Търговия срещу тренда

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46

Търговия срещу тренда

Мнение от goldrun » 05 яну 2017, 21:54

Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
19 получени
6 дадени

Re: Търговия срещу тренда

Мнение от Trader90 » 05 яну 2017, 22:46

Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.

goldrun

Мнение от goldrun » 05 яну 2017, 22:50

Trader90 написа:Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.
Срещу текущото движение имам изнадпредвид :grin: Ся не ме карай да уточнявам и на кой фрейм е това движение.

Trader90
19 получени
6 дадени

Мнение от Trader90 » 05 яну 2017, 23:05

goldrun написа:
Trader90 написа:Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.
Срещу текущото движение имам изнадпредвид :grin: Ся не ме карай да уточнявам и на кой фрейм е това движение.
Да де, ясно, но нали това казвам. Когато има миктротренд по тренда може да се влиза по един начин, а когато отиде в рейндж в тренда, по друг. Най-добрият вариант е когато влезеш когато е в рейндж. Тогава и движението срещи тренда е по-голямo. Примерно на час и 4 си в тренд надолу, но в повечето време върви в рейндж преди да направи 2, 3 или 4 вълни по тренда и после пак рейндж.
Последна промяна от Trader90 на 05 яну 2017, 23:17, променено общо 1 път.

goldrun

Мнение от goldrun » 05 яну 2017, 23:12

Колега накара ма да са замисля с тоя си пост. Ше мине малко време да го осмисля. Благодаря и успех в търговията!

Trader90
19 получени
6 дадени

Мнение от Trader90 » 05 яну 2017, 23:23

Това е пример. Има и по-ясно изразени, но не ми се рови сега. В червено прави вълна и влизаш срещу тренда. В зелено е когато отиде в рейндж. Както виждаш и движението срещу тренда в рейндж е по-голямо. Важно е да се ориентираш кога корекцията е на нова вълна или начало на рейндж.
Изображение

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 яну 2017, 10:55

goldrun написа:Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!
Аз последните години точно това практикувам.

Вход при минимум едномесечен връх/дъно.

Първоначално влизам с не по-голяма позиция от парите в сметката - т.е. не повече от 0.01 лот на всеки $1000.

Добавям през около 1% промяна в цената - примерно около 100 пипа в EURUSD.

Мартингейла е твърде агресивен за мен. Локиране = хеджиране - не употребявам.

Затварям и на загуба - ако се наложи.
Модератор

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
1 получени
1 дадени

Мнение от emonik » 06 яну 2017, 17:48

Здравей Станимир , имаш ли статистика колко пъти си затворил на загуба когато суапа е бил положителен и колко когато е бил отрицателен .

goldrun

Мнение от goldrun » 06 яну 2017, 18:05

Желев, много благодаря за отговора! Точно такъв отговор очаквах, конкретен! Изхода как определяш? Чакаш срещуположен връх/дъно или си гониш % печалба и пак дебнене? Поздрави и успех в търговията!

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 06 яну 2017, 20:35

Ей сега това което ще напиша,
ще предисвика едни ... как се казва ... ПРО-ТРЕНД коментари.

Значи , има два типа играчи :
1. Едните залагат ЗА ТРЕДА
2. Другите залагат ПРОТИВ ТРЕНДА

Първите , наричат се "ИНВЕСТИТОРИ" или "BUY and HOLD",
няма да ги коментирам. Аз не съм от тях.

Вторите, наричат се "СПЕКУЛАНТИ",
определено ми харесват повече.

goldrun

Мнение от goldrun » 06 яну 2017, 21:21

StoneHeart написа:Ей сега това което ще напиша,
ще предисвика едни ... как се казва ... ПРО-ТРЕНД коментари.

Значи , има два типа играчи :
1. Едните залагат ЗА ТРЕДА
2. Другите залагат ПРОТИВ ТРЕНДА

Първите , наричат се "ИНВЕСТИТОРИ" или "BUY and HOLD",
няма да ги коментирам. Аз не съм от тях.

Вторите, наричат се "СПЕКУЛАНТИ",
определено ми харесват повече.
Леден разпиши някоя тънкост. Знам че има какво да спишеш по темата. Само насоки за обмисляне разбира се! ;)

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59

Мнение от saxmovies » 09 яну 2017, 00:23

И аз съм играл срещу тренда, но няколко пъти се опарих и сега вече гледам да е по тренда, че е по-печелившо... :wink:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 09 яну 2017, 10:05

Объркани понятия. Банките влизат срещу тренда и го обръщат, а ние оставаме в старата посока и държим на минус докато светне маржина. Когато започнат да падат първите ни далечни стопове или да излизаме поради изчерпване на сметките банките излизат от позиции поглъщайки ликвидността която им осигуряваме с нашето напускане на пазара. Докато се изчерпят разпродажбите или свръхпокупките, банките вече са акумулирали позиции за ново обръщане на тренда. И така си вървим, все в обратна посока. :wink: :smile:
EURUSDH1.png
EURUSDH1.png (39.26 KБ) Видяна 861 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59

Мнение от saxmovies » 09 яну 2017, 10:56

jssj написа:Объркани понятия. Банките влизат срещу тренда и го обръщат, а ние оставаме в старата посока и държим на минус докато светне маржина. Когато започнат да падат първите ни далечни стопове или да излизаме поради изчерпване на сметките банките излизат от позиции поглъщайки ликвидността която им осигуряваме с нашето напускане на пазара. Докато се изчерпят разпродажбите или свръхпокупките, банките вече са акумулирали позиции за ново обръщане на тренда. И така си вървим, все в обратна посока. :wink: :smile:
EURUSDH1.png
Ами няма как да се меримс тях, защото техните ресурси и възможности са в пъти по-големи...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 09 яну 2017, 12:08

Не трябва дори и опит да правим да се мерим с тях. Трябва само да се научим да усещаме кога и в коя посока влизат банките и да им скачаме в посоката. :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
knestin
Регистриран: 28 яну 2015, 14:33
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 09 яну 2017, 13:00

S.Zhelev написа:
goldrun написа:Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!

Първоначално влизам с не по-голяма позиция от парите в сметката - т.е. не повече от 0.01 лот на всеки $1000.

А би казал кои индикатори ползваш ?
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2017, 17:25

emonik написа:Здравей Станимир , имаш ли статистика колко пъти си затворил на загуба когато суапа е бил положителен и колко когато е бил отрицателен .
Нямам статистика, но при сегашните ниски лихви суапът не е от толкова голямо значение. Последно затворих на загуба при отрицателен суап - къси GBPJPY, но ако бях изчакал днес вече щях да съм на печалба.
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2017, 17:28

goldrun написа:Желев, много благодаря за отговора! Точно такъв отговор очаквах, конкретен! Изхода как определяш? Чакаш срещуположен връх/дъно или си гониш % печалба и пак дебнене? Поздрави и успех в търговията!
Чакам някаква по-значима корекция и тест на някаква подкрепа/съпротива. Не чакам определен процент печалба, понякога затварям и на загуба - това си е част от играта.
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2017, 17:29

knestin написа:
S.Zhelev написа:

А би казал кои индикатори ползваш ?
Казвал съм - никакви индикатори не ползвам :)
Модератор

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23

Мнение от mitef1 » 12 яну 2017, 21:08

S.Zhelev написа:

Звучи добре! Не разбрах само за добавянето. Добавяш ако цената се движи в обратна на твоята или добавяш ако цената се движи в твоята посока?

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”