Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от S.Zhelev » 29 ное 2017, 22:20

p_dim написа:
29 ное 2017, 11:16
Пример за късо влизане:
Продаваш биткойните -> получаваш евро -> изкупуваш си биткойните на по-ниска цена. Печалбата ти остава в биткойни.
Това не са точно къси. Нали все пак си ги купил с евро тези биткойни, не си ги получил като заплата. И като ги продаваш, просто затваряш дългата си позиция в биткойни, не отваряш къса. Съответно и печалба в евро няма.

Къса би било ако примерно аз ти заема 1 биткойн при цена 9000 евро, цената падне от 9000 на 8000, ти купуваш от пазара 1 биткойн и ми го връщаш. Това е истинска къса и ще си 1000 евро напред.

Иначе борсите наистина имат някои предимства, поне докато не изчезнат безследно с парите/койните на клиентите си.

Потребителски аватар
S.Zhelev
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 ное 2017, 22:25

mmm написа:
29 ное 2017, 22:18
S.Zhelev написа:
29 ное 2017, 22:10
mmm написа:
29 ное 2017, 20:51
B-52 написа:
29 ное 2017, 12:00
Проблемът не е маржина, а това, че се прави промяна за секунди. От 10 % на 90%!! Нали знаеш, какво става, ако си се натоварил и с други неща в сметката. Изведнъж общият ми маржин от 94 % отиде на 27%....
Е нали в това и идеята. Зануляват те и толкова. trader.bg :grin: А като си спомня колко съм ги препоръчвал... :-?
Е, не те зануляват, но ти затварят позицията. При положение, че биткойна в момента се търгува на по-ниски стойности отколкото сутринта, може да се окаже, че Trader.bg без да искат са направили услуга на клиетите си, които предполагам са били в огромната си част дълги :smile:
Не мога да се съглася с написаното. Дори и така да е така, т.е. да са били на дълги са си направили сметката колко могат да "даянят" при определини условия. В един момент - от сега и за веднага някой сменя условията без да пита, само уведомява, че влизат в сила на секундата... :wink:
Грешно си ме разбрал. Не защитавам Trader.bg и съм съгласен, че подобно драстично увеличение на марджина е крайна мярка и ако договорът не го позволяваше, би било недопустимо. Иронията е, че в този момент Trader.bg вероятно щяха да са по-напред, ако не бяха пипали марджина.

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 29 ное 2017, 23:01

NEO ми разказа играта. Трейдър.бг в един момент спряха. Вжте какво движение! Затворих на 9 После не ми позволиха да купя до към 30-32
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
S.Zhelev
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 ное 2017, 15:55

B-52 написа:
29 ное 2017, 23:01
NEO ми разказа играта. Трейдър.бг в един момент спряха. Вжте какво движение! Затворих на 9 После не ми позволиха да купя до към 30-32
Дълги ли затвори на 9? Това си е на дъното :(

Потребителски аватар
S.Zhelev
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 ное 2017, 23:11

Доста изчерпателна статия за отношението на над 15 централни банки към биткойн:

https://www.investor.bg/kriptovaluti/49 ... na-251034/

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 01 дек 2017, 10:52

Опитах да затворя НЕО на по-високо, около 16-17, но явно "системата" се забави с изпълнението /слипидж ли се викаше/...И на 9$ затворих...
[b]Всекиму своето!!![/b]

9pieb
Регистриран: 01 дек 2017, 16:53

Мнение от 9pieb » 01 дек 2017, 16:56

Позволявам си да пиша тук за Българския trader.bg / трейдинг 212 брокер с когото станаха някои неприятни “изненади” преди няколко седмици.
Нека всеки сам да си състави мнение след като разгледа дискусиите по темата как трейдинг 212 се държеше по време на поскъпването на bitcoin cash (BCH)

https://www.reddit.com/r/StockMarket/co ... g212_scam/

[репутационен пост за БГ] https://www.reddit.com/r/btc/comments/7 ... huge_scam/

[някои от потърпевшите] https://twitter.com/Macias04819350

https://www.coindesk.com/millions-gone- ... ng-freeze/

За моя радост аз не съм от потърпевшите по-горе, но можеше да бъда, и определено мога да потвърдя следното

- В посочените горе дати имаше замразяване на търговията на BCH от страна на трейдър.бг и след пускането й отново, то цената беше съвсем друга
- Приложението не позволяваше да сложа автоматично затваряне на позициите ми ако са “твърде далеч” от пазарната цена (пример +200$) т.е. приложението не само не ми помага, а ме саботира с купените от мен BCH и всячески ме затруднява да не взема “твърде много” от брокера

За мен трейдър.бг ми дава приложение което ако печеля “много”, то ме саботира по различни начини, което го прави неприемливо за търговия!
Моите наблюдения от опити за изтегляне на средства от трейдър.бг също не са безпроблемни – отнема повече от обявените 3 дни, идват на няколко транша и определено имам сериозни съмнения за финансовото им състояние.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 01 дек 2017, 17:17

B-52 написа:
29 ное 2017, 23:01
На 29-ти си имаше яки сакатлъци на много борси и на повечето сървърите им окапаха за часове. В статията пише, че при NEO-то е имало flash_crash и на снимката юзер коментира, че на Bitfinex барчетата ги няма от 20:36ч до 21:51ч (GMT+1), значи сървъра изобщо не е работил. Нямам представа колко са виновни Trader.bg, но те взимат ликвидност все от някоя борса и ти после получаваш котировките втора цедка.

