Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
27 получени
1 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от kompira » 20 ное 2017, 21:22

Palma63 написа:
20 ное 2017, 13:15
С огромно удоволствие и интерес прочетох цялата тема! Специални благодарности на колегата Компир - голям си човече, това с палмите и мацките ще стане рано или късно, ще видиш!
Ами благодаря за хубавите думи.
Вече не помня какви съм ги писал в миналото, вероятно доста глупости съм сипвал на килограм. И в други форуми членувам от над 10 години и понякога като реша да си прочета мненията от самото начало, и си казвам "егати идиота съм бил". :grin: Ама така е то, с годините човек помъдрява...
S.Zhelev написа:
20 ное 2017, 14:23
...Компира наитина е пълен с ценно инфо, един от първите, които започна да пише за биткой преди повече от 6 години и искренно се надявам да е капитализирал в пълен размер при поскъпването на биткойна през това време.
Човече, не ме подсещай за пропуснатите ползи, че ще вдигна кръвно. :cry: :grin:

Започнах да го копая биткойна откакто се заговори в България за него (през 2011-та). И то бяхме само шепа хардуерни ентусиасти, целящи да си изплатим новозакупения геймърски скъп хардуер... Тогава никой (почти) не вярваше, че ще поскъпне толкова в следващите години и смятахме, че тази далавера ще умре един ден. "Печатах" по 2 биткойна на ден със смешна иневстиция, и ги продавахме по 0.5-1-2$ парчето. След това поскъпна, но и добивът им силно намаля и така. И много борси умряха през годините, общо взето всичко си миришеше на скам. Сега положението е малко по-различно като че ли. Известността на криптовалутите нарасна лавинообразно, много хора по цял свят ги копаят и търгуват, вече няма спирачка всичко това. Аз съм заложил на добиването им, а не на спекула с цената... Вече фразата "аз да не ги копая тия пари" като че ли губи смисъл. :smile:

И до ден днешен покопвам по малко разни други криптовалути (сега с лопата да ги ринеш). Уж все решавам да посъбирам по малко и да чакам бъдещо поскъпване, но нещо все не се получава на практика и се "нулирам" периодично. Те са толкова много валутите, човек откъде да знае коя от всичките ще има бляскаво бъдеще и ако да колко години ще трябва да чака. Така например Етер-а го помня преди година и половина - две(по спомен) как струваше 1-2$, сега ... Тогава по нищо не личеше, че ще се засили толкова, беше си една от масата алтернативки.

Относно портфейлите, от доста време не съм ги ползвал, всичко държа по борсите. А и сега някакви модерни онлайн портфейли са се пръкнали, които хич не ги разбирам. От старата школа съм и имам опит само със старите портфейли с wallet.dat файловете. За биткойна например ако човек реши да сложи такъв на компа си и да синхронизира целия блокчейн, ще му трябват над 100GB дисково пространство и доста търпение. Вероятно затова са измислили тези новите бързи портфейли.. но колко са сигурни не знам.
Bitcoin: 33QktXTRjPhFtgmfSVD4dA6T2Go8UEVSUP
Ethereum: 0x141302D45E74BDa3518Ad698F885AA494F263648

Palma63
Регистриран: 20 ное 2017, 12:49
3 дадени

Мнение от Palma63 » 21 ное 2017, 10:21

Колега Компир, няма за какво да те е яд... и аз като се сетя преди години как се пулех на един мой познат, като ми каза, че копаят валута онлайн, мислех ги за откачени, честно казано, а и щом хора, като тебе, са се съмнявали в успеха на такова нещо - било си е на ръба, така да се каже... А и както каза един колега назад по форума, то и на долара цената ако я знаеш от днес за утре, страваш милионер. И не забравяй, винаги има по-зле:

http://uk.businessinsider.com/bitcoin-p ... ion-2017-5 - 2 пици - 20 милиона :D :evil: :o

Аз за себе си реших да си направя wallet в coinbase и ще си купя от crypto.bg - добри цени и няма ограничения като фърст депозит и тн.

