Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
66 получени
52 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от Mateev » 22 дек 2017, 12:36

vgp написа:
22 дек 2017, 09:33
Не знам дали е корекция, но се надявам да има по-малко изгърмели българи, защото и без друго сме жив зян. За другите 5 пари не давам, защото на никой не му пука за нас.
Няма шанс криптовалутите да ги забранят под заплаха от разстрел, така че говорим само за нормална корекция. Падането надолу ще мотивира все повече и повече хора да си купят някаква криптовалута, защото е евтина, и това ще спре падането. След това ще има нов подем, и ще спечелят само тези (и аз в това число), които са си купили евтини криптовалути по време на корекцията.

Mateev
66 получени
52 дадени

Мнение от Mateev » 22 дек 2017, 12:52

Искам да кажа и още нещо - има разлика в мисленето между обикновените хора (овцете) и победителите (тези, които си използват мозъка по предназначение). Обикновените хора не правят разлика между МИНАЛО и БЪДЕЩЕ. Те разсъждават примерно така "биткойна пада, значи трябва да продавам и да се спасявам". Да, но това е информация от МИНАЛОТО и биткойна ВЕЧЕ Е ПАДНАЛ, щом дори и те са го видели. При това положение вече е КЪСНО за изгодни продажби. Овцете обаче не го осъзнават това и започват да продават НА ЗАГУБА.

Победителите мислят за БЪДЕЩЕТО и разсъждават примерно по този така: Вече падна доста, значи е време да купувам. Дори и да продължи да пада, ще продължа да купувам и така ще си усредня сумарната позиция, която ще стане с по-ниска средна цена. Ясно е, че след падането ще има подем, и сега е златен шанс за покупка на евтини криптовалути.

Какво ще се случи в края на краищата:
1. Овцете ще са продали близко до дъното и ще са реализирали огромни загуби.
2. Победителите ще са закупили близко до дъното или дори и само по средата на корекцията, но и в двата случая ще излязат на печалба.

Крайният резултат - преливане на пари от джобовете на овцете към джобовете на победителите.
Препоръката - мислете не за миналото, а за това, което предстои в бъдещето.

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
7 дадени

Мнение от vgp » 22 дек 2017, 13:02

Същата работа е и с движението нагоре. Като видят, че даден пазар върви нагоре и всички се втурват да влагат пари, мислейки, че това ще продължи още дълго време. Едно е да "мислиш" за бъдещето, съвсем друго е да можеш да го прогнозираш правилно. Всеки нормален човек мисли за бъдещето, но никой не може да го предскаже. Има много мислители, които са фалирали заради дълбоки размисли за бъдещото движение на пазара.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 22 дек 2017, 14:12

Представете си, че биткойна е "един член"...... Чета мнения тук, гледам всички сме интелигентни, но ми се искаше да го кажа. Членът е първо мек и малък при децата, после в тинейджърската възраст расте и е постоянно нагоре, после при мъжката възраст възходи и падения и при дърти години, значително спада и много много рядко расте, но за сметка на него (вече провисналият) идват други млади жребчета, които искат да растът и да са твърди и нагоре насочени ( алтернативните криптовалути...) и т.н. ... колелото на живота. Трябва да се инвестира в потенциални тинейджърски членове :)
... просто снощи бях на банкет и днес ми е малко сложно на работа и ме избива на.... прозрения :)
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.
Код "1ZCDJB" - 3% отстъпка в genesis-mining

Mateev
66 получени
52 дадени

Мнение от Mateev » 22 дек 2017, 14:21

Биткойна не за първи път изпада в такава ситуация, но винаги се е измъквал от пепелта и като птицата Феникс отново се е възраждал и е постигал все по-нови и по-нови висоти. Така че според мене е малко рано да го отписваме .....

