FOREX - Моята система в действие

Как да създадем търговска система в 6 лесни стъпки. Пример за търговска система.
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
6 получени
1 дадени

FOREX - Моята система в действие

Мнение от admin » 13 май 2009, 11:37

Моята система в действие

Както можете да видите, имаме всички компоненти на една добра търговска система. Първо, взехме решение това да е суинг трейдинг система и ще търгуваме на дневна графика. След това използвахме пълзящи средни за да идентифицираме новия тренд възможно най-рано.

Stochastics ни помага да определим дали е добре да влезем в позиция при пресичането на пълзящите средни, избягвайки свръхкупен или свръхпродаден пазар. RSI е допълнителен инструмент, който ни помага да определим силата на тренда.

След като определихме комбинацията индикатори, определихме и риска. С тази система рискуваме 30 пипа на всяка сделка. Обикновено колкото по-голям е таймфреймът, толкова по-голям е и стопът. По-голяма е и очкваната печалба.

После ясно определихме правилата за влизане и излизане от позиция. Сега трябва да започнем с тестването на системата, провеждайки ръчен бектест.

Ето 2 примера:

Изображение

На гряфиката се вижда, че според правилата на системата ни, моментът е добър за влизане в дълга позиция. За теста е необходимо да запишете цената на входа, нивото на стопа и изхода. След това трябва да преместите графиката свещ по свещ, за да видите как се развива трейда.

Изображение

В този случай бихте спечелил солидна сума. Бихтемогли да си купите нещо хубаво след трейд като този. Можете да видите, че моментът на пресичането на пълзящите средни е добър за излизане. Разбира се, не всички сделки ще са толкова секси. Някои ще изглеждат доста по-зле, но трябва да помните, че е важно да спазате дисциплина и да се придържате към правилата на системата за търговия.

Изображение

В този пример се вижда, че критериите са изпълнени и можем да влезем в къса позиция. Сега трябва да запишен цената, на която сме влезли, стопа и стратегията за илизане. След това местим графиката свещ по свещ за да видим какво се случва. Залагам $1000, че сделката ще е печеливша.

Изображение

Брей, не е ли изумително?! Така се случи, че пак познах! Можете да видите, че трябва позицията трябва да се държи докато пълзящите средни отново се пресекат и RSI се върне на 50.

Знаем, че най-вероятно мислите, че тази система е твърде проста, за да бъде печеливша. Вярно е, че е проста. Не трябва да се плашите от простите неща. Всъщност в света на трейдърите често ще срещатe акронима KISS. Той означава Keep It Simple Stupid (Запази го просто, глупчо).

Това означава, че търговските системи не трябва да са сложни. Не са ви нужни хиляди индикатори на графиките. Всъщност, запазвайки системата проста, ще си спестите много главоболия.

Най-важното нещо е дисциплината. Не можем да пожем да подчертаем това достатъчно. Всъщност, май можем

ТРЯБВА ВИНАГИ ДА СЕ ПРИДЪРЖАТЕ КЪМ ПРАВИЛАТА НА ТЪРГОВСКАТА СИ СИСТЕМА!

Ако сте бектествали системата си и след това 2 месеца сте търгували с нея на демо, би трябвало да се чувствате достатъчно уверени, че ако следвате правилата, ще бъдете успешен в дългосрочен план.

Вярвайте във вашата система и вярвайте в себе си!

<<<Моята съвсем проста система << >> Търговски системи – обобщение>>>

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Re: FOREX - Моята система в действие

Мнение от sakral » 29 юли 2013, 14:18

Това бих го пробвал, много прилича на системата, която в момента тествам.