Благодаря за вниманието на всички и успех в бъдеще :ugeek:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 21 ное 2017, 13:20

Компир, дай някой портфейл за биткойни и етери, та който се чувства че си му помогнал с постовете си, при желание да почерпи. От мене лично за Коледа ще имаш сатошита за 50-тина евро да се почерпиш. Може би най-добре портфейлите си ги качи в подписа, но ти си прецени. Етери сега свободни нямам, че обърнах всичко в биткойни за да чакам форка, дето не се състоя. С нищо не съм се прецакал де, биткойна отлетя доволно от тогава :P Също да обърна внимание на колегите факта, колко ще е лесно да пратя пари директно на човек, дето изобщо не познавам и ако ще да е на другия край на света. Няма посредници (банки, Western Union или подобни), няма лични данни, има само един номер на портфейл.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
3 получени
1 дадени

Мнение от чичо Сашо » 21 ное 2017, 13:42

Дотук, моите скромни активности в криптопространството са : Exodus Wallet, Jaxx Wallet, регистрация в Coinbase, регистрация в Bitstamp, регистрация в Genesis-mining, и още няколко полезни сайтове за информация - които се следят ежедневно. В случай, че някой желае да си направи регистрация и да ползва отстъпки, прилагам и съответният линк и код за отстъпка.
1ZCDJB - 3% отстъпка при https://www.genesis-mining.com/a/1781681
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация през линка, получавате 10$ бонус.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.genesis-mining.com/a/1781681 и код "1ZCDJB" за 3% отстъпка при покупка на договор

Потребителски аватар
kompira
27 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 21 ное 2017, 16:10

p_dim написа:
21 ное 2017, 13:20
Компир, дай някой портфейл за биткойни и етери, та който се чувства че си му помогнал с постовете си, при желание да почерпи. От мене лично за Коледа ще имаш сатошита за 50-тина евро да се почерпиш. Може би най-добре портфейлите си ги качи в подписа, но ти си прецени. Етери сега свободни нямам, че обърнах всичко в биткойни за да чакам форка, дето не се състоя. С нищо не съм се прецакал де, биткойна отлетя доволно от тогава :P Също да обърна внимание на колегите факта, колко ще е лесно да пратя пари директно на човек, дето изобщо не познавам и ако ще да е на другия край на света. Няма посредници (банки, Western Union или подобни), няма лични данни, има само един номер на портфейл.
Щом настояваш, добавих адреси за дарения. Въпреки, че знаеш - никога не съм се борил/очаквал такива, помагам с каквото мога и когато мога без да очаквам нещо в замяна...

А от предния форк, при който уж се роди Bitcoin Gold (BTG), чак вчера ми ги депозираха в Bittrex. Отдавна бях изтеглил биткойните оттам, но важното е в момента на форка колко съм имал като наличност. Та така, дадоха пак малък бонус, съвсем го бях забравил и не очаквах да се случи нещо въобще.

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 22 ное 2017, 19:57

Преди малко ти пратих 0.0072 BTC, да не взема да се отвея по-нататък и просто да забравя, че декември ми се очертава тегав и едва ли ще имам време за форуми. В момента вече има едно потвърждение. Цената на Gdax в момента
гледам че е €7`040.25 за 1 BTC.
Транзакцията е в тоя блок. Компир, всички знаем че винаги съвсем безкористно помагаш и никога не си искал пари за консултации. Казах, че ще имаш чакалъче от мене да се почерпиш, дано все така да върви. Вече три пъти изтеглих първоначалния депозит и вече се оглеждам да го изтегля за четвърти път :yahoo: И това за последните 4-5 месеца. Ако ще и утре да се затрие биткойна, определено ми е през полюлея :grin:
Прикачени файлове
sent_btc_to_kompira.png
sent_btc_to_kompira.png (12.24 KБ) Видяна 297 пъти

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 22 ное 2017, 20:11

чичо Сашо написа:
21 ное 2017, 13:42
Дотук, моите скромни активности в криптопространството са : Exodus Wallet, Jaxx Wallet, регистрация в Coinbase, регистрация в Bitstamp, регистрация в Genesis-mining, и още няколко полезни сайтове за информация - които се следят ежедневно. В случай, че някой желае да си направи регистрация и да ползва отстъпки, прилагам и съответният линк и код за отстъпка.
1ZCDJB - 3% отстъпка при https://www.genesis-mining.com/a/1781681
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация през линка, получавате 10$ бонус.
Няма лошо да събираш реферали, но поне да беше дал малко повече пояснения. Например, че трябва да купят биткойни или етери за поне $100, за да вземат $10 бонус. Иначе няма да получат нищо. Също, че трябва да ги купят от Coinbase.com, където цената е доста по-дебела в сравнение с тяхната си борса Gdax.com. Купено крипто от Gdax не се брои дори да е за над $100 и пак няма да получат нищо.

