FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Защо да отделяме време и пари...
KLC
Регистриран: 19 апр 2010, 17:47

Re: FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Мнение от KLC » 23 авг 2010, 12:35

И понеже съм всичко друго, но не и голословен лаладжия, като някои тук присъстващи, ще предложа на StoneHeart, да даде някакви приблизителни правила, по които търгува, а аз ще му направя експертна система с която ще си спести голяма част от блещенето пред компютъра. Разбира се ако правилата са "купувам, когато ми хареса и продавам, когато ми е кеф" не се наемам.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 24 авг 2010, 23:10

KLC написа:И понеже съм всичко друго, но не и голословен лаладжия, като някои тук присъстващи, ще предложа на StoneHeart, да даде някакви приблизителни правила, по които търгува, а аз ще му направя експертна система с която ще си спести голяма част от блещенето пред компютъра. Разбира се ако правилата са "купувам, когато ми хареса и продавам, когато ми е кеф" не се наемам.
KLC

Май няма да те огрее
Защо ли имам мръсното предчувствие ,че това не е никаква печеливша търговийка ,ами е просто един демо отчет на МТ4 ,на който някой е изтрил губещите сделки и го е оставил само с печелившите такива и след това го е обработил чрез ексел ,а графиката чрез експерт /има експерти ,които по стейтмана го правят/ и така постнал графика и чудесни резултати ,а пък ние тука се пулиме като канарчета и да си казваме:
Ле-ле-е ,кви търговци ,ква търговия правят хората !!!! :D :D :D :D :D
Прочее ,само за протокола ,ако си забелязал всеки стандартен отчет в МТ4 е с хронология на сделките от горе на доло а този на СтонеХеад е точно на обратно , което навежда на мисълта ,че може би е обработван допълнително с ексел или друго нещо подобно.
Ох, дано пак да не съм прав :lol: :lol: :lol:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 24 авг 2010, 23:20

saxsten, хронологията е каквато я зададеш, с онези бутончета отгоре. Ако искаш да ти е подредена по намаляване/увеличаване на обема или пък кога са склиючени сделките или по печалбата, натиска бутончето и се подрежда, после като му дадеш да се сейвне то си се сейва както си го подредил ;)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 24 авг 2010, 23:31

greedforsuccess написа:saxsten, хронологията е каквато я зададеш, с онези бутончета отгоре. Ако искаш да ти е подредена по намаляване/увеличаване на обема или пък кога са склиючени сделките или по печалбата, натиска бутончето и се подрежда, после като му дадеш да се сейвне то си се сейва както си го подредил ;)
Бе то харно ама где е човеко, че ми стана и на мене интересно,като как ги прави тези работи :D

guest
Регистриран: 26 юли 2010, 01:15

Мнение от guest » 24 авг 2010, 23:52

:mrgreen:
Стейтмънта на КаменнотоСърце се радва на завиден интерес от 400 прегледа.
На мен пък ми хареса флоатинг лоса от 384$, икуитито по-ниско от стартовия баланс и снимката на 20-на сделки от 99 с 2 губещи при една "грешна".
Относно екселите - метата експортва отчет в html, който се редактира както ти душа иска в един прост ноутпад.
Едва ли някой ще си губи времето да гледа ентритата и изходите дали са коректни към ПА или не.

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 25 авг 2010, 00:20

guest написа::mrgreen:
Стейтмънта на КаменнотоСърце се радва на завиден интерес от 400 прегледа.
На мен пък ми хареса флоатинг лоса от 384$, икуитито по-ниско от стартовия баланс и снимката на 20-на сделки от 99 с 2 губещи при една "грешна".
Относно екселите - метата експортва отчет в html, който се редактира както ти душа иска в един прост ноутпад.
Едва ли някой ще си губи времето да гледа ентритата и изходите дали са коректни към ПА или не.
Вярвай ми, проверява се ;) преди го правех на подобен отчет, но на други двама търговци, защото и те така бяха показали отчети та на единият нарочно му проверих сделките по графиката ей така към 20 сделки по 20 пипсови......прелестна търговия, не беше излъгал. На вторият търговец подобен на този отчет, но с малко по голяма сума, уникален скалпинг. Та такива стейтмънти се постигат, дали този специално е действителен няма значение. Има значение че се постига ;) Не ме интересува кой прави това което е нужно, искам да го прави :)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

