Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
38 получени
48 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от p_dim » 10 дек 2017, 00:15

Има си дебитни VISA карти, които дърпат направо от биткойн портфейл. Вече съм писал Xapo, четох че там основни акционери били PayPal, не знам колко е вярно. И за Monaco съм писал и като гледам вече приемат резервации за картите, но се прави само през приложението за iPhone. Не разбрах дали ще има приложение и за Андроид. Следя ги защото обещават обмяната да става по борсови котировки, а не по банкови курсове когато става въпрос за пазаруване във валута различна от валутата на картата. Но вече има и много други такива карти.

Ако някой ползва или има впечатления от тия ботове дето търгували биткойна, няма лошо да сподели нещичко. :smile:

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
14 получени
7 дадени

Мнение от emonik » 10 дек 2017, 09:38

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
52 получени
41 дадени

Мнение от Mateev » 11 дек 2017, 15:43

Да се похваля, че днес си купих 5 копачи Bitman Antminer S9-13.5TH/s. До довечера ще са у дома и тази нощ няма да заспя, докато не пусна поне едната от тях да заработи.

Преди няколко дена в ОЛХ се появиха десетина обяви, че предлагат готови налични копачки по цена 8-10 хиляди лева. Тази сутрин ги прозвъних всичките и оооооо ужас - всички копачки на всички доставчици са били разграбени в последните 2-3 дена. Сдобих се с 5 от тях буквално благодарение на някакво чудо, иначе трябваше да чакам до Март или Април. Моят представител, който отиде да ги получи на място, е станал свидетел как някакъв друг клиент товари цял един камион с копачки на стойност половин милион лева.

Въобще целия свят е луднал на тема биткойни и копачки за тях, в това число и цяла България, в това число и аз самия. Много ми е любопитно как ще завърши цялата тази лудост и дали наистина балона е пред спукване или точно обратното - тепърва е започнал да се надува и тепърва ни предстои да видим невиждани нови цени с по 5-6 цифри преди запетаята.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
5 получени
3 дадени

Мнение от me4a_kryv » 11 дек 2017, 18:13

Имам приятел дето продаде интернет мрежата си на Комнет (няколко села със стотици абонати) и казва че от това си е вдигнал къща ама по мой груби сметки ...прекалено е голяма за 100-120к дет ми твърди ...обаче копае биткони от няколко години. Дали от там нещо А?!
Трябва утре да го питам ...кат се замисля скоро ми се похвали със нова кола Тойота от магазина.
Сигурно пак съм пропуснал далаверата.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Mateev
52 получени
41 дадени

Мнение от Mateev » 11 дек 2017, 18:32

В бизнес средите за далавера се счита всяка една инвестиция, която се възвръща за по-малко от 5-6 години. И ако попадне на такава, бизнесмена си бие гъза в тавана от щастие.

При биткойна възвръщаемоста на инвестицията е под 1 година, а при сегашните цени дори е още по-малко. Буквално може да се върне за 6-7 месеца. При това положение направо се чудя защо сульо и пульо не са си продали колите и апартаментите и не са си купили хардуерни копачки. По-златен шанс от този никога няма да видят.

Явно според мене е въпрос на начин на мислене и начин на действие. Неудачника винаги ще си остане неудачник, защото дори и птичето на късмета да кацне на рамото му, той ще го изпъди с думите "Къш птицо граблива". Бизнесмените обаче имат съвсем друго мислене и съвсем друга нагласа, които простосмъртните членове на стадото няма как да ги разберат. Затова има и разделение между двете така да ги наречем "класи", и разликата не е в парите, а в начина на мислене и в начина на действие.

Потребителски аватар
me4a_kryv
5 получени
3 дадени

Мнение от me4a_kryv » 11 дек 2017, 19:33

Ами аз ще се надявам да ми потръгне строителната фирмичка, нямам достатъчно умствен капацитет за да вадя пари от далавеври.
А грабливата птица ако ми кацне на рамото ще я взема на работа да издърпане някои лев.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
40 получени
4 дадени

Мнение от kompira » 11 дек 2017, 19:40

През последните две години се стабилзириаха нещата, вероятно и защото много хора влязоха в играта (както копачи така и спекуланти), има голям избор от монети със сходна доходност и пр. Но преди това имаше периоди, в които и тока не можеше да се изкара, а времената с висока доходност бяха твърде кратки, на късмет си беше цялата работа...

