Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
78 получени
180 дадени
Контакти:

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от S.Zhelev » 08 ное 2017, 16:11

p_dim написа:
02 ное 2017, 15:34
Качвам становището на GDAX по повод предстоящия форк на биткойна за 16-ти ноември`17. За които не са разбрали, тоя форк ще е много тежък Качвайте плийз становищата на други борси, за да знаем какви ги мъдрят.
Аз продъжавам да нямам никакъв мейл от Bitstamp и Kraken. Само eToro ми пратих мейл с линк към блог пост. Накратко:
... eToro will halt trading prior to the fork – further details will be provided via email, closer to the date. Furthermore, all short positions (manual and copied) will also be closed automatically, prior to the fork.

Subject to the fork occurring as planned and the new B2X coins being issued to all BTC holders, eToro among them, eToro customers holding a non-leveraged long position will be credited on a 1:1 basis with B2X.
А ти помниш ли как верифицира сметаката при GDAX? На мен ми искат втори документ за самоличност и не знам това ли им е практиката или нещо не им е допаднала личната ми карта :smile:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 09 ное 2017, 00:56

S.Zhelev написа:
08 ное 2017, 16:11
...
А ти помниш ли как верифицира сметаката при GDAX? На мен ми искат втори документ за самоличност и не знам това ли им е практиката или нещо не им е допаднала личната ми карта :smile:
Да, със сигурност ми искаха повече от един документ за идентичност, та първо им качвах БГ паспорта, а после и личната карта. Помня, че личната карта трябваше да я държа пред мене и с камерата на телефона сайта я сканира, като трябваше да вкарам изображението в някаква рамка на екрана. Получи се някак си и ми изписа статуса на сайта, че съм верифициран, ама след 15-тина минути верификацията изчезна (не знам по каква причина), та пак се наложи да повторя процедурата. Накрая стана и ми прие документите, па даже и верификацията си остана :grin:
И аз няма нищо от Bitstamp, странна е тая мълчина, има само седмица до форка :-?

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
20 получени
30 дадени

Мнение от p_dim » 09 ное 2017, 01:28

То всъщност такава е новата мода при откриване на сметка при брокер/банка и изобщо някакъв финансов посредник, минава се през нещо като видео_интервю, като сваляш приложение за целта. Това е освен всички бумаги които се сканират и пращат. Искат да ти имат профил на гласа, както и на лицето и т.н. Ето виж ако скоро не си поглеждал инструкциите при Dukascopy. Аз нямам сметка при Дюкас, но имам в swissquote.com и там предвиждат същата работа, макар че още не им го пише на сайта. Изобщо нещата отиват към много нависоко технологично, трябва да сме stay tuned 8-)

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
29 получени
2 дадени

Мнение от kompira » 09 ное 2017, 03:10

p_dim написа:
09 ное 2017, 00:56
И аз няма нищо от Bitstamp, странна е тая мълчина, има само седмица до форка :-?
Да, една седмица оставаше, но по последна информация форк няма да има! И така ... язък за барута :grin:

Източник 1
Източник 2

Като се отвори тази тема, аз още си чакам биткойн голд-а от предния форк. И там нещо фалшименто излезе цялата работа, ама все ми е тая де. И без това ми писна от тея форкове всеки месец и то едни такива недомислени половинчати проекти, колкото да се разбунват духовете.

Joda
Регистриран: 27 окт 2017, 19:27
6 получени

Внимавайте със СУАПА По Рипъла

Мнение от Joda » 09 ное 2017, 08:55

Здравейте приятели, само да споделя, че много трябва да внимавате със СУАПА. Търгувам си аз със Рипъла в един от големите родни брокери и въобще не ми хрумва да погледна СУАПА (много тъпо парче съм). Но нещо се загледах и ЩО ДА ВИДЯ! При отваряне на 10 000 Рипъла в поръчката отдолу пише СУАП 9.4 лева. Гледам да не е станала някаква грешка... Сменям количеството, променя се по същия начин.

Направо не мога да повярвам. Всъщност годишния СУАП излиза някъде около 90% на отворената позиция. ЕТО ТОВА СЕ КАЗВА ДА СЕ ОТ ПЕЧЕЛИВШАТА СТРАНА - Чети го като - НЕ Е МОЯТА! Тоест, ако сте много умни, вържи ви късмета и някак си изкарате 90% от рипъла за една година - честито ВИЕ ЩЕ СТЕ НА НУЛАТА. Печалбата ви ще е в БРОКЕРА. Иначе загубата ще си е само за ВАС!

