Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
detonator
Регистриран: 24 юли 2011, 09:31
1 получени
Контакти:

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от detonator » 14 дек 2017, 20:17

Гледам темата се е разраснала. Искам да поздравя всички, желая ви успешна търговия и инвестиции! В отговор на предишния пост остава само да отбележа,че може би не е много далече времето когато ще се появи първия дигитален портфейл с каквото си изберете вътре във вид на човешки чип имплант :-)
И още нещо: btc-e.com е активна на адрес https://wex.nz/,не търгувам там, но акаунта ми както и борсата все още функционират.
В момента търгувам на GDAX - борсата на Койнбейс,защото имат такса 0% за мейкър поръчки. Минимална поръчка за купуване 1 евро,за продаване 0.01 LTC, 0.001 ETH и 0.0001 за BTC. Друга прилична борса е Bitfinex имат и приложение за смартфон,но там минималния лот е доста висок.

meto365
Регистриран: 16 дек 2017, 00:15
1 получени
6 дадени

Мнение от meto365 » 16 дек 2017, 00:28

Привет на всички стари кучета с опит в търговията с криптовалута :)))) Аз съм нов в тази "бранш" и имам огромна нужда от това да чуя мнения за www.es.cryptonator.com???? Първо- извинявам се, ако въпросът ми не е на правилното място, но както написах малко по-отгоре ИМАМ КРЕЩЯЩА НУЖДА ОТ МНЕНИЯ ЗА този портфейл и най-вече, дали вложените средства в него могат да бъдат изтеглени??? Коректни ли са? Благодаря на всеки с коментар :smile:

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
72 получени
56 дадени

Мнение от Mateev » 16 дек 2017, 08:37

При всички видове WEB портфейли, включая и цитирания в предишния постинг, има един огромен недостатък - Private ключовете ги притежава собственика на WEB сайта, а не собственика на криптовалутите. От тука нататък сами си преценете дали тези крипто койни наистина са ваши, или зависите от благоразположението и честноста на собственика на WEB сайта.

Такива WEB сайтове с безплатни WEB портфейли по света има хиляди, и 99.9% от тях не се регулират от никого. Тоест вероятноста да ви измамят/ограбят е огромна. Единственият сигурен начин наистина вие да сте собственик на вашите си лични крипто-койни е вие лично да притежавате Private Key-а на вашите пртфейли, и този Private Key да го криете далече от хакерски атаки.

Използването на WEB портфейли е еквивалентно на това да тръгнете по улицата и да раздавате пари на всеки втори срещнат човек с устната уговорка "ама нали няма да ме излъжеш". Човека казва "да, няма да те излъжа" и после си тръгва с парите, без да си каже името и адреса. Ха сега сами се досетете какъв процент от тези хора наистина ще останат честни спрямо вас .......

Във връзка с това търсете портфейли, при които вие да сте собственик на Private Key-a. Най-добре е да си инсталирате на компютъра оригиналния клиент на всяка една криптовалута, която ще ползвате, или комбиниран портфейл, който обаче да държи в себе си Private ключовете. Такъв комбиниран портфейл например е JAXX, който поддържа 20-30 криптовалути, и всичките техни Private Key-ове се генерират от една уникална група от 12 думи. Запомнете тези 12 думи или ги напечатайте и скрийте някъде, и никой никога няма да може да ви открадне парите.

detonator
1 получени
Контакти:

Мнение от detonator » 16 дек 2017, 08:52

Mateev ако бях на твое място щях да да диверсифицирам поне една копачка в Bitcoin cash(BCH) .
Поне за момента профита е идеален. :-)
https://bitinfocharts.com/comparison/bi ... ty.html#3m

Mateev
72 получени
56 дадени

Мнение от Mateev » 16 дек 2017, 09:07

Не трябва да бъркате понятието тежък/лек портфейл със сигурен/несигурен портфейл. По принцип вашите лични койни представляват някакъв запис в публичните счетоводни книги на дадената криптовалута. Тоест парите ви не седят при вас във вашия портфейл. В него се намират само вашите Public и Private ключове, и адресите, които са формирани на базата на тях. От тука идва и понятието сигурен/несигурен портфейл:

СИГУРЕН ПОРТФЕЙЛ - ако Private ключовете ги притежавате само вие и никой друг.
НЕСИГУРЕН ПОРТФЕЙЛ - ако сте делегирали на някой друг да притежава вашите лични Private ключове.