От наблюденията ми мога да кажа, че в момента има хора с малко мощности, има и такива с големи, които са започнали с малко и всеки изкаран лев са влагали в още мощности при което вече са оформили ферма от няколко стотин видеокарти. Както се казва, всеки според чергата си и възможностите... Има и такива, които теглят заеми или пък купуват техника на лизинг и след това треперят няколко месеца докато възвърнат голяма част от дълговете. Това със заемите и ипотеките на имущества не го одобрявам, защото все пак има вероятност да се омаскарят нещата и тогава става страшно. И тука е като при форекса - инвестира се толкова, колкото може да си позволиш да загубиш и от евентуална такава загуба няма да ти се промени живота.

Все пак при инвестицията в копачки, риска е една идея по-нисък поради това, че ако се прецака нещо закупената техника може да се продаде, но пък цената ще е доста ниска, защото тогава пазара ще залят от копачки на ниски цени.

Потребителски аватар
p_dim
38 получени
48 дадени

Мнение от p_dim » 12 дек 2017, 12:44

@Mateev,
Такава копачка S9 в края на юли струваше $2'750, като тия от линка са прекупвачи, не са производители. Тогава и един биткойн струваше толкова. Цени 8-10'000 лв. са двойно по-скъпи от нормалното, но е ясно че ще ги продадат. Аз тогава не купих, видя ми се скъпо, като дори се консултирах с колегата Компира, ама нещо не ми се видяха особено атрактивни сметките при тогавашната цена на биткойна :lol:
Успех в начинанието, дано бързо да избиеш инвестицията!

За фючърсите съм се изказал неподготвен, работното време са го направили като за фючърс върху валутна двойка и търговията затваря само за уикенда. Вече направиха един работен ден и няма признаци играчите там да мислят, че пътя на цената е надолу. Това исках да видя и затова следях с интерес.

Потребителски аватар
me4a_kryv
5 получени
3 дадени

Мнение от me4a_kryv » 12 дек 2017, 17:32

Днеска говорих с моя приятел за тази далавера копане на биткойни.
Каза че той като почнал изкопавал един за 5 дена (тогава струвал 800 лева) сега за 5 месеца не можеш да го изкопаеш.
Иииии каза вълшебната дума ' Не можеш само тока да си платиш'

ООООО не на мене тия далавери!!!!
Обясних му че ние ток няма да плащаме щото имаме слънчеви панели
И той ме контрира като каза много си тъп бе продавай ток повече ще изкараш

Ццццц ех че схемийййй

Обясни ми човека как да вляза в играта обаче сега съм уморен и не ми се пише а и аз нямам безплатен ток.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
14 получени
7 дадени

Мнение от emonik » 12 дек 2017, 19:06

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
40 получени
4 дадени

Мнение от kompira » 12 дек 2017, 19:21

me4a_kryv написа:
12 дек 2017, 17:32
Днеска говорих с моя приятел за тази далавера копане на биткойни.
Каза че той като почнал изкопавал един за 5 дена (тогава струвал 800 лева) сега за 5 месеца не можеш да го изкопаеш.
Иииии каза вълшебната дума ' Не можеш само тока да си платиш'

ООООО не на мене тия далавери!!!!
Обясних му че ние ток няма да плащаме щото имаме слънчеви панели
И той ме контрира като каза много си тъп бе продавай ток повече ще изкараш

Ццццц ех че схемийййй

Обясни ми човека как да вляза в играта обаче сега съм уморен и не ми се пише а и аз нямам безплатен ток.
Е то аз като почнах да копая биткойн, изкарвах по 2-3 на ден, но тогава струваше 1$ (през 2011-та). От доста отдавна не може да се копае директно биткойн със стандартен компютърен хардуер, защото и за тока не може да се изкара (причините за това съм ги писал многократно назад в темата). Но пък има сумати други валути, които дават добър доход като нампирмер Етер-а (Ethereum).. и след това тази валута лесно може да се обърне в биткойн.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 13 дек 2017, 14:45

Някой има ли опит с Bittrex платформата. Или тя е само за Щатите. Иска ми се да инвестирам в някои "не популярни криптовалути", а доколкото гледам , там не е като да няма интересни двойки.
Идеята е купи сега на ниска цена, HODL и после черпня :)
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.
Код "1ZCDJB" - 3% отстъпка в genesis-mining

Mateev
52 получени
41 дадени

Мнение от Mateev » 13 дек 2017, 20:50

От непопулярните криптовалути най-интересната според мене е MONERO. Тя все още може да се копае с обикновени компютри и с обикновени видеокарти, и цената на тока му излиза сметката при някои процесори. Цената на криптовалутата е около 200 долара и според мене тази валута има бъдеще. За последните няколко дена аз си изкопах около 0.2 Monero или това прави около 40 долара.

