Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
6 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от flow » 04 дек 2017, 08:55

ndimitrov73 написа:
03 дек 2017, 22:04
Кажете някой сигурен и лесен биткойн портфейл. Искам да скатая някой и друг биткойн. Мерси предварително.
www blockchain com

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 04 дек 2017, 11:53

ndimitrov73 написа:
Кажете някой сигурен и лесен биткойн портфейл. Искам да скатая някой и друг биткойн. Мерси предварително.
Това са сайтове за търговия със собствени портфейли: coinbase , gdax
Тези за портфейли и нищо друго: exodus и jaxx
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.genesis-mining.com/a/1781681 и код "1ZCDJB" за 3% отстъпка при покупка на договор

Joda
Регистриран: 27 окт 2017, 19:27
6 получени

Мнение от Joda » 06 дек 2017, 10:00

Биткойнът с нов рекорд, явно върви твърдо и уверено към 15 000. Струва ми се обаче, че нещата са малко извън контрол. Очаквъм сериозна корекция от 20-30% при излизане на фючърсите на 10-ти декември. Всъщност, нищо чудно настоящите нива от 12 500 долара да са временен връх за криптовалутата. Не виждам причина защо всичко при криптовалутите трябва да е само и единствено биткойн. Все пак има и Рипъл. Голям фен съм му... Сега капитализацията на Рипълъ спрямо общата на криптовалутите е рекордно ниска - около 3%. Тя бе два пъти по-висока само преди няколко месеци - над 6%!

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 06 дек 2017, 11:57

офф този Биткойн, все отлагам да купя по - малко и все чакам да поевтинее... Не знам до кога ще продължи покачването, но наистина рано или късно трябва да има спад. Въпроса е докато дойде този спад, дали да не се купи на висока цена и да се продаде пак на висока цена с лека разлика и чиста печалба.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.genesis-mining.com/a/1781681 и код "1ZCDJB" за 3% отстъпка при покупка на договор

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 06 дек 2017, 16:11

И аз като тебе го чаках да падне, ама не дочаках и сутринта влязох с рогата напред на цена €10`929. За да купя 0.15 BTC едвам стигнаха €1`672, ама не ми се даваха повече евра. Сега поглеждам, че цената вече е €11`246, лошо няма :P Направих снимката сутринта, да я пратя на един познат дето не вярваше, че съм купил на тая цена 8-)

gdax1.png
gdax1.png (205.6 KБ) Видяна 295 пъти
ndimitrov73 написа:
Само да не забравиш, къде си ги скатал като Илон Мъск :grin: Има и по-тежки случаи де, на тоя човек пък му изпушила флашката с 1000 биткойна, никога не е правил бекъпи и т.н. Иначе аз ползвам за портфейл mycelium, в смисъл имам портфейл само на телефона, приложението си го има в GooglePlay магазина.

Joda написа:
06 дек 2017, 10:00
Биткойнът с нов рекорд, явно върви твърдо и уверено към 15 000. Струва ми се обаче, че нещата са малко извън контрол. Очаквъм сериозна корекция от 20-30% при излизане на фючърсите на 10-ти декември. Всъщност, нищо чудно настоящите нива от 12 500 долара да са временен връх за криптовалутата. Не виждам причина защо всичко при криптовалутите трябва да е само и единствено биткойн. Все пак има и Рипъл. Голям фен съм му... Сега капитализацията на Рипълъ спрямо общата на криптовалутите е рекордно ниска - около 3%. Тя бе два пъти по-висока само преди няколко месеци - над 6%!
За Рипъла вече ти казах, че НЯМА КАК да поскъпне, защото има там едни чичковци, които периодично изсипват големи количества рипъли на пазара и те си решават кога и колко да "напечатат", всичко зависи какво ще им скимне на тая група хора. Рипъла е централно емитиран и по нищо не се различава от еврото и долара и т.н. Това, че транзакциите са много бързи, с нищо не го издига в моите очи. Транзакциите с Visa и Mastercard са си също достатъчно бързи. Единствено може да се надяваш, че цената ще расте на някакъв актив, само ако
1.) Има недостатъчно предлагане.
2.) Има добра реклама да подкрепя търсенето.
Тия абсолютно необходими условия са изпълнени само при биткойна, в резултат се завихря спираловиден балон в цената. Ако погледнеш етера - той е по-добро замислено крипто и с много повече възможности с неговите смарт-контракти, но не се радва на такова търсене търсене като биткойна. За рипъла на какво да се надяваш, така и не разбрах, ама ти си знаеш. На създателите на рипъла не им е целта рязко повишаване на цената (спрямо фиатните пари като долара и еврото), ами точно обратното - те искат да създадат репутация на ценова стабилност и съвсем лек ръст годишно. Поне на такова ми прилича.