S.Zhelev написа:
30 ное 2017, 23:11

Както някой е написал в коментарите под статията, да питаш централна банка какво мисли за биткойна, е все едно да питаш бакшиш какво мисли за Uber :lol: Ако си централна банка, как да си щастлив като виждаш че "Мене ме нема в цялата схема..", както се пееше в оная стара песен на Ъпсурт 8-)

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 01 дек 2017, 17:27

S.Zhelev написа:
29 ное 2017, 22:20
p_dim написа:
29 ное 2017, 11:16
Пример за късо влизане:
Продаваш биткойните -> получаваш евро -> изкупуваш си биткойните на по-ниска цена. Печалбата ти остава в биткойни.
Това не са точно къси. Нали все пак си ги купил с евро тези биткойни, не си ги получил като заплата. И като ги продаваш, просто затваряш дългата си позиция в биткойни, не отваряш къса. Съответно и печалба в евро няма.

Къса би било ако примерно аз ти заема 1 биткойн при цена 9000 евро, цената падне от 9000 на 8000, ти купуваш от пазара 1 биткойн и ми го връщаш. Това е истинска къса и ще си 1000 евро напред.

Иначе борсите наистина имат някои предимства, поне докато не изчезнат безследно с парите/койните на клиентите си.
Да, терминологично не е правилно да се каже, че това са къси, но просто дадох пример за начин да се печели и от спадовете. Всъщност това пак си е "дълга позиция", от гледна точка че парите са ни биткойни, а актива с който се спекулира е еврото. Купуваме с биткойни еврото и когато поскъпне (спад на графиката BTC/EUR) го продаваме и си изкупуваме обратно биткойните с печалба в биткойни. Целта на тоя портфейл е печалба в биткойни, а не в евро, с цел дългосрочна инвестиция. Познавам човек, който играе само така. Ако "късите" не му излезнат, изкупува си биткойните на по-висока цена т.е. счита го за Стоп и приема загуби в биткойни. На практика с портфейл в биткойни, контри върховете. Не е казано, че трябва да се поддържат и двата портфейла. По принцип си прав, че математически ако я караш само на "дълги" с портфейл в евро и продаваш купените биткойни на порции, резултата ще е почти същия, но не можеш да се облажиш от (желаното) дългосрочното поскъпване на биткойна, ако не си заделял периодично по някое сатоши. На практика с двата портфейла си по-балансиран в случай, че се затрие биткойна, а от друга страна, ако продължава да покорява върхове, дългосрочно добре ще спечелиш. Също портфейла в биткойни е възможно да се "поевтини" с миньорство т.е да си подобрим нетната цена в евро на първоначално купените биткойни. Рискове сметките да не излезнат винаги има разбира се. Всичко това работи само докато биткойна поскъпва.

Потребителски аватар
S.Zhelev
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 01 дек 2017, 17:32

p_dim написа:
01 дек 2017, 17:17
S.Zhelev написа:
30 ное 2017, 23:11

Както някой е написал в коментарите под статията, да питаш централна банка какво мисли за биткойна, е все едно да питаш бакшиш какво мисли за Uber :lol: Ако си централна банка, как да си щастлив като виждаш че "Мене ме нема в цялата схема..", както се пееше в оная стара песен на Ъпсурт 8-)
Принципно би трябвало да е точно така, но както пише в статията - има централни банки, които вече експериментират със собствени криптовалути, други обмислят да пуснат такива, а трети открито говорят за ревлюция във финансите.
Австралийската централна банка осъществява мониторинг над подема на дигиталните валути и признава, че технологията има потенциал за широка употреба във финансовия сектор, както и в много други сектори на икономиката.
Управителят на Английската централна банка Марк Карни заяви, че криптовалутите са част от потенциална революция във финансите.

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 01 дек 2017, 19:03

Централните банки разглеждат само варианта с централно_емитирано_крипто, което няма нищо общо с основната идея при биткойна. Това на практика ще са пак фиатни пари, но използващи блокчейн-технологията за верификация на транзакциите. Пак ще има група хора, които ще решават кога и по колко да "напечатат", пак лихвите ще са под техен контрол и т.н. Изобщо не смятат да променят каквото и да е в сегашната финансова система. Даже Шведската Централна Банка е най-напред с мераците да пускат тяхната "електронна крона" и да премахнат изцяло кеша. Все повече са плебеите обаче , които не ги кефи някой да може да решава кога да си напечата пари, та да се платят дълговете на закъсали правителства и/или банки. Накрая без бой няма да мине, на такова ми мирише 8-)

Потребителски аватар
S.Zhelev
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 01 дек 2017, 19:42

p_dim написа:
01 дек 2017, 19:03
Все повече са плебеите обаче , които не ги кефи някой да може да решава кога да си напечата пари, та да се платят дълговете на закъсали правителства и/или банки. Накрая без бой няма да мине, на такова ми мирише 8-)
Тези плебеи обаче не си дават сметка какви ще са последиците, ако няма кой да напечата пари и да действа като кредитор от последна инстанция.

