Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
49 получени
56 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от p_dim » 10 юли 2018, 19:41

Компир, какъв е тоя ""moon" забравих да те питам. Нищо не знам, кажи с две думи за какво става на въпрос.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 10 юли 2018, 20:29

p_dim написа:
10 юли 2018, 19:41
Компир, какъв е тоя ""moon" забравих да те питам. Нищо не знам, кажи с две думи за какво става на въпрос.
На "миньорски" диалект по чатовете така наричаме якото поскъпване, т.е. "To the Moon" - цената да литне до Луната, после до Марс и т.н.

Иначе помежду другото, отново има кражба, но вече свикнахме.
http://newxrp.com/decentralized-crypto- ... er-stolen/

Потребителски аватар
p_dim
49 получени
56 дадени

Мнение от p_dim » 10 юли 2018, 22:34

:lol: Хе-хе...чак пък до луната. То до $20К пак да се върне и ще си ударя трътката в тавана от кеф.
На Bitmex.com дават ливъридж 1:100 (няма грешка) на биткойн/доларя, контракта е XBTUSD и е без падеж. Остава доволно свободен марджин да добавяш към позициите, красота и изящество! Не държиш много биткойни а борсата, но с високия ливъридж може да се печели доволно. Почнал съм да изграждам дълга позиция, пък каквото стане. Има олихвяване на всеки 4 часа като при Kraken, но лихвата се променя и ту е положителна, ту е орицателна, в зависимост от някакъв много сложен алгоритъм базиран на пълзяща средна плюс разни други условия. Така че не е проблем дълго време да държиш дълга позиция. Няколко дена може да изядеш отрицателния суап, но после обръща и става положителен и ще компенсира. Промених концепцията и минах на тая схема. Преди играех само кеш, но с тия кражби от борсите взех да се замислям. Та чакаме "moon"-а значи... :grin:

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 11 юли 2018, 11:37

Едни печелят от разлика в цените, а други залагат на добрата стара медицина :smile:
https://castlecraig.co.uk/resources/gam ... tion-guide

Изображение

Криптофеновете определено обаче имате много добра символика :good: - pizza day, moon, ... което пък ме подсети за една любима песен от 90-те на Savage Garden :music: To the moon and back

Поздрави :hi:
Форексът е полезен като ХОБИ

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 11 юли 2018, 12:28

Мда, и аз се сетих за тази песен.. :good:
Така и стана с биткойна, стигна луната с цена 20к$ и трайно се върна. "ми той умрял ма"

Този moon много се отложи за далечното бъдеще, колегите се мръщят.
Ще дойде муна за Коледа, но коя година не се знае. :smile:
Ако ли не:
Продавайте и се спасявайте
кораба потъна, има вода за всички
50EF2.jpg
50EF2.jpg (53.47 KБ) Видяна 970 пъти
:grin:

Потребителски аватар
p_dim
49 получени
56 дадени

Мнение от p_dim » 11 юли 2018, 14:00

vgc написа:
11 юли 2018, 11:37
Едни печелят от разлика в цените, а други залагат на добрата стара медицина :smile:
https://castlecraig.co.uk/resources/gam ... tion-guide
Криптофеновете определено обаче имате много добра символика :good: - pizza day, moon, ... което пък ме подсети за една любима песен от 90-те на Savage Garden :music: To the moon and back

Поздрави :hi:
@vgc, като ти преместят BayerAG-то на блокчейн и по-честичко ще ни навестяваш тука :lol: Аз лично с нищо не се чувствам пристрастен, казвал съм го много пъти: гледам да се включа навреме и толкоз, защото е ясно че не съм имал толкова акъл, че да си напазарувам акции на Гугъл преди 10г. По-добре се включвай, да видиш какъв е гъдел :grin: Ботовете си бачкат 24/7, движения (волатилност) има доволно, новините са от сорта, че обрали някоя борса или някой голям търговец почнал да приема еди-кое си крипто. Мерси за песничката, отдавна не бях я чувал :good:

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 11 юли 2018, 14:46

p_dim написа:
11 юли 2018, 14:00
@vgc, като ти преместят BayerAG-то на блокчейн и по-честичко ще ни навестяваш тука :lol:
То технологиите си се развиват, така че може да се захвана в даден момент и с крипто валути :smile:
След първите схватки от вида човек-машина на валутните пазари, сега се стягам за вторият вече директен импакт с AI-тата :smile: оригинала е от тук: http://www.visualcapitalist.com/skills- ... workplace/
Изображение