Иначе да - има още няколко потенциални криптовалути, които за в бъдеще ще споделят лидерските позиции с биткойна. Всяка една от тях си има някаква екстра, която екстра ще привлече определен кръг хора или фирми да изберат точно нея, а не някоя друга. Останалите масовки-криптовалути също няма да загинат. Част от тях ще оцелеят само и единствено за да напомнят на лидерите, че някой им диша зад врата. Нещо като Кока Кола и Пепси Кола или като Windows и другите операционни системи. Тоест лидера винаги ще е един, но няколко потенциални конкурента ще му дишат във врата и ще го стимулират да не се дъни прекалено много по отношение на клиентите си.

чичоГени
Регистриран: 22 дек 2017, 17:44
2 дадени

Мнение от чичоГени » 22 дек 2017, 17:48

чичо Сашо написа:
20 дек 2017, 09:28
byblos написа:
19 дек 2017, 16:35
Привет на всички,
Изчетох цялата тема за няколко дни, изключително интересно беше да проследя цялото развитие по темата от последните 4-5-6 години досега... :) От времената, когато за криптовалути са чували една шепа хора(повечето от вас), до сега, когато всеки втори за това говори(такива като мен).

Имам един въпрос засега, купих си малко BTC преди няколко седмици, но се опитвам да се регистрирам в някоя борса. Направих си регистрация в GDAX преди седмица и няколко дни се опитвах да си верифицирам акаунта с личната ми карта. Постоянно ми връщаше съобение че не могат да обработят заявката. Вчера най-накрая обработиха един мой опит, но ми върнаха съобщение, че не могат да верифицират нито адрес, нито още няколко вида лични данни. Въпроса ми е верифицирали ли сте акаунти в някоя борса с българска лична карта? Какво бихте ме посъветвали, в друга борса дали би минала верификацията? Нямам задграничен паспорт, иначе бих опитал с такъв.
п.с.: Kompira, поздравления за големият ти ентусиазъм и изключителна безкористност.
ММ да, и аз имах подобен проблем с coinbase и GDAX после. Дори един мой приятел и той имаше проблем с верификацията. Истината е, че са претрупани в момента в заявки, акаунти и прочие.
Няма да ти пращам скрийншотове, да видиш моите опити за верификация, но рано или късно ще стане -т.е. след някой друг ден. При мен верификацията, мина по следният начин: лична карта мисля, че беше отпред и отзад и шофьорска книжка + усмивка в края на процеса.
Успех и дерзай :)
Ще бѐреш “ягоди” с тия активации, но чичо Сашо ти казва верното. И аз ги минах всичките им роднини докато ми верифицираха. Постоянно им забиваше системата. Ако си изтеглил app-a е по -лесно че не е нужно да прайш фасони с усмивки ами само личния документ отпред и отзад и чакалиш да го къмплийтнат. Давай!

чичоГени
Регистриран: 22 дек 2017, 17:44
2 дадени

Мнение от чичоГени » 22 дек 2017, 17:51

чичо Сашо написа:
22 дек 2017, 14:12
Представете си, че биткойна е "един член"...... Чета мнения тук, гледам всички сме интелигентни, но ми се искаше да го кажа. Членът е първо мек и малък при децата, после в тинейджърската възраст расте и е постоянно нагоре, после при мъжката възраст възходи и падения и при дърти години, значително спада и много много рядко расте, но за сметка на него (вече провисналият) идват други млади жребчета, които искат да растът и да са твърди и нагоре насочени ( алтернативните криптовалути...) и т.н. ... колелото на живота. Трябва да се инвестира в потенциални тинейджърски членове :)
... просто снощи бях на банкет и днес ми е малко сложно на работа и ме избива на.... прозрения :)
Туй Ънк беше най- каталожния пример просто ;) :):):)
Др път ще дойда с вас на банкет ;). Интересни примери издържани в анатомията на човешката същност ;)

