Биткойн адрес. Спешно е.

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
16 получени
58 дадени

Биткойн адрес. Спешно е.

Мнение от good mood » 10 мар 2017, 21:05

Добра вечер.
Не съм се занимавал с биткойни и други подобни.
Трябва да получа 3 биткойна. Едно плащане към мен. Казват, че е изгодно, а
и пазело анонимност. Искат да си дам биткойн адреса, за да ми пратят там биткойните.

Как да си направя такова нещо? Моля за информация и съвети.
Намирам разни сайтове за сделки, но ме е страх да не получа биткойните на грешен адрес и да ми ги свият. А това са си пари. Благодаря за помощта. :wink:

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Re: Биткойн адрес. Спешно е.

Мнение от kompira » 10 мар 2017, 21:44

Ще ги пазиш ли тези биткойни или ще ги продаваш за Евро? Ако е второто - може да се регистрираш в борса (например Kraken) и там автоматично ще получиш адрес, на който да ги пратят. Разбира се може и да си седят в борсата дълго време, но ако мислиш да ги пазиш години - по-сигурно е да ги метнеш в биткойн портфейл...
Последна промяна от kompira на 10 мар 2017, 21:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
98 получени
67 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 мар 2017, 21:48

За какво ти трябват?

Ако искаш да ги обмениш в лева? Ако искаш да трейдваш и т.н.
Винг Чун, Ип Ман https://www.youtube.com/watch?v=SSQtBvT6s-Y
ПА, ndimitrov73

КОЙТО ОТ ФОРЕКС РАЗБИРА, ТУК СЕ СПИРА.

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
98 получени
67 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 мар 2017, 21:53

Ето сайт да ги обмениш : https://crypto.bg/

Дава ти стъпка по стъпка какво да правиш.

Сайт да трейдваш: https://www.bitfinex.com/

Ако ти трябва форекс брокер който приема биткойн пиши на ЛС. Много внимавай с Адреса провирявай го 10 пъти преди да го дадеш щото при една грешка и койните могат да отидат другаде. :grin:

Виждам, че си новак затова.
Адреса трябва да е от сорта: 3CbFkR9EyrQK58i325QBB9t58hemZpcizL

Не го използвай този що то е от моето портомоне :grin:
Успех
ПА, ndimitrov73

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 10 мар 2017, 22:07

Благодаря за отговорите.
Направих си биткойн портфейл на компютъра - Jaxx е програмата.
Регистрирах се в Coinbase.
Сега чакам, че нещо се бавят.
:( :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
98 получени
67 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 мар 2017, 22:27

https://blockchain.info/

провери. задай в търсачката адреса си и виж транзакцията. :wink:
ПА, ndimitrov73

Потребителски аватар
good mood
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 11 мар 2017, 15:19

ndimitrov73 написа:https://blockchain.info/

провери. задай в търсачката адреса си и виж транзакцията. :wink:
Нищо не се получи. Играта беше друга. Попаднах на хакери, които предлагат различни програми. По-скоро продават. Поръчах си една, която генерира биткойни. Уж. При това с добра скорост - по 5 биткойна за 24 часа. Пратиха ми безплатна версия, за да видя как работи. Заблудих се, че с изкараните биткойни ще мога да си платя истинската програма. Защото триал версията си бачка, но нищо не ти идва в портфейла. Ония искат 290 в зелено. Имат сайт и брояч, че работят с над 2 млн. клиенти, но дали си струва риска?

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 11 мар 2017, 15:30

Това е измама, стой далеч от такива оферти!
Ако чрез една програмка за 290$ можеха да се генерират 5 BTC за 24 часа... нали сещаш се - няма начин това да е реално. Ловят шарани, това е.
Да не казвам и с това "демо", което си страртирал, какъв зловреден софтуер може да се е настанил на PC-то ти...

Потребителски аватар
good mood
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 11 мар 2017, 15:49

kompira написа:Това е измама, стой далеч от такива оферти!
Ако чрез една програмка за 290$ можеха да се генерират 5 BTC за 24 часа... нали сещаш се - няма начин това да е реално. Ловят шарани, това е.
Да не казвам и с това "демо", което си страртирал, какъв зловреден софтуер може да се е настанил на PC-то ти...
Аз също си помислих каква е логиката в техните дейстия? Имат (уж) инструмент да печелят по 6 бона дневно. Защо им е да си играят да правят сайтове и да въртят търговия вместо да си харчат парите. Как мислиш дали по-голямата част от сайтовете за криптовалути са истински? Имам чувството, че основно търсят трафик.
Подаряват ти 8000 сатоши при регистрацията. Дори не знам колко лева е. Но за да теглиш трябва да играеш някакви техни игри. Печелиш губиш печелиш губиш въртиш им трафик и накрая не стигаш до крайна печалба. Интернет е пълен с такива оферти. Влез в тубата да видиш. Пълно е с клипове на индийски. Явно те са най-големите миньори.

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 11 мар 2017, 16:28

Кои сайтове за криптовалути са истински и кои измамни, зависи по какво се заглеждаш и какво целиш, има и от двата типа. Аз с такива игри и далавери не се занимавам. Както и много други "миньори" с които контактувам, "копая" койни и ги продавам в Кракен-а, това е всичко.
Колко е едно сатоши, първия резултат в гугъла: http://www.btcsatoshi.com/

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23
1 получени

Мнение от mitef1 » 11 мар 2017, 17:51

kompira написа:Кои сайтове за криптовалути са истински и кои измамни, зависи по какво се заглеждаш и какво целиш, има и от двата типа. Аз с такива игри и далавери не се занимавам. Както и много други "миньори" с които контактувам, "копая" койни и ги продавам в Кракен-а, това е всичко.
Много евтини са Сатоши-тата. Какво неуважение към Сатоши Накамото.