guest

Мнение от guest » 25 авг 2010, 01:29

greedforsuccess написа:Вярвай ми, проверява се ;)
Естествено, че се проверява, стига да знаеш кое е коректно и кое не е, не съм коментирал тоя казус. И като пипове тоя перформънс също е в рамките на нормалното.
Ти като ПА трейдър като погледнеш първите четири сделки отдолу нагоре и хронологията им - без даже да гледаш чарта към него момент - какво виждаш? Коректно ли ти изглежда или не? :D

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 25 авг 2010, 10:00

guest написа:
greedforsuccess написа:Вярвай ми, проверява се ;)
Естествено, че се проверява, стига да знаеш кое е коректно и кое не е, не съм коментирал тоя казус. И като пипове тоя перформънс също е в рамките на нормалното.
Ти като ПА трейдър като погледнеш първите четири сделки отдолу нагоре и хронологията им - без даже да гледаш чарта към него момент - какво виждаш? Коректно ли ти изглежда или не? :D
Какво се бъркате с тази хронология не мога да разбера, обясних даже как се подреждат и пак недоволствате :lol:
Ето тук една картинка със съответните ордери на StoneHeart.
Оказало се че ордерите съвпадат със стейтмънта, оказало се че ордерите имат и резон.
Оказало се, че даденият стейтмънт не ни служи за пример, защото може да е реален и сега ще е трудно да се оплакваме, че не е истински :lol:
usdchf.gif
usdchf.gif (10.71 KБ) Видяна 4839 пъти
Трите сделки от четерите които ми каза да погледна, едната е затворена на един пипс затова не я рисувах. Другите са по цветове, от къде започват и къде свършват.

Добро утро !!!

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 20:37

Благодаря на тези, които не ми завиждат, и не се заяждат.
Ето ви пример от реалната ми сметка към текущия момент:
100825-USDCHF-2004.gif
100825-USDCHF-2004.gif (13.73 KБ) Видяна 4818 пъти
Имам 0.26(lot_BUY) - 0.22(lot_SELL) = 0.04(dLot)
От тях се получава Floating_P/L (НЕ-реализирана_загуба) = -590 (приблизително)
Това е част от играта, и мен не ме притеснява, понеже нямам намерение утре да тегля от сметката. :lol:
На снимката виждате текуща цена , а също и цените, на които :
- бих фалирал ( StopOutMIN ) - разбира се че може и да е MAX.
- мога да хеджирам ( HedgePriceMIN ) - също може да е MAX.
и хипотеза за сделка +/-0.01[lot] ( това е входен параметър )
Честно кaзано последните няколко дни не добавиха почти нищо към баланса, понеже цялата реaлизирана доходност вложих в затваряне на поръчки на загуба ( превръщане на DrawDown в "-"Ballance ) . Това на практика е без значение, ако момента, когато го правиш, имаш "+"FreeEquity ==> просто местиш активна поръчка, на по-добро място.
И накрая един подарък за всички : това е програмата, която съм заредил на графиката, като експерт. Самата програма НЕ търгува. Тя ти кзва какво е състоянието на сметката ти ( картинката горе ).

Код: Избери всички

//+---------------------------------------+
//|                   Inforner - test.mq4 |
//+---------------------------------------+
#property copyright ""
#property link      ""
double LotBUY,LotSell,dLot;
double dXPrice0,dXPrice1,dXPrice2;
int    I;
extern double LotToCalc = 0.01;

