Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
2 получени
1 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 22:56

Няма невъзможни неща.
Видял съм доста когато бях в комарджийските среди ресурси и мозък не се щадят щом каузата ще донесе майка за игра.
Имаше милионери седящи редом с мръсни цигани и луди който могат да умножат трицифрено число по трицифрено ...капацитет много само им трябва идея.
От Българите може народ да не става но за схеми са незаменими.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
2 получени
1 дадени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 23:45

И какво представлява биткоина ?
Някакъв код ли?
Какво покритие има ...е те и книжките нямат ама поне има хартия а там няма нищо
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
5 дадени

Мнение от vgp » 07 дек 2017, 23:54

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 23:45
И какво представлява биткоина ?
Сполучлив вирус...поне засега

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
34 получени
3 дадени

Мнение от kompira » 08 дек 2017, 02:18

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 22:34
Има ли фалшиви Биткони ?
Ако не дайте да направим, няма да е трудно щом всичко е виртуално и никой не ги следи ...
Да си "напечаташ" фалшиви - няма как да стане, но за крадене стават. :grin: Не е като да не се е случвало...

Или пък ако си добър в уеб дизайна - правиш борса. Клиентите идват с капиталите си и един ден пускаш кепенците - историята помни и такива скамове.
Наскоро имаше един сайт, като "биткойн банка", но с големи лихви. Клиента вкарва биткойни и след това получава всеки ден лихва върху тях. Предупреждавах доста хора, че това е типична Понци схема, но с учудване гледах някои "китове" какви големи суми вкарваха. И накрая очакваното се случи - "хванаха гората" (взеха парите и дим да ги няма). Като цяло и в този сектор е пълно с мошеници, търсещи лесни шаранчета.
Стига съм давал крими идеи, да не сгазя лука.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
37 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 08 дек 2017, 07:13

me4a_kryv написа:
Има ли фалшиви Биткони ?
Ако не дайте да направим, няма да е трудно щом всичко е виртуално и никой не ги следи ...
А какво според тебе е истинското в криптовалутите, след като се нароиха повече от 2000 такива?
На практика всеки един по-умен програмист в света си е създал собствена криптовалута, и полага усилия да я популяризира, защото той самия държи в ръцете си първоначалния обем от лесно изчисляеми койни.

Аз дори предполагам, че криптовалутите в момента не са 2000, а може би над 100 000, от които ние сме научили и класифицирали само 2000 от най-популярните. Няма да е далеко момента от време, когато всеки един човек на земята ще си има своя криптовалута и ще се опитва да я пробутва на останалите хора.

Това с криптовалутите ми прилича на ситуацията, в която всеки в къщи на лазерния си принтер печата свои си пари, и след това се опитва с тях да си купи в магазина ракия и мезе. Защо обаче това не го правим? Ами защото е забранено със закон. Нещо подобно ще стане и с криптовалутите. Въпрос на време е да се появи някакво законодателство във всяка една държава, и емитирането на криптовалути да започне да се регулира. И тогава най-вероятно ще останат само стотина валути, по една на всяка държава. И само 3-4 от тях ще станат световни масово търгувани криптовалути. Всички останали ще бъдат забранени от закона, което моментално ще фалира техните собственици.

Биткойна наистина има шанс да стане световна валута, но само ако доброволно се подложи на регулациите на ФЕД например или на някакъв световен банков консорциум, регулиран от световно правителство. И момента това да се случи според мене е назрял. Алтернативата - държавите една по една го обявяват го за незаконен, заедно с всички останали криптовалути, и това постепенно ще предизвика отлив на почитатели, както и панически разпродажби, последвани от сриване на цените. И нещастните собственици на койни първо ще видят сриването, и чак след това ще разберат, че някоя голяма държава го е обявила за незаконен.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 11:12

Mateev написа:
08 дек 2017, 07:13
me4a_kryv написа:
Има ли фалшиви Биткони ?
А какво според тебе е истинското в криптовалутите, след като се нароиха повече от 2000 такива?
На практика всеки един по-умен програмист в света си е създал собствена криптовалута, и полага усилия да я популяризира, защото той самия държи в ръцете си първоначалния обем от лесно изчисляеми койни.

Аз дори предполагам, че криптовалутите в момента не са 2000, а може би над 100 000, от които ние сме научили и класифицирали само 2000 от най-популярните. Няма да е далеко момента от време, когато всеки един човек на земята ще си има своя криптовалута и ще се опитва да я пробутва на останалите хора.

