Valentin Staykov - FOREX блог

VStaykov
Регистриран: 29 апр 2020, 15:06
2 дадени

Valentin Staykov - FOREX блог

Мнение от VStaykov » 29 апр 2020, 15:17

Здравейте!

Аз съм доста начинаещ във FOREX търговията. Опитът ми до този момент се състои от следните неща: преминаване на около 1/2 от BabyPips уроците, 2 обучения за търговия на акции и на FOREX, няколко месеца търговия с реален акаунт на акции, около 7-8 месеца търговия с виртуална сметка на FOREX, и сега вече от месец и малко започнах с малка реална сметка (113 евро) да търгувам FOREX. До този момент съм я увелизил до около 180 евро. Смятам тук да пускам седмични постове, ако ми се занимава и по-чести, в които описвам търговията ми през седмицата, уроци и грешки от предната седмица и състоянието на сметката.

Позволявам си да направя малка реклама на каналa си в Ютюб, в който правя същите неща, той ревално представлява блог на тоя етап. На по-късен етап смятам да правя и полезни видеа-уроци, но като цяло идеята на канала е хората да могат да се запозанят реално с процеса на търговия и то през погледа на доста начинаещ трейдър. Освен това ще може да се проследи развитието (или падението) на един човек, решил да се занимава с това.

Правя ги, защото ми е интересно и защото се надявам да са полезни на някого. На тоя етап не продавам нищо.

П.П. Знам за качеството и ред други неща и тоя пост сега го пускам с малко мъка, защото знам какво следва :D. Все пак обаче, съм отворен за градивна критика, въпроси и какъвто и да е друг вид общуване по темата.

П.П.2 Нямам лиценз за финансов посредник, съветник и каквото още има там, така че видеата не са съвет за търговия. Да се подсигуря по западно му, да не ме сгърчи някой. :D

Поздрави,
Валентин Стайков

VStaykov
2 дадени

Re: Valentin Staykov - FOREX блог

Мнение от VStaykov » 03 май 2020, 19:04

Та през предната седмица претърпях загуби, които донякъде очаквах, тъй като бях подхванал един добър маратон от няколко седмици на плюс.
Имам две загубни сделки на NZD/USD, цяла седмица го чаках на SELL, изплю ме на два пъти и накрая в петък тръгна стабилно да се изсипва.
Имам и една загубна на паунда, като там отново влезнах в четвъртък и все още съм в SELL, като по прогнозите ми очаквам да продължи да пада и новата седмица.

Като урок си взимам това, че прекалих малко с натискането на новозенландеца, само от там имам 14 евро загуба. В един момент предприех излишен риск с нова сделка, доакто още не бях затворил предната. Вярно, че получих нов сигнал за вход, но това беше излишен двоен риск.

Като цяло за седмицата съм -24.47 евро, а сметката ми е 158.83 евро, като това е с все още отворената сделка на паунда, която в момента е на -6.21 евро.

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от stoyanov » 08 май 2020, 23:28

Здравей,
Лично аз не мога да разбера идеята като цяло. Понеже съм Българин, а ние винаги започваме всичко със съмнение и недоверие, ще кажа следното:
1: Youtube канал няма да развиеш!
2. Сумите и нещата, които споменаваш в постовете си..... няма да заинтригуват никого в тоя форум.... защото хората тук са мнооогоооо, ама многоооото над нещата.
3. Каква ти е идеята?
Просто..... не се разбира?

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 10 май 2020, 17:12

Здравей stoyanov, Ютюба е за фън и за коректив (щото преди да направя глупост се замислям повече дали да я правя, щото после трябва да я обясня във видео), България е малък пазар като цяло, а форекс общността тук е още по-малка. Дори всички да ми гледат видеата пак не са достатъчно за да се развие канал, това ми е ясно. Сумите са толкова малки, че най-много някой клошар да заинтригуват, и това е ясно, но пък са ми достатъчно за да ми привлекат достатъчно вниманието и да търгувам по-сериозно. Идеята като цяло е както е и името на темата - блог. Пътят на един начинаещ към фалирала сметка, или пък нещо добро. Може да е интересно на някой, или дори полезно на някой новак да вижда как някой друг се справя (или проваля) с проблемите на начинаещите. Освен това ми е приятно и занимателно, а ако ми се получат нещата някой ден може да е добра добавка и към портфолио.

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 10 май 2020, 17:31

Та за ъпдейта тая седмица. Отново е загубна, но този път за щастие с по-малко - около 6 евро. Сметката ми на тоя етап е 153.16 евро, като това е с все още отворена сделка на NZD/USD на минус 3 евро.

Проблемът ми този път беше в това, че много се бях "привързал" към една от прогнозите си (GBP/USD). Бидейки убеден, че точно тя ще се озпълни (аматьорска грешка, знам) не само, че отворих BUY, ами и затворих SELL от предната седмица, който беше на малка печалба. В крайна сметка паунда си тръгна надолу. За щастие си затворих SELL-a навреме и нямам загуби, но изпуснах голямо движение, което щеше да ми донесе около 20 евро печалба.

Другите ми загуби са си стандартни общо взето, но печалбата от паунда, ако не бях пробързал със затварянето, щеше да ги елиминира. Търгувах XABCD фигура на USD/CAD, и имам две загубни сделки на EUR/USD, едната от които беше тъй като не забелязах обърнатия флаг на H4, който потвърждаваше едната ми прогноза, и тръгнах да търгувам по другата прогноза с BUY. Втората загубна сделка е по една нова стратегия, по която сключих една сделка в Петък. Там няма грешки, просто тръгна срещу мен цената.