string Info1()
{string S;
 S="Account : Profit="+DoubleToStr(AccountProfit(),2)+"   Equity="+DoubleToStr(AccountEquity(),2)
   +"  UsedMargin="+DoubleToStr(AccountMargin(),2)+"  FreeMargin="+DoubleToStr(AccountFreeMargin(),2)
   +"  StopOutLevel="+DoubleToStr(AccountStopoutLevel(),2)+"  PricePerTick="+DoubleToStr(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*dLot,2)
   +"["+AccountCurrency()+"]   dLot="+DoubleToStr(dLot,2)+"\n> BUY(close-SELL) ==> ";
 if (dLot+LotToCalc>0.0) S=S+"  StopOutPriceMIN="+DoubleToStr(Bid-dXPrice2,Digits)+"  HedgePriceMIN="
              +DoubleToStr(Bid-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*(dLot+LotToCalc)),Digits);
 else if (dLot+LotToCalc<0.0) S=S+"  StopOutPriceMAX="+DoubleToStr(Ask-dXPrice2,Digits)+"  HedgePriceMAX="
              +DoubleToStr(Ask-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*(dLot+LotToCalc)),Digits);
      else S=S+"  NO_StopOutPrice = ... HEDGED !";
 S=S+"  ("+DoubleToStr(dLot+LotToCalc,2)+")\n> _noBUY_noSELL ==> ";
 if (dLot>0.0) S=S+"  StopOutPriceMIN="+DoubleToStr(Bid-dXPrice0,Digits)+"  HedgePriceMIN="
                            +DoubleToStr(Bid-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*dLot),Digits);
 else if (dLot<0.0) S=S+"  StopOutPriceMAX="+DoubleToStr(Ask-dXPrice0,Digits)+"  HedgePriceMAX="
                       +DoubleToStr(Ask-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*dLot),Digits);
 S=S+"  ("+DoubleToStr(dLot,2)+")\n> SELL(close-BUY) ==> ";
 if (dLot-LotToCalc>0.0) S=S+"  StopOutPriceMIN="+DoubleToStr(Bid-dXPrice1,Digits)+"  HedgePriceMIN="
              +DoubleToStr(Bid-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*(dLot-LotToCalc)),Digits);
 else if (dLot-LotToCalc<0.0) S=S+"  StopOutPriceMAX="+DoubleToStr(Ask-dXPrice1,Digits)+"  HedgePriceMAX="
              +DoubleToStr(Ask-Point*AccountFreeMargin()/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*(dLot-LotToCalc)),Digits);
 S=S+"  ("+DoubleToStr(dLot-LotToCalc,2)+")";
 return(S);
}
int init()
  { return(0); }
int deinit()
  { return(0); }
//+-----------------------------------------------------+
//| expert start function                               |
//+-----------------------------------------------------+
int start()
{ dLot=0.0;
  for(I=0;I<OrdersTotal();I++)
  { OrderSelect(I,SELECT_BY_POS,MODE_TRADES);
    if (OrderSymbol()==Symbol())
    { switch (OrderType())
      {case OP_BUY : dLot=dLot+OrderLots(); break;
       case OP_SELL : dLot=dLot-OrderLots(); break;
  } } }
  dLot=NormalizeDouble(dLot,2);
  if (dLot==0.0) dXPrice0=0.0;
   else dXPrice0=(AccountEquity()-AccountStopoutLevel())/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*10000*dLot);
  if (dLot-LotToCalc==0.0) dXPrice1=Bid;
   else dXPrice1=(AccountEquity()-AccountStopoutLevel())/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*10000*(dLot-LotToCalc));
  if (dLot+LotToCalc==0.0) dXPrice2=Bid;
   else dXPrice2=(AccountEquity()-AccountStopoutLevel())/(MarketInfo(Symbol(),MODE_TICKVALUE)*10000*(dLot+LotToCalc));
  Comment(Info1());
  return(0);
  }
//+---------------------------------------------------+