Това с криптовалутите ми прилича на ситуацията, в която всеки в къщи на лазерния си принтер печата свои си пари, и след това се опитва с тях да си купи в магазина ракия и мезе. Защо обаче това не го правим? Ами защото е забранено със закон. Нещо подобно ще стане и с криптовалутите. Въпрос на време е да се появи някакво законодателство във всяка една държава, и емитирането на криптовалути да започне да се регулира. И тогава най-вероятно ще останат само стотина валути, по една на всяка държава. И само 3-4 от тях ще станат световни масово търгувани криптовалути. Всички останали ще бъдат забранени от закона, което моментално ще фалира техните собственици.

Биткойна наистина има шанс да стане световна валута, но само ако доброволно се подложи на регулациите на ФЕД например или на някакъв световен банков консорциум, регулиран от световно правителство. И момента това да се случи според мене е назрял. Алтернативата - държавите една по една го обявяват го за незаконен, заедно с всички останали криптовалути, и това постепенно ще предизвика отлив на почитатели, както и панически разпродажби, последвани от сриване на цените. И нещастните собственици на койни първо ще видят сриването, и чак след това ще разберат, че някоя голяма държава го е обявила за незаконен.
Влезе ли в някаква регулация си губи единственото предимство, а то е независимостта. Отделен е въпроса това дали е предимство или недостатък, но със сигурност това е едно от малкото неща което го отличава от традиционните пари, в които никой не вярва.

Потребителски аватар
vgp
Регистриран: 27 мар 2015, 16:41
2 получени
5 дадени

Мнение от vgp » 08 дек 2017, 11:23

bvg написа:
08 дек 2017, 11:12
Влезе ли в някаква регулация си губи единственото предимство, а то е независимостта. Отделен е въпроса това дали е предимство или недостатък, но със сигурност това е едно от малкото неща което го отличава от традиционните пари, в които никой не вярва.
А в биткойн вярват повече хора, така ли? Ти би ли се съгласил да ти плащат заплатата в някакви си биткойни, вместо да ти напълнят джоба с реални парички :) Любопитство...не се заяждам.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
101 получени
207 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 дек 2017, 11:31

Mateev написа:
08 дек 2017, 07:13

Аз пък съм на обратното мнение. Според мен сме свидетели на революция, продуцирана от излючително влиятелни интелектуални кръгове. Наследниците на финансовите "бащи-основатели", които са били достатъчно прозорливи да създадат ФЕД грубо казано като консорциум от частни банки.

Накратко - влизаме в епоха на частни пари, които ще съществуват паралелно с държавно-емитираните и всеки ще може да си избере кои да ползва. Това не се случва против волята на ФЕД, а с тяхната благословия.

Една кратка статия: http://www.segabg.com/article.php?id=884229 , която отговаря и на въпросите на me4a_kryv .

Повече - в трудовете на Айн Ранд и Хайек.

Mateev
37 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 08 дек 2017, 11:57

Нека да почакаме и да видим бъдещето какво ще покаже. Всички помним как изглеждаше графиката на българската хиперинфлация. В резултат на тази графика валутата BGL потъна в небитието.

Сега на биткойна наблюдваме подобна графика. Ако направим аналогия, би трябвало валутата USD и другите покрай нея също да потънат в небитието. Това обаче не ти ли се струва малко страшничко? Как мислиш, че това може да стане, без преди това да се разхвърчат ядрени балистични ракети насам-натам из небето?

Представи си, че утре излезе новина, в която Китай се хвали, че притежава половината биткойни на планетата. Или още по-лошо - с такава новина се похвали Северна Корея !!! Или най-лошото - това да се окаже отработен план на извънземните за икономическо поробване на чужди планети !!! При това положение как си представяш щатите да си признаят без бой, че друга държава или човек е откраднала (обезценила) националното им богатство?