Joda
6 получени

Мнение от Joda » 09 ное 2017, 15:14

И докато си говорим за криптовалути, няма как да не посоча нещо интересно. Етерът е близо до горната граница на стесняващ се триъгълник. Това го прави подходящ при пробив на 325 нагоре, с първоначална цел 350 долара, а по-късно 400 долара, или за скъсяване при неуспешен пробив на 325 долара.
Прикачени файлове
0987.png
0987.png (48.36 KБ) Видяна 332 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Re: Внимавайте със СУАПА По Рипъла

Мнение от S.Zhelev » 09 ное 2017, 16:29

Joda написа:
09 ное 2017, 08:55
Здравейте приятели, само да споделя, че много трябва да внимавате със СУАПА. Търгувам си аз със Рипъла в един от големите родни брокери и въобще не ми хрумва да погледна СУАПА (много тъпо парче съм). Но нещо се загледах и ЩО ДА ВИДЯ! При отваряне на 10 000 Рипъла в поръчката отдолу пише СУАП 9.4 лева. Гледам да не е станала някаква грешка... Сменям количеството, променя се по същия начин.

Направо не мога да повярвам. Всъщност годишния СУАП излиза някъде около 90% на отворената позиция. ЕТО ТОВА СЕ КАЗВА ДА СЕ ОТ ПЕЧЕЛИВШАТА СТРАНА - Чети го като - НЕ Е МОЯТА! Тоест, ако сте много умни, вържи ви късмета и някак си изкарате 90% от рипъла за една година - честито ВИЕ ЩЕ СТЕ НА НУЛАТА. Печалбата ви ще е в БРОКЕРА. Иначе загубата ще си е само за ВАС!
Брокерите гледат да се презастраховат. В момента предполагам повечето клиенти са дълги на биткойн и другите криптовалути. Биткойнът расте и то с много и маркет-мейкърите са на загуба. Затова всички гледат да избият от суап. Затова и специлано обърнах внимание на суапа тук viewtopic.php?f=79&t=2141

Брокерите са добър избор за интрадей търговия, но за дългосрочна инвестиция борсите за по-добър избор, защото там суап няма. Но пък повечето борси не са регулирани и има значителен counterparty risk.

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
2 дадени

Мнение от mmm » 10 ное 2017, 21:29

Какво се случва с Bitcoin Cash днес? По скоро на какво се дължи.
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Joda
6 получени

Мнение от Joda » 11 ное 2017, 15:47

Голямата новина на уикенда, бе изключителния ръст при биткойн кеша. Криптовалутата, започна да се засилва през изминалата седмица, след като стана ясно, че поредната „трудна вилица“ при биткойна няма да се проведе.

Това възобнови интереса на инвеститорите към биткойн кеша, като единствена по-сериозна алтернатива да вземе връх, като система за разплащане с биткойни при по-бързо обработване на транзакциите.

Биткойн кешът, поскъпна до най-висока стойност от близо 1 400 долара. За сравнение, криптовалутата се търгуваше в началото на седмицата, при нива от 600 долара. Или само за седмица, тя поскъпна близо два пъти. Около четири пъти пък, е повишението на кеша за последния месец!

Трябва да отбележим още и фактът, че повишението в цената на кеша, се случи в среда на поевтиняване на биткойна. Най-старата криптовалута, загуби близо 20% от върха си при нива от 7 900 долара, като през уикенда се търгуваше при най-ниски нива от около 6 300 долара за брой.

Разнопосочна бе търговията при останалите криптовалути. Етерът, се търгува трайно при нива от около 300 долара, като не съумява да намери път нагоре, докато рипълът, върна част от спечеленото и се разменя малко над 20 цента на монета.

А сега и още едно предупреждение! Забелязвам разширяване на котировките при някои от големите маркет-мейкъри. В една платформа, няма да казвам коя, котировките са със 150 долара под тези на друг голям брокер. Така, че внимавайте с алчността при избор на брокер...

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 12 ное 2017, 15:17

На няколко пъти Трейдър.бг ме блокират, и не ми позволяват да затворя позицията...Въпреки че стотици левове ми лапнаха, за едни 10 лева се посвидиха!!?? За крипто валутите става дума
Прикачени файлове
IMG_20171112_151033.jpg
IMG_20171112_151033.jpg (248.1 KБ) Видяна 280 пъти
[b]Всекиму своето!!![/b]

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
2 дадени

Мнение от mmm » 12 ное 2017, 20:51

Дамммм, на мен днес малко след 15 часа, не ми позволяваха нито да купувам, нито да продавам Bitcoin Cash.
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 ное 2017, 14:09

Брокерите явно срещат проблеми при тази висока волатилност. От $650 в петък Bitcoin Cash е поскъпнал до $2477 в неделя. Това е 3.5 пъти! Ако някой е успял да хване движението с левъридж - честито! Сега се е врънал на 1100.