Ето и една новина: Университет във Варна съобщил, че ще даде възможност на 10 човека да спечелят стипендии в биткойни, на стойност по €1000. В смисъл спечелилите ще могат да избират дали си искат стипендията в евро или биткойни. `Къв е смисъла не разбрах де :-?

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 06 дек 2017, 16:54

p_dim написа:
06 дек 2017, 16:11
И аз като тебе го чаках да падне, ама не дочаках и сутринта влязох с рогата напред на цена €10`929. За да купя 0.15 BTC едвам стигнаха €1`672, ама не ми се даваха повече евра. Сега поглеждам, че цената вече е €11`246, лошо няма :P Направих снимката сутринта, да я пратя на един познат дето не вярваше, че съм купил на тая цена 8-)
През крипто . бг ли нареди сумата за покупка на БТС?
Че аз съм на изчакване все още от тях.... така де, чакам да преведът по уолета тези дни :)

Потребителски аватар
p_dim
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 06 дек 2017, 17:00

От Gdax си купих, то на снимката се вижда изпълнения ордер, дето съм подчертал цената и съответно ми влизат горе-вляво в баланса. Нямам други биткойни в момента. Всичко бях продал.

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 06 дек 2017, 17:09

аха, Ясно. Имал си евро кеш в gdax-a и си купил на днешна цена :)
Успех с търговията

Потребителски аватар
p_dim
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 06 дек 2017, 18:15

Да, точно. Успешна търговия и на тебе! Въобще не мислех да влизам, само отворих да видя какво става. Видях, че цената доближава и се спря в един дебел SELL ордер за 16 биткойна и си викам я да засека за колко време ще го изкълват. Точно за три минути по часовник го изкупиха като топъл хляб и после цената отлетя с €30 за няколко секунди, пътя нагоре беше отворен. Само преди няколко седмици, пазара за да преодолее такъв SELL ордер от 15-20 биткойна му трябваха поне 3-4 часа и то обикновено с няколко засилки. Затова не му мислих повече и скочих у тигана :lol:
Прикачени файлове
gdax2.png
gdax2.png (156.55 KБ) Видяна 279 пъти

Потребителски аватар
p_dim
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 06 дек 2017, 23:30

И днеска биткойна скъса синджира. Ако видях добре, цената към еврото пипна €12`000. От половин час обаче не мога да си влеза в акаунта и да продам каквото купих сутринта. Спрямо долара цената достигна яка стена от SELL ордери за 120+ биткойна и е много вероятно да коригира дълбоко. Ама не мога да си влезна в акаунта и да продам дъ фак :x
Прикачени файлове
gdax3.png
gdax3.png (115.57 KБ) Видяна 251 пъти

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
29 получени
2 дадени

Мнение от kompira » 07 дек 2017, 03:27

Пак стана голяма беля - хакерите отново се активизираха.
Хакнаха NiceHash - може би нaй-големия "портал" за продажба и наемане на мощности за копане, поддържащ множество валути и алгоритми. Говори се, че са откраднати 4500 биткойна на стойност около $60млн. (все още се оценяват щетите)
Да видим ще причини ли това някакви сътресения в бранша.