Не осъзнаваш ли, че някъде по света в момента се крие мултимилиардер, по-богат и от най-богатия човек на земята. Става въпрос за човека, притежаващ основния пакет от лесно изчислими биткойни от зората на тяхното създаване. И този човек-мултимилиардер продължава да забогатява с по нови 10-20 милиарда на ден. Та той краде световно богатство и неговата сила и могъщество отдавна надхвърлят силата, могъществото и бюджетите на над 90% от страните по целия свят. И в един прекрасен момент този човек (или държава) ще излезе от анонимност и ще се опита да сложи ръка върху управлението на целия свят. И господ да ни е на помощ, ако този човек не е американец ......
Последна промяна от Mateev на 08 дек 2017, 12:17, променено общо 1 път.

bvg
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 12:17

vgp написа:
08 дек 2017, 11:23
bvg написа:
08 дек 2017, 11:12
А в биткойн вярват повече хора, така ли? Ти би ли се съгласил да ти плащат заплатата в някакви си биткойни, вместо да ти напълнят джоба с реални парички :) Любопитство...не се заяждам.
В това в което вярвам аз, повечето хора не вярват. Ако имах право на избор не бих работил за пари, а компанията в която работя, да ми плаща наема/или ипотеката/, сметките, да ми даде служебна кола, да ми плаща горивото и ремонтите, винетки, храната дрехите, лекарства, фонд безработица, пенсионен фонд и т.н. разходите които се предполага, че сам със заплатата си трябва да ги покривам. Опасявам се обаче, че компанията ще изреве на умряло, защото и е по-изгодно да ти хвърли едни пари и да се оправяш ти както искаш. Много хора живеят в заблуда, че ако сега им стигат парите или има остават част от тях това е достатъчно. Така че за мен нито едните, нито другите имат някаква стойност.

Вероятно си прав, че на биткойн се доверяват по-малко хора. На всеки жител на тази планета му е ясно, че е едно нищожество и никакви права не са му гарантирани, в момента в който свършат парите, независимо дали имаш биткойни, рубли, долари или злато. Ще започнат да те притискат с данъци, глоби, здравни осигуровки или с трудова повинност, военна мобилизация, ако нямаш никакви активи които да ти обложат. Сега икономиката така е устроена, че хората сами се съгласяват на трудова повинност или военна мобилизация и то за пари далеч под разходите си, а за останалите пари разчитат на помощ от родителите си, дори и да не е непременно финансова, ами ангажирайки ги с време да им гледат децата или живеейки в наследени имоти или продавайки наследени земи, което пак са пари които не са изкарали от работата си.

Потребителски аватар
S.Zhelev
101 получени
207 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 дек 2017, 12:21

Mateev написа:
08 дек 2017, 11:57
Всички помним как изглеждаше графиката на българската хиперинфлация. В резултат на тази графика валутата BGL потъна в небитието.

Сега на биткойна наблюдваме подобна графика. Ако направим аналогия, би трябвало валутата USD и другите покрай нея също да потънат в небитието. Това обаче не ти ли се струва малко страшничко? Как мислиш, че това може да стане, без преди това да се разхвърчат ядрени балистични ракети насам-натам из небето?
Това си е твоята аналогия, не моята. Сега в света има не знам колко квадрилиона долари и биткойни на стойност само $300 млрд. - 1/3 от стойността на Apple. Т.е. в момента доминацията на долара по никакъв начин не е заплашена и няма да бъде заплашена в скоро време. Но нищо не пречи заедно с долара да съществуват и частни пари.

И не мога да разбера, защо си мислиш, че Щатите се чувстват заплашени от ситуацията? Аз твърдя точно обратното - те са създали тази ситуация и са я премислили 1000 пъти преди ние изобщо да чуем за биткойн.

Ето ти казваш, че ФЕД ще регулира или ще забрани биткойна. А какво казва ФЕД?

Йелън: Фед няма как да регулира биткойна

Преди 3 години председателят на ФЕД декларативно се отказва да регулира биткойн. Мислиш ли, че наистина "няма как" или просто не искат? Да не говорим, че към онзи момент маркет капа на битойн е десетина милиарда и човек трябва много да се замисли защо изобщо личности от ранга на Йелън коментират и практически легитимират такова треторазрядно явление.
Mateev написа:
Не осъзнаваш ли, че някъде по света в момента се крие мултимилиардер, по-богат и от най-богатия човек на земята. Става въпрос за човека, притежаващ основния пакет от лесно изчислими биткойни от зората на тяхното създаване. И този човек-мултимилиардер продължава да забогатява с по нови 10-20 милиарда на ден. Та той краде световно богатство и неговата сила и могъщество отдавна надхвърлят силата, могъществото и бюджетите на над 90% от страните по целия свят. И в един прекрасен момент този човек (или държава) ще излезе от анонимност и ще се опита да сложи ръка върху управлението на целия свят. И господ да ни е на помощ, ако този човек не е американец ......
Никой никъде не се крие. Ако някой държи примерно първите 10-20% лесно излислими биткойни, то богатсвото му в момента е 30-60 млрд. По-малко от това на Безос, Зук или Гейтс. И най-вече, дори да има такъв човек, той нищо от никого не краде.