Между другото днес бях изненадан да установя, че eToro не удържат суап при прехвърляне на дълга позиция в биткойн за следващия ден, а при прехвърляне на къса позиция суапът е символичен. Щото повечето брокери си дерат здраво.

Joda
6 получени

Ето кога ще поскъпне рипълът

Мнение от Joda » 13 ное 2017, 14:48

Голямата новина на този уикенд бе поскъпването на биткойна. Криптовалутата се повиши с над 300%, при това само за една седмица. Или казано по друг начин от 600 долара до 2 400 долара.

Сега инвеститорите се надпреварват да открият коя ще е следващата гореща криптовалута. И кандидатът с най-големи шансове за това, като че ли изглежда – рипълът.

Добрата новина е, че това до голяма степен се потвърждава от историческото предтсавяне на рипъла. Сега ще ви представя малко по-различен и интересен подход в търсене на следващия „печеливш кон“.

Предходното голяма поскъпване на рипъла, което го отведе от 17 цента, до 28 цента, започна на 22-ри септември. Това се случи около месец след първото голямо изригване на биткойн кеша, което за пръв път го отведе до нива от около 900 долара за монета. И тогава, подобно на сега, рипълът се бе разграничил от всеобщото повишение на останалите криптовалути и по-специално на биткойна.

Възможно е обаче, сегашното изригване на рипъла да бъде ускорено. А причините за това са няколко. Първо, повишението на биткойна, се случваше през последния месец, без да засегне останалите основни криптовалути.

Второ – биткойн кешът изригна, но голяма част от инвеститорите използваха поскъпването да излязат от валутата, след няколко месеца на изоставащо представяне, зад това на биткойна.

Или, може де се каже, че голяма част от средствата, които са излезли от биткойна, коригирал с 30% от върха си за няколко дни и биткойн кешът, който се върна отново към 1000 долара, могат да потърсят други алтернативи – а защо не рипъла?

И още нещо много интересно от времева гледна точка. Както може да се види на графиката по-долу – всяко голямо изригване на рипъла е било предхождано от пет седмични японски свещи на консолидация, или движение в рейндж.

Както виждаме в момента, са налице четири седмични свещи на консолидация и движение в рейндж. В същото време сме много близо до долната граница на този рейндж, при нива малко под 19 цента за брой.

Истинското повишение обаче, ще се случи, ако станем свидетели на пробив на горната граница на рейнджа, по подобие на случващото се в миналото. За такава граница, можем да приемем 0.2900 цента. Подобен пробив, ще ни изкара от стесняващия се триъгълник и ще си постави като цел върха от над 40 цента.
Прикачени файлове
876.png
876.png (41.67 KБ) Видяна 247 пъти

Deyan Nikolov
Регистриран: 16 ное 2017, 10:30
2 получени

Мнение от Deyan Nikolov » 16 ное 2017, 10:47

Аз от известно време се занимавам с крипто валути.

Има брокери с които можеш до търгуваш, примерно +500 и eToro( имай предвид голямото количество отрицателни коментари и за 2та). Аз в момента съм в процес на чакане на печалба от +500. Има и борси за директен обмен като Kraken, Bitfinex, Coinbase и други, те също са със доста съмнителна репутация. Аз лично имам регистрация в Kraken и възнамерявам да ги тествам с малка сума и после да ги прехвърля в hard wallet.

От опита ми с крипто валути за краткосрочна търговия имам най-голям опит с Bitcoin Cash и мога да споделя, че при него можеш да видиш всичко в 2те посоки. Виждал съм 50%+ ръст на ден виждал съм и -15% в продължение на дни. Общо взето е изключително рисково, но да могат да се направят добри пари но трябва да си на 100% концентриран и отдаден на това.

Palma63
Регистриран: 20 ное 2017, 12:49
3 дадени

Мнение от Palma63 » 20 ное 2017, 13:15

Здравейте на всички! С огромно удоволствие и интерес прочетох цялата тема! Специални благодарности на колегата Компир - голям си човече, това с палмите и мацките ще стане рано или късно, ще видиш! Та, аз съм решен да си купя малко биткойни. До колкото разбрах хубав сайт е kraken.com. Какво ще кажете за coinbase.com ? Като си направи човек регистрация в сайта и след като мине там секюрити нещата и атачнем дебитната карта и купим биткойн - автоматично ли се генерира wallet и product key? Кога си измислям паролата и най-вече ме притеснява как после да си копирам информацията на хард или флашка (бек-ъпа) - ще мога ли кодовете и на ръка да си ги запиша? Сайтът ще помни ли всичката информация и колко е сигурно? Трябва ли да си преинсталирам уиндоуса преди да купя (да няма евентуален спай на компа или вируси) ? Моля от сърце някой да обясни като на абсолютен начинаещ, съжелявам за многото въпроси! Поздрави