Колкото до понятието тежък/лек портфейл, това понятие се определя от това дали вашият портфейл съдържа пълно копие на публичната счетоводна книга (Block Chain) или ползва някакво чуждо копие от някой WEB сайт. Тези копия на Block Chain данните на различните криптовалути имат размер в десетки гигабайти, и ако искате да имате и ваше си копие, няма да ви стигне няколко терабайта диск. Освен това интернет трафика за синхронизиране на тези лични копия ще е огромен и ще ви задръсти интернет канала за месеци напред. От тука можем да дефинираме и понятието тежък/лек портфейл:

ТЕЖЪК ПОРТФЕЙЛ - притежава собствено синхронизирано копие на публичната счетоводна книга (Block Chain) на дадената криптовалута.
ЛЕК ПОРТФЕЙЛ - ползва чужди копия някъде из интернет на Block Chain на дадената криптовалута.

А сега можерм вече да дефинираме степените на надеждност и сигурност на вашите лични крипто-койни:
ВИСША СТЕПЕН НА СИГУРНОСТ - Тежък клиент (портфейл) на вашия личен компютър със собствено копие на Block Chain и със собствени Private ключове.
СРАВНИТЕЛНО ВИСОКА СТЕПЕН НА СИГУРНОСТ - Лек клиент със собствени Private ключове, но с чуждо копие на Block Chain. Трябва да се внимава кое чуждо копие на Block Chain се използва, защото в интернет може да има и фалшиви такива.
НИСКА СТЕПЕН НА СИГУРНОСТ - WEB портфейли или леки клиенти, които не притежават в локалното устройство собствените Private ключове. При такива портфейли вие зависите само и единствено от честноста на собственика на WEB сайта или на разработчика на лекия портфейл. В наше време обаче понятията ЧЕСТНОСТ и ПОЧТЕНОСТ вече нищо не значат. Всеки си гледа личния интерес, в това число и собствениците на една камара уж "безплатни" WEB портфейли и/или услуги. Но предполагам всички се досещате, че безплатно на този свят е само сиренцето в капана за мишки. Тоест всичко "безплатно", което го ползвате, рано или късно ви излиза през носа, и рано или късно вие всъщност плащате скъпо и прескъпо за собствената си наивност.

Mateev
72 получени
56 дадени

Мнение от Mateev » 16 дек 2017, 09:38

detonator написа:
16 дек 2017, 08:52
Mateev ако бях на твое място щях да да диверсифицирам поне една копачка в Bitcoin cash(BCH) .
Поне за момента профита е идеален. :-)
https://bitinfocharts.com/comparison/bi ... ty.html#3m
Да, забелязах го това, и вероятно наистина ще прехвърля една-две копачки да копаят BCH. Проблемът е, че в момента се опитвам да се ориентирам в джунглата от криптовалути, пулове, борси, брокери, такси за копане, методи на плащане на миньорите, такси за транзакции насам-натам, такси за Exchange между криптовалутите, минимални и максимални количества на транзакциите, цени на криптовалутите, HashRate, необходимо за копането на всяка една от тях, популярност и пазарна капитализация на всяка една криптовалута и какво ли не още. Наистина джунглата от информация е огромна, и последните 10 дена аз се опитвам да намеря в нея оптимални печеливши пътеки.

Натрупането на лична информация (личен опит) става много бавно, защото трябва да се създават стотици акаунти тук или там, и след това да се пробват предлаганите услуги, да се анализира какви са техните ограничения и разходите за тяхното прилагане, да се правят тестови транзакции, да се наблюдава статистиката няколко дена (за майнинг пуловете) и т.н и т.н. Все още не съм достигнал до края на нито една от възможните пътеки. Тоест все още не съм получил живи левчета в някоя от банковите ми сметки. Причината за това са големите такси на всяка една крачка от вървенето по всяка една пътека, като тези такси ме принуждават да изчаквам на всеки един етап натрупването на по-голяма сума, при която транзакционните разходи ще станат по-малък процент.