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 22 дек 2017, 18:21

Аз пак миналия ден направих една глупост... купих биткойн кеш от $3800. Имах едни виждания, че за няколко дена ще замени основния биткойн, както се бепе изтрелял нагоре ... Едно време когато биткойна беше на 6-7к направих една транзакция и чаках 3 дена и си викам е тва е голяма пародия, а в същото време с етхера и лайткойна нещата ставаха за минути и въпреки това хората явно ги кефеше и отиде до 19к. Само че този проблем с големите такси и бавните транзакции си го има и затова обърнах всичко в биткой кеш, мисля че е въпрос на време хората да се осъзнаят при биткойна размера на блока е 1мб при кеш-а е 8мб т.е 8 пъти по бърз. Защо биткойн кеш а не лайткойн или етхер или някоя друга валута, ами защото носи името на биткойна и евентуално ако това стане нещата по размяната няма да са толкова сложни...
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
7 дадени

Мнение от vgp » 23 дек 2017, 20:30

Навсякъде гърми, че българи са в кюпа за сриването на биткойна...

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 25 дек 2017, 23:34

vgp написа:
23 дек 2017, 20:30
Не знам кой и как е съдействал за срива на биткойна, но на мене лично ми беше добре дошло. Последните дни добре напазарувах и даже в момента нетната ми позиция е на добър плюс, но нямам никакви намерения скоро да продавам. Пък и много ме улесни с коледните подаръци, подарих на приятели малко сатошита и всички бяха много доволни. :grin:

audia6 написа:
22 дек 2017, 18:21
Аз пак миналия ден направих една глупост... купих биткойн кеш от $3800. Имах едни виждания, че за няколко дена ще замени основния биткойн, както се бепе изтрелял нагоре ... Едно време когато биткойна беше на 6-7к направих една транзакция и чаках 3 дена и си викам е тва е голяма пародия, а в същото време с етхера и лайткойна нещата ставаха за минути и въпреки това хората явно ги кефеше и отиде до 19к. Само че този проблем с големите такси и бавните транзакции си го има и затова обърнах всичко в биткой кеш, мисля че е въпрос на време хората да се осъзнаят при биткойна размера на блока е 1мб при кеш-а е 8мб т.е 8 пъти по бърз. Защо биткойн кеш а не лайткойн или етхер или някоя друга валута, ами защото носи името на биткойна и евентуално ако това стане нещата по размяната няма да са толкова сложни...
То в дългосрочен план няма как да знаеш кой ще се наложи, пък ти искаш за няколко дена и мача да е свирен. Не е възможно да се предвиди от сегашна гледна точка. Когато католиците и православните християни се разделят с форк (разкол) преди хиляда години, поради нарасналата несъвместимост във възгледите, никой не е по-силен от другия. Константинопол и Рим са били да речем с равно влияние, но с времето католиците успяват да приобщят 1.2 милиарда души вярващи (по последни данни), а православните сме 225 милиона. В последствие от католиците през XVI век с нов форк се отделят протестантите, които от своя страна не се задържат дълго единни и в кратко време се цепят на още няколко течения.
За BitcoinCash (BCH) ако поразцъкаш из нета, отзвуците хич не са едностранно позитивни. Оказва се, че по ред причини увеличената големина на блока може да се окаже недобро решение на сегашните проблеми. Това което прочетох е, че:

малък размер на блока = ниска скорост и високи такси на транзакциите = силна децентрализация т.е. никой не може да окупира/монополизира мощностите за копане.

голям размер на блока = висока скорост и ниски такси на транзакциите = слаба децентрализация и възможност да се монополизира "бизнеса".