Та в тази картинка се намества и новата блок-чейн технология, ама тя е на страната на машините и леко ме притеснява потенциала и.
Или с други думи в тази инфографика хич ама хич не ми харесва ето тази нагласа "41% believe bitcoin is world-changing technology":
Изображение

Потребителски аватар
p_dim
49 получени
56 дадени

Мнение от p_dim » 14 юли 2018, 16:23

За изкуствения интелект (AI) по-добре да не отваряме приказка, че нещата са си за плашене. Като сложим настрана, че като всяка нова технология първо ще се използва за военни цели, за редовия плебей навлизането му означава просто намаляване на работните места с внедряването на роботи. Всеки работодател, стига да има възможност, веднага би заменил работника с робот. Робота не идва на работа в понеделник закъснял и махмурлия, не се заглежда по кълките на колежката когато се гонят срокове, не си паркира колата близо до задния вход на цеха, та ако мерне нещо "безстопанствено" и бързо да го метне в багажника. Робота не се уморява, пък...и заплата не иска. Бъдещите социални сътресения са неизбежни, нямам си на идея на къде отива света. Майкрософт пък вече обявиха, че са внедрили изкуствен интелект в Уиндоус10. Естествено за да ни следи какво правим и да ни създава профил на навиците, за какво друго. Имаше и силен вой след една публикация, че Уиндоуса ще изтрива софтуер и мултимедийно съдържание, което той прецени, че нямаш право да притежаваш и използваш. Не знам колко е вярно, но аз лично не смятам да изчаквам, ами полека минавам твърдо само на Линукс. Май хич не са малко тия дето мислят да направят същото като мене. Нямам какво да крия, но не обичам някой да ми прослушва личното пространство без мое разрешение. Изобщо, мисля да минавам само на софт с отворем код.
А сега за криптото: Ама как навсякъде журналистите яко налагат термините crypto investing/investors. Т.е. те налагат схващането, че това не са пари ами са нещо за спекулация. А всъщност нищо не пречи криптото да си е просто "пари", а не нещо за инвестиране. Все едно да кажеш на някой американец, че е инвестирал в долари. Или на европеец от еврозоната, че е инвестирал в евро. Такова крипто отдавна има, вече съм писал за Тетера, цената на 1 usdT е закована на $1, като се изполва принципа на валутния борд, с обезпечение на емитираните тетери с долари. Само че тетерите не получиха очакваната популярност за разплащания по ред причини, най-вече заради това че зад тях стоят кифладжии регистрирани в ХонгКонг, дето не обичат да показват официални одити и тъй и никога не стана ясно колко долара имат във фонда и колко са емитираните тетери. Затова който ги ползва тетерите, предпочита след като си прехвърли парите и си свърши работа, бързичко да се отърве от тях, както направих и аз. Сега, щом в играта се намесват Голдман Сакс, нещата може коренно да се променят. Голдманци обещават за тяхното крипто пълна прозрачност с международни одитори, пък и какъв им е проблема след като имат $ кеш колкото щеш за обезпечение. Кой търговец няма иска да ги ползва, при положение, че ще има само нормалната такса на блокчейна, вместо 4-те процента които плащат на VISA или Mastercard. А Голдманци ще си лапат от таксите при обмяната крипто$/фиат$. Колко хитър ход - да купят Poloniex дето вече имат много опит с тетера и да си пуснат тяхното си крипто. Тетера най-вероятно ще го изритат. Над бизнеса на VISA и Mastercard може да надвиснат буреносни облаци в близките години.
Само да добавя, че има и други подобни проекти като TrueUSD крипто, пак с фиксиран курс 1:1 с долара, както и други където цената се държи да е близо до 1:1 с долара с вградени в алгоритъма различни механизми за инфлация/дефлация (емитиране/изгаряне на монети).

