Kraken - мнения и коментари за Kraken.com

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
238 дадени
Контакти:

Re: Kraken - мнения и коментари за Kraken.com

Мнение от S.Zhelev » 14 яну 2018, 13:38

katia написа:
14 яну 2018, 10:07
Здравейте, от коя банка превеждате пари в Кракен? Пробвах няколко, но не става, отказват ми. Дайте съвет.
За банка не мога да ти кажа, но ако не намериш решение, можеш да купиш биткойн с кредитна/дебитна карта през Coinbase и след това да ти прехвърлиш към Kraken.

Потребителски аватар
Wallstreet
Регистриран: 10 апр 2014, 20:09
1 получени

Мнение от Wallstreet » 14 яну 2018, 21:54

Не можеш ли чрез банков превод ? Имат си банка някаква немска беше какво мислите като цяло за Кракен има много лоши коментари в някои форуми ...... И аз искам да го ползвам но ме хваща страх като чета коментарите

admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
3 получени
1 дадени

Мнение от admin » 14 яну 2018, 22:06

Wallstreet написа:
14 яну 2018, 21:54
Не можеш ли чрез банков превод ? Имат си банка някаква немска беше какво мислите като цяло за Кракен има много лоши коментари в някои форуми ...... И аз искам да го ползвам но ме хваща страх като чета коментарите
За съжаление за повечето борси има лоши коментари. Аз продължавам да държа малка сума там. Последните дни правиха някаква профилактика и нямаше достъп до сайта им. Сега отново работят и са обявили, че няма да вземат комисионна за unleveraged trades до края на месеца.

Сами си казват, че може да има забавяния при депозиране, теглене и одобрение на нови акаунти.

katia
Регистриран: 14 яну 2018, 10:04
1 получени

Мнение от katia » 14 яну 2018, 23:51

В Coinbase регистрацията бърза ли е ?

katia
1 получени

Мнение от katia » 14 яну 2018, 23:53

В Кракен може да се преведат пари по банковата им сметка, но Бг банките ми отказват. Опитах в ЦКБ, Райфайзен и ПИБ.
Ако някой е превеждал след средата на декември 2017 да сподели.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
42 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 15 яну 2018, 09:52

На какво основание ти отказват?
Нали това е нормална банкова сметка?

katia
1 получени

Мнение от katia » 15 яну 2018, 09:57

Да, така е, но не превеждали към борсите,

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 15 яну 2018, 11:14

bvg написа:
15 яну 2018, 09:52
На какво основание ти отказват?
Нали това е нормална банкова сметка?
Нормална е, но явно банките и платежните институции си имат някакъв черен списък. На мен така Paysera ми отказа превод към борса. Въведох IBAN-а и останалите данни за банковата сметка на борсата, цък... и излезе съобщение, че с крипто борси не работят.
katia написа:
14 яну 2018, 23:51
В Coinbase регистрацията бърза ли е ?
При мен не отне много време, но това зависи от моментното натоварване. Между другото ако съдя по търсенето в Google, интересът към криптото е спаднал доста спрямо пика от първата седмица на януари, така че борсите може да ускорят процеса.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 15 яну 2018, 11:47

Мъти се нещо с банките и криптовалутите та да видим. Все повече банки отказват да оперират с борси. По последни слухове Metropolitan USA Bank е спряла всички международни транзакции свързани с крипто. А тази банка стояла зад Coinbase...
link

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
42 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 15 яну 2018, 12:01

kompira написа:
15 яну 2018, 11:47
Мъти се нещо с банките и криптовалутите та да видим. Все повече банки отказват да оперират с борси. По последни слухове Metropolitan USA Bank е спряла всички международни транзакции свързани с крипто. А тази банка стояла зад Coinbase...
link

Понеже се надува голям балон и експозициите в криптовалути стават все по-големи, а еврата изтичат навън, може би имат спусната някаква устна заповед от БНБ да затрудняват подобни операции колкото могат. Щото като гръмне балона и се окаже, че имаме 3 милиарда евра експозиция в криптовалути и няма кой да ни ги купи, това може да дестабилизира цялата банкова система.

