улиците доста е живнало, наистина мисля ,че в международен мащаб форума е един от най - развитите
NOVUS ORDO SECLORUM

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 21 яну 2014, 14:54

S.Zhelev написа:
alexandar написа:Подкрепям идеята ти Георги, добре е всеки да прецени доколко даден пост му е бил полезен и при 10 гласувания Желев да реши дали да го възнагради с благодарност. :wink:
Ще помисля дали не можем автоматично да възнаграждаваме тези мнения при 10 благодарности. Ако е получил 10 благодарности, мнението без съмение заслужава д бъде бонифицирано.

Ако някой реши, че може да злоупотребява, регитрирайки множество профили, ще бъде хванат по IP и баннат.
Желев, ами ако минава през проксита ще можеш ли да го хванеш?

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2014, 15:05

sakral написа:
S.Zhelev написа:

Желев, ами ако минава през проксита ще можеш ли да го хванеш?
През прокси няма да ги хвана, но си мисля да има някакво допълнително изискване, за да може потребителят да "благодари". Примерно 100 мнения във форума.

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 21 яну 2014, 15:06

S.Zhelev написа:

Аз мисля, че е по-добре Вие да проверявате тези коментари с по 10 харесвания, защото аз например мога да накарам няколко приятеля да регистрират акаунти просто ей така и да ми цъкат харесвания на всеки коментар.Да не говорим, че имам 2 телефона с различен интернет, таблет и 2 лаптопа - 5 различни акаунта мога да направя, и на всеки коментар мога да получавам по 5 харесвания веднага.Много начини има за манипулации.Въпреки че парите не са много все пак се дават без особен труд, така че може поне да има едно изискване което е сегашното, но да е по-лесно за Вас като и ние покажем кои коментари наистина ни харесват, а след това Вие да прецените дали наистина си заслужава или просто някой е получил ей така 10 харесвания.

Вие си знаете най-добре, аз просто се опитвам да го направя така че да не се възползва всеки от тези благодарности и да си праска коментари, които с нищо не помагат, но все пак да получава благодарност.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 21 яну 2014, 15:08

Gosho1991 написа:
S.Zhelev написа:

Аз мисля, че е по-добре Вие да проверявате тези коментари с по 10 харесвания, защото аз например мога да накарам няколко приятеля да регистрират акаунти просто ей така и да ми цъкат харесвания на всеки коментар.Да не говорим, че имам 2 телефона с различен интернет, таблет и 2 лаптопа - 5 различни акаунта мога да направя, и на всеки коментар мога да получавам по 5 харесвания веднага.Много начини има за манипулации.Въпреки че парите не са много все пак се дават без особен труд, така че може поне да има едно изискване което е сегашното, но да е по-лесно за Вас като и ние покажем кои коментари наистина ни харесват, а след това Вие да прецените дали наистина си заслужава или просто някой е получил ей така 10 харесвания.

Вие си знаете най-добре, аз просто се опитвам да го направя така че да не се възползва всеки от тези благодарности и да си праска коментари, които с нищо не помагат, но все пак да получава благодарност.
Напълно съгласен, все пак има много начини за манипулация :!:

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 21 яну 2014, 15:13

За да няма спекулации, хитрини и тем подобни и колегата Желев да не се занимава с '' глупости '' така или иначе бонус всеки получава за писане, нещата най-добре е да останат на сегашното им положение. :wink:
Иначе ще се получи така наречения '' бонусарски'' форум, а и контрола върху спама да не спада!
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 21 яну 2014, 15:19

S.Zhelev написа:

Винаги ще има групички, дето си разменят благодарности. Трябва да четеш всяко мнение, и накрая пак ти да вземаш решение. Не си струва. По-добре да остане сега действащата система.
:-?

laz0
Регистриран: 08 юли 2013, 17:54

Мнение от laz0 » 21 яну 2014, 16:06

Georgi написа: Винаги ще има групички, дето си разменят благодарности. Трябва да четеш всяко мнение, и накрая пак ти да вземаш решение. Не си струва. По-добре да остане сега действащата система.
:-?
+1

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 21 яну 2014, 17:06

Аз дадох идеята просто, защото виждам, че има много мнения, които са супер помагащи(аз лично съм благодарил много пъти на хора, които са ми помагали с анализи което си е важно според мен), но не са получили благодарности.Иначе сегашния вид на системата е добър, но според мен ощетява някои потребители.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2014, 17:16

Gosho1991 написа:Аз дадох идеята просто, защото виждам, че има много мнения, които са супер помагащи(аз лично съм благодарил много пъти на хора, които са ми помагали с анализи което си е важно според мен), но не са получили благодарности.Иначе сегашния вид на системата е добър, но според мен ощетява някои потребители.
Сегашният вид на системата е твърде субективен и макар неволно, вероятно съм пропуснал много полезни неща. Още повече, че за всеки оценява като полезни разнични постове.