Ще дам пример с криптовалутата Monero, която все още може да се копае с нормални процесори на нормални компютри:
1. Започнах да копая с 2-3 компютъра и си инсталирах локален личен портфейл, за да трупам в него пачките с Monero.
2. На другия ден се опитах да изтегля от пула изкопаната сума, но се оказа, че трябва да изкопая минимум 0.1 Monero.
3. Добавих към копането още няколко компютъра, за да мога по-бързо да изкопая тези 0.1 Monero (около 30 USD)
4. След няколко дена най-после изкопах 0.1 Monero и чак тогава пула ме поля със студен душ, казвайки ми, че таксата теглене е 0.02 Monero. Това никъде не го пишеше в хелпа.
5. Наложи се да копая още ден-два, за да си изкопая пари за таксата ........
6. Най-накрая след повече от седмица мъки успях да си изтегля 0.11 Можеро и те сега лежат в личния ми портфейл.
7. Опитах се тези 0.11 Монеро да ги преобразувам в биткойни, и отново студен душ. Излезе ми съобщение, че ако сумата не по-голяма от 0.27 Монеро, по време на ексченча ще я загубя цялата във такси по самия ексченч.
8. Бях принуден да продължа да копая Monero, за да натрупам още по-голяма сума. Към днешна дата вече копаят над 40 компютъра, и в пула отново има натрупани 0.15 монеро. Ако ги изтегля, отново ще загубя 0.02 Monero за транзакцията.
9. Тепърва ми предстои да копая още една седмица с около 40 компютъра, за да се натрупа поне 0.5 Монеро (150 USD) и чак тогава ще се пробвам да ги преобразувам в биткойни. Ако пробвам с по-малка сума, транзакционните разходи ще са огромен процент.
10. Тепърва тези биткойни ще трябва да ги пращам в някой Exchange, да ги преобразувам в USD и да правя обратен банков превод към България
11. По цялата тази описана пътека не се знае дали сумарното количество на всички разходи няма да надхвърли 50%.

Та първоначалния ми сблъсък с криптовалутите ми донесе много разочарования, защото под бляскавата повърхност с обещания за големи печалби се крие добре замаскирана система за обирджийство под формата на огромни такси за транзакции или за услуги на всяка една крачка от пътеката, която трябва да се измине, докато получиш живи пари.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 16 дек 2017, 11:02

Ами не е лесно и това занимание, трудно ще се получат нещата само за няколко дни, ако се тръгне от нулата. Трябва четене, тестове и най-добре "помощ от приятел (опитен)".

Борсите, които ползвам към момента са Bittrex и Cryptopia. И при двете има минимален обем за търговия 0.0005 BTC. Или с други думи, в твоят конкретен случай трябва да натрупаш Монеро на стойност еквивалентна на 0.0005 BTC и тогава ще можеш да го обръщаш в друга валута. И при двете борси таксите са солени за теглене на биткойн, но пък за да се изтеглят парите към банката може да се обърне биткойна в ETC, чиято такса за теглене е смешно ниска. И след това ETC-то го продавам в Кракен за евро. Впрочем и Кракен-а поддържа Монеро и там могат да се правят конверсии, само да му оправят сайта, че все още е зле. Poloniex има по-ниски такси, но напоследък избягвам да я ползвам, защото и депозити се бавят и общо взето съмнителна работа с нея. Също така може да се копае директно към борса, като в миньорската програма се впише адреса от борсата. Не е задължително да се минава през локален портфейл, така се пестят допълнителни транзакции и такси.

И преди споменах, че копането с процесори не е много ефективно, добивът е малък и голям % от него отива за разходи.
И тъй като копаеш Монеро, което е CryptoNight алгоритъм, не знам процесорите каква скорост постигат, но една видеокарта среден клас прави 830 H/s (хаша в секунда), а някои модели с пипната памет и 980 достигат. Говоря за видеокарти струващи 500-600 лева, иначе има такива които постигат и над 2000 H/s, но са скъпи. С други валути и алгоритми, една карта среден клас към момента изкарва към 160 лева на месец, от тях 20 лева се махат за разход за ток (около 120-130W консумация) и пак остава добра печалба.

detonator
1 получени
Контакти:

Мнение от detonator » 16 дек 2017, 13:26

Mateev - Миньорстването е един процес.След това трябва мениджмънт! Днес може да е на една цена утре да забие дъното.Нали се сещаш,че не можеш всеки ден да копаеш това което е най изгодно с различни настойки и акаунти и пулуве или най ниски такси,защото средата е динамична.Или пък да кажеш днес няма да копая защото цената е ниска и не ми покрива разходите.За мен процеса винаги е бил следния: Изкопава се натрупва се количество и се тегли директно в портфейла на акаунта на борсата от там или се изчаква добра цена която те устройва или веднага се продава на маркет.Накратко казано - от момента в който изкопаеш първата си стотинка вече играеш на борсата :-) За момента лично аз смятам,че биткойна е на връх и ще има пренасочване на активи към други валути.Но според мен ще е грешка да действаш прибързано,позволи си да има закъснение от една седмица до месец от добиването до продажбата.Риск има винаги. За това вече има сайтове който предлагат изчислителна мощ за миниране.Казват ти ние ти даваме еди колко си скорост на копане за еди колко си време на еди каква си цена за една година. ;-)

https://www.miningrigrentals.com/

Даже тука дават и почасово :-)
Последна промяна от detonator на 16 дек 2017, 14:16, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 16 дек 2017, 13:35

На NEO-то прилежащата крипто-валута е GAS, срещана и като NeoGAS, а не GAZ както бях написал. Извинявам се за неточността, писах по памет без да гледам на сайта им.

Кракен щели да правят ъпгрейд на цялата си система, последните дни имали по 50'000 заявки на ден за откриване на нови акаунти :shock:
Като пуснаха фючърсите пък, сайта на CBOE се срина от броя посещения, света напълно откачи :lol:

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 16 дек 2017, 18:30

@Mateev,
Направи една крипто-борса бе човек, за какво са ти тия копачки да се ръгаш с лакти с безброй копачи по света, след като са малко хората като тебе, които разбират как се прави борса и имат възможностите да я подкарат. Ако направиш крипто-борса но задължително с МТ5, че имаш автоматичен достъп до дълбочината на пазара + възможност за избор между кешова и марджин търговия, както е при Gdax, направо ще издавиш рибата в океана :grin:
Никой няма такова нещо. За кешова търговия с МТ5 не знам дали е възможно, но това е предизвикателството. Абсолютно е задължителна ако трейдъра играе с големи суми и не иска да плаща суапи при hodl (buy & hold). Обратно, можеш да го направиш, като на Bitfinex, да може трейдърите да си дават койните под наем на тия дето искат да влизат къси на марджин и да получават лихва съответно (както и при Interactive Brokers можеш да си даваш реално купените акции под наем). Ако условията са като Gdax, да няма комисионни ако се е изпълнила чакаща поръчка, веднага ще си напълниш pool-а с ликвидност. Но най-хубавото ще е че лесно ще се пишат ботове. Давам ти за пример, че докато подкарам бот за Gdax, направо се изкривих. Първо официалната библиотека с API-та е за node.js. За колегите които не са наясно, това е разширение за JavaScript, което много улеснява работата с асинхронни процеси и е добър избор, не казвам, че не е. Алтернативно е добра идея да се пише на Ruby, на който силата му пак е в асинхронните процеси. Трябва да подписваш запитванията до сървъра на борсата с SHA256 или SHA512 и т.н, та колко трейдъра ще се справят със цялата тая работа :-? Трябва всеки трейдър да си има и личен програмист :grin: Ако го направиш това, дето казвам, не знам колко ще струва наистина, за МТ5 мисля че е $120К и после $3000 на месец, но при тоя наплив на клиенти не мисля че трудно ще се избият :-?

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 17 дек 2017, 15:54

Ъпдейт: Май няма нужда да се плаща за МТ5, вече можело да се ползва платформата на който и да е МТ5 брокер за да се вържеш към която и да е криптоборса която има API-та. Разбира се трябва да имаш съответните библиотеки за mql5. Снощи мой познат ми видял поста и ми се обади да ми се присмее колко съм изостанал. Мчи може ли човек да знае всички нови неща дето излизат :x
Има го и на руски
Всичко това вече е възможно, защото от лятото Метакуотс вече най-накрая са разрешили Частните Символи в платформата.
Още един линк.

byblos
Регистриран: 20 ное 2017, 14:23
1 дадени

Мнение от byblos » 19 дек 2017, 16:35

Привет на всички,
Изчетох цялата тема за няколко дни, изключително интересно беше да проследя цялото развитие по темата от последните 4-5-6 години досега... :) От времената, когато за криптовалути са чували една шепа хора(повечето от вас), до сега, когато всеки втори за това говори(такива като мен).