В момента вече 70% от изчислителната мощ (hashrate) при BitcoinCash се контролирала от три китайски компании. По английските форуми най-вече от това недоволстваха. Счита се, че като си купиш BCH, си почти изцяло в ръцете на група китайци. Само пак да уточня, че споделям какво прочетох и не съм разбирач да го потвърдя това нещо, може и да не е съвсем така. Но факт е, че разработчиците на баткото Биткойн (BTC), не считат увеличението на блока за решение на проблема и в момента се тества друго решение, някаква Lightning Network т.е. светкавична мрежа. Рових се по форумите, да науча нещо по-конкретно и хора които твърдят, че са тествали това решение, казват че бие по показатели BitcoinCash. Може да се окаже, че Биткойна пак ще си върне доверието на всички разочаровани. Но прогнози няма как да се правят, просто трябва да се следят нещата.
Честита Коледа на всички съфорумци! Весели празници и много късмет!
Скоро няма да досаждам, вероятно февруари/март'18 ще се появя.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
42 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 26 дек 2017, 11:04

vgp написа:
23 дек 2017, 20:30
Kade po-tochno?

zezo
Регистриран: 05 авг 2010, 10:09

Мнение от zezo » 31 дек 2017, 17:21

Mateev написа:
11 дек 2017, 15:43
Да се похваля, че днес си купих 5 копачи Bitman Antminer S9-13.5TH/s. До довечера ще са у дома и тази нощ няма да заспя, докато не пусна поне едната от тях да заработи.

Преди няколко дена в ОЛХ се появиха десетина обяви, че предлагат готови налични копачки по цена 8-10 хиляди лева. Тази сутрин ги прозвъних всичките и оооооо ужас - всички копачки на всички доставчици са били разграбени в последните 2-3 дена. Сдобих се с 5 от тях буквално благодарение на някакво чудо, иначе трябваше да чакам до Март или Април. Моят представител, който отиде да ги получи на място, е станал свидетел как някакъв друг клиент товари цял един камион с копачки на стойност половин милион лева.

Въобще целия свят е луднал на тема биткойни и копачки за тях, в това число и цяла България, в това число и аз самия. Много ми е любопитно как ще завърши цялата тази лудост и дали наистина балона е пред спукване или точно обратното - тепърва е започнал да се надува и тепърва ни предстои да видим невиждани нови цени с по 5-6 цифри преди запетаята.
Здрасти Матеев, не мислиш, ли че при тази волатилност на криптовалутите би по-добре и ще има по-голяма възвращаемост, вместо да се инвестира в железа за копаене е да се купува директно дадената валута. Според мен някакси не е реално да инвестирам 10 000 лв. в нещо което ще се изплати за около година евентуално, при положениние, че същото нещо поскъпва или поевтинява с 20 процента дневно. Не е ли по-добре да му намерим цаката и да търгуваме различни криптовалути с тези 10 000 които са отделени за тази инвестиция.
Аз лично се занимавах с копане през 2013 г., тогава разбрах че инвестицията от около 5000 лв. за машините плюс тока и тн. бяха абсолютно равни на произведените Догкоин, Моонкоин, Секскоин и тн. за няколко месеца успях да няправя по стотицихиляди и милиониони бройки от същите, идеята ми беше да ги изкопая и да ги отавя за след години, ако някой ден някоя от тях стане 1 долар да ги осребря. Е минаха години... Сега вече струват стотици хиляди или можеби милион, грешката ми беше, че не ги съхраних правилно както си трябваше в сихнхронизиран портфейл на дадената валута, а ги оставих да отлежават в една борса cryptsy.com която след това хлопна кепенците и сега вилзайки и търсейки койните разбрах, че съм изгорял с всичко. Та от тогава не съм се занимавал са крипто валутите, но съм почти убеден, че тенденцията се е запазила а именно инвестираното в железа за копаене е равно на купените койни с парите за железата, може да не съм прав.... Мисля че има начин при толкова много крипто валути и при такава дневна волатилност от 5 до 20 процента деневно е въжможно да се направят огромни печалби от сорта на няколко процена на ден.

Mateev
66 получени
52 дадени

Мнение от Mateev » 31 дек 2017, 18:31

На теория разсъждаваш правилно, но на практика работата на спекуланта не е никак лесна. Ако спекуланта няма правилна търговска стратегия с ПМО, то тогава играта му е чисто случайна, но таксите за брокерите/борсите я правят тази игра губеща. Ти гледаш миналото и си казваш - тука можех да купя, а тука да продам, но в реалноста в дясно на екрана е бъдещето, за което нищо не знаем.