Потребителски аватар
p_dim
49 получени
56 дадени

Мнение от p_dim » 24 юли 2018, 13:37

p_dim написа:
10 юли 2018, 22:34
Почнал съм да изграждам дълга позиция, пък каквото стане...
Компир, блажиш ли? :grin: Задмина $8К при биткойна, очаквам тия дни да стигне $10К :P

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 24 юли 2018, 14:59

p_dim написа:
24 юли 2018, 13:37
p_dim написа:
10 юли 2018, 22:34
Почнал съм да изграждам дълга позиция, пък каквото стане...
Компир, блажиш ли? :grin: Задмина $8К при биткойна, очаквам тия дни да стигне $10К :P
Блажа - дръжки. :grin: Повечето ми активи са в други валути. Но и техния муун ще дойде...
Тези дни всички продаваха алтернативки и купуваха биткойн, затова той така се откъсна. Но ще дойде момента и с обратна тенденция... та всичко е точно. :smile:

П.П. Иначе като се сетя, че през 2011-та съм "изкопал" минимум 200 биткойна и ги продавах за жълти стотинки... Да се е*@ в тъпанара.
Извинявам се за просташкия ми език, но като си припомня този факт ми причернява и губя разум.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
239 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 юли 2018, 23:26

p_dim написа:
14 юли 2018, 16:23
За изкуствения интелект (AI) по-добре да не отваряме приказка, че нещата са си за плашене. Като сложим настрана, че като всяка нова технология първо ще се използва за военни цели, за редовия плебей навлизането му означава просто намаляване на работните места с внедряването на роботи. Всеки работодател, стига да има възможност, веднага би заменил работника с робот. Робота не идва на работа в понеделник закъснял и махмурлия, не се заглежда по кълките на колежката когато се гонят срокове, не си паркира колата близо до задния вход на цеха, та ако мерне нещо "безстопанствено" и бързо да го метне в багажника. Робота не се уморява, пък...и заплата не иска. Бъдещите социални сътресения са неизбежни, нямам си на идея на къде отива света.
AI си заслужава една отделна тема... Обратно на широко споделяните опасения, за мен заплаха за работните места няма.

Научно техническият прогрес е осигурил на хората това, което днес приемаме за нормално - 5 дневна работна седмица, 8 часов работен ден, болнични и платен годишен отпуск. Само преди стотина години такива екстри е нямало - 90% хората по света всеки ден са били на нивата от тъмно до тъмно.

С появата на трактори и комбайни нещата се променят. Комбайн, управляван от един човек, върши същата работа като стотици жътварки. Т.е. загубени са стотици "работни места". Ако същият комбайн се управлява от изкуствен интелект, ще бъде загубено само 1 работно място.

Така или иначе "загубата на работни места" означава само едно нещо - повече почивни дни в седмицата, по-къс работен ден и по-дълга отпуска. Както и по-достъпни продукти от всякакъв вид.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
79 получени
58 дадени

Мнение от Mateev » 25 юли 2018, 11:36

Изкуствения интелект е опасен само ако стане прекалени интелигентен и в един момент реши, че той е господар на планетата, и че няма повече нужда да си сътрудничи с хората. Следва война и изтребление, което вече сме го гледали по филмите.

Тука обаче възниква един философски въпрос - ако изкуствения интелект наистина е свръх-интелигентен, то тогава той би трябвало вече да знае, че войната и изтреблението няма да му реши проблемите. Така е и с извънземните цивилизации, за които аз вярвам, че наблюдават човечеството от хиляди години, и дори от време на време му помагат. Така че според мене всеки един високо-развит интелект вместо война и изтребление ще предпочете взаимопомощ и сътрудничество.

А това, че човечеството в историята си има хиляди примери, при които по-силния завладява и дори изтребва по-слабия, това според мене говори само за едно - все още нашият интелект не се е издигнал на достатъчно високо ниво. Тепърва ни предстои да се развиваме и усъвършенстваме морално и интелектуално, и може би именно създадения от нас изкуствен интелект ще ни помогне да го направим това по-бързо и по-безболезнено (с по-малко жертви от военни конфликти).

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
239 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 юли 2018, 17:20

Проблемът с изкуствения интелект е, че имаме твърде малко представа що е то интелект и как функционира поради простата причина, че не познаваме друг интелект освен нашия собствен човешки интелект. Той пък се е развил при специфични обстоятелства и ни служи за решаването на проблеми от предимно биологично естество - хранене, оцеляване, възпроизводство, грижа за старините.