Имам един въпрос засега, купих си малко BTC преди няколко седмици, но се опитвам да се регистрирам в някоя борса. Направих си регистрация в GDAX преди седмица и няколко дни се опитвах да си верифицирам акаунта с личната ми карта. Постоянно ми връщаше съобение че не могат да обработят заявката. Вчера най-накрая обработиха един мой опит, но ми върнаха съобщение, че не могат да верифицират нито адрес, нито още няколко вида лични данни. Въпроса ми е верифицирали ли сте акаунти в някоя борса с българска лична карта? Какво бихте ме посъветвали, в друга борса дали би минала верификацията? Нямам задграничен паспорт, иначе бих опитал с такъв.
п.с.: Kompira, поздравления за големият ти ентусиазъм и изключителна безкористност.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 20 дек 2017, 09:28

byblos написа:
19 дек 2017, 16:35
Привет на всички,
Изчетох цялата тема за няколко дни, изключително интересно беше да проследя цялото развитие по темата от последните 4-5-6 години досега... :) От времената, когато за криптовалути са чували една шепа хора(повечето от вас), до сега, когато всеки втори за това говори(такива като мен).

Имам един въпрос засега, купих си малко BTC преди няколко седмици, но се опитвам да се регистрирам в някоя борса. Направих си регистрация в GDAX преди седмица и няколко дни се опитвах да си верифицирам акаунта с личната ми карта. Постоянно ми връщаше съобение че не могат да обработят заявката. Вчера най-накрая обработиха един мой опит, но ми върнаха съобщение, че не могат да верифицират нито адрес, нито още няколко вида лични данни. Въпроса ми е верифицирали ли сте акаунти в някоя борса с българска лична карта? Какво бихте ме посъветвали, в друга борса дали би минала верификацията? Нямам задграничен паспорт, иначе бих опитал с такъв.
п.с.: Kompira, поздравления за големият ти ентусиазъм и изключителна безкористност.
ММ да, и аз имах подобен проблем с coinbase и GDAX после. Дори един мой приятел и той имаше проблем с верификацията. Истината е, че са претрупани в момента в заявки, акаунти и прочие.
Няма да ти пращам скрийншотове, да видиш моите опити за верификация, но рано или късно ще стане -т.е. след някой друг ден. При мен верификацията, мина по следният начин: лична карта мисля, че беше отпред и отзад и шофьорска книжка + усмивка в края на процеса.
Успех и дерзай :)
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.
Код "1ZCDJB" - 3% отстъпка в genesis-mining

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
7 дадени

Мнение от vgp » 22 дек 2017, 09:17

Лошото при криптосите е, че за един ден могат да се сринат почти до нулата :) още по-лошото е, че няма кой да повярва в това. Въздуха в балона започна да става все по-малко май....

SPetkoff
Регистриран: 17 окт 2017, 20:50
1 получени
8 дадени

Мнение от SPetkoff » 22 дек 2017, 09:21

А дали е това е просто корекция, която беше неизбежна и прогнозирана от много специалисти или е нещо по-лошо. Според мен просто корекция, с началото на 2018 ще има нов подем нагоре.

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
7 дадени

Мнение от vgp » 22 дек 2017, 09:33

Не знам дали е корекция, но се надявам да има по-малко изгърмели българи, защото и без друго сме жив зян. За другите 5 пари не давам, защото на никой не му пука за нас.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 22 дек 2017, 10:00

Кораба потъва, има вода за всички. Продавай и се спасявай. Въжетата поскъпват.
Но нека да не сме черногледи. :smile: Пък и сега предпразнично трябва да сме позитивни.

Дотук с шегите, сега сериозно.
Отлагаме мелеоните за догодина. :smile:

Манипулации, с цел да има паник селс от новобранците, че "китовете" да изкупят евтино койните. Не е като да не сме виждали такива неща и преди. Има една приказка "където е текло, пак ще тече". :smile:

А и сега преди празниците масово се продават койни, докато банките все още работят.
Важното е да сме живи и здрави, празници идват. Весели празници на всички!

parsy
Регистриран: 22 дек 2017, 11:34

Мнение от parsy » 22 дек 2017, 11:41

Здравейте всички, тъй като и аз искам да се набутам в шамарите имам следния въпрос към вас:
Моля кажете, къде човек може да се регистрира за да си купува монети с карта и да ги продава съответно?
Благодаря ви :)

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”