Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
34 получени
111 дадени

Re: Избор на forex брокер

Мнение от gangosan » 06 юни 2019, 16:40

Какво да правя от давна съм купил е тея https://www.investing.com/equities/contravir-pharmaceut на цена 7.49 днеска много скочи на моя брокер не е активна позицията ми . Стои с неподвижна цена $5. Брокер Degiro
DegiroScreenshot_2019-06-06_14-42-13.png
DegiroScreenshot_2019-06-06_14-42-13.png (60.36 KБ) Видяна 2450 пъти

Потребителски аватар
gangosan
34 получени
111 дадени

Мнение от gangosan » 06 юни 2019, 16:52

Затвориха ми го на по голяма печалба даже но много бавно. Бре викам мошенници

Потребителски аватар
gangosan
34 получени
111 дадени

Мнение от gangosan » 01 ное 2019, 20:55

Някой да има информация за тея? https://www.eurexchange.com/exchange-en/ Опитвам се да се регна от тоя линк https://member.eurexchange.com/irj/portal/registration и ми става странно брокер ли е какво е това. Първоначално си помислих , че може да вкарам пари и да търгувам , но като отворих регистрация да си правя страницата и ми стана странно.
Та да ви питам брокер ли е това или не?

otskov
Регистриран: 16 фев 2020, 17:16

Мнение от otskov » 16 фев 2020, 17:25

Здравейте :)
Наскоро се свързаха с мен от брокера Nessfx (собственост на Fxnet Limited, регулиран от CySEC), поразрових се за повече информация около тях, но тя е твърде оскъдна; от продължителните разговори по телефона с тях (на български) останах с добри впечатления; в интернет обаче открих коментари на хора, твърдящи, че са измамени и ограбени от Nessfx, дали това отговаря на истината не мога да кажа; обмислям да инвестирам минималната възможна сума (500 долара), за да пробвам как са нещата, вече направих депозит от 100 долара и след няколко дни го изтеглих обратно (за проба) - веднага ми се обадиха по телефона, потвърдих им тегленето и след няколко дни ми преведоха парите. Но все пак иска ми се да чуя мнението на хора, които работят или са работили с Nessfx/Fxnet (доколкото разбрах съществуват от 2016-та) преди да им доверя парите си. Затова, моля, който от Вас има опит с тях или достоверна информация нека да сподели :)

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
104 получени
73 дадени

Мнение от Mateev » 18 фев 2020, 12:46

Много ми е любопитно как някой се регистрира във форума и още с първия си постинг започва прикрито да рекламира поредният неизвестен брокер.

Ако толкова се интресуваш на кой брокер да си довериш парите, има поне 100 доказали се и известни брокери, с които много хора са работили и им вярват. Този брокер е неизвестен и аз се съмнявам дали въобще в България някой някога го е пробвал. Така че ако ще го рекламираш - давай направо, а не така с някаква измислена история. Дай и линк, за да прочетем какво пише на сайта.

Mateev
104 получени
73 дадени

Мнение от Mateev » 18 фев 2020, 12:46

Много ми е любопитно как някой се регистрира във форума и още с първия си постинг започва прикрито да рекламира поредният неизвестен брокер.

Ако толкова се интресуваш на кой брокер да си довериш парите, има поне 100 доказали се и известни брокери, с които много хора са работили и им вярват. Този брокер е неизвестен и аз се съмнявам дали въобще в България някой някога го е пробвал. Така че ако ще го рекламираш - давай направо, а не така с някаква измислена история. Дай и линк, за да прочетем какво пише на сайта.

otskov

Мнение от otskov » 18 фев 2020, 19:04

Mateev написа:
18 фев 2020, 12:46
още с първия си постинг започва прикрито да рекламира поредният неизвестен брокер.
Дай и линк, за да прочетем какво пише на сайта.
Здравей. Не рекламирам нищо. От конкретният брокер ми се обадиха и ми предложиха да си отворя сметка при тях. Преди да го направя, както всеки поне малко умен човек би направил, потърсих информация за тях в интернет. Не открих (почти) нищо полезно, само някакви кратки ревюта с копирана от сайта информация. Затова реших да попитам хора, които са "на ти" с бранша и евентуално работят или са работили с този брокер.
Сайтът им е: nessfx.com/bg/
Собственост са на: fxnet.com/eu/en/
Лицензът им: cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/37671/
Единственото полезно, което открих, но не разбирам и дума на гръцки:55brokers.com/cysec-reached-settlement-with-fxnet/
Fxnet притежават и още един брокер - Rynki, ако е познат на някого: rynki.com/en/

Mateev
104 получени
73 дадени

Мнение от Mateev » 20 фев 2020, 12:42

otskov написа:
18 фев 2020, 19:04
Здравей. Не рекламирам нищо. От конкретният брокер ми се обадиха и ми предложиха да си отворя сметка при тях. .....
Аз винаги подхождам подозрително, когато от някой неизвестен брокер ми звъннат и започнат да ме навиват да им дам пари. Писнало ми е от такива. Обикновено дори и не ги изслушвам и им затварям телефона.

Това е някаква агресивна телефонна кампания, каквато прилагат всички брокери-мошеници. КФН досега е открила и забранила поне 100 такива брокера, опитващи се да оперират в България. Самият факт, че ти знаят телефона, вече е съмнителен. Няма как да са се сдобили с твоя телефон, освен ако не са купили списък с телефони на бизнесмени и заможни хора от някоя друга мошеническа фирма.

Не казвам, че твоят случай е точно такъв, но аз лично бих стоял далече от брокер, прилагащ такива методи.

otskov

Мнение от otskov » 22 фев 2020, 16:40

Mateev написа:
20 фев 2020, 12:42
КФН досега е открила и забранила поне 100 такива брокера, опитващи се да оперират в България.
Ще го имам предвид. Как може да видя нещо като списък на тези забранени брокери (на сайта на КФН не ги открих)?

Mateev
104 получени
73 дадени

Мнение от Mateev » 23 фев 2020, 18:53

otskov написа:
22 фев 2020, 16:40
Mateev написа:
КФН досега е открила и забранила поне 100 такива брокера, опитващи се да оперират в България.
Ще го имам предвид. Как може да видя нещо като списък на тези забранени брокери (на сайта на КФН не ги открих)?
https://www.fsc.bg/bg/za-potrebitelya/p ... ebitelite/

В сисъка с предупреждения към потребителите има 182 фирми.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
154 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 фев 2020, 16:15

Mateev написа:
Няма как да са се сдобили с твоя телефон, освен ако не са купили списък с телефони на бизнесмени и заможни хора от някоя друга мошеническа фирма.
Това действително е единият вариант и най-добре въобще да не се влиза в разговор, защото колкото и категорично да им отказваш, ако не затвориш веднага телефона, само ги окуражаваш.

Другият начин да се сдобиват с телефоните на лековерни хора е през сайтове, който изискват регистрация и обещават нереалистично висока доходност чрез таен метод, който ще ви бъде разкрит след регистрация с мейл, телефон и т.н. Създателите на сайта получават по $500-$1000 за всеки зарибен, който вкара пари.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”