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 21:28

Тъкмо погледнах , че предния ми пост е от 17-ти, та ето как изглеждат нещата от 16-ти до 25-ти .
Предварително искам да изясня следното :
1. В момента аз играя за "Ballance" - това е сумата , която имаш право да управляваш :!:
2. Сумата, която може да изтеглиш, ако затвориш всички позиции е "Equity" - да си призная , нямам намерение скоро да тегля.
3. А сумата, която можеш да изтеглиш БЕЗ да закриеш нито една позиция се нарича ... :?: ... "FreeMargin"
В моя случай, оптималното решение е винаги да разполагам с "AccountFreeMargin">(Необходимия мажин за минимален залог) или в по-лошия вариант : Поне "AccountFreeMargin">0.0 за да мога да хеджиран позицията.
Моля тези , на които такава хипотеза не им харесва да не коментират
100825-Statemant-ot16do25.gif
100825-Statemant-ot16do25.gif (18.58 KБ) Видяна 4795 пъти
Коментар : всички "губещи" сделки които виждате съм се стремил да затворя СЛЕД КАТО вече съм затворил достатъчно други сделки на печалба.
Идеята е , че ако се появи отклонение ( тренд ) , трябва да се запази баланса, без да се търси печалба.

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 21:58

Още едно пояснение. Моята система има следните цели :
1. Минимална цена ( депозит ) :D
2. Минимален риск ( може да се сведе до нула, ако потребителя не е субективен или алчен ==> за целта е идеално да има програма ). :o
3. Добър резултат, в дългосрочен план, независимо от пазара. ( това че няколко дни не носи печалба, но и загубата е в рамките на доходността е НОРМАЛНО ) :idea:
Ако на някой му харесва идеята, моля да контактува лично.

KLC

Мнение от KLC » 25 авг 2010, 22:05

Приятелю, честно казано, тази графика изглежда доста зле. Имам един познат, който се зариби при някакъв сигналмайстор и ми се хвалеше, как започнал с 10к, и за няколко месеца вече имал баланс 15к, т.е. бил на 50% печалба ... обаче екуитито 4к :? ... та твоята работа малко и тя същата. Забрави ги тия филми за баланса! В стейтмента си пише Total Net Profit=22.97 - това е резултатът от твоето цъкане.

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 22:10

Относно коментарите за манипулиране на резултатите бих искал да кажа следното : ЕДИНСТВЕНАТА програма, която ползвам , за да ви покажа картинка се нарича "IrfanView", а от програмата ползвам следните възможности :
1. "Options"-->"Capture/Screenshot..."
2. "Edit" :
2.1. "Crop selection" - така избирам какво да видите.
2.2. "Cut - selection" - така избирам какво да НЕ видите.
.... нали не очаквате да ви предоставя ЛИЧНИ ДАННИ !
И това е предпочитания от мен начин , вместо например текстообработваща програма.

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 22:30

KLC написа:Приятелю, честно казано, тази графика изглежда доста зле.
.... В стейтмента си пише Total Net Profit=22.97 - това е резултатът от твоето цъкане.
НЕ ОЧАКВАМ, хора които правят по една сделка на няколко дни, часа, или 5-минутна графика, и очакват тя да е печеливша, да ме разберат.
KLC - Вероятно докато си писал , не си прочел какви са целите на моята система.
А на последната графика УМИШЛЕНО махнах периода , който показва "невероятна" печалба, за кратко време, публикуван по-рано в тази тема.
А пък ако някой търси система с голям и моментален резултат - това НЕ Е за него.

KLC

Мнение от KLC » 25 авг 2010, 22:43

Тук няма нищо за разбиране. Написал си:
1. В момента аз играя за "Ballance" - това е сумата , която имаш право да управляваш :!:
Ако имаш 100к баланс и 200 долара екуити ще си доволен ли? Нелепо е дори да го коментираме.

Баланса е нещо което нямаш. Това което имаш е екуитито, а при теб то е равно на началното. Е, вдигнал си баланса - поздравления.

Не мисли, че се заяждам, но е по-добре да не оставаш с впечатление, че си направил нещо.

