FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
157 получени
252 дадени
Контакти:

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2013, 19:49

tomsan написа:Здравейте колеги отдавна не сам писал

закачих се на GBP/USD 1.5560 с голям обем да видим ще ме заведели до 1.5200 :smile: :smile:
zlatin2000 написа:кабела закачи къса поръчка от 1,555,но като гледам ще пробва 1,56.От там очаквам надолу до 1,53 да си тества долната линия на канала
Струва ми се, че малко бързате. Като гледам как го засилиха паунда вчера и как мачкат долара по всички фронтове, ми се вижда доста вероятно GBPUSD да обере стоповете над 1.5750 преди по-съществена корекция. Аз съм сложил един sell limit на 1.5757, да видим дали ще го закачи.

Потребителски аватар
tomsan
Регистриран: 21 авг 2012, 11:40

Мнение от tomsan » 08 авг 2013, 19:58

S.Zhelev написа:

закачих се на GBP/USD 1.5560 с голям обем да видим ще ме заведели до 1.5200 :smile: :smile:
zlatin2000 написа:кабела закачи къса поръчка от 1,555,но като гледам ще пробва 1,56.От там очаквам надолу до 1,53 да си тества долната линия на канала
Струва ми се, че малко бързате. Като гледам как го засилиха паунда вчера и как мачкат долара по всички фронтове, ми се вижда доста вероятно GBPUSD да обере стоповете над 1.5750 преди по-съществена корекция. Аз съм сложил един sell limit на 1.5757, да видим дали ще го закачи.

Съмняваме да стигне до 1.5757 да носи прав?
ако стигне до там увеличавам обема малко :wink: :wink:

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2013, 20:02

Щом обемът не е толкова голям, че да те притесняват 2 фигури срещу тебе, значи всичко е наред :smile:

Novaka76
Регистриран: 25 сеп 2012, 16:40

Мнение от Novaka76 » 08 авг 2013, 20:27

S.Zhelev написа:

Жица - убавица :wink: 1.5780 - 90 зоната е важна СПОРЕД МЕН. До там со кротце со благо и со малко кютек ще я бутат ако довечера в 0 часа ГМТ затворим над 1.55 , ако видим часов клоуз под това ниво , Честито на скъсилите бих казал :drinks:

Специално за ТРЕЙДЪРА дет го молят за доверително управление с по много К $ Цв..Рррррр искам да изкажа съболезнования Еврото му събори довара (ма то за него "с премерен риск" и с до 5% от капитала едни 100-на пипа са едно нищо :lol: :lol: :lol: ) , айй Цв...Рррр .... :drinks:
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.

Novaka76
Регистриран: 25 сеп 2012, 16:40

Мнение от Novaka76 » 08 авг 2013, 20:34

А, ей го за днес ризълта от моя дей сешън в спец сметката за г-на Радославова и за който иска да мисли де :grin: :grin:

Изображение
Мнението ми не бива да се счита като препоръка за отваряне на сделки, а демонстрация на възможността да се печели стабилно от FOREX маркета.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 08 авг 2013, 21:06

Интересна статия за йената и Японската централна банка...все пак си мисля, че едва ли ще видим такива стойности скоро.
"Пасивна ли е Японската централна банка? Анализатори смятат, че банката има какво още да направи за икономиката.
Според Йеспер Кол, директор на звеното за анализи на JPMorgan Securities в Япония само драматична промяна в курса на йената би накарала банката да се намеси. „Ако един долар се разменя за 90 йени, централната банка може да се „изнерви“ и да преразгледа политиката си“, смята той.
http://www.investor.bg/aziia/336/a/pasi ... ka,155710/
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 08:37

S.Zhelev написа:Щом обемът не е толкова голям, че да те притесняват 2 фигури срещу тебе, значи всичко е наред :smile:

И на мен ми се струва странно, за да не те притесняват две фигури трябва да си влезнал 0.00..% от сметката, или просто да си на демо. Другия вариант е даси позишън, или дългосрочен суинг трейдър и да чакаш 1000-2000 пипса. В противен случай ММ трябва да се преосмисли.
Интересна статия за йената и Японската централна банка...все пак си мисля, че едва ли ще видим такива стойности скоро.
"Пасивна ли е Японската централна банка? Анализатори смятат, че банката има какво още да направи за икономиката.
Според Йеспер Кол, директор на звеното за анализи на JPMorgan Securities в Япония само драматична промяна в курса на йената би накарала банката да се намеси. „Ако един долар се разменя за 90 йени, централната банка може да се „изнерви“ и да преразгледа политиката си“, смята той.
http://www.investor.bg/aziia/336/a/pasi ... ka,155710/

Принципно фундамента не ме интересува, но ако трябва да разсъждаваме, в написаното има логика, японците трябва да са доволни от тазгодишния тренд и да не стават нагли, това че пробиха 100-тицата няколко пъти си е успех, според мен толкова пъти минаха отгоре и отдоло, за да намалят психологическия сантимент към това ниво. Нормално би било да има една по дълбока корекция, може би 91 дори до 88(като гледам дневната). Ако искат трайно да се задържат над 100, това е пътя.

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 09 авг 2013, 12:07

Озито е стигало 5 фигури срещу мен, понеже играя без стопове. В момента GBP/USD е близо 3 фигури срещу мен. Озито в момента е 2 фигури...
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 12:27

B-52 написа:Озито е стигало 5 фигури срещу мен, понеже играя без стопове. В момента GBP/USD е близо 3 фигури срещу мен. Озито в момента е 2 фигури...
Е браво, определено ИГРАЕШ , ама щом ти е скучно и искаш емоции. :-?