Потребителски аватар
visitor
Регистриран: 08 авг 2013, 12:36

Мнение от visitor » 16 авг 2013, 13:11

Каква е разликата между графиките в trader.bg Свещ и Heikin-Ashi?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 16 авг 2013, 13:49

visitor написа:Каква е разликата между графиките в trader.bg Свещ и Heikin-Ashi?
Heikin-Ashi осреднява, на база предишната свещ, точно какво не помня вече, а нормалната свещ показва случилото се само в нейния период от отварянедо затваряне.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 16 авг 2013, 15:19

K_W написа:
visitor написа:Каква е разликата между графиките в trader.bg Свещ и Heikin-Ashi?
Heikin-Ashi осреднява, на база предишната свещ, точно какво не помня вече, а нормалната свещ показва случилото се само в нейния период от отварянедо затваряне.
Аз по едно време ползвах само Heikin-Ashi и доста добре хващах посоките ама . . . :smile:

TASSADAR
Регистриран: 16 авг 2013, 21:42

Мнение от TASSADAR » 16 авг 2013, 21:51

Здравейте !

Системата ми изглежда интересна и искам да я пробвам.

От скоро се занимавам с форекс и искам да попитам какво ще рече "суинг трейдинг система" ?

Какви точно параметри използваш за Stochastics и RSI ?

И за да съм сигурен че съм разбрал правилно синята линия е 10 ЕМА, а червената е 5 ЕМА. Така ли е ?

И последен въпрос - тази система може ли да се ползва примерно на часова или 4-часова графика ?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 17 авг 2013, 08:35

TASSADAR написа:Здравейте !

От скоро се занимавам с форекс и искам да попитам какво ще рече "суинг трейдинг система" ?

И за да съм сигурен че съм разбрал правилно синята линия е 10 ЕМА, а червената е 5 ЕМА. Така ли е ?

И последен въпрос - тази система може ли да се ползва примерно на часова или 4-часова графика ?
Суинг трейд е начин на търговия при който трейдъра се стремеи да хване краткотрайни трендове(залюлявания-суингове) на цената в дадена посока. Позицията се държи от 1 до няколко дни, може и седмици. Използват се графики над 1 час.
Това класифициране според периода в който държиш позиция е много условно, и не е необходимо да се съобразяваш с него по какъвто и да е начин.
Щом си начинаещ бих ти препоръъчал да не променяш параметрите на индикаторите.
За ЕМА правилно си разбрал, винаги по-малко периодната, прави по-начупени движения и е по-близо до баровете.
Сигналите на големите периоди винаги са по-надеждни.
Аз по едно време ползвах само Heikin-Ashi и доста добре хващах посоките ама . . . :smile:
... занули сметката и от тогава си спамиш за бонус :lol:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 17 авг 2013, 09:00

То в този форум спама не се толерира много много :)

danielfx
Регистриран: 26 юни 2013, 13:14

Мнение от danielfx » 17 авг 2013, 16:18

Здравей,за суинг трейд гледай само 4 часовата графика(а по малките вече за вход или изход).Стокхастик и рси са много добри индикатори-стокхастика ползвай бавната версия на 14:3:3,а рси 14.
Stefanov написа:То в този форум спама не се толерира много много :)
Така и трябва в един друг бг форум само спамят но както и да е.

Потребителски аватар
visitor
Регистриран: 08 авг 2013, 12:36

Мнение от visitor » 28 сеп 2013, 18:04

K_W написа:

Суинг трейд е начин на търговия при който трейдъра се стремеи да хване краткотрайни трендове(залюлявания-суингове) на цената в дадена посока. Позицията се държи от 1 до няколко дни, може и седмици. Използват се графики над 1 час.
Това класифициране според периода в който държиш позиция е много условно, и не е необходимо да се съобразяваш с него по какъвто и да е начин.
Щом си начинаещ бих ти препоръъчал да не променяш параметрите на индикаторите.
За ЕМА правилно си разбрал, винаги по-малко периодната, прави по-начупени движения и е по-близо до баровете.
Сигналите на големите периоди винаги са по-надеждни.
... занули сметката и от тогава си спамиш за бонус :lol:
Всеки пише за 50те стотинки :wink: Не знам някой да се е отказал от тях.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 28 сеп 2013, 18:26

Тази система е от 13 май 2009 година.Имайки предвид колко много време е минало бих искал да попитам тази система още ли е актуална?
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 28 сеп 2013, 21:52