И не на последно място - Monero си има клиент (портфейл) с хубав Windows-ски интерфейс. Това според мене е сериозно преимущество пред повечето криптовалути, които са с много дървени DOS или Linux клиенти (портфейли). За да бъде една криптовалута масова, тя трябва да има много лесен и интуитивен Windows-ки интерфейс. Monero е точно такава криптовалута.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
111 получени
220 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 14 дек 2017, 02:40

чичо Сашо написа:
13 дек 2017, 14:45
Някой има ли опит с Bittrex платформата. Или тя е само за Щатите. Иска ми се да инвестирам в някои "не популярни криптовалути", а доколкото гледам , там не е като да няма интересни двойки.
Личен опит с Bittrex нямам, но това без съмнение е борсата, за която има най-много оплаквания за блокирани акаунти, така че имай едно наум.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
111 получени
220 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 14 дек 2017, 02:46

Mateev написа:
11 дек 2017, 15:43
Много ми е любопитно как ще завърши цялата тази лудост и дали наистина балона е пред спукване или точно обратното - тепърва е започнал да се надува и тепърва ни предстои да видим невиждани нови цени с по 5-6 цифри преди запетаята.
Според мен има още време докато се спука балона. Цена от $100 000 за биткойн ми изглежда съвсем постижима, това са си само някакви 500% :)

Но дори след като балонът се спука, технологията и инфраструктурата ще остане. Натрупаният опит - също. И някои невзрачни в момента койни могат да се окажат бъдещия Амазон - който в зората на дот-кома е бил една скромна оналайн книжарничка.

Потребителски аватар
чичо Сашо
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 14 дек 2017, 10:41

S.Zhelev написа:
14 дек 2017, 02:40
чичо Сашо написа:
13 дек 2017, 14:45
Личен опит с Bittrex нямам, но това без съмнение е борсата, за която има най-много оплаквания за блокирани акаунти, така че имай едно наум.
Благодаря за мнението. Не знам защо , но всеки път си мисля че се казваш Стоян Желев, най-добре ми звучи :)
Искам друго да те питам, трябва ми борса, която да предлага двойки БТК на алтернативни валути, като Рипъл, Айота, Лиск и всички други в топ 100 почти.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус

Потребителски аватар
p_dim
38 получени
48 дадени

Мнение от p_dim » 14 дек 2017, 12:02

@чичо Сашо,
Отваряш coinmarketcap.com, намираш койна който ти трябва и го кликваш. В секция "Markets" виждаш на кои борси се търгува и в двойка с коя друга криптовалута се предлага. По-лесно от това, не мисля че ще намериш.

Потребителски аватар
чичо Сашо
6 получени
6 дадени

Мнение от чичо Сашо » 14 дек 2017, 12:12

Всеки ден съм в Койнмаркета и преглеждам всичко и маркети и курсове и какво ли не, Дори точно там гледам кои борси (маркети) генерират най-голям 24 оборот на дадена валута, но ми се искаше някакси от личен опит на някой от форума :)
Благодаря p_dim за отговора :)

Потребителски аватар
p_dim
38 получени
48 дадени

Мнение от p_dim » 14 дек 2017, 12:21

Сам виждаш колко хора споделят нещичко, при положение че масово е луднал народа... :grin:

Потребителски аватар
p_dim
38 получени
48 дадени

Мнение от p_dim » 14 дек 2017, 13:55

Mateev написа:
13 дек 2017, 20:50
От непопулярните криптовалути най-интересната според мене е MONERO. Тя все още може да се копае с обикновени компютри и с обикновени видеокарти, и цената на тока му излиза сметката при някои процесори. Цената на криптовалутата е около 200 долара и според мене тази валута има бъдеще. За последните няколко дена аз си изкопах около 0.2 Monero или това прави около 40 долара.