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
1 получени
1 дадени

Мнение от vgp » 07 дек 2017, 10:17

Струва ми се, че това излезе извън контрол и скоро ще се случи нещо с биткойна. След 5 години милиарди ли ще струва :) Все някой ще сложи ръка. Не търгувам биткойни, само наблюдавам с интерес :)

Потребителски аватар
p_dim
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 07 дек 2017, 12:16

Без съмнение, ще дойде момента когато "който таковал - таковал". Но момента още е далеч. Колкото повече поскъпва, толкова повече играчи с голям паричен ресурс почват да проявяват интерес и да се включват. Всъщност моите впечатления са, че тя играта едва сега започва. Като се включат и играчите с фючърсите (на 10-ти Cboe, на 18-ти CME Group), всеизвестно е, че фючърсите могат както да "укротяват" пазара, така и усилват движенията. По-добре се включвай в купона, вместо да гледаш веселбата през ключалката :grin:

Потребителски аватар
чичо Сашо
3 получени
3 дадени

Мнение от чичо Сашо » 07 дек 2017, 14:05

Аз само да вметна , че преди време се опитах да си депозирам през виртуалната виза, после през дебитната карта от ДСК в Койнбейза. Получих откази до несвест. Докато разбера, че в България банките са си е*али мамата и бавни институции и морално изостанали
Когато курса беше 5-6хил. евро. Сега е 14хил.+ евро. Направо съм без думи.

Изображение

BitBandit
Регистриран: 29 ное 2017, 14:16
1 получени
1 дадени

Мнение от BitBandit » 07 дек 2017, 20:33

Joda написа:
06 дек 2017, 10:00
Колега, къде го буташ този рипъл? Днес биткойна е 2000 долара нагоре, рипъл е надолу, а ти рипъл та рипъл. Купува се това, което расте, а не това, което пада!

Потребителски аватар
p_dim
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 07 дек 2017, 21:27

p_dim написа:
01 дек 2017, 17:27
S.Zhelev написа:
29 ное 2017, 22:20
p_dim написа:
29 ное 2017, 11:16
Пример за късо влизане:
Продаваш биткойните -> получаваш евро -> изкупуваш си биткойните на по-ниска цена. Печалбата ти остава в биткойни.
Това не са точно къси. Нали все пак си ги купил с евро тези биткойни, не си ги получил като заплата. И като ги продаваш, просто затваряш дългата си позиция в биткойни, не отваряш къса. Съответно и печалба в евро няма.

Къса би било ако примерно аз ти заема 1 биткойн при цена 9000 евро, цената падне от 9000 на 8000, ти купуваш от пазара 1 биткойн и ми го връщаш. Това е истинска къса и ще си 1000 евро напред.

Иначе борсите наистина имат някои предимства, поне докато не изчезнат безследно с парите/койните на клиентите си.
Да, терминологично не е правилно да се каже, че това са къси, но просто дадох пример за начин да се печели и от спадовете. Всъщност това пак си е "дълга позиция", от гледна точка че парите са ни биткойни, а актива с който се спекулира е еврото. Купуваме с биткойни еврото и когато поскъпне (спад на графиката BTC/EUR) го продаваме и си изкупуваме обратно биткойните с печалба в биткойни. Целта на тоя портфейл е печалба в биткойни, а не в евро, с цел дългосрочна инвестиция. Познавам човек, който играе само така. Ако "късите" не му излезнат, изкупува си биткойните на по-висока цена т.е. счита го за Стоп и приема загуби в биткойни. На практика с портфейл в биткойни, контри върховете. Не е казано, че трябва да се поддържат и двата портфейла. По принцип си прав, че математически ако я караш само на "дълги" с портфейл в евро и продаваш купените биткойни на порции, резултата ще е почти същия, но не можеш да се облажиш от (желаното) дългосрочното поскъпване на биткойна, ако не си заделял периодично по някое сатоши. На практика с двата портфейла си по-балансиран в случай, че се затрие биткойна, а от друга страна, ако продължава да покорява върхове, дългосрочно добре ще спечелиш. Също портфейла в биткойни е възможно да се "поевтини" с миньорство т.е да си подобрим нетната цена в евро на първоначално купените биткойни. Рискове сметките да не излезнат винаги има разбира се. Всичко това работи само докато биткойна поскъпва.
Да се самоцитирам за да покажа на г-н Желев какъв дериват на база биткойна са сътворили Swissquote. Направили са го като Active Certificate (нещо като Индекс), т.е. това си е "структурен продукт" и се състои от екпозиции в биткойни и долари едновременно. С автоматичен алгоритъм на база технически анализ, анализ на волатилността, buy/sell натиска и даже сентимента от социалните медии, в периоди когато очакват поскъпване - увеличават експозициите в биткойни и намаляват доларите. После обратно - ако започнат спадове, започват да намаляват експозициите в биткойни и респективно се увеличават тия в долари. Сертификата се търгува от 17-ти ноември на SIX Swiss Exchange. Наистина както пишат, няма риск да те хакнат и откраднат биткойните, защото на практика купуваш нещо като индекс, ама аз като по-проС предпочитам да си търгувам сам :grin: Не знам за какво са се пънали да се правят на полезни, след като не става така тая работа както си я мислят. SIX борсата има работно време от 9.00 до 17.30ч. Останалото време от денонощието е предостатъчно за такъв шугав актив като биткойна, да кацне на нулата или да излети в небесата. Кой ще те чака да се преструктурирваш ха-ха :lol:, а събота и неделя естествено борсата не работи. То всъщност като пуснат и фючърсите в Чикаго си е същата работа. След като затвори борсата в 17.00ч, ко прайм? :-?
Не съм го видял тоя начин от Swissquote, още преди 7-8 години когато златото постоянно поскъпваше, познавах хора, които играеха така, в смисъл купуваха реално злато (кюлчета), но държаха и портфейл с долари на борсата (при брокер). Ако си спомняш, тогава всякакви светила-анализатори се провикваха, че златото ще стигне $5000 за тройунция, един се беше изцепил даже $10`000. Не знам какво стана и дали се отърваха навреме, но със сигурност по-малко чешмяна вода са изпили от много други "инвеститори".
Никого нищо не съветвам, просто споделям каквото знам.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 07 дек 2017, 21:52