Lucifer написа:Тази система е от 13 май 2009 година.Имайки предвид колко много време е минало бих искал да попитам тази система още ли е актуална?
Ами актуална е, защо да не е. Всяка система може да печели при определени пазарни условия. В конкретния случай ни трябва тренд. Както знаем пазара е динамичен (променлив), от което следва, че само с тези няколко индикаторчета надали ще стане работата в дългосрочен план. Зависи от целите които си поставятме. Ако хванеш 1-2-3 такива трендови месеца и си си изпълнил годишния план, може през останалото време да си траеш, но много ме съмнява да стоиш настрани, при което със следващите сделки има вероятност да потънеш и да извадиш извода, че системата не работи, при което може и да си прав, зависи от гледната точка. :) Ох да спирам, че много дълго стана това изречение.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 28 сеп 2013, 21:59

kompira написа:
Lucifer написа:Тази система е от 13 май 2009 година.Имайки предвид колко много време е минало бих искал да попитам тази система още ли е актуална?
Ами актуална е, защо да не е. Всяка система може да печели при определени пазарни условия. В конкретния случай ни трябва тренд. Както знаем пазара е динамичен (променлив), от което следва, че само с тези няколко индикаторчета надали ще стане работата в дългосрочен план. Зависи от целите които си поставятме. Ако хванеш 1-2-3 такива трендови месеца и си си изпълнил годишния план, може през останалото време да си траеш, но много ме съмнява да стоиш настрани, при което със следващите сделки има вероятност да потънеш и да извадиш извода, че системата не работи, при което може и да си прав, зависи от гледната точка. :) Ох да спирам, че много дълго стана това изречение.
Значи е актуална и добър метод за печелене ,но мога да изгубя от това?И защо месечен тренд?До колкото разбрах действа системата и в 4 часови графики и сделките са средно за един два дни или седмица.
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 28 сеп 2013, 22:25

Lucifer написа:
kompira написа:
Значи е актуална и добър метод за печелене ,но мога да изгубя от това?И защо месечен тренд?До колкото разбрах действа системата и в 4 часови графики и сделките са средно за един два дни или седмица.
Отвори една дневна или 4-часова графика, наложи всички индикатори както са описани в горната система и прегледай как са се рисували назад във времето и ще си отговориш на много въпроси. Под МТ4 може да направиш и симулация на бектест, при която се рисуват бар след бар и си трейдваш както би го правил реално. (ако имаш интерес за това, ще го дискутираме отделно). Така ще видиш как би работела системата назад във времето. Разбира се, това е само история, бъдещето е неясно, но пък една система ако не е работела в миналото, аз лично не залагам големи надежди и за бъдещия и успех.

До тук ми капеше мед от устата, сега ще го дам малко по-хард относно системата. За мен специално такива системи не работят и какви то и да било индикатори като цяло, но това е само мое виждане. По-горе споменах за възможността за симулиране назад във времето, което ще ти помогне сам да си тестваш стратегиите, пък токувиж откриеш нещо, което ще ти е от полза, персонално за теб. Успех!

И един малко по тъжен финал. Ако мислиш, че някъде в нета ще откриеш нискорискова система, която ще печели винаги, то ще те разочаровам.
В тази тема бях споделял впечатления от роботите и стратегиите като цяло:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... 065#p75065

Stani
Регистриран: 02 апр 2020, 04:31

Мнение от Stani » 14 апр 2020, 15:36

Здравейте, може ли някой да ми каже защо имате такава голяма разлика между демо версията и реалната сметка. Прикачвам скрийн шот от двете. Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Screenshot_20200414-072602_MetaTrader 4.jpg
Screenshot_20200414-072602_MetaTrader 4.jpg (585.01 KБ) Видяна 2577 пъти
Screenshot_20200414-072617_MetaTrader 4.jpg
Screenshot_20200414-072617_MetaTrader 4.jpg (585.62 KБ) Видяна 2579 пъти

Отговори

Върни се в “Създайте ваша собствена система за търговия”