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 09 авг 2013, 12:49

K_W написа:
B-52 написа:Озито е стигало 5 фигури срещу мен, понеже играя без стопове. В момента GBP/USD е близо 3 фигури срещу мен. Озито в момента е 2 фигури...
Е браво, определено ИГРАЕШ , ама щом ти е скучно и искаш емоции. :-?
Еее, изкарвам по някой лев... :wink: Не съм занулявал сметката /да чукна на дърво/. Просто такъв е риска, когато ТЪРГУВАШ без ''задължителен"стоп...А в дебелите книги пише " задължителен стоп на еди колко си пипса под...., над..." :grin:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 13:04

Не знам, аз без стоп не мога да си представя как се търгува, ами ако хванеш някой тренд като при йената, какво ще правиш. Разбирам много голям стоп, да кажем няколко х100 пипса, но да го има, да можеш да кажеш "това няма да го удари, но повече и не бих си позволил да изгубя".

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 09 авг 2013, 13:26

K_W написа:
S.Zhelev написа:Щом обемът не е толкова голям, че да те притесняват 2 фигури срещу тебе, значи всичко е наред :smile:
И на мен ми се струва странно, за да не те притесняват две фигури трябва да си влезнал 0.00..% от сметката, или просто да си на демо. Другия вариант е даси позишън, или дългосрочен суинг трейдър и да чакаш 1000-2000 пипса. В противен случай ММ трябва да се преосмисли.
2 фигури не са повод за притеснение, а причина за добавки към позицията. Вече година и половина цъкам така, напрежението е малко, сметките растат и като цяло съм доволен. Издържал съм 7 фигури срещу мен в еврото в началото на годината и съм излизал на печалба.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 13:46

Кога ги затваряте такива позиции, колко пипса печалба гоните че да си заслужава цялото напрежение? На мен ми се ствува доста стресиращо. Чак влезнах във форекс речника, да видя дали не съм забравил какво е фигура :grin: , ама не съм.

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 09 авг 2013, 14:32

Днес ще има ли новини от САЩ? Имам остра нужда от покачване на цената на USD... :grin:

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 14:38

Joromoro написа:Днес ще има ли новини от САЩ? Имам остра нужда от покачване на цената на USD... :grin:
http://financial-calendar.trader.bg/bg/ има от 17:00 но шансовете да раздвижат пазара, не са много големи. И ти ли си от набълбуканите с фигури? :wink:

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 09 авг 2013, 14:43

K_W написа:Кога ги затваряте такива позиции, колко пипса печалба гоните че да си заслужава цялото напрежение? На мен ми се ствува доста стресиращо. Чак влезнах във форекс речника, да видя дали не съм забравил какво е фигура :grin: , ама не съм.
Аз съм написал, че напрежението е малко, ти ме питаш заслужава ли си цялото напрежение :grin: Да, заслужава си.

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 09 авг 2013, 14:44

K_W написа:
Joromoro написа:Днес ще има ли новини от САЩ? Имам остра нужда от покачване на цената на USD... :grin:
http://financial-calendar.trader.bg/bg/ има от 17:00 но шансовете да раздвижат пазара, не са много големи. И ти ли си от набълбуканите с фигури? :wink:
Може и така да се каже, но и това ще мине :wink:
Сметката ми да му мисли, дано издържи, че ще трябва да й помагам :grin:

Потребителски аватар
absfresh
Регистриран: 18 дек 2012, 15:42

Мнение от absfresh » 09 авг 2013, 14:45

S.Zhelev написа:
K_W написа:Кога ги затваряте такива позиции, колко пипса печалба гоните че да си заслужава цялото напрежение? На мен ми се ствува доста стресиращо. Чак влезнах във форекс речника, да видя дали не съм забравил какво е фигура :grin: , ама не съм.
Аз съм написал, че напрежението е малко, ти ме питаш заслужава ли си цялото напрежение :grin: Да, заслужава си.
:lol: :lol: :lol: :grin:
Информация за управлението на риска ми.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=68 ... 606#p58606

gohome
Регистриран: 09 авг 2013, 14:41

Мнение от gohome » 09 авг 2013, 14:51

Здравейте. Извинявам се предварително ако не е тук мястото на въпроса ми но не можах да се ориентирам къде точно да го задам. Искам да попитам дали някой има проблеми с теглене на пари от акаунт в булброкерс последния месец. Не търгувам лично аз а чрез търговец използващ фирмата по горе. Интересно ми е дали наистина фирмата бави преводите (не си дигат телефона и тн) или търговеца ми иска да ми вземе парите ? Благодаря ви искрено моля се отново да бъда извинен ако пиша на грешното място просто не знаех къде другаде да питам ...

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 15:01

S.Zhelev написа:
Аз помислих че се шегуваш :grin: Нещо трудно хващам кое е ирония кое не в постовете. За мен би било огромно напрежение да държа такава позиция, ако е с дни сигурно няма да мога да спя.
За всички набълбукани http://www.imdb.com/title/tt0131566/
Изображение
Не може да не сте го гледали, но дайте пак, не забравяйте че е по истински случай. Обърнете внимание какво прави , държи позиции на загуба и добавя към губещи. Няма как да ме убедите, че това не добра ререцепта за марджин кол.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”