Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от avkch » 10 апр 2013, 10:10

Аз пък се чудя дали тая еуфория при биткоина не е свързана със случващото се в Япония и японците да си обръщат масово спестяванията в биткоин. Щото и тука да ми се изтъпанчи Драги и да заяви че подготвят бясна инфлация и аз ще почна да търся алтернативи за спестяванията си :-?

detonator
Регистриран: 24 юли 2011, 09:31
1 получени
Контакти:

Мнение от detonator » 10 апр 2013, 12:26

На тези два сайта могат да се проследят броя и обема транзакциите в биткойн мрежата:

http://www.bitcoinmonitor.com/

http://www.listentobitcoin.com/

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 10 апр 2013, 13:29

Това биткойна има ли го примерно в блумбърг някъде отразено

detonator
Регистриран: 24 юли 2011, 09:31
1 получени
Контакти:

Мнение от detonator » 10 апр 2013, 18:04

http://bitcoin.clarkmoody.com/

Днес голяма касапница. 8-)

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 11 апр 2013, 14:32

А някой имали представа какво е "bitcoin mining" ?
И може ли да разясни как работи, тоест как от това се печели?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 апр 2013, 15:10

detonator написа:http://bitcoin.clarkmoody.com/

Срутването на една пирамид в реално време :grin:

От $266 до $105 за 1 ден. Като слезе под $1 ще е за купуване :grin:

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 11 апр 2013, 15:52

S.Zhelev написа:От $266 до $105 за 1 ден. Като слезе под $1 ще е за купуване :grin:
Производителите на специализиран "миньорски" хардуер май си разпродадоха цялата стока на зелено и си махнаха бидовете от "пазара". :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 апр 2013, 16:38

тъпото копеле написа:
S.Zhelev написа:От $266 до $105 за 1 ден. Като слезе под $1 ще е за купуване :grin:
Производителите на специализиран "миньорски" хардуер май си разпродадоха цялата стока на зелено и си махнаха бидовете от "пазара". :smile:
:smile:

Все още не съм доволен аз, няма достатъчно кръв, сълзи и сополи като пусна bitcoin в Google.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 11 апр 2013, 16:40

StoneHeart написа:А някой имали представа какво е "bitcoin mining" ?
И може ли да разясни как работи, тоест как от това се печели?
На предната страница загатнах малко по темата за копанта. Ако тръгна да обяснявам с подробности, ще ми отнеме цял ден, защото знам, че като се хвана да правя нещо, гледам да е както трябва, а в момента съм изморен от зъболекаря ми, който ме разкърти днес, поради което съм малко груб сега, ша ма прощавате...

Накратко:
Купуваш си видеокарта, подходяща за "копане". Сваляш си софтуер, с който я товариш и с който отчиташ дейност в някой "басейн" (трбва да иаш интеренет разбира се), в който предварително си се регистрирал. С течение на времето в баланса ти се трупат стотинки, които като ги събереш повечко, ги пращаш в борсата, където ги продаваш за $ или EUR, следва нареждане на банков превод (SEPA трансфер) към твоя сметка в БГ банка, това е. Звучи лесно, но си трябва време и четене кое как, има форуми на тази тема:
https://bitcointalk.org/

На български препоръчвам темите във форума на http://hardwarebg.com, в раздел Distributed software. Сега се надявам Желев да не ме пореже, че правя реклама на форума ( че вече се омешах с разните правила из форумите), но той е със съвсем друга тематика (предимно насочен към хардуера и овърклока), така че не си преплитат пътищата с http://forexforum.bg, това са моите разсъждения де, винаги съм готов да си нося последствия от действията си. :wink:

Ако някой се интересува, нека почете малко в нета, пък после ако има конкретни въпроси, с удоволствие ще отговарям. Може и подробно ръководство step by step да спретна, но ще ми е нужна някаква стимулация. То може и в кратък вариант, но ще е същото като да науча някой кандидат трейдър на бутоните buy и sell само и после да го пусна в морето да се дави.

А и не очаквайте някакви големи пари от "мините", то може да са големи, но си трябва сериозна инвестиция в железа, която върви и със сериозен риск, но без риск няма и профит... за които железа също трябва познания как да ги сглобите/инсталирате/клокнете и охлаждате. Тези железа струват пари, харчат и ток, но щом се прави това, значи си плащат тока и остава нещо отгоре. Поздрави.
Последна промяна от kompira на 11 апр 2013, 16:55, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 11 апр 2013, 16:44

S.Zhelev написа:

О, нищо ново под слънцето. :wink: И през 2011-та и 2012-та сме гледали такива грандиозни пропадания и всеобща паника, реално имаше нужда от такава "корекция", защото нещата станаха сериозни. Аз предпочитам някаква по-ниска цена, но и по-стабилна, но каквото дойде. Точно сега спекулантите купуват на поразия коини! Цената ще се изкчаи пак до към 200 евра, поне такива са очакванията, но няма точна дата разбира се, може и догодина да е.
S.Zhelev написа:
тъпото копеле написа:
:smile:

Все още не съм доволен аз, няма достатъчно кръв, сълзи и сополи като пусна bitcoin в Google.
Имаше вече няколко изревали, които си купиха монети на 200евро :grin:, сега ще ги стискат и ще хвърлят молитви всяка вечер преди лягане, година-две. Аз не рискувам толкова, само си копам тихо и кротко, 1-2 евра да са на ден, пак пара са си за мен, ако нема рима - удари ма!