До края на месеца всеки ще може да изкаже благодарността си за полезния пост на колега с едно цъкване. Дали и при какви условия благодарностите ще водят до бонус, тепърва ще реша.

zlatin2000
Регистриран: 05 яну 2013, 14:33

Мнение от zlatin2000 » 21 яну 2014, 17:22

браво ,радвам се че форума върви към развитие и не тъпче на едно място.Но определено трябва да се сложи някакъв филтър,за да не се изпорти идеята.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 23 яну 2014, 01:54

Всеки мисли как да си увеличи бонуса и подобни ( типично по български) обаче до колкото аз го разбирам спам и флууд не се бонифицира т.е. темите във лафче не би трябвало да се бонифицират след като нямат нищо общо с форекс . Мислех си ,че сумата ,която пише като бонус се смята на всички мнения ,но това не значи ,че реално имаш толкова ( главно защото след като се изтегли веднъж не се намалява ,а остава бройката) и по тази логика мислех ,че не се бонифицират ,но започвам да се съмнявам и затова питам дали се бонифицират . Ако се - предлагам да не се ,защото аз мога на всяка една тема във лафче да пускам по мнение като примерно днеска хумор утре песен други ден филм и така да си направя бонуса без изобщо да съм коментирал форекс.
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

ElenaS
Регистриран: 16 дек 2013, 16:43

Мнение от ElenaS » 23 яну 2014, 13:38

Lucifer написа:Всеки мисли как да си увеличи бонуса и подобни ( типично по български) обаче до колкото аз го разбирам спам и флууд не се бонифицира т.е. темите във лафче не би трябвало да се бонифицират след като нямат нищо общо с форекс . Мислех си ,че сумата ,която пише като бонус се смята на всички мнения ,но това не значи ,че реално имаш толкова ( главно защото след като се изтегли веднъж не се намалява ,а остава бройката) и по тази логика мислех ,че не се бонифицират ,но започвам да се съмнявам и затова питам дали се бонифицират . Ако се - предлагам да не се ,защото аз мога на всяка една тема във лафче да пускам по мнение като примерно днеска хумор утре песен други ден филм и така да си направя бонуса без изобщо да съм коментирал форекс.
Доста крайно е това мнение. Не съм забелязала някой да се е скъсал да пуска вицове заради бонуса. А лафчето е готино, може да се забавляваш, докато чакаш :smile:

Потребителски аватар
absfresh
Регистриран: 18 дек 2012, 15:42

Мнение от absfresh » 23 яну 2014, 14:59

S.Zhelev написа:
tanewa написа:Дано това да е тенденция!
Успех на всички :smile:

Колкото е форумът на InstaForex (т.нар. форум X) - лично аз се радвам, че има форум, който да събере всички графомани. Една немалка част от най-активните му потребители бяха членове на Forexforum.bg до началото на 2011, когато се наложи да ги банна поради постоянните свади, които провокираха.

Тогава някои пророкуваха края на този форум. Радвам се, че заедно имаме възможността категорично да ги опровергаем.
Какво е графоман, бре мен?
Информация за управлението на риска ми.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=68 ... 606#p58606

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 23 яну 2014, 15:37

Lucifer написа:Всеки мисли как да си увеличи бонуса и подобни ( типично по български) обаче до колкото аз го разбирам спам и флууд не се бонифицира т.е. темите във лафче не би трябвало да се бонифицират след като нямат нищо общо с форекс . Мислех си ,че сумата ,която пише като бонус се смята на всички мнения ,но това не значи ,че реално имаш толкова ( главно защото след като се изтегли веднъж не се намалява ,а остава бройката) и по тази логика мислех ,че не се бонифицират ,но започвам да се съмнявам и затова питам дали се бонифицират . Ако се - предлагам да не се ,защото аз мога на всяка една тема във лафче да пускам по мнение като примерно днеска хумор утре песен други ден филм и така да си направя бонуса без изобщо да съм коментирал форекс.
тц тц я да видим тука сега с това мнение явно визираш себе си регистриран си миналът година септември края на януари тази година - бонус 350
а моя милост -да видим 23 юни 2012 и досега бонус едва 219 лв ...мдаа направо бледнея пред тебе явно с твоите мнения си помогнал на много хора.... мда а после кой бил спамер
не обръщай внимание на туй мнение то е за бонус разбираш ли ... аз обожавам бонусите :grin:
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 23 яну 2014, 19:55

Графомания (от гръцкото γραφε, писане и μανία, безумие, изстъпление) e болезнено влечение и пристрастяване към усилено и безплодно писане, към многословно и безполезно съчинителство.

Това пише за графоманите в wikipedia. До сега не съм чертал графики с прогнози - смятам че не е нужно, пазара винаги има последната дума. Гледам графиката за да се ориентирам по движението на цената и за точките на вход и изход при сделка, основно търгувам според икономическите новини, това е добра стратегия според мен. :smile:

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 23 яну 2014, 20:45

trade написа:
тц тц я да видим тука сега с това мнение явно визираш себе си регистриран си миналът година септември края на януари тази година - бонус 350
а моя милост -да видим 23 юни 2012 и досега бонус едва 219 лв ...мдаа направо бледнея пред тебе явно с твоите мнения си помогнал на много хора.... мда а после кой бил спамер
не обръщай внимание на туй мнение то е за бонус разбираш ли ... аз обожавам бонусите :grin:
Аз имам повече мнения от теб ,но това не значи ,че съм тръгнал за бонуса . Аз съм всеки ден пред компа и е нормално .Аз лично съм прегледал от както съм се включил всяко мнение и да бъда изцяло честен аз се регистрирах на 06 сеп. ,а започнах форекс на 5ти .Започнах имах въпроси и все още като чуя нещо и съм ''чул недочул'' питам за да разбера . И това мое предложение не идва от там ,че аз го правя или някой вече го е направил ( нямам и нищо против Лафчето според мен е забавно ) ,но всички говорите как един форум ( няма да правя реклама ама го знаете кой е ) е спрял и как всички там пишат за бонус и ще дойдат тук . Хем ако някой пише за бонус само е много лошо и трябва да се ограничи ,хем ако се даде предложение как да се попречи се визира някого .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Отговори

Върни се в “ЛАФЧЕ”