На теб обаче явно ти допадат апокалиптичните сценарии :)

Mateev
37 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 08 дек 2017, 12:52

S.Zhelev написа:
08 дек 2017, 12:21
С хубавото лесно се свиква, но проблемът е кой как ще се справи, когато дойде лошото. А ако като щраус си заровим главата в пясъка, няма как да разберем, че лошото вече пътува към нас.

Та в тази връзка аз бих оприличил възхода на човечеството на една Equity крива, създадена от Мартингейл система. Уж ръста е само нагоре и на пръв поглед изглежда, че всичко се развива по мед и масло, но всички знаем, че в логиката на движение на кривата има заложена бомба със закъснител. И тази бомба периодично се взривява, само където никой не знае кога ще е следващия взрив. Всички обаче знаят, че ще има такъв взрив, но малко хора се подготвят за него. А в действителност само най-подготвените хора ще успеят да минимизират личните последици от този взрив, когато той рано или късно настъпи.

Та аз не искам да се вманиачвам и не съм параноик на тази тема, но в същото време не искам и да съм последния глупак, който се е оставил неподготвен да го хванат по бели гащи. В тази връзка заделям около 1% от личното си богатство за подготовка за такива потенциални форсмажорни обстоятелства. Например имам оръжие, боеприпаси, известно малко количество физическо злато и т.н. Имам например инвестиция в земи, които никога не съм ги посещавал, и дори не ги знам къде са, но знам, че няма да си загубят стойноста дори и терена да е надупчен с дупки от бомби при една потенциална война. В сгради не инвестирам, защото много лесно се разрушават по време на война.

С две думи - радвай се на добрия живот, но не забравяй да заделяш малко време за подготовка и малко бели пари за черни дни.

bvg
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 12:58

S.Zhelev написа:
08 дек 2017, 12:21
Mateev написа:
......анонимност и ще се опита да сложи ръка върху управлението на целия свят. И господ да ни е на помощ, ако този човек не е американец ......
Никой никъде не се крие. Ако някой държи примерно първите 10-20% лесно излислими биткойни, то богатсвото му в момента е 30-60 млрд. По-малко от това на Безос, Зук или Гейтс. И най-вече, дори да има такъв човек, той нищо от никого не краде.

Желев, ще се опитам да опростя модела, въпреки че знам че ти ще използваш простотата му за да се аргументираш, че това го прави невалиден. Но ако аз и ти живеем на един изолиран остров (както е изолирана икономиката на земята) аз произвеждам храната за нас двамата, а ти произвеждаш оръдията на труда, мотики, ножове, лопати, тенджери, буркани и др. полезни инструменти. Идвам аз един ден и ти предлагам гениалната идея... Искаш ли да напечатя едни пари, аз с тея пари ще ти купувам продукцията и съответно и ти с тях ще купуваш моята, дори в един момент ще ти продам бизнеса си т.е. ще можеш да печелиш повече пари и аз ще ти плащам и за производството на храна. Само че аз ще държа монопола върху печатането на парите. Ще се съгласиш ли?

Потребителски аватар
S.Zhelev
101 получени
207 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 дек 2017, 13:05

bvg написа:
08 дек 2017, 12:58
Само че аз ще държа монопола върху печатането на парите. Ще се съгласиш ли?
Не, няма да се съглася. И точно този монопол е към своя край.

bvg
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 13:12

S.Zhelev написа:
08 дек 2017, 13:05
bvg написа:
Ами това беше аргумента на Матеев като каза, че някой който е изкопал първите 20-30% лесни пари, краде от останалите. Когато аз имам пари, това значи нито повече нито по-малко, че някой друг ми дължи труд или продукт.

Потребителски аватар
S.Zhelev
101 получени
207 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 дек 2017, 13:17

bvg написа:
08 дек 2017, 13:12
S.Zhelev написа:
bvg написа:
Ами това беше аргумента на Матеев като каза, че някой който е изкопал първите 20-30% лесни пари, краде от останалите. Когато аз имам пари, това значи нито повече нито по-малко, че някой друг ми дължи труд или продукт.
Не е вярно. Никой нищо не ти дължи, нито някой от някого краде. Аз сега ако направя форексфорумкойн, от който имам 20-30-50%, ти ще ми дължиш ли нещо? И нещо ще съм откраднал ли от теб?

