Kraken - мнения и коментари за Kraken.com

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
78 получени
180 дадени
Контакти:

Kraken - мнения и коментари за Kraken.com

Мнение от S.Zhelev » 27 окт 2017, 18:00

Kraken без съмнение предлага най-дървената платформа за търговия, която съм виждал. Мислех си, че workstation-a на Interactive Brokers е дърво, но това тук просто е от друго измерение:

1. Графики няма никакви, за да се ориентираш накъде е тренда в някоя от предлагатание валутни двойки, трябва да ползваш някой друг сайт.

2. Пазарната ми поръчка се изпълняваше за 30 секунди - купих Dash с Bitcoin. Може би не е толкова лошо, не знам, но като сравнявам с форекс платформите, разликата е неимоверно голяма.

3. Няма никакъв начин да се ориентираш каква е стойността на портфейла ти в нормална валута. Сега имам някакво количество Bitcoin и малко Dash, но не знам каква е тяхната равностойност в евро или долари :-?

Иначе няма проблеми с верифицирането и захранването на акаунта. Преведох Bitcoin от Bitstamp и след около час вече можех да търгувам с тях в Kraken. Нито една от страните по транзакцията не ми удържа комисионни за превода, получих точно толкова биткойни, колкото бях пратил.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
27 получени
1 дадени

Re: Kraken - мнения и коментари за Kraken.com

Мнение от kompira » 27 окт 2017, 18:20

Че е дървена- дървена е, но повечето минаваме през тази борса за да теглим евра към банковите сметки...

Стойността на портфейла в нормална валута се вижда като горе вляво заредиш от падащото меню някоя двойка крипто/евро, например XBT/EUR или ETH/EUR и т.н. След това в колоната Balance отдолу пише Total (EUR): еди колко си, а в колоната Rate пише курса на съответната криптовалута в евро.

Учудва ме, че Bitstamp не са ти удържали такса за изходящ трансфер на биткойн, всяка борса има такива. Например при Kraken и Bittrex е 0.001, а в Poloniex е 0.0001.

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 27 окт 2017, 22:55

kompira написа:
27 окт 2017, 18:20
Че е дървена- дървена е, но повечето минаваме през тази борса за да теглим евра към банковите сметки...

Стойността на портфейла в нормална валута се вижда като горе вляво заредиш от падащото меню някоя двойка крипто/евро, например XBT/EUR или ETH/EUR и т.н. След това в колоната Balance отдолу пише Total (EUR): еди колко си, а в колоната Rate пише курса на съответната криптовалута в евро.

Учудва ме, че Bitstamp не са ти удържали такса за изходящ трансфер на биткойн, всяка борса има такива. Например при Kraken и Bittrex е 0.001, а в Poloniex е 0.0001.
Там си е наистина Total-a, мерси.

А тегленето на биткойн от Bitstamp наистина е безплатно, сега проверих пак транзакцията. Така е посочено и на сайта им.

Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 17 ное 2017, 08:46

Бих казал, Kraken е добре, когато работи. Не бих те съветвал да го ползваш за ежедневна търговия, разгорещи ли се пазара сървъра им спира да работи :grin:

И винаги помнете какво се случи с Mt Gox!

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
27 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 17 ное 2017, 11:43

Да, напоследък много бъглив Кракен-а, токувиж скамне скоро и той. За трейд по-добре другите борси, но Кракен го ползвам все още за обменяне на крипто в евро, вярно със сумати опити и рефрешове слагам и махам ордери - мъка общо взето.
Може и да се завърна към добрите стари bitcoin.de.

Deyan Nikolov
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 17 ное 2017, 13:14

Някой пробвал ли е да прехвърли от hard wallet в Kraken? Става ли принципно? Страх ме е да пробвам☺

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 21 ное 2017, 13:25

Привет и от мен. Реших и аз да пиша за Kraken-а. Регистрацията мина чудесно, гледах някое друго клипче в Ютуб като демо за сайта. Всичко ОК, обаче не приемат дебитни/кредитни карти, а само СЕПА/SEPA разплащания, което тук в БГ е направо убийство. Проверих в няколко банки - ДСК, БАКБ, Инвестбанк и общо взето за 200евро депозит - ще ти съдерат кожата - някъде около 20 евро + 10 евро за нещо си....
Та ако може някой да помогне и да каже как най-изгодно да депозиш пари в Kraken-а, т.е. с коя банка работите и трябва ли да имам отворена сметка в избраната банка.
Тенк ю предварително гайс :)
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.genesis-mining.com/a/1781681 и код "1ZCDJB" за 3% отстъпка при покупка на договор

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 ное 2017, 14:36

чичо Сашо написа:
21 ное 2017, 13:25
Привет и от мен. Реших и аз да пиша за Kraken-а. Регистрацията мина чудесно, гледах някое друго клипче в Ютуб като демо за сайта. Всичко ОК, обаче не приемат дебитни/кредитни карти, а само СЕПА/SEPA разплащания, което тук в БГ е направо убийство. Проверих в няколко банки - ДСК, БАКБ, Инвестбанк и общо взето за 200евро депозит - ще ти съдерат кожата - някъде около 20 евро + 10 евро за нещо си....
Та ако може някой да помогне и да каже как най-изгодно да депозиш пари в Kraken-а, т.е. с коя банка работите и трябва ли да имам отворена сметка в избраната банка.
Виж Прокредит Банк, там мисля че беше най-евтината СЕПА.

