сигурни online wallets?

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
meto365
Регистриран: 16 дек 2017, 00:15
1 получени
6 дадени

сигурни online wallets?

Мнение от meto365 » 16 дек 2017, 14:22

Кои са сигурните online wallet? Бих помолил всеки с опит да пише. Аз рискувах с cryptonator и май сбърках.... 7ми ден не мога да си изтегля парите. Имайте една червена лампичка за това протмоне.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Re: сигурни online wallets?

Мнение от p_dim » 16 дек 2017, 16:55

Ако имаш още излишни пари, прати ми и на мене. Аз поне няма да те лъжа, ами съвсем честно ще ти кажа, че няма да си ги видиш повече. Вече ти казаха в темата за криптото, че "сигурни" и "уеб-портфейли" са несъвместими понятия. Толкова ли е трудно да си свалиш един портфейл на телефона, като jaxx или mycelium, да си генерираш ключ и адрес за съхранение със 12 случайни английски думи, които си записваш в тефтера и с тях можеш да си възстановиш портфейла напълно, ако загубиш телефона. Дори да си купуваш разни hard_wallet, като Trezor и подобни е напълно безсмислено, те койните НЕ СА вътре във флашката (или лъскавата hard-кутийка за $100), както всички като тебе си мислят, ами са в цялата мрежа. Трябва само да си знаеш ключа и адреса за съхранение, за да си получиш достъп до авоарите, което става чрез което си щеш приложение за управление на портфейл. Трябва да угасне и последния комп, който поддържа мрежата или да забранят тотално интернет по целия свят за да се загубят койните.

meto365
1 получени
6 дадени

Мнение от meto365 » 16 дек 2017, 19:54

Абсолютно си прав p_dim! и не успорвам горенаписаното от теб... но какво се случва, когато човек реши да си обърне дадено количеството коинти в реална валута- примерно EURO или USD, което се получава (или къде е този сигурен начин, за да го направи?) но когато вече си ги пратиш към IBAN- а и те изчезнат няъде по трасето???

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 17 дек 2017, 00:08

При SEPA трансфер няма как парите да изчезнат по трасето. Има си номер на транзакцията и винаги може да се види какво се е случило. Ако парите са пратени на сгрешен IBAN, на следващия работен ден ще се върнат пак при изпращача и ще го глобят с някаква такса заради грешката. Ако някой твърди, че ти е пратил пари, нека ти покаже детайлите на транзакцията и в твоята си банка веднага можеш да провериш какво става. Ако няма такива, значи просто нищо не ти е пратил.
Ако само искаш да купиш/продадеш койни и не мислиш да ги държиш на борса с цел честа търговия, добър избор е bitcoin.de, с доказана репутация и работеща от много години. Даже са супер-презастраховани нещата и има едно условие, което може да не те устройва: Купените койни борсата ще ти ги даде чак след 15 дни. Смисъла е ако си хакнал на някой банковата сметка (е-банкирането) и му източиш парите със SEPA трансфер да си купиш койни и никой да не може повече да ти хване следите, то да има време собственика на сметката да се усети и да му върнат парите. Иначе ако продаваш койни, парите си ти идват директно от IBAN-a на купувача в твоя IBAN за 1-2 работни дни и не минават през борсата. Обмяната крипто <-> фиатни пари си е мъка и няма лесен начин.

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 17 дек 2017, 01:32

Ха, сега гледам че са го махнали това условие за 15-те дни и вместо това май са сложили дневни лимити на обемите. Отдавна не съм я поглеждал тая борса, менят се нещата постоянно.

mad cat
Регистриран: 17 дек 2017, 13:39
2 получени

Мнение от mad cat » 17 дек 2017, 14:37

bitcoin.de имат 2 нива на потвърждаване на профила. Аз съм минал само първото. В момента имам 15 дневен период, в който не мога да изтегля купените биткойни, мога само да ги продам на техния пазар. Имам и годишен лимит на обемите от 2500 евро. Някой минал ли е второто ниво на потвърждаване на профила?
Освен това bitcoin.de имат и "бързи сделки", които изискват акаунт във fidor.de. Някой има ли акаунт във Фидор, какви са таксите в тази банка и каква е процедурата по създаване на акаунт?