Абе защо само кражби и злоупотреби са в главата на българина не знам...

bvg
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 13:38

S.Zhelev написа:
08 дек 2017, 13:17
bvg написа:
08 дек 2017, 13:12
S.Zhelev написа:
bvg написа:
Не е вярно. Никой нищо не ти дължи, нито някой от някого краде. Аз сега ако направя форексфорумкойн, от който имам 20-30-50%, ти ще ми дължиш ли нещо? И нещо ще съм откраднал ли от теб?

Абе защо само кражби и злоупотреби са в главата на българина не знам...
Когато Чарлз Понци решава да направи всички богати, като им обещава по стотици проценти годишна възвращаемост, крадец ли е бил? Фомулата е била ясна от самото начало.

Дали точната дума е крадец, или някой е успял да те манипулира или да те убеди, че ти предлага нещо стрхотно срещу твоя труд, за мен разлика няма пък било то и възух или цветна хартийка. Ако някой участва във играта и черпи блага без да е положил труд, той краде от останалите (За това дадох примера с 2-мата човека на един остров) и когато тези хитреци схемаджии и т.н. станат много, това почва да тежи на останалите.

Ако тези форексфорумкойни имат някаква пазарна стойност, ти ще можеш да дойдеш в магазина ми и да си купиш каквото пожелаеш с тях, в този смисъл аз (или някой друг) съм ти задължен. Та по тази схема американците, не спират да крадът от останалия свят, като печатат долари.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
34 получени
3 дадени

Мнение от kompira » 08 дек 2017, 13:57

Кражбите и злоупотребите ги има нявсякъде, не само в криптовалутите, така че нищо притеснително тука.

Относно това, че някой си прави валута и си "изкопава" доволно количество от нея преди да я пусне в обществото - практиката сочи, че такава валута ще бъде мъртвородена. Никой няма да тръгне да я "копае" (следователно и няма да я пуснат в борсите за търговия), предвид че има голямо количество премайн койни от нея. Трябва да тръгне от нулата за да има равен старт за всички. Сега друг е въпроса, колко от нас копачите са в състояние да следят всички новоизлюпени валути, да дебнат за техния старт за да изкопаят голямо количество докато трудността е ниска. Защото в самото начало и портфейла е бъгав, и пуловете са зле, докато се отстранят всички проблеми и на човек му иде да си скубе косите в такива моменти, защото не се знае дали тази валута ще има бъдеще и дали си струва да се занимава с нея. Минал съм преди години през този период и вече нямам нерви. Затова лесния начин е просто да си ги купиш в борсите като ги пуснат, но докато ги листнат в борсите няколко раннобудни люде ще са накопали 100 кила от нея и ще чакалят за висока цена след това. Но това е положението, трябва да има отплата за положения труд (разходи на нерви, електричество и инвестиции в "желязо") за генериране на ликвидност, за да може другите след това да търгуват.. Общо взето който е напорист и действа отрано - след това прибира парите на другите спекуланти по света - нима това е кражба?! Както и при форекса всеки влиза в позиция, с цел да инкасира печалба и трябва да е запознат с риска, който поема при инвестиции със спекулативни инструменти. В последните 2 години видно е, че все повече хора навлизат в света на криптовалутите, пък какво ще покаже бъдещето, ще видим.
Последна промяна от kompira на 08 дек 2017, 14:22, променено общо 2 пъти.

bvg
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 дек 2017, 14:10

Одавна се каня да предложа да направим едно сравнение с пирамидите схемите на понци с биткойна прилики и разлики.

Започвам със следниет предложения:
Прилики: и двете се нуждаят от нови средства за да расте цената. И двете имат разходи за съществуването си, така че част от парите изтичат от системата.
Разлики: В единия случай организатора обещава фиксирана доходност. В случая с биткойн "организатора" обещава потенциална, но много вероятна доходност. В първия случай, организатора от самото начало е наясно, че няма как да върне парите на всички и ще дойде момент в който той ще трябва да избяга със откраднатите пари. Във случая с биткойна, неможем да говорим за бягство, а по-скоро дали инвеститорите няма да се поддадът на паника и да разпродадът панически инвестициите си. Това може да се случи при много големи движения на цената при който в рамките на дни да загубят значителни проценти от инвестицията, 30-50 и повече процента.

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”