Deyan Nikolov
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 21 ное 2017, 20:58

При мен беше 0.1% + 10 евро, през електронното банкиране на Райфайзен. Аз ги питах на място и те ми обясниха, че при тях по-евтино е, ако го направиш по електронен път. Сумата пристигна на следващия ден.

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 23 ное 2017, 14:09

Deyan Nikolov написа:
21 ное 2017, 20:58
При мен беше 0.1% + 10 евро, през електронното банкиране на Райфайзен. Аз ги питах на място и те ми обясниха, че при тях по-евтино е, ако го направиш по електронен път. Сумата пристигна на следващия ден.
Привет, сметката ти в Райфайзен в лева ли е или в Евро? И ти правиш нареждане по чужда сметка във валута или СЕПА трансфер... Сори може и аз да не съм разбрал нещо
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.genesis-mining.com/a/1781681 и код "1ZCDJB" за 3% отстъпка при покупка на договор

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 24 ное 2017, 15:37

S.Zhelev написа:
21 ное 2017, 14:36
чичо Сашо написа:
21 ное 2017, 13:25
Виж Прокредит Банк, там мисля че беше най-евтината СЕПА.
Сега звънях на кол центъра и отделно отделих време да се запозная с тарифете на сайта им, та накратко:
СЕПА трансфер можеш да си правиш постоянно от електронното си банкиране на прокредит банк - което струва 5 евро, но задължително трябва да си клиент на банката (което е обяснимо естествено), като имаш 8 лв. месечна такса за поддръжка на разплащателна сметка (вярно с различни екстри, но.... 8 лв. месечно си вървят)

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 ное 2017, 17:38

Deyan Nikolov написа:
17 ное 2017, 08:46
Бих казал, Kraken е добре, когато работи. Не бих те съветвал да го ползваш за ежедневна търговия, разгорещи ли се пазара сървъра им спира да работи :grin:

И винаги помнете какво се случи с Mt Gox!
Сега ми отне сигурно 5 минути да затворя дългите DASH/XBT. То при тяхната платформа за дълги и къси е трудно да се говори, вижаш сам какво количество си купил и колко си платил за него. Май единствения начин да провериш при какъв курс е станала сделката, е сам да сметнеш с калкулатора. Същото се отнася и до резултата то сделката, никъде не виджам да се посочва такъв.

Самата сделка мина след няколко такива съобщения
kraken-order-failed.png
kraken-order-failed.png (18.6 KБ) Видяна 480 пъти
Съобщение за успешна сделка така и нямаше, видях, че транзакцията е минала след рефреш на цялата платформа.

Deyan Nikolov
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 06 дек 2017, 17:01

Аз вече изпробват схемата в цялост. Направих SEPA трансфер в евро 1000 през онлайн на Райфайзен от сметка в левове. За около 48 часа бяха в Kraken акаунта. Купих. 0.089 XBT на цена от 10090 USD, въпреки че на други места е над 12000. После ги прехвърлих в Ledger Nano S, стана за около 10 минути.

@Zhelev аз мисля, че за ежедневна търговия е по-добре някоя платформа с ливъридж:) А и не бих ползвал точно Кракен поради това което си описал.

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 дек 2017, 14:23

Deyan Nikolov написа:
06 дек 2017, 17:01
Аз вече изпробват схемата в цялост. Направих SEPA трансфер в евро 1000 през онлайн на Райфайзен от сметка в левове. За около 48 часа бяха в Kraken акаунта. Купих. 0.089 XBT на цена от 10090 USD, въпреки че на други места е над 12000. После ги прехвърлих в Ledger Nano S, стана за около 10 минути.

@Zhelev аз мисля, че за ежедневна търговия е по-добре някоя платформа с ливъридж:) А и не бих ползвал точно Кракен поради това което си описал.
Да не си купил на 10090 EUR докато цената на други места е 12000 USD :wink:

Иначе да, през някой метатрейдър ще ми по-лесно да цъкам, но нали трябва и нови неща да пробваме. Пък и май няма много форекс брокери, които да предлагат тръговия на крипто-кросове - примерно DASH/XBT или RIPPLE/XBT.

vjs
Регистриран: 07 дек 2017, 15:45

Мнение от vjs » 07 дек 2017, 15:55

Този сайт само при мен ли постоянно дава "Error 520" от Cloudflare или не съм единствения. От няколко дена се опитвам поне да вляза да разгледам и резултата е почти нулев. 9 от 10 рефреша водят до "Error 520" :-?

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 дек 2017, 20:08

vjs написа:
07 дек 2017, 15:55
Този сайт само при мен ли постоянно дава "Error 520" от Cloudflare или не съм единствения. От няколко дена се опитвам поне да вляза да разгледам и резултата е почти нулев. 9 от 10 рефреша водят до "Error 520" :-?
При мен е 50:50. Често ми дава същата грешка, но при рефреш в повечето случаи се оправя.

Deyan Nikolov
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 09 дек 2017, 07:27

S.Zhelev написа:
07 дек 2017, 14:23

Да не си купил на 10090 EUR докато цената на други места е 12000 USD :wink:

Хахаа да, вярно че го промених в последния момент на EUR.Моя грешка, извинявам се :grin:

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”