FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от zritelcho » 05 сеп 2016, 16:59

4un4o написа:Досега не съм видял някой да печели от вълни. Затова ще ми е интересно ако има такъв. Според мен няма как и да влизаш от самия край на вълната дори да предполагаш, че е свършило движението. най сигурно е да затвори обръщащ бар и тогава да се влиза .
Повечето търгуват пробиви и ползват сигнали от ПА за да минимизират стоповете. Е виж тази предишната мацка като влезе в позиция и местои стопа над последния затворил бар. В момента в който цената върне и го погълне и удря стопа. Аз обаче мисля да местя по мувингите но, много пъти прибирам преждевременно, като опъне ластика, защото знам че винаги мога пак да се включа на 5 минутната. Най мразя да върне и да вземе профита.
Имам скалперска нагласа и не мога да се отърва от нея! :twisted:
Вече ти споменах за една друга мацка, Амира Попов, която активно ползва и вълновата теория. Тя е била свързана тясно с Варчев финанс, подобно на Цветан Радославов (започвам да се чудя, дали двамата нямат някаква роднинска връзка - някъде май бях срещал, че фамилията на Радославов всъщност може да е Попов, а Радославов да му е бащиното име). Въпросната мацка е страшно добра с форекса и беше дала много случаи, когато печелившо е оттъргувала позиции по вълновата теория (но е ползвала и обеми, трендлинии, индикатори и други). Дори имаше място във Фейсбук, където предлагаше сигнали срещу заплащане (точно както е и при Цветан Радославов). За съжаление това място нещо е изчезнало и не успявам да го открия (много неприятно, защото имаше куп полезни ситуации, чието заучаване щеше да даде ползи - мацката наистина много я бива!). Ако имаш някакъв контакт с Радославов, можеш да го разпиташ за тази мацка (Амира Попов) и дали ползва в търговията си вълнови анализ.

Извън това, Ивайло Груев също не ползва само вълнови анализ, макар да беше основния му прокламатор в България. И той ползва и трендлинии, и Дау-теорията и не само избягва да лови дъна и върхове, ами специално изчаква цената да обърне, след което, когато изглежда по-сигурно (и по вълновата теория, и по стандартния технически анализ) - чак тогава влиза (с къси стопове, понякога с куки на Рос и с типични скалперски техники, макар и не винаги за кратко, ами в някои случаи и за по-дълговременни позиции). Вълновата теория гарантирано не е единствена панацея (дори и Робърт Пректър ползва индикатори като MACD и ROC и следи обемите), но е много полезна добавка към останалия анализ (точно тя ми помогна и за успешното ми последно участие в златото, и да позная за петрола, макар дори още да не съм я усвоил както трябва).

За нагласата - и аз още не мога да се отърва от някои стари нагласи, макар да знам, че трябва (колко време само ми трябваше, за да почна да ползвам задължително стопове, а още не съм усвоил както трябва ПА, макар също да знам, че е задължителен за още по-сериозна резултатност)! Ти обаче не се мъчи специално да се отказваш от скалперските си виждания - те работят отлично за теб, усвоил си ги до съвършенство и ще е буквално опасно насила да прилагаш други подходи, които не са ти отлично познати. Аз затова не бързам с търгуването на нещо друго, освен със златото, преди да свикна както трябва.
Последна промяна от zritelcho на 05 сеп 2016, 17:06, променено общо 1 път.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 сеп 2016, 17:01

Boogeyman написа:ти от Блумбърг почнаха да ме стресират.. половината икономисти чакали нови стимули от ЕЦБ
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... pid=google
Споко. ВОАМ Линч са на мнение че тези стимули ще са козметични и еврото ще поскъпва. Фундамента според тях бил такъв. Така че аз надолу разкарвам късите евра, че са много 14 лота. :ugeek:
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 05 сеп 2016, 18:54

Boogeyman написа:ти от Блумбърг почнаха да ме стресират.. половината икономисти чакали нови стимули от ЕЦБ
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... pid=google
До скоро се говореше за "хеликоптерни пари" :!:
В този ред на мисли защо само половината очакват стимулите да продължат :-? :-? :-?

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 05 сеп 2016, 19:35

става въпрос за очаквания за предстоящото заседание в четвъртък.. пропуснал съм да уточня..

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 05 сеп 2016, 20:28

Boogeyman написа:става въпрос за очаквания за предстоящото заседание в четвъртък.. пропуснал съм да уточня..
В такъв случай няма да затварям късите до четвъртък " те са ми от петък"
Изображение
п.п. И добавки няма да правя.

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 05 сеп 2016, 20:46

добър вход.. и аз точно от там имам позиция.. ама са дълги.. :(
ама правя каквото правя, до четвъртък трябва да съм ги махнал..