Потребителски аватар
good mood
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 11 мар 2017, 18:24

kompira написа:Кои сайтове за криптовалути са истински и кои измамни, зависи по какво се заглеждаш и какво целиш, има и от двата типа. Аз с такива игри и далавери не се занимавам. Както и много други "миньори" с които контактувам, "копая" койни и ги продавам в Кракен-а, това е всичко.

Криптовалутите не са централизиран пазар, нали така? Кво пречи някой да си направи сайт и да начислява биткойни, които всъщност нямат никаква стойност?
Ето ти 15 биткойна подарък. Прати ми 0.5 биткойна за пощенските гълъби, по които ще ти ги пратя. :grin: :lol:

На оня му теглих една майна по нашенски. Той настоява да си платя, защото бил търговец, а не скамер. Викам му да ми прати работеща програма и ще му плащам не 300, а по 1000 долара и то всяка седмица. Мисля, че повече няма да пише. :-? :grin:

Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
6 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 12 мар 2017, 08:54

Бикоините са една голяма пирамида от карти и е въпрос на време да се срути

Потребителски аватар
good mood
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 12 мар 2017, 17:11

aaangelll написа:Бикоините са една голяма пирамида от карти и е въпрос на време да се срути
Там е гарантирана анонимността и затова се превъртат мръсни и крадени пари.
Те изглежда са много. Попаднах на хакерски сайт, в който на всяка минута се предлагат за продан поне две крадени кредитни карти. На сергията има всичко Пейпал акаунти, банкови сметки, документи за самоличност. Имат специален раздел за анонимността. Общуват през VPN мрежи, за да си покрият ИП адресите и си говорят по ICQ, защото на Skype и другите социални мрежи нямат доверие. Всички плащания ги правят през криптовалути. :grin:

И този форум е много известен и съм чел, че доста ченгета от много държави го следят, но нищо не могат да докажат и никой да хванат.

Мисълта ми беше, че точно подобен мръсен бизнес държи да има криптовалути. :grin: :lol:

kaleko_zheko
Регистриран: 11 мар 2017, 09:23

Мнение от kaleko_zheko » 12 мар 2017, 20:24

Абсолютно си прав. Всички банки и правителства са против Биткойн. По простите причини не събиране на данъци и такси по транзакциите и не могат да следят движението на парите и контрола им. А зад Биткойн стоят парите на сивия сектор. Кой ще победи в тази война времето ще покаже. Ние ще сме само свидетели.
С хакерските сайтове трябва да се внимава. Има много зловреден софтуер. :grin:

Потребителски аватар
aaangelll
6 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 12 мар 2017, 20:39

Това само потвърждава тезата ми, че биткойните са кула от карти, която е въпрос на време да се срути и познайте кой-ще е прецакан накрая

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 12 мар 2017, 21:04

kaleko_zheko написа:... Ние ще сме само свидетели....
Ами все повече хора в световен мащаб гледат да изкарат някой лев с генерирането на новите валути, някаква еуфория става от време на време... Докога ще е така не се знае, поне докато капе, ще събираме, т.е. докато има кой да ги купува на добра цена. В същото време фирмите, производители на "кирките" потриват доволно ръчички - всички са хепи. Други пък трейдват по борсите, твърдейки че са по-лесно предсказуеми от форекса...

Що се отнася до реалното им приложение - със сигурност са рай и за криминалния контингент, но пък и за нормалните разплащания вършат работа, например мога да си платя месечната такса за VPS с биткойн стотинки и др.

Иначе всички бяхме скептични от самото начало (аз поне се запознах с биткойна през 2011-та), не вярвахме че ще имат бъдеще виртуалните валути и продавахме койните за под 1$ цена. Ако тогава ги бях събирал, след 2-3 години щях да съм младо милионерче (вече не толкова младо де). Но такъв е живота, човек ако знае какво го чака...
Като цяло моето мнение е, че надали скоро ще загине всичко...
Ако правителствата на големите сили искаха да забранят виртуалните валути, щяха да го направят, щяха да намерят начин, но явно има всеобща изгода от тях.

Потребителски аватар
aaangelll
6 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 12 мар 2017, 21:13

Защо биткойните се търгуват в момента, като всички други пазари са затворени?
Прикачени файлове
изтеглен файл (37).png
изтеглен файл (37).png (37.01 KБ) Видяна 7603 пъти

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23
1 получени

Мнение от mitef1 » 12 мар 2017, 21:39

aaangelll написа:Защо биткойните се търгуват в момента, като всички други пазари са затворени?
Вероятно защото с биткойна трансакциите се осъществяват чрез мрежа със софтуер с отворен код, която е напълно децентрализирана, а за да има трансакции и съответно движение на валутните пазари( и тези на акции) трябва да се осъществят чрез банка или борса. А те почиват.

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 12 мар 2017, 21:39

aaangelll написа:Защо биткойните се търгуват в момента, като всички други пазари са затворени?
За виртуалните валути няма почивни дни. :smile:
Борсите за директен обмен са отворени по всяко време както и транзакции могат да се правят денонощно. Генерирането на нови блокове/монети не спира никога, всяка нова транзакция се записва в текущия блок и отива в историята.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”