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 18 дек 2017, 16:32

Скромен "крипто играч" съм от ноември месец. Ползвам 3 уолета. Един в койнбейза, в който като получа и пускам директно към Gdax-а и продължавам там търговията както се казва. Имам exodus, но май не мисля да го ползвам занапред, поради високите му такси (все пак хората казват, че е най-популярен и реших и аз да си направя) и имам един инсталиран на десктопа Jaxx. Доскоро мислех, че е смотан, но след всичко прочетено, смятам да ми стане Основният.
А за тези външните хард устройства, нямам излизшни 100+евро, за да го закупя.
Съвет от мен, слушвай се в старите кучета в този форум.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.
Код "1ZCDJB" - 3% отстъпка в genesis-mining

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
42 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 18 дек 2017, 17:49

Ако целия чейн сега се побира в 1-2 ТБ след няколко години, ще трябва сторидж с 24 ХДД ще стане интересно, а след още няколко ще трябва да се сменя концепцията, при това експоненциално нарастване на транзакциите.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
73 получени
57 дадени

Мнение от Mateev » 18 дек 2017, 18:13

bvg написа:
18 дек 2017, 17:49
Ако целия чейн сега се побира в 1-2 ТБ след няколко години, ще трябва сторидж с 24 ХДД ще стане интересно, а след още няколко ще трябва да се сменя концепцията, при това експоненциално нарастване на транзакциите.
Блокчейна може да се раздели на 2 части - архивни и активни блокове. Идеята е година по година да се съзадава "баланс" на транзакциите през цялата година, и само този баланс да се сложи в активния блокчейн, а блоковете от цялата година да отидат в архивна директория. За нормалната работа на мрежите на криптовалутите е достатъчно в блокчеина да се поддържат само транзакциите от текущата година, като в първите няколко блока се описва баланса на всеки един адрес. Ако някой толкова много иска да види транзакциите от архива, нека да го направи, но с ясното съзнание, че ще трябва да тегли и синхронизира терабайтова информация.

Та това е начина всички криптовалути да поддържат обозримо количество блокове в активния си блокчейн, и паралелно с него да има архивен блокчейн, който обаче няма да е необходим за нормалната работа на мрежата на дадената криптовалута.

Така е и с документите на една фирма. Има си шкафове с подредени папки, с които се работи през годината, но на тавана има цели палети със стари документи, които ги ядат мишките, и които не се знае дали някога някой ще поиска да се рови в тях. Цялата сложнотия на една стара година се свежда до един Баланс, едно ОПР и един Sheet с аналитичните подсметки, и всичко това се побира в един единствен XLS файл.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
42 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 18 дек 2017, 19:29

Mateev написа:
18 дек 2017, 18:13
bvg написа:
18 дек 2017, 17:49
Блокчейна може да се раздели на 2 части - архивни и активни блокове. Идеята е година по година да се съзадава "баланс" на транзакциите през цялата година, и само този баланс да се сложи в активния блокчейн, а блоковете от цялата година да отидат в архивна директория. За нормалната работа на мрежите на криптовалутите е достатъчно в блокчеина да се поддържат само транзакциите от текущата година, като в първите няколко блока се описва баланса на всеки един адрес. Ако някой толкова много иска да види транзакциите от архива, нека да го направи, но с ясното съзнание, че ще трябва да тегли и синхронизира терабайтова информация.

Та това е начина всички криптовалути да поддържат обозримо количество блокове в активния си блокчейн, и паралелно с него да има архивен блокчейн, който обаче няма да е необходим за нормалната работа на мрежата на дадената криптовалута.

Така е и с документите на една фирма. Има си шкафове с подредени папки, с които се работи през годината, но на тавана има цели палети със стари документи, които ги ядат мишките, и които не се знае дали някога някой ще поиска да се рови в тях. Цялата сложнотия на една стара година се свежда до един Баланс, едно ОПР и един Sheet с аналитичните подсметки, и всичко това се побира в един единствен XLS файл.
Да, то идеи има много, въпроса е, че май сега, блок чейна върви целия, не се дели. Т.е. в бъдеще ще се наложи да се сменя концепцията и да се прави нов форк.

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 18 дек 2017, 22:46

И аз съм си го мислил това, че май ще трябва да сменят концепцията. Пък даже се оказа, че вече има крипто, което работи без блокчейн. Това е IOTA, като името идва от Internet Of Things (IoT) т.е. интернет на нещата. Нали уж предвиждат голямо бъдеще на тая технология, дето всякакви малки джаджи ще си комуникират пак през интернет. И аз не разбрах точно как работи, но е нещо на принципа като направиш транзакция, валидираш две предишни. После следващата транзакция след тебе, валидира твоята плюс още една. Нещо такова, прочетох само набързо, че ме домързя. Ама не е за тука тая дискусия, оспамихме на човека темата.

meto365
1 получени
6 дадени

Мнение от meto365 » 19 дек 2017, 09:31

meto365 написа:
16 дек 2017, 14:22
Кои са сигурните online wallet? Бих помолил всеки с опит да пише. Аз рискувах с cryptonator и май сбърках.... 7ми ден не мога да си изтегля парите. Имайте една червена лампичка за това протмоне.
днес след 8 работни дни (и 12 общо) си получих превода от cryptonator.com. Забавиха ги, но поне ги преведоха.

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 22 дек 2017, 18:37

Тоя Jaxx много не ме кефи, не знам защо всеки път като го отворя и имам различен адрес за биткой кеш-а, на транзакшън хистърито нищо, като тръгна да си експортвам ключовете ми дава различни прайвът и публик. Каква е логиката ?
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”