Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от aaangelll » 15 юни 2017, 20:45

aaangelll написа:Според разширението цената трябва да стигне до 3225
Биткойн--.png
Биткойн--.png (87.2 KБ) Видяна 896 пъти
Ново образувалото се разширение също потвърждава нивото
Биткойн5.png
Биткойн5.png (133.28 KБ) Видяна 896 пъти

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 15 юни 2017, 21:22

S.Zhelev написа:
i6On написа:те и сега повечето борси на криптовалута искат идентификация, за да те допуснат да играеш. а иначе най- голямото предимство на биткойна (и останалите), е децентрализираността му, ама и това е относително.
Да, но доколкото съм чел, blockchain технологията (ако това имаш предвид под децентрализираност в случая), има своето приложение и в конвенционалните финанси. Т.е. самата технология следва да се разграничи от криптовалутите като средство за разплащане и съхранение на стойност.
да, имам предвид, че плюса е това, че не се управлява от нито една институция. иначе има приложение, да, те затова и немалко, ако не и всички, от големите банки навлизат, къде по-плахо, къде с по-големи крачки, в технологията. затова си мисля, че има проекти, които тепърва ще се утвърждават на пазара. за мен един от тях е Ripple, вече го споменах по-рано, и то в смисъл, не че очкаквам да бъде яко напомпен, като повечето алткойни, а по-скоро по-голяма стабилност, понеже доста банки го интегрират до някаква степен в системите си. не знам, изглежда ми обещаващо.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 16 юни 2017, 22:48

Bitcoin needs government regulation to rise further, Morgan Stanley says
http://www.marketwatch.com/story/bitcoi ... 2017-06-13

:grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 17 юни 2017, 00:26

K_W написа:Bitcoin needs government regulation to rise further, Morgan Stanley says

Да още едно мнение за Биткойн. Много мнения изслушахме от видни икономически светела. Както казва народа "Кучето си лае, кервана си върви". :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 17 юни 2017, 23:01

Ето възможните нива за покачване според разширението на фибо
Биткойн1.png
Биткойн1.png (147.53 KБ) Видяна 714 пъти
Имаме пълно съвпадение с корекцията на фибо, затова си мисля, че е много вероятно на това ниво да имаме корекция и да направи стъпало за покачването
Прикачени файлове
Биткойн2.png
Биткойн2.png (142.42 KБ) Видяна 714 пъти

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 17 юни 2017, 23:07

aaangelll написа:Ето възможните нива за покачване според разширението на фибо
Прикаченият файл Биткойн1.png вече не е достъпен
Имаме пълно съвпадение с корекцията на фибо, затова си мисля, че е много вероятно на това ниво да имаме корекция и да направи стъпало за покачването
Допълнително потвърждение за това получаваме и от детското разширение
Прикачени файлове
Биткойн3.png
Биткойн3.png (119.59 KБ) Видяна 714 пъти

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 18 юни 2017, 07:48

aaangelll написа:
aaangelll написа:Ето възможните нива за покачване според разширението на фибо
Прикаченият файл Биткойн1.png вече не е достъпен
Допълнително потвърждение за това получаваме и от детското разширение
Както виждате цената се задържа доста на детското разширение.
Прикачени файлове
Биткойн4.png
Биткойн4.png (114.38 KБ) Видяна 699 пъти

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 18 юни 2017, 10:15

:wink: Май корекцията вече започна
Прикачени файлове
Биткойн5.png
Биткойн5.png (115.21 KБ) Видяна 693 пъти

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 18 юни 2017, 10:38

aaangelll написа::wink: Май корекцията вече започна
Използвайки една корекция по-правилата и едно непозволено разширение, ето до къде смятам, че е най-вероятно да стигне корекцията. Използването, на непозволеното разширение намалява достоверноста на прогнозата.
Има основание за това разширение само и единствено ако имаме едностъпално повишение. При всеки друг вариан използването му ще бъде неоправдано и невярно.
Прикачени файлове
Биткойн6.png
Биткойн6.png (158.19 KБ) Видяна 690 пъти

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 18 юни 2017, 10:46

Ето защо смятам, че ако имаме едностъпално покачване използването на неразрешеното разширение е оправдано.
Прикачени файлове
Биткойн7.png
Биткойн7.png (150.93 KБ) Видяна 688 пъти

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 18 юни 2017, 17:21

K_W написа:Bitcoin needs government regulation to rise further, Morgan Stanley says

това е един много смешен виц :lol:
също и възможността за генериране на допълнителни биткойни при необходимост
и не на последно място транзакциите да минават през централизирана система

:) :)