Така че аз предлагам точно и ясно да се разграничат двете стратегии - копане на криптовалути и спекулиране с криптовалути. Когато копаеш, цената на криптовалутата не те интересува. Ти просто увеличаваш количеството, и смяташ разходите за ток за това количество. И нищо повече - просто имаш Х койна, придобити за Y лева цена на тока.

Ако обаче започнеш да мислиш кога да продадеш и кога да купиш - това вече е спекула, и при нея вече важат съвсем други правила на играта. Там определяща роля има теорията на вероятностите и анализа на Chart патерните, защото пак повтарям - там ни интересува неясното бъдеще, а не миналото.

detonator
Регистриран: 24 юли 2011, 09:31
1 получени
Контакти:

Мнение от detonator » 01 яну 2018, 17:59

В годините назад е имало поредици от седмици наред когато копането на дадена валута е било неизгодно.Ако се случи отново,тогава какво,ще продаваш на загуба ли?

Mateev
66 получени
52 дадени

Мнение от Mateev » 03 яну 2018, 19:45

detonator написа:
01 яну 2018, 17:59
В годините назад е имало поредици от седмици наред когато копането на дадена валута е било неизгодно.Ако се случи отново,тогава какво,ще продаваш на загуба ли?
Ти като че ли не разбираш - копането и продаването на една криптовалута са ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА. Копането е изгодно тогава, когато световния HashRate е по-нисък от нормалното, защото тогава с по-малко копане ще получиш по-много единици от дадената криптовалута.

Продаването на тази същата криптовалута е изгодно тогава, когато нейната цена е по-висока от нормалното. Двете неща обаче (копане и продаване) в общия случай се случват по различно време, и изгодата за всяко едно от тях също е по различно време.

Крайната стратегия за максимални доходи изглежда така:
Копай тогава, когато световния HashRate е нисък, и натрупвай криптовалутата. Продавай тогава, когато нейната цена стане висока. Специално за продаването се чака цената да направи някакъв голям пик, и след това леко да коригира. Това е най-изгодния момент за продаване.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
122 получени
235 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 яну 2018, 21:12

Mateev написа:
31 дек 2017, 18:31
Така че аз предлагам точно и ясно да се разграничат двете стратегии - копане на криптовалути и спекулиране с криптовалути. Когато копаеш, цената на криптовалутата не те интересува. Ти просто увеличаваш количеството, и смяташ разходите за ток за това количество. И нищо повече - просто имаш Х койна, придобити за Y лева цена на тока.
В моите очи пък всички миньори са по неволя и спекуланти. Ако някой при инвестицията си е направил сметката да копае при цена $15 0000, то той вече спекулира каква ще му е печалбата след като си покрие разходите за хардуер, ток, помещение, климатизация, сот и т.н. Най-вероятно даже вече си прави сметката кога ще може да си поръча следващите копачки, кога ще пристигнат и т.н. Но никой не знае каква ще е цената и какъв ще е HashRate-а след 6 или 12 месеца.
FP Markets - 1:500 левъридж. Регулирани в Австралия. Демо сметка: цък! Реална сметка: цък!

Lerio
Регистриран: 04 яну 2018, 18:29

Мнение от Lerio » 04 яну 2018, 19:14

До преди няколко месеца бях твърдо решен да започна да се занимавам с миниране на криптовалути,но сега съм решил да изчакам около 6 месеца за да видя ,ще го бъде ли или не.

От около няколко седмици си пускам компютъра да минира LBC (Library Coins) към suprnova.Беше ми интересно кое как се прави.
Най-лесното нещо е да минираш нещо,просто си дърпаш програмата (аз например използвам ccminer) въвеждаш си инфото на сайта ,към който искаш да минираш ,създаваш си worker (работник) и всичко започва.

