Прогнози и информация за криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
4 получени
2 дадени

Прогнози и информация за криптовалути

Мнение от Deyan Nikolov » 16 ное 2017, 11:20

Здравейте,

Отварям тази тема с идеята за обмен на информация от всички с интерес към криповалутите като инвестиция.

Ще започна с мой разсъждения за част от основните играчи и се надявам повече хора да се включат с мнение.

Bitcoin-постоянно повишаващите се цена на транзакция и увеличеното време за транзакция го правят привлекателен единствено за спекулации. За съжаление Bitcoin губи основата си идея да бъде бързо, евтино и децентрализирано средство за рьзплащане . До къде може да доведе спекулата цената, мисля че никой не може да прогнозира с точност.

Bitcoin cash- важи същото, но според мен към момента е по-добър избор за спекула.

Etherum - доста добра технология, която има голяма вероятност да успее и дори да измести Bitcoin след време, но не вярвам да се наложи като масово средство за разплащане.

Ripple - За мен това е крипто валутата, която ще се ползва за разплащания масово, и ми се струва добър вариант за дългосрочна инвестиция. Има доста плюсове, като най-големят е все по-голямото усвояване на системата от банките, както знаем те никога не губят а и няма просто ей така да излязат от играта. Големият минус е , че към момента е централизирана и Ripple Labs притежават 30 милиарда XRP.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
97 получени
66 дадени

Re: Прогнози и информация за криптовалути.

Мнение от ndimitrov73 » 16 ное 2017, 22:06

Винг Чун, Ип Ман https://www.youtube.com/watch?v=SSQtBvT6s-Y
ПА, ndimitrov73

КОЙТО ОТ ФОРЕКС РАЗБИРА, ТУК СЕ СПИРА.

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 17 ное 2017, 08:32

Интересна статия, това което аз съм имал предвид, е че Bitcoin е загубил основната си идея, като средство за разплащане, защото никой не би си купил кафе и кроасан с 10$ такса за трансфера и ~10 часово чакане, но никой не може да отрече, че Bitcoin се превръща в нещо изключително ценно. Bitcoin е като нов вид злато , докъде ще стигне не бих се наел да прогнозирам.

Мога да дам само един съвет за тези които ще инвестират, дръжте ги в hard wallet.

nixel
Регистриран: 30 дек 2017, 15:49

Мнение от nixel » 30 дек 2017, 16:13

Общо взето блокчейна умря, да живее блокчейна.

Bitcoin - Масовата еуфория отдавна свърши. Пазара се насити и големи и резки движения лично мен ме съмнява да видим следващата половин година. Този протокол си плаче за ъпдейт. Но има и големи играчи които нямат интерес да се развива точно биткойна.
Ethereum - Напълно съм съгласен. Технологията е много добра. Нужен е единствено пазар който да се нуждае от нея. Нямам конкретно мнение тук.
Ripple - Няма как да не скрием че тази монета няма как да умре. Ликвидността ще се покачва, все по големи сектори ще се насочат към нея и т.н. А централизацията не е чак толкова лошо нещо. Централизацията означава и солиден гръб който стои зад монетата. Евтино, бързо с нарастващо доверие и бързо налагащ се пазар. То си беше ясно че банките няма да оставят биткойна на мира.

BCH - Хората не го обичат понеже много малко хора притежават твърде много монети. Пазара е силно окрупнен и манипулируем. Има наистина големи маркет мейкъри.

Litecoin - защо винаги остава някак си на заден план? Litecoin-a винаги повтаря биктойна. Със известно закъснение, но го повтаря. Бърз, евтин и не чак толкова манипулируем.

Според мен следващата година ще има големи трусове и ще даде някакъв старт за един нов фундамент в крипто развитието. Каквото и да си приказваме крипто валутите са масово недостъпни и прекалено сложни за боравене от обикновен човек.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Re: Прогнози и информация за криптовалути

Мнение от Deyan Nikolov » 18 фев 2018, 15:57

Вече и аз не знам, чета за Lighting Network и че навлиза все по-масово. Ако заработи нормално, 95% от altcoins ще се обезсмислят.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 22 фев 2018, 08:33

Мисля 2018 да е по-добра за XRP.

https://www.ccn.com/brazil-and-latin-am ... -payments/

Притежавам: BTC, XRP и LTC

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
127 получени
236 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 22 фев 2018, 14:33

Deyan Nikolov написа:
22 фев 2018, 08:33

Миналата година рипъла поскъпна 500 пъти, тази ако е по-добра... :shock:

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 22 фев 2018, 20:55

S.Zhelev написа:
22 фев 2018, 14:33
Deyan Nikolov написа:
22 фев 2018, 08:33

Миналата година рипъла поскъпна 500 пъти, тази ако е по-добра... :shock:
Истината говориш, аз понеже гледам от моята гледна точка :grin: Пропуснал съм доста голяма част от този ръст.

Та идеята ми беше, че през 2018 се надявам банките да започнат и да налагат XRP по-масово, не само да ползват мрежата. Мисля си, че 10USD за XRP е напълно реалистична цена до към 3 години. А и нали май си разрешиха големия проблем с централизацията. Логично е да се развият добре, но при криптотата никога не знаеш.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 22 фев 2018, 21:07

Сега актуалния въпрос ми е дали да купя малко BTC или да почакам още ден-два? Какво ви казва интуицията?

Потребителски аватар
S.Zhelev
127 получени
236 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 23 фев 2018, 16:07

Deyan Nikolov написа:
22 фев 2018, 21:07
Сега актуалния въпрос ми е дали да купя малко BTC или да почакам още ден-два? Какво ви казва интуицията?
Аз бих купил с една част от предвидената сума и бих купувал пак примерно през $1000.

Потребителски аватар
S.Zhelev
127 получени
236 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 23 фев 2018, 16:16

Deyan Nikolov написа:
22 фев 2018, 20:55
Та идеята ми беше, че през 2018 се надявам банките да започнат и да налагат XRP по-масово, не само да ползват мрежата. Мисля си, че 10USD за XRP е напълно реалистична цена до към 3 години. А и нали май си разрешиха големия проблем с централизацията. Логично е да се развият добре, но при криптотата никога не знаеш.
По какъв начин е решен проблемът с централизацията? Доколкото знам Ripple продължава да държи по-голямата част от токените и няма намерение да се разделя с тях. Освен ако съм пропуснал нещо.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 26 фев 2018, 14:19

S.Zhelev написа:
23 фев 2018, 16:16
По какъв начин е решен проблемът с централизацията? Доколкото знам Ripple продължава да държи по-голямата част от токените и няма намерение да се разделя с тях. Освен ако съм пропуснал нещо.
Някъде бях чел, че са прехвърлили всички техни в склад, които ще пуска на пазара по 1 милиард месечно, докато не свършат. Ето линк към техния сайт, но го има и на други места.

https://ripple.com/insights/ripple-escr ... ctability/

Също бях чел, че голяма част от отпуснатите ежемесечно отиват направо в банките и на този етап не стигат до борсите.

Deyan Nikolov
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 26 фев 2018, 14:43

Пазара изглежда изморен сега, има доста страх в инвеститорите. Тези които купиха на ATH , изгоряха брутално, обемите са много ниски, манипулациите са много(ботове и големите риби). Аз изчаквам, надявам се цената за падне до към 6000usd за да купя повече.

Доста е трудно да се търгува в такава среда, бъдете внимателни!

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”