Все едно да махнеш въздушните възглавници на колата си и да оставиш всичко на естествения подбор, щото не те кефи идеята, че някой друг е определил условията, при които възглавниците се отварят.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 01 дек 2017, 21:10

http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 01 дек 2017, 21:58

S.Zhelev написа:
01 дек 2017, 19:42
p_dim написа:
01 дек 2017, 19:03
Все повече са плебеите обаче , които не ги кефи някой да може да решава кога да си напечата пари, та да се платят дълговете на закъсали правителства и/или банки. Накрая без бой няма да мине, на такова ми мирише 8-)
Тези плебеи обаче не си дават сметка какви ще са последиците, ако няма кой да напечата пари и да действа като кредитор от последна инстанция.

Все едно да махнеш въздушните възглавници на колата си и да оставиш всичко на естествения подбор, щото не те кефи идеята, че някой друг е определил условията, при които възглавниците се отварят.
Когато няма кой да действа като кредитор от последна инстанция, естествено се получава балон. За това беше премахнат златния стандарт на долара, защото станало ясно, че наличното злато във ФЕД не е достатъчно за да може да се ползва долара като международно разплащателно средство и това ще създаде огромен балон в цената на долара (златото) спрямо другите валути. Всъщност точно за това сега купуваме биткойна, защото е ясно от неговия алгоритъм, че има идеални предпоставки за образуване на балон поради силно ограничените наличности, иначе няма на какво да се надяваме като го купуваме. Но точно биткойна не го виждам като заместител на сегашните пари. Системата с централен емитент/кредитор си работи добре, проблема е че изкушенията на правителствата да вземат контрола над централните банки са много силни, с цел да напечатат необезпечени със стоки/услуги/имоти пари и да си финансират собствените харчове. В това отношение май ФЕД има най-малко грехове - никога доларите не са обменяни 1:100, 1:1000 и т.н. за разлика от други държави по света. Но вече дори това не е аргумент в полза на централно_емитираните_пари. Всяка децентрализирана крипто-валута, спокойно може да емитира пари колкото е нужно, в зависимост какво е записано в нейния алгоритъм. Например нищо не пречи в алгото на който и да е шит_койн да се зададе да емитира повече инфлация, в зависимост от някакви условия. Всичко което в момента го правят централните банки, да пускат/вадят пари в обръщение и вдигат/свалят лихвите в зависимост от такива и онакива условия, спокойно може да се програмира при ясни за всички правила. Да, това което масово не се знае е, че например ФЕД не само печата долари, но също и вади от обръщение долари с обратното репо (return repo). При криптото случайно гледах,че при xaurum начина е с изгаряне/унищожаване на част от платените комисионни при транзакциите т.е. така се вадят от обръщение. Значи начини и за това има. Далеч съм от мисълта, че скоро нещо може да застраши хегемонията на централните банки, но за пръв път в историята се появяват мераклии да ги заместят :grin: За сега да гледаме да чопнем нещо от биткойн-надувката, пък нататък ще го мислим.

Множко са филмите дето ги е гледал тоя пич, та чак е взел да се изживява като пътешественик във времето. То каквото и да се случи, все някой някъде ще е познал, също като при тотото.

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 01 дек 2017, 22:18

jssj написа: ↑
01 дек 2017, 21:10
https://novotopoznanie.com/udivitelno-t ... v-vremeto/ :-? :smile:

Множко са филмите дето ги е гледал тоя пич, та чак е взел да се изживява като пътешественик във времето. То каквото и да се случи, все някой някъде ще е познал, също като при тотото.
Аз му вярвам ! Миналата седмица и аз пътувах малко във времето. Бях за два дни в 2250 г. ... Какво да ти кажа, Бойко Борисов още управляваше. :lol:
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 01 дек 2017, 23:18

Беше ли преборил накрая корупцията, или...? :lol:

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 01 дек 2017, 23:43

p_dim » 01 дек 2017, 23:18
Беше ли преборил накрая корупцията, или...? :lol:
Не, но беше я свалил почти до нула. Беше приел много суров закон според който само той и още десет човека от неговата партия имаха право на корупционни действия. Всички останали ги грози затвор, и никой не смее. :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
33 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 дек 2017, 00:47

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
27 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 02 дек 2017, 20:31

Bitcoin: 33QktXTRjPhFtgmfSVD4dA6T2Go8UEVSUP
Ethereum: 0x141302D45E74BDa3518Ad698F885AA494F263648

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
33 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 дек 2017, 22:04

Кажете някой сигурен и лесен биткойн портфейл. Искам да скатая някой и друг биткойн. Мерси предварително.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”