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 11 апр 2013, 17:38

kompira написа: Аз не рискувам толкова, само си копам тихо и кротко, 1-2 евра да са на ден, пак пара са си за мен, ако нема рима - удари ма!
Компир, къде ти е стопа, сигурно имаш сметната някаква цена на биткойна под която ще трябва да гасиш машината вместо да плащаш на НЕК и компания?

Stefanov

Мнение от Stefanov » 11 апр 2013, 19:22

ей направи ги 10-20 евра на ден...тогава ще видиш за какво става на въпрос...а като стигнеш до 20-30+ евра на ден направо напускай работа :)

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 11 апр 2013, 19:41

тъпото копеле написа:
kompira написа: Аз не рискувам толкова, само си копам тихо и кротко, 1-2 евра да са на ден, пак пара са си за мен, ако нема рима - удари ма!
Компир, къде ти е стопа, сигурно имаш сметната някаква цена на биткойна под която ще трябва да гасиш машината вместо да плащаш на НЕК и компания?
Точно така! Но тази цена на биткойна ("летва") е динамична, според моментния добив за 24 часа, а той се мени според трудността, а тя пък се мени, в зависимост от нарастването на изчислителната мощ, засечено за определен период от време.

Пример: картата ми консумира 100W при пълно натоварване (копаньие). 24 часа х 100W = 2.4kW за денонощие. 2.4 х 0.15 (вече не знам колко е усреднената дневна/нощна тарифа с тея преноси, мреноси..., да речем че е 0.15лв/квч.) = закръглено по 0.4 лева ми яде за едно денонощие.

От друга страна в момента картата изработва 0.03 биткойна за 24часа. За да изчислим колко ми е цената, под която съм на загуба, делим 0.4 лева на 0.03 = 13лв цена на биткойна или 6.7 евро. Ако цената на монетата спадне под тази, вече не мога да си избия и тока, изразходен от кирката. Но до скоро курса се задържа за дълго над 150 евро, така че може да сметнете колко отгоре съм бил...

Като допълнение, бих допълнил психологията на редовия миньор, според която той ще си продължава да си копа, дори и да е ниска моментната цена, с тънките сметки за бъдеща по-висока такава. Все пак сам си ги е изработил, не ги е купил, вярно ток е похарчил, но дори и да се развият негативно нещата с цената, винаги може да си продаде картата, при което ще намали загубите, в сравнение ако си купил монети и след това ще си гледкаш на монитора само... Пък ако е през зимния сезон, си помага с отоплението на стаята, защото предполагам се сещате че 99% от консумираната ел.енергия на едно такова електронно устройство, се отделя под формата на топлина. За това има и перки, които охлаждат радиаторите върху чипът, за да може по-лесно да се отведе тази топлина. Та такива ми ти работи.

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 11 апр 2013, 20:20

Stefanov написа:ей направи ги 10-20 евра на ден...тогава ще видиш за какво става на въпрос...а като стигнеш до 20-30+ евра на ден направо напускай работа :)
Ми не, динамичен е доходът, в момента с тази самотна кирка правя само по около 3.3 евра на ден, ако смятаме курса на 110 евро, но както виждаме той бая шава.

За да направя 30 евро на ден, трябва да добивам 0.27 биткойна на ден. А това се постига да речем с 4-5 видеокарти висок клас Radeon HD 7970, които последно струваха по минимум 700 лв бройката. В момента няма налични - изкупиха се, и предполагам се сещате къде са отишли тези карти. :grin: Днес един колега е отправил запитване към фирма вносител, кога ще ги има пак налични, при което не са се ангажирали с точен отговор, защото предварително за били капарирани 500 бройки, чак ум да ти зайде каква еуфория е настанала. Аз кретам със среден клас 7850, която по параметри е 1/2 от 7970. Целта ми е да избия цената, която съм платил за нея и после яко гейминг. Този номер го направих за само един месец преди година и половина, когато беше предишната златна треска, но бързо замря за доста месеци и си разпродадох лопатите.

А и да ти кажа, не работя от доста време, имам бая свободно време да ръчкам такива далавери, даже напоследък покрай тази биткойн треска, не бях влизал и в този форум близо месец (просто нямах време), съвсем запуснах форекса, не че съм бил много профитейбъл преди това де. Сега сигурно ще питаш от какво се изхранвам? Ми и