И не на последно място - Monero си има клиент (портфейл) с хубав Windows-ски интерфейс. Това според мене е сериозно преимущество пред повечето криптовалути, които са с много дървени DOS или Linux клиенти (портфейли). За да бъде една криптовалута масова, тя трябва да има много лесен и интуитивен Windows-ки интерфейс. Monero е точно такава криптовалута.
Monero се очертава да е криптото на айдуците, силите на разработчиците са насочени да направят транзакциите с тая валута напълно непроследяеми. При биткойна ако те дебнат е възможно да ти асоциират IP адреса с транзакцията и съответно да лъснеш кой си, вече съм писал за това. Та който иска да си купува пудра захар за смъркане или ютия (желязо с дръжка), ще се ориентира към Monero-то.
На другия полюс е NEO-то, викат му китайския етер. Там се предвижда всеки да има дигитална идентичност, която може да бъде потвърдена от правителството. Проекта се ползва с подкрепата на властите в Китай и местното представителство на Microsoft. На практика проекта показва, че всичко може да бъде и бяло при криптовалутите. Преди година някъде, когато четох за етера с неговите смарт-контракти, мислех че няма какво повече да се измисли. Ама като се зачетох за NEO-то отпреди няколко дена по съвет на мой познат, разбрах, че съм бил далече от истината. И колкото повече чета, толкова повече ми харесва :grin: Microsoft може да са всякакви, само не и глупаци. Давам само пример какво се предвижда с NEO-то: Всички предмети на които си собственик, може да се дигитализират, като например колата и къщата. Съответно можеш да ги продадеш без посредници (нотариуси), блокчейна мрежата ще потвърди че ти си собственика и ще прехвърли собствеността за 15-20 секунди (а се очаква да падне на 1-2 секунди), колкото е времето за една транзакция. Но все пак е предвидена възможност, всеки да може да прави рекламации ако му пробутат калпава стока и дори спора да се реши чрез съдебно решение т.е. може да се разчита и на намесата на държавата злоупотреби. За търговците напълно е интегрирана концепцията "Познавай твоите клиенти" - Know Your Customer (KYC). Ако някой още си мисли, че има връщане назад - нека пак да си помисли 8-) Даже мисля, че други държави ще използват китайския опит в бъдеще и ще се присъединят и те.
Изреждам набързо други предвидени възможности при NEO-то:
- Гласуване за даден кандидат (партия), ще може да се гласува направо от телефона и няма как да ти подменят вота. Е да, пак ще може да ти купят гласа и да ти платят примерно с Monero, че никой да не види :lol: Също гласувания на референдуми и всякакви подобни мероприятия.
- За разлика от Етера, където смарт-контрактите се пишат на специално направения за тази цел език (Solidity), при NEO-то могат да се напишат на всякакъв език, което ще улесни навлизането му.
С няколко думи, съгласно "Бялата Книга": принципа е следния: NEO-то са емитирани "акции", с общ брой 100 милиона и не могат да се цепят т.е. минималното количество за притежаване е една "акция". (Биткойните за сравнение ще са макс 120 милиона). Всеки собственик на NEO-акции, получава дивидент в криптовалута наречена GAZ, която вече се цепи до 8-мия знак след десетичната точка и се генерира при образуване на всеки нов блок. Собствениците на NEO не е нужно да миньорстват за да получават дивидент, трябва само имат инсталиран портфейл за да могат да си го дръпнат по всяко време когато преценят, за да си го похарчат. Логично, колкото повече акции имаш, толкова повече дивидент ще получаваш. За да си миньор (верификатор на транзакциите) не е нужен мощен комп или специален скъп хардуер като копачки или видеокарти. Всеки стар комп с минимум Уиндоус_7 (и по-нов) върши работа. Още не съм инсталирал клиента, ама тия дни ще намеря време да се включа. Кои миньори ще вземат чакълъка при завършване на блок, не зависи от това колко безсмислени изчисления си направил, принципа е друг (вариант на proof-of-stake). Всички собственици на акции гласуват, коя група миньори да вземе наградата, след постигане на мнозинство. Т.е. на случаен принцип се избира кои ще вземат порцията GAZ. За да получаваш повече като миньор, просто си купуваш акции (NEO) и лапаш повече GAZ във форма на дивидент, вместо да даваш парите за копачки или видеокарти, за тока да не говорим. Цената на копачките само ще пада с повишаване на трудността на добив, а цената на акциите може да падне, ама може и да се повиши и то много. Пак ще помисля и може скоро да вкарам някоя ст'инка в NEO-то да отлежава. За съжаление съм изпуснал двете първични предлагания и ще трябва да си ги купувам от някоя борса. Нещо обаче ми се вижда пълна мъгла с NEO-то по борсите, там си го цепят на колкото си искат, а съвсем ясно пише в бялата книга че не може да се цепи. Хубаво де, ако си го купя от борса, какво ще ми дадат тогава? Как ще си го дръпна към портфейла :-? Май ще трябва да се регистрирам в китайската борса okcoin.com, че да видя там как стоят нещата. Коментарите са добре дошли.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”