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 15 яну 2018, 13:49

kompira написа:
15 яну 2018, 11:47
link
Според статият това е една от банките, с които работи Coinbase. Но наистина има такъв тренд.
bvg написа:
15 яну 2018, 12:01
Понеже се надува голям балон и експозициите в криптовалути стават все по-големи, а еврата изтичат навън, може би имат спусната някаква устна заповед от БНБ да затрудняват подобни операции колкото могат. Щото като гръмне балона и се окаже, че имаме 3 милиарда евра експозиция в криптовалути и няма кой да ни ги купи, това може да дестабилизира цялата банкова система.
То по тази логика дай да забраним международните плащания и вноса въобще :smile: Ако еврата са излезли от българските сметки, има малко значение какво се случва с придобития актив. Като си купиш кола, парите винаги изтичат в чужбина и колата винаги се обезценява, но банковата система не се дестабилизира. А в коли се вкарват много повече пари, отколкото в биткойн.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 15 яну 2018, 15:38

Малко излишна и напразна ми се вижда тази кампания от страна на банките, защото се опитват да променят/спрат нещо, което ще се случва по един или друг начин - търговията с криптовалути. Ако съвсем спрат кранчето, ще се появат повече борси от типа на bitcoin.de, при които паричните преводи са между сметки на физически лица, при което не могат да ми кажат и копче. :smile:

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 16 яну 2018, 20:44

Аз имам няколко въпроса за 1-вият най-добре ще ме разберете, тъй като сте форексджии.

1. Гледам в кракена има опция за левъридж. Искам да си отварям позиции както при форекса, без да се обменя валутата мигновенно. Четох, че това става с опията Settle Position, само че не се получава в портфейла имам 0.056 етх, отивам давам да отворя 0.05 на eth/eur избирам левъриж 5 и нищо не става дава ми грешка insufficion funds.

2.Тегленето на средства става ли без проблеми в левова сметка, която не е регистрирана за СЕПА трансфери, тъй като отида на withdraw пише SEPA withdraw, след като си добавя банкова сметка ще трябва ли да направя трансфер както в койнбейса или не е го искат?
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

VictorHristov
Регистриран: 18 яну 2018, 09:54

Мнение от VictorHristov » 18 яну 2018, 10:00

Здравейте,

Въпрос и от мен.
Колкото повече чета, толково повече започвам да виждам, че превод (на фиат) към борсите е почти невъзможен.

На място в банките отказват (не съм сигурен за всички).
Потвърждението на сметката в Coinbase (дебитна/кредитна карта) изисква блокиране на минимална сума, но банките блокират и него (непроверено лично от мен).
Някой има ли актуална информация за Онлайн банкиране - таксите са най-ниски, но по всяка логика - отново ще излезе съобщение, когато се засече определен IBAN?

Изобщо каква е опцията в момента определена сума да бъде "закарана" до Кракен/Coinbase?

Armid
Регистриран: 18 яну 2018, 13:40
1 получени

Мнение от Armid » 18 яну 2018, 13:42

ДСК приема преводи за Кракен.

Потребителски аватар
Wallstreet
Регистриран: 10 апр 2014, 20:09
1 получени

Мнение от Wallstreet » 29 яну 2018, 16:57

Преди няколко дни преведох няколко депозита в кракен всичко беше ок нямаше никакви проблеми точно за 2 дни влизаха парите но последните ми 2 превода ги няма никакви нито на изчакване са в сайта нито нищо а виждам ,че парите са излязли от банката ми стана 5 6 дена вече силно се надявам да е някакво временно забавяне някой има ли идея какво може да бъде знам ,че за банков превод не е нужно повече от 2 дни не съм достигнал лимит няколко пъти проверявах превода всичко е нормално но при тях няма нищо какво мога да направя ?

Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
4 получени
2 дадени

Мнение от Deyan Nikolov » 18 фев 2018, 11:01

Здравейте и от мен, вече пробвах доста неща в Кракен и всичко работи, което е добре.

Банковите трансфери ги правя онлайн през Райфайзен, стават за два работни дни и депозита и тегленето. Единственото ново е, че ме карат да попълвам декларация за произход на средствата.

Пробвах теглене на BTC към Ledger Nano S, отне ми 2-3

Пробвах депозит от Nano към Kraken отне ми малко повече от час, но всичко работи.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”