Нека да си представим изкуствен интелект, размножил се на няколко десетки милиарда електронни устройства на планетата, а и извън нея. Той е практически безсмъртен, не остарява, размножава се за секунди и всичко, което е му е необходимо, е малко електричество. Въобще не знаем как би се развил този изкуствен интелект в една парадигма, толкова различна от нашата.

Mateev
79 получени
58 дадени

Мнение от Mateev » 25 юли 2018, 22:44

S.Zhelev написа:
25 юли 2018, 17:20
... Въобще не знаем как би се развил този изкуствен интелект в една парадигма, толкова различна от нашата.
Попитай извънземните. Тези, които вече са стигнали до нашата планета, явно са си разрешили проблема с изкуствения интелект. Някакси са го убедили да им служи, и да им управлява междузвездния кораб, въпреки че вероятно ги превъзхожда интелектуално. Също така най-вероятно той им управлява оръжията, но не си позволява лукса да гърми за щяло и нещяло.

Ако наистина изкуствените интелекти на другите цивилизации ги бяха победили, поробили или унищожили, благодарение на безсмъртието си тези ИИ отдавна щяха да са завладели цялата вселена и да са унищожили живота в нея. Но тъй като все още сме живи, има основание да смятаме, че ИИ не са чак толкова сериозна заплаха, каквато си я представяме с нашия варварски устроен мозък.

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 26 юли 2018, 09:28

ИИ-то си е абсолютно реална заплаха, ако не за друго то защото съвсем целенасочено се създава, използва и ще бъде усъвършенствано във времето за военни цели. Относно светлата му страна, то е ясно че вече повишава и тепърва все повече ще увеличава произвежданите блага. Това ще създаде търсене на кадри за някои съвсем нови специалности (като например Voice of the Customer analyst ), обаче пък част от текущите професии ще изчезнат във времето, като например професията на счетоводителите:
Изображение

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 01 авг 2018, 22:18

Малко горчив хумор да вкарам, но ... такива са времената. :grin:
IMG_24992.jpg
IMG_24992.jpg (140.37 KБ) Видяна 603 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
239 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2018, 15:33

kompira написа:
01 авг 2018, 22:18
Малко горчив хумор да вкарам, но ... такива са времената. :grin:
:grin:

А като се замисли човек миналата година по това време биткойн беше под $3000. Сега е над $7000, а хората са унили...

Аз имам някакви наблюдения за интереса към криптото като гледам какви регистрации в Coinbase минават през английският ми сайт. Миналата седмица като биткойнът скочи над $8000 имаше повече регистрации отколкото за предходните 2 месеца. Т.е. според мен има много хора, които стоят и чакат криптото да тръгне, за да инвестират.

Интересно, че това е точно обратното на това, което се случва на форекс пазара, където трейдърите масово се опитват да купят дъното или да продадат върха.

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 02 авг 2018, 16:01

От "миньорска" гледна точка са тежки времена в момента - $0.6 на карта на ден. Миналата година по едно време беше $6 на ден...
Събираме койни и чакаме великия муун...

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
9 получени
9 дадени

Мнение от чичо Сашо » 03 авг 2018, 10:30

Аз пак си мисля, че ще има върхове в криптото, няма как толкова много индустрия за копане, разни койнавтомати и какво ли не. Рано или късно ще има покачване.
Даже днес утре ще купя някой друг лайткойн и хоДл
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.

Mateev
79 получени
58 дадени

Мнение от Mateev » 04 авг 2018, 14:15

чичо Сашо написа:
03 авг 2018, 10:30
Аз пак си мисля, че ще има върхове в криптото, няма как толкова много индустрия за копане, разни койнавтомати и какво ли не. Рано или късно ще има покачване.
Даже днес утре ще купя някой друг лайткойн и хоДл
Покачване ще има само ако някакво фундаментално събитите (или последователност от събития) привлекат НОВИ ПОЧИТАТЕЛИ на криптовалутите. Съществуващите няма как да покачат цените. Те само ги понижават, защото има един непрекъснат поток от отчаяни пишман копачи, натресли се със скъпи ASIC-и или ригове, които напускат бизнеса и разпродават всичко налично (криптовалути и техните копачки).

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”