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 25 авг 2010, 22:47

Между другото , до тук беше "човешкото" изплнение.
А ето как бо изблеждало "НЕ-човешкото" :
b10.gif
TrendUp_and_TrendDown
Start about : 2010-05-01
b10.gif (9.27 KБ) Видяна 4759 пъти
b11-1.7.gif
Consolidation
Start : 2010-07-01
b11-1.7.gif (7.22 KБ) Видяна 4759 пъти
Нали разбирате че "CloseAtEnd" e "NON-SENCE" в дългосрочен план

guest

Мнение от guest » 26 авг 2010, 11:05

greedforsuccess написа:Какво се бъркате с тази хронология не мога да разбера, обясних даже как се подреждат и пак недоволствате :lol:
Ти явно си някакъв ментор в тоя нейбърхуд, на всеки пост обясняваш, ама без да четеш какво коментираш. Не съм отварял дума за хронолигично подреждане на стейтмънта и за колонките в журнала на метата.
Като казах хронолигия на първите четири сделки, имах предвид да погледнеш всяка на каква цена е отворена и най-вече затворена и кога за да прецениш дали кореспондира с твоята представа за коректен интрадей. Само като видиш клузовете на сделки от един и същ фрейм че са на различни цени и че последната е далеч извън предните, без да гледаш чарт би следвало да разбереш че е някакъв хаос. А на чарта който си пуснал вече се вижда прекрасно, това разбира се ако си разбираш от работата.
Но и без тия детайли по-горе, за незапознатото око е достатъчен флоатинг лоса и баланс/икуити които споменах в първия ми пост за да се светнеш, че това не е трейдинг и че каменнотоСърце казва половината истина и отзад си хеджира, меджира и тем подобни глупости. Икуитито му в последния стейтмънт е 411 спрямо 588 в първия, а баланса на никой трезвомислещ не му пука къде е.

Както KLC казва за твърдението относно "играта за баланс", нелепо е да се коментира.

Добро утро.

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 26 авг 2010, 12:16

Добър ден guest
никакъв ментор не съм, прави ми кеф да спамя :D
Аз не желая да обсъждам StoneHeart, но ако говорим за сделките, то те са отваряни на всеки пробив, ясно се вижда на графиката, дали той наистина е действал по това или нещо друго, не знам, не ме и интересува.
И защо намесваш "за непознатото око" , ако се мисли така за какво се говори въобще. Аз ако не знам какво да гледам и как да гледам как бих могъл да направя една обективна оценка. Ти се хвана за екуитито, и различното затваряне на цени, което честно казано не разбирам с кое не си съгласен, защото тук ордерите са селове, а както знаем колкото повече време е вървяла цената към понижение то всяка една позиция която е отваряна по-надолу следва че е по-рискова. Ако мисля по този начин това ясно е изобразено на съответната графика, селовете които са по отдолу са затваряни първи и последен е този най отгоре. Напълно разумно позициониране.
Последващото което StoneHeart e написал не ми харесва и то въобще, но това не означава че е хаос и пр.

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 авг 2010, 22:52

Хм!
Някой все пак ще обясни ли на мене - Лаика , като как така StoneHeart си избира входовете ,че да постига толкова безгрешни резултати.
То на пробиви ,на пробиви ама чак пък толкоз.
Не искам да се заяждам ,ама наскоро направих точно такова индикаторче да работи на пробиви и го тествах на бак тест с експерт.
Резултата: фифти-фифти, за повечето стандартни валути ,за два месеца тест назад.Е, поне не губи . Само по кабела даде 150 %
Така ,че да ме прощавате ,ама според мене StoneHeart уж казва ,ама не показва всичко .
Както и да е ,негово право си е да търгува както намери за добре.
Успех !

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 авг 2010, 23:09

"....Както KLC казва за твърдението относно "играта за баланс", нелепо е да се коментира...."

От три четири месеца изкуствено се набутвам в едно демо, само и само да се науча как се измъкват губещи позиции.
/Това което на времето Дон Карлос казваше ,че една губеща позиция и от улицата да я вземе пак може да я покрие./
За това време имам няколко успешни измъквания ,като барон Мюнхаузен от блатото,но за съжаление това още не е система.
Слаби са ми кравичките за такава дълга нива. :D :D :D :D
От общи съображения бих казал ,че играта на баланс би могла да е успешна ако валутата рейнджи , па ако ще рейнджа да е на Н4 и дори да е на дневна, но има ли тренд и не го ли усетиш че е срещу теб, спукана ти е работата.

Отговори

Върни се в “Как да забогатеем мързелувайки”