Потребителски аватар
kompira
27 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 27 ное 2017, 09:59

Последния криптолаф - "BTC цената скоро ще е в отвъдното" :grin:

Bitcoin Futures Could Open the Floodgates for Institutional Investors

CME Group Announces Launch of Bitcoin Futures

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 27 ное 2017, 18:55

kompira написа:
27 ное 2017, 09:59
Последния криптолаф - "BTC цената скоро ще е в отвъдното" :grin:
Мда, цената вече е €8158 и преди малко продадох последната порция 0.45672361 биткойна. Ще чакам поредния срут, че пак да напазарувам. 8-)

Gdax_picA.png
Gdax_picA.png (22.37 KБ) Видяна 214 пъти

Видях "стена" от SELL ордери за 50+ биткойна, която купувачите трудно ще преодолеят и предпочетох да продам на това ниво. Трябва дребните пилци да изкълват (изкупят) всичките тия 50+ биткойнам, за да може цената да продължи още нагоре. По-вероятно е да не стане от един път и първо да видим корекция.

gdax_picB.png
gdax_picB.png (44.38 KБ) Видяна 214 пъти

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 27 ное 2017, 19:07

Докато пиша и цената падна с €30, а на предишните нива вече "стената" се усили на 100+ биткойна, което я прави още по-непробиваема и плаши купувачите, с което вероятността за корекция се увеличава.

Gdax_picC.png
Gdax_picC.png (63.33 KБ) Видяна 213 пъти

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 29 ное 2017, 10:14

Trader.bg току що:
Bitcoin Маржин: 90%
:shock:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
6 дадени

Мнение от flow » 29 ное 2017, 10:48

Да си призная ако сметката ми позволяваше да поема риска. Бих изчакал лека корекция на дневна след което влизам с таргет 100 000$. Биткойна за сега невиждам защо да няма този потенциал.

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 29 ное 2017, 11:16

B-52 написа:
29 ное 2017, 10:14
Trader.bg току що:
Bitcoin Маржин: 90%
:shock:
Аз затова не играя на марджин. Директно на борсата кеш и готово. Така никой няма да ти затвори позиции и не можеш да загубиш повече от колкото пари имаш и няма суап защото купеното си е твое. Ако искаш да влизаш и късо (SELL), просто си разделяш портфейла на две. Половината пари в евро, другата половина в биткойни. За къси работиш само с биткойните, а за дълги само с еврото.

Пример за късо влизане:
Продаваш биткойните -> получаваш евро -> изкупуваш си биткойните на по-ниска цена. Печалбата ти остава в биткойни.

Пример за дълго влизане:
С еврото купуваш биткойни -> получаваш биткойни в портфейла -> продаваш ги ( за евро) на по-висока цена. Печалбата ти остава в евро.

Схемата е удобна, ако считаме че е уместно актива (в случая биткойни) да се държи дълго време като дългосрочна инвестиция, а случая изглежда точно такъв. Във форекса, например при мейджърите, дневните движения са в третия/четвъртия знак след десетичната точка и затова е нужен кредитен лост (ливъридж) и марджин акаунт та да можеш да спечелиш нещо осезаемо и да е оправдано висенето пред компа. При криптото волатилността е огромна и е ненужно използването на кредитен лост. Само от вчера биткойна поскъпна с $1000 и вече е трайно над $10К.
Очаквам корекция да започне от $10`700 защото гледам че дебелите SELL ордери последно там ги преместиха. Там се оформи силна стена от над 100 биткойна и като гледам вече не я местят. Не е препоръка за търговия!

flow написа:
29 ное 2017, 10:48
Да си призная ако сметката ми позволяваше да поема риска. Бих изчакал лека корекция на дневна след което влизам с таргет 100 000$. Биткойна за сега невиждам защо да няма този потенциал.
Я си направи груба сметка колко суап ще платиш на брокера, докато биткойна стане $100К. Ама да не си развалиш настроението за деня :grin:

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
6 дадени

Мнение от flow » 29 ное 2017, 11:51

Е ти недей.