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
13 получени
14 дадени

Мнение от p_dim » 19 юни 2017, 02:25

aaangelll написа:
Bolyarski написа: Не съм запознат много с криптовалутите, но ми е интересно /особено като прочетох за 1500 вида освен биткойн/ да разбера имат ли реално покритие и какво е то? :-?
Не че долара и другите имат вече, но поне зад тях стоят реални икономики
Покритието им е само в доверието на хората, които ги ползват, нищо друго. Ако в един момент всички решат да продават няма да струват нищо, но това важи и за всичко друго. Само, че тук няма никакъв актив зад тях. Може би само интереса на производителите на видео карти и хардуер, който имат интерес манията по-копаенето да продължи.
Ами има една криптовалута XAURUM дето е напълно обезпечена със злато. Можеш да си изискаш златото по всяко време когато ти потрябва, с кратност до еднограмови барчета. Ся ко прайм? 8-) Пък и измислили някаква схема да получаваш дивидент в злато, в смисъл комисионните от транзакциите се разпределят между всички притежатели на криптовалутата, но не разбрах схемата че сложно ми се видя и ме домързя да чета. И не е единствената дето е обезпечена със злато както се твърди на сайта.
А сега де :-?

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 19 юни 2017, 08:43

p_dim написа:
Ами има една криптовалута XAURUM дето е напълно обезпечена със злато. Можеш да си изискаш златото по всяко време когато ти потрябва, с кратност до еднограмови барчета. Ся ко прайм? 8-) Пък и измислили някаква схема да получаваш дивидент в злато, в смисъл комисионните от транзакциите се разпределят между всички притежатели на криптовалутата, но не разбрах схемата че сложно ми се видя и ме домързя да чета. И не е единствената дето е обезпечена със злато както се твърди на сайта.
А сега де :-?
Това е просто маркетингов трик без особено значение.

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 19 юни 2017, 23:01

Мисля, че имаме фалшив пробив, технически се гласят да ударят с един крушум два заека.
1. Да се направи ножица за евентуалното обръщане.
2. Да се направи стъпало за покачването до таргета, който съм дал в горните постове.

Много скоро ще се разбере дали съм прав
Прикачени файлове
Биткойн.png
Биткойн.png (221.16 KБ) Видяна 586 пъти

alexandersimov
Регистриран: 27 фев 2013, 13:11
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 23 юни 2017, 11:58

K_W написа:
bvg написа:с какво се избива карта?
и каква карта точно?
Е с какво, с копане разбира се , но колегата е експерта той да обяснява :wink:

Иначе инвестицията карти и майнинг ригове на мен ми се струва най-смислената инвестиция за желаещите да се възползват от бума на криптовалутите. Наливането на пари в незнайни койни с цел поскъпването им, ми се струва близко до "Националната лотария". По-добре пени стокс, всъщност те май са най-близко, като тип инвестиция.
а знаеш ли някой регулиран брокер който предлага пени стокс?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 юли 2017, 17:13

Може ли някой да ми обясни с 2 думи разликата между най-популярните криптовалути - примерно биткойн, етер, лайткойн и рипъл?

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
21 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 12 юли 2017, 17:46

S.Zhelev написа:
12 юли 2017, 17:13
Може ли някой да ми обясни с 2 думи разликата между най-популярните криптовалути - примерно биткойн, етер, лайткойн и рипъл?
Поради това, че съм "копач" се сещам за една основна разлика - алгоритъма. Всяка от тях се добива с различни хаш-ичисления, натоварващи в различна степен хардуера. За биткойна и лайткойна отдавна има специализирани мощни изчислителни машини, за етера доколкото знам все още не са измислени. С рипъл-а не съм се занимавал въобще. Друга разлика е датата на появяването им.

Разработчиците на всяка от тях вероятно изтъкват какви ли не предимства спрямо другите както и идеи за реализация, подобрена защита и т.н., но в крайна сметка си мисля, че са все един дол дренки - повече са приликите отколкото разликите. Биткойна имаше късмета да е първата валута - употребява се на практика, и при другите е имало интерес, но в крайна сметка си остават бомби под налягане, понякога се раздуват, понякога се пукват. Силно манипулируеми инструменти (сходни с акциите, но нищо не стои зад тях), с елементи на пирамидални нотки, въвличащи хората към рискови инвестиции.
Станаха доста повече от 2 думи ама... :smile:

Просто едно мнение, но си признавам, че не следя новините около валутите (възможно е да има нещо ново..), единствено гледам към момента коя е по-изгодна за "копане" и така.
Bitcoin: 33QktXTRjPhFtgmfSVD4dA6T2Go8UEVSUP
Ethereum: 0x141302D45E74BDa3518Ad698F885AA494F263648

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 12 юли 2017, 19:36

S.Zhelev написа:
12 юли 2017, 17:13
то това е малко като някой да се опита да обясни математиката с две думи :smile:
един от тия дни ще видя дали мога да направя кратко резюме на основните разлики и прилики.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 юли 2017, 23:33

Мерси, Компир.
i6On написа:
12 юли 2017, 19:36
то това е малко като някой да се опита да обясни математиката с две думи :smile:
Хаха, е чак пък толкова :) Сигурно може и по-просто: Биткойн е най-хххх, защото хххх. Лайткой е най-хххх, защото хххх и т.н.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 13 юли 2017, 07:23

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”