Ето го видеото с прогнозите ми за следващата седмица.

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 17 май 2020, 21:14

Здравейте отново, появявам се за поредният ъпдейт.

Тази седмица като цяло беше добра. Обща печалба (заедно със сделката, която започна седмицата на загуба, но обърна на печалба) за седмицата е 13.73 евро, като сметката в момента е с капитал 167.42 евро. Нямах много сделки - общо взето две по прогнозите и още три по стратегия на 30 минутна графика, като там не съм се възползвал от всички входове просто защото нямам възможност да се отдам на по-високочестотен трейдинг. А и търговията на 4-часова засега се отразява добре на мен и на сметката ми.

Днес ще ви покажа и две сделки. Първата е на USD/JPY. Там влезнах в почти перфектен SELL, както се вижда на снимката. Ако сте гледали прогнозите ми от предната седмица, очаквах изпълнение на дивергенция. Тя се изпълни и то още в Понеделник, така че се възползвах в края на движението и влезнах за новия импулс. Сигналите бяха свещното образувание, дълбоко в съплая, стохастика се пресича надолу от дълбоко в зоната на свръхпокупка и спиране на корекцията точно до ниво на фибоначи. Като цяло, за мен, доста силна съвкупност от сигнали за вход. Кофтито тук беше, че на края на седмицата коригира за втори път движението надолу и затворих на малка печалба, за да не я оставям през уикенда.
Изображение

Втората сделка е тази, която бях оставил от предната седмица. Тя излезе на печалба над един път стоп лоса ми, при което аз си преместих стоп лоса, така че да си подсигуря да нямам загуби от тая сделка. Това е стандартна практика за мен, която може би трябва да дообмисля по някакъв начин. Доста пъти ми е спасявала задника, но от време на време ме изкарва от иначе добри сделки. В случая стана второто - изрита ме от сделката и си се изсипа доста подобаващо. Ако бях останал до края на седмицата, щеше да ми удари тейк профита и сега да ви разказвам за 15% печалба от само една сделка :).
Изображение

П.П. Ето ги прогнозите ми за новата седмица.

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 24 май 2020, 21:13

Здравейте отново!

Тази седмица съм на загуба от около 10 евро, а сметката е с капитал 156.7 евро. Започнах добре, хващайки част от движението нагоре на еврото, но след това, овъртрейдвах доста и имах доста на брой малки загуби. Не успях да запазя емоциите си "in check" и да внимавам и изчаквам по-добри входове, но какво да се прави. Ще опитам да елиминирам тва нещо следващата седмица.

Тази седмица търгувах и златото като влизам малко рисково срещу тренда, като причините за това можете да видите във видеото с прогнозите за предстоящата седмица. Въпреки обаче, че излезе на печалба още предната седмица, не го затворих, тъй като очакванотои от мен движение е доста по-голямо и най-вероятно ще продължи няколко седмици. Като цяло доста дълга за мен прогноза.

Това е за сега от мен, поздрави и успех на всички!

Ето го и видеото с прогнозите за предстоящата седмица.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 31 май 2020, 13:08

Със гледане на графики и сметки при брокери кухня няма да спечелиш нищо :wink:
Ако използваш някакъв фундамент може би имаш шанс.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 31 май 2020, 20:25

Наясно съм, че някои хора смятат, че търговията по технически анализ е невъзможна. За себе си смятам, че не е така. Виждал съм достатъчно доказателства. Едно от които е статистичерско проучване конкретно на една група свещни образувания, което ясно показва, че има статистически ефект от тях. Тоест остава само човек да управлява добре емоциите си и да може да премахне максимално субективизма. Това е моето мнение де, всеки си преценя. :) Разбира се фундамента е като всеки друг инструмент - в правилните ръце помага, в неправилните вреди. Аз го следя, но не прекалено, тъй като съм забелязал, че основно ми влошава резултатите.

VStaykov
2 дадени

Мнение от VStaykov » 31 май 2020, 20:42

Тази седмица отново е загубна. Като цяло последните 2-3 седмици много си повярвах и доста се отпуснах. Тва е проблем. Ако не бяха надделяли емоциите в мен тая седмица щях да съм на солидна печалба, тъй като имах доста добри входове и на златото и на някои валутни двойки. В един момент бях на около 30% печалба и въпреки, че всичко ми крещеше "излизай от сделката" аз не го направих и цената се върна срещу мен. В крайна сметка тази седмица съм на 15 евро загуба, а сметката ми е 141 евро в момента. За месеца съм на 6% загуба, а за периода от началото на сметката съм на 31% печалба.

Ще се постарая да се взема в ръце и да се стегна отново. Определено технически имам потенциал да се справям добре и искам да реализирам тоя потенциал.

Ето ги прогнозите ми за новата седмица.

otlichen
Регистриран: 01 юни 2020, 10:50
1 получени
Контакти:

Мнение от otlichen » 01 юни 2020, 10:55

Поздравления за идеите, канала и споделената информация!
Подробна информация и представяне на Revolut и изгодни програмни продукти от Appsumo.

Отговори

Върни се в “ЛИЧНИ FOREX БЛОГОВЕ”