Това което най-много ме интересуваше ,е как мога да превърна минираната вече криптовалута в BGN/USD.Оказа се разбира се,че не можеш директно да направиш транзакция от ???coin към лева или долари от suprnova.След това разбрах че трябва да се регистривам към някой маркет ,където мога да обменя ???coin-ите към BTC (биткоин) ,защото повечето сайтове не поддържат преводи от по-малко популярни критповалути към долари.
И така се регистрирах в Bittrex ,поразгледах кое какво е ,потвърдих си акаунта,наложи се и снимка да им пратя за допълнително (разширено) потвърждение.И от супернова си прехвърлих всичките LBC към битрекс.Там натиснах копчето за купуване на биткоини без въобще да гледам текущия курст BTC-LBC и така се сдобих с първите си биткоини.

Но пък се оказа ,че сега трябва да се регистривам и в трети сайт ,трябва да си прехвърля коините там ,и чак тогава вече да ми ги преведат чрез SEPA (превод в евро) към моята банка,а за да стане това трябваше да си свържа банковия акаунт към въпросния сайт (Coinbase).И така,там искат да направиш превод към тяхната банка в Естония в размер на 1 евро,поне аз толкова им преведох преди два дена,искат и да напишеш и reference number при създаването на превод за допълнително потвърждение.Аз съм член на SG Expressbank,и този превод в SEPA на стойност 1.96 лева към банката на коинбейс ми струваше 15 лева :D.

Сега търся алтернативен метод за правене на преводи ,струва ми се добра идея да се превежда от paypal към банката,но разбира се за тази цел трябва човек да се регистрира някъде другаде и да се довери на не знам си кой,и точно този човек да ти свърши работа.

След тези случки и след преглъщането на срама ми причинен от собственната ми наивност,всичко е под въпрос :).
Докато не се измисли солидна или някаква по-стабилна система за превеждане на минираното богатство в долари или в лева,е по-добре да се минира и да се търгува на маркета.Няма да кажа че се надявам това да стане скоро,но ще е добре ако стане.

Опитвам се да направя сравнение между биткоина с нещо друго,което от непопулярно е станало популярно и е запазило стойността си ,и все още съществува под някаква форма,за да разбера дали ще има бъдеще или не.Но при всички случаи ,тази година си вземам две 1080 Ti и в двата случая (минирането е потенциален източник на пари и миньора става за гейминг) ще имам нещо което ще ми донесе радост.

Днеска прочетох колко от българските банки не искат и да чуват за криптовалути,камо ли за преводи.
Да видим дали тази предпазливост от тяхна страна ще има основание. :?:

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
11 получени
51 дадени

Мнение от flow » 08 яну 2018, 09:33

Колеги, споделете портфейл и борса за Ripple. :)
If you don't know where you are, find a starting point.

Tokotome
Регистриран: 08 яну 2018, 09:52

Мнение от Tokotome » 08 яну 2018, 09:59

Lerio написа:
04 яну 2018, 19:14
И така,там искат да направиш превод към тяхната банка в Естония в размер на 1 евро,поне аз толкова им преведох преди два дена,искат и да напишеш и reference number при създаването на превод за допълнително потвърждение.Аз съм член на SG Expressbank,и този превод в SEPA на стойност 1.96 лева към банката на коинбейс ми струваше 15 лева :D.
Кога е бил направен този трансфер? Бях чел някъде, че всички български банки вече не правят SEPA трансфери към борсите и се надявам да не е истина. Някой знае ли как стои въпроса с Unicredit към момента? Благодаря предварително!

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 08 яну 2018, 12:09

flow написа:
08 яну 2018, 09:33
Колеги, споделете портфейл и борса за Ripple. :)
Аз ползвам binance. Ето линка за регистрация

https://www.binance.com
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.
Код "1ZCDJB" - 3% отстъпка в genesis-mining

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”