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 29 ное 2017, 12:00

Проблемът не е маржина, а това, че се прави промяна за секунди. От 10 % на 90%!! Нали знаеш, какво става, ако си се натоварил и с други неща в сметката. Изведнъж общият ми маржин от 94 % отиде на 27%....
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
p_dim
14 получени
24 дадени

Мнение от p_dim » 29 ное 2017, 12:27

Забравих една "малка" подробност: Избирате си борса където не са разрешени скритите поръчки или поръчките тип "Айсберг" т.е. поръчки където по-голямата част от обема е скрит. Така в дълбочината на пазара се виждат точните места, където цената ще се спре и анализа е много лесен. Такива борси са Gdax и Bitstamp, за Kraken не знам, сега не ми се рови. Обратно, например при Bitfinex скритите поръчки са разрешени, което означава, че ви остава само да гадаете по баровете на графиката, като при форекса. По принцип няма форекс pool, където айсбергите да не са разрешени, което прави безпредметно гледането на дълбочината на пазара, дори да си платите (поне$1000/месец и трябва специален софт за да го анализира). Дори на нашата БФБорса айсбергите са разрешени (вижте "допълнителни видове поръчки"). Затова такъв гювеч, да виждате истинското положение и обем на поръчките го има само по крипто-борсите и вероятно няма да го има още за дълго. При форекса, колеги като jssj опитват с анализ на броя тикове в баровете (VSA анализ), да гадаят къде са големите поръчки където цената ще се спре, т.е. опитват да миришат цветята с противогаз.
Толкова от бате ви Мицо, скоро вероятно няма да се появя, че ангажиментите станаха множко.
Прикачени файлове
bitfinex.png
bitfinex.png (53.56 KБ) Видяна 162 пъти

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
2 дадени

Мнение от mmm » 29 ное 2017, 20:51

B-52 написа:
29 ное 2017, 12:00
Проблемът не е маржина, а това, че се прави промяна за секунди. От 10 % на 90%!! Нали знаеш, какво става, ако си се натоварил и с други неща в сметката. Изведнъж общият ми маржин от 94 % отиде на 27%....
Е нали в това и идеята. Зануляват те и толкова. trader.bg :grin: А като си спомня колко съм ги препоръчвал... :-?
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 ное 2017, 22:10

mmm написа:
29 ное 2017, 20:51
B-52 написа:
Е нали в това и идеята. Зануляват те и толкова. trader.bg :grin: А като си спомня колко съм ги препоръчвал... :-?
Е, не те зануляват, но ти затварят позицията. При положение, че биткойна в момента се търгува на по-ниски стойности отколкото сутринта, може да се окаже, че Trader.bg без да искат са направили услуга на клиетите си, които предполагам са били в огромната си част дълги :smile:

mmm
3 получени
2 дадени

Мнение от mmm » 29 ное 2017, 22:14

Е, точно в този момент... отново ... не знаят какво да правят с биткойн кеша. В момента не може да се търгува, за да не изкараш нещо бързо.
Последна промяна от mmm на 29 ное 2017, 22:20, променено общо 1 път.

mmm
3 получени
2 дадени

Мнение от mmm » 29 ное 2017, 22:18

S.Zhelev написа:
29 ное 2017, 22:10
mmm написа:
29 ное 2017, 20:51
B-52 написа:
Е, не те зануляват, но ти затварят позицията. При положение, че биткойна в момента се търгува на по-ниски стойности отколкото сутринта, може да се окаже, че Trader.bg без да искат са направили услуга на клиетите си, които предполагам са били в огромната си част дълги :smile:
Не мога да се съглася с написаното. Дори и така да е така, т.е. да са били на дълги са си направили сметката колко могат да "даянят" при определини условия. В един момент - от сега и за веднага някой сменя условията без да пита, само уведомява, че влизат в сила на секундата... :wink:

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”