Прогнози и информация за криптовалути.

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
2 получени

Прогнози и информация за криптовалути.

Мнение от Deyan Nikolov » 16 ное 2017, 11:20

Здравейте,

Отварям тази тема с идеята за обмен на информация от всички с интерес към криповалутите като инвестиция.

Ще започна с мой разсъждения за част от основните играчи и се надявам повече хора да се включат с мнение.

Bitcoin-постоянно повишаващите се цена на транзакция и увеличеното време за транзакция го правят привлекателен единствено за спекулации. За съжаление Bitcoin губи основата си идея да бъде бързо, евтино и децентрализирано средство за рьзплащане . До къде може да доведе спекулата цената, мисля че никой не може да прогнозира с точност.

Bitcoin cash- важи същото, но според мен към момента е по-добър избор за спекула.

Etherum - доста добра технология, която има голяма вероятност да успее и дори да измести Bitcoin след време, но не вярвам да се наложи като масово средство за разплащане.

Ripple - За мен това е крипто валутата, която ще се ползва за разплащания масово, и ми се струва добър вариант за дългосрочна инвестиция. Има доста плюсове, като най-големят е все по-голямото усвояване на системата от банките, както знаем те никога не губят а и няма просто ей така да излязат от играта. Големият минус е , че към момента е централизирана и Ripple Labs притежават 30 милиарда XRP.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
33 дадени

Re: Прогнози и информация за криптовалути.

Мнение от ndimitrov73 » 16 ное 2017, 22:06

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
2 получени

Re: Прогнози и информация за криптовалути.

Мнение от Deyan Nikolov » 17 ное 2017, 08:32

Интересна статия, това което аз съм имал предвид, е че Bitcoin е загубил основната си идея, като средство за разплащане, защото никой не би си купил кафе и кроасан с 10$ такса за трансфера и ~10 часово чакане, но никой не може да отрече, че Bitcoin се превръща в нещо изключително ценно. Bitcoin е като нов вид злато , докъде ще стигне не бих се наел да прогнозирам.

Мога да дам само един съвет за тези които ще инвестират, дръжте ги в hard wallet.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”