Ако Swissquote имат толкова съвършен прогнозиращ алгоритъм, за какво им е въобще да правят такива сертификати. Ами че те тогава просто могат да започнат да търгуват биткойни за собствена сметка и за година-две да спечелят всички пари по целия свят (както койни, така и долари).

Та изводът е един единствен - такъв алгоритъм съществува само в болните мозъци на организаторите на всичко това. Но липсата на прогнозиращ алгоритъм не е проблем, защото все ще се намерят глупаци по света, при това много, които да повярват в този тайнствен алгоритъм, и да си налеят парите в Swissquote.

С две думи: Елементарно Уотсън - измислена е нова схема за доене на доверчиви нискоинтелигентни клиенти.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
1 получени
1 дадени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 22:34

Има ли фалшиви Биткони ?
Ако не дайте да направим, няма да е трудно щом всичко е виртуално и никой не ги следи ...
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 дек 2017, 22:44

p_dim написа:
07 дек 2017, 21:27
Да се самоцитирам за да покажа на г-н Желев какъв дериват на база биткойна са сътворили Swissquote. Направили са го като Active Certificate (нещо като Индекс), т.е. това си е "структурен продукт" и се състои от екпозиции в биткойни и долари едновременно.
"Г-н Желев" надявам се е използвано поне с малко ирония :)

Естествено, можеш да държиш парите си в 1, 2 или 5 финансови инструмента. Даже е препоръчително и индексите дават възможност за това. Да вземем индекс, в който има долари и биткойни 50/50. Ако имам общо $10 000 и инвестирам $1000 в този индекс, всъщност какво съм направил? Ами купил съм биткойни за $500 и вече имам $9500 и 0.033 биткойна. Не откривам причина защо трябва да инвестирам $1000 в такъв дериват, вместо директно да си купя биткойни за $500 и да си държа другите в банковата сметка - депозитът също си е финансов инструмент, при това носещ някаква лихва.

За мен много по-голям смисъл има да инвестирам примерно в индекс, който съдържа равни части от 10-те криптовалути с най-голяма пазарна капитализация.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 дек 2017, 22:47

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 22:34
Има ли фалшиви Биткони ?
Ако не дайте да направим, няма да е трудно щом всичко е виртуално и никой не ги следи ...
Хахах, няма начин, а и чисто технологично всичко се следи - това всъщност е блокчейна.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”