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 05 сеп 2016, 20:55

Boogeyman написа:добър вход.. и аз точно от там имам позиция.. ама са дълги.. :(
ама правя каквото правя, до четвъртък трябва да съм ги махнал..
Спомням си, че го обсъждахме.....
Струва ми се, че е малко вероятно още на първата среща след ваканцията ЕЦБ да приеме нови стимули.
Все па европейската бюрокрация е пословична :roll: ако вземат някакво решение за 2-3 месеца ще е добре :twisted:
Не отписвай дългите но имаи малко по голямо търпение и следи риториката внимателно.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 05 сеп 2016, 21:05

Boogeyman написа:я кажете къде е подходящ стоп на дълги евра.. както казах, от миналата седмица я влача таз позиция, и в момента просто разчитам на късмет, и надежда да се отърва с по-малки поражения..
Screenshot_5.png
Screenshot_5.png (17.12 KБ) Видяна 1182 пъти
червените линии показват зона на подкрепа(зона за стопове), под която няма смисъл да държиш (според мен)
Иначе на дневна нещата си изглеждат мечи

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 05 сеп 2016, 22:45

EURUSDH405092016.png
EURUSDH405092016.png (65.78 KБ) Видяна 1137 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 06 сеп 2016, 04:27

VIP написа:Добро утро.
Mъъъъ- даааааа..... дотук 5-6 варианта в лунито. само дето никой не казва къде е входа за къси и къде е входа за дълги... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
затова аз ще си карам по моята система 4-4-2.
Успех!
Дълга АУД/киви 1.0365 стоп 1.0315
Първата цел +42 пипа достигната. стопа вдигнат на нула . Успех!
образува се обърната глава с рамене с пробив. Дали няма да е финт?

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 06 сеп 2016, 05:38

VIP написа:
VIP написа:Добро утро.
Mъъъъ- даааааа..... дотук 5-6 варианта в лунито. само дето никой не казва къде е входа за къси и къде е входа за дълги... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
затова аз ще си карам по моята система 4-4-2.
Успех!
Дълга АУД/киви 1.0365 стоп 1.0315
Първата цел +42 пипа достигната. стопа вдигнат на нула . Успех!
образува се обърната глава с рамене с пробив. Дали няма да е финт?
Затворих всичко останало на +60. цената достигна тренд линията по върховете на низходящия канал и най-вероятно ще върне.

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 06 сеп 2016, 07:17

Добре е мисля :wink:
Прикачени файлове
MetaTrader 4 Admiral Markets AS.png
MetaTrader 4 Admiral Markets AS.png (129.34 KБ) Видяна 1054 пъти

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 06 сеп 2016, 10:54

Tonifly написа:Добре е мисля :wink:
Поздрави, Тони! (Ако и останалите почнат да представят всичко пълноценно като теб - дискусията ще придобие коренно различен облик... Както всеки може да види - не боли! 8-) Сега ако и от Трейдър.бг /моят посредник/ сложат някоя удобна фукционалност за сваляне на изображения - цена няма да имат! :grin: И сега е възможно, но на мен ми е твърде сложно - иска ми някакви регистрации в сървърите на Майкрософт и други подобни, които не искам да правя.)
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 06 сеп 2016, 11:46

zritelcho написа:
Поздрави, Тони! (Ако и останалите почнат да представят всичко пълноценно като теб - дискусията ще придобие коренно различен облик... Както всеки може да види - не боли! 8-) Сега ако и от Трейдър.бг /моят посредник/ сложат някоя удобна фукционалност за сваляне на изображения - цена няма да имат! :grin: И сега е възможно, но на мен ми е твърде сложно - иска ми някакви регистрации в сървърите на Майкрософт и други подобни, които не искам да правя.)

Пробвай с това, на мен ми върши работа

Изображение
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 06 сеп 2016, 11:53

Това което ни показваш никак не е зле :good: :good:
Ще е удобно ли да покажеш баланса за да добием по пълна представа за реалното състояние на сметката :oops:
п.п. Не се заяждам. Разглеждам с огромен интерес всеки който може да покаже печеливш подход-стратегия :good: :hi: но съм мнителен защото не съм с демо.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 06 сеп 2016, 12:19

pitfx написа:Пробвай с това, на мен ми върши работа

Изображение
Големи благодарности, pitfx! Наистина страхотен инструмент! И така - сега ще се види, как показвам аз...

PS: 4-те хиляди в реалната ми сметка да не се броят - те не участват в търговията. Участват само 987,80 лева. 4-те хиляди ще изтегля при първа възможност. (Понеже ги превеждат по кредитните карти - имам две, - изчаквам да излезе някоя нова по-скъпа покупка и тогава ще ги дръпна. С парите от пазара ще направя покупката, а събраните пари на ръка, уж за покупката, ще внеса в спестовната ми сметка. Вече направих тази операция с 3 000 и ми остава да си дръпна и видимите тук 4 000.)
Прикачени файлове
Screenshot_4.png
Screenshot_4.png (118 KБ) Видяна 902 пъти
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (134.18 KБ) Видяна 908 пъти
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (192.68 KБ) Видяна 908 пъти

Потребителски аватар
Tonifly

Мнение от Tonifly » 06 сеп 2016, 13:48

Няма проблеми.Аз още сунтринта им ударих шамара на някой позиции щото като се лакомя и ям дървото.Чакам сигнал за късо NZD/USD
Прикачени файлове
MetaTrader 4 Admiral Markets AS.png (127.33 KБ) Видяна 851 пъти

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 06 сеп 2016, 14:31

Tonifly написа:Няма проблеми.Аз още сунтринта им ударих шамара на някой позиции щото като се лакомя и ям дървото.Чакам сигнал за късо NZD/USD
Поздравления! Радвам се за такива колеги! кивито и аз го дебна но ми се струва че още нагоре ще ходи. По принцип долара може да спадне драстично,
Четох такава статия.

Потребителски аватар
Tonifly

Мнение от Tonifly » 06 сеп 2016, 15:39

Не издържях с много плитък стоп ама се метнах
Прикачени файлове
MetaTrader 4 Admiral Markets AS.png (129.34 KБ) Видяна 788 пъти

Потребителски аватар
Tonifly