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 ное 2017, 14:23

Palma63 написа:
20 ное 2017, 13:15
Какво ще кажете за coinbase.com ? Като си направи човек регистрация в сайта и след като мине там секюрити нещата и атачнем дебитната карта и купим биткойн - автоматично ли се генерира wallet и product key? Кога си измислям паролата и най-вече ме притеснява как после да си копирам информацията на хард или флашка (бек-ъпа) - ще мога ли кодовете и на ръка да си ги запиша? Сайтът ще помни ли всичката информация и колко е сигурно? Трябва ли да си преинсталирам уиндоуса преди да купя (да няма евентуален спай на компа или вируси) ? Моля от сърце някой да обясни като на абсолютен начинаещ, съжелявам за многото въпроси! Поздрави
Здравей,

Аз си купих малко биткойн през Coinbase преди 2-3 седмици. Автоматично се генерират wallet-и в няколко криптовалути в биткойн, етериум, лайткойн и в евро. Купих си биткойните с кредитна карта и те автоматично постъпиха в btc wallet-a. Лимитът за първата транзакция с кредитна карта мисля е 325 евро, после се увеличава.

Кога се създава паралата - не помня, но нямаше нищо особено, стандартна процедура някаква беше.

Сайтът ти помни цялата иформация, освен се предлага опцията vault, при която всяка транзакция се потвърждава от два различни имейла.

Не съм копирал биткойн портфейл на флашка или хард, това някой от по-напредналите колеги трябва да каже как става.

Компира наитина е пълен с ценно инфо, един от първите, които започна да пише за биткой преди повече от 6 години и искренно се надявам да е капитализирал в пълен размер при поскъпването на биткойна през това време.

Palma63
3 дадени

Мнение от Palma63 » 20 ное 2017, 15:19

Здравей колега Желев! Благодаря много за отговора! Такива хора като Компира рано или късно имат успех, пожелавам го на всички ви!
Този wallet, който се генерира автоматично, в който ше се събират жълтиците, вижда ли се в сайта кода му (да си го напиша освен на листче мислех).. product key-a и той ли ? Гледах, че с дебитна карта е 4 % такса, малко множко ми се струват, с банков трансфер е 1.5%, но койните не идвали веднага, след няколко бизнес дена.. Мислех около 2000лв да инвестирам, та трябва да видя дали с банков трансфер може или е просто лимитирано, тъй като е първа трансакция. Моля някой да обясни за копирането на флашка или хард, или листче поне, та да спя спокойно :) И един въпрос за bitcoin.de - супер изглежда сайта, но ако реша да купя или продам (някой ден), четох за нотариално заверение и тн.. бих се радвал на всяко инфо! Поздрави :oops:

Потребителски аватар
S.Zhelev
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 ное 2017, 15:31

Palma63 написа:
20 ное 2017, 15:19
Здравей колега Желев! Благодаря много за отговора! Такива хора като Компира рано или късно имат успех, пожелавам го на всички ви!
Този wallet, който се генерира автоматично, в който ше се събират жълтиците, вижда ли се в сайта кода му (да си го напиша освен на листче мислех).. product key-a и той ли ? Гледах, че с дебитна карта е 4 % такса, малко множко ми се струват, с банков трансфер е 1.5%, но койните не идвали веднага, след няколко бизнес дена.. Мислех около 2000лв да инвестирам, та трябва да видя дали с банков трансфер може или е просто лимитирано, тъй като е първа трансакция. Моля някой да обясни за копирането на флашка или хард, или листче поне, та да спя спокойно :) И един въпрос за bitcoin.de - супер изглежда сайта, но ако реша да купя или продам (някой ден), четох за нотариално заверение и тн.. бих се радвал на всяко инфо! Поздрави :oops:
Да, вижда се кода на портфейла. А product key - не знам какво имаш предвид, не съм се сблъсквал аз с такова нещо.

4% не са малко, но за покупка на биткойн са си екстра. За сравнение bitstamp вземат 8% :)

Palma63
3 дадени

Мнение от Palma63 » 20 ное 2017, 15:42

Здравей! product key e, до колкото разбрах, свързан с wallet-а. Да, прав си, а и купуваш на момента, при банков превод, с тези ежедневни разлики, ще искаш да купиш 0.15 примерно и докато стигнат парите, става 0.1 примерно, тоест по-голяма греда от 4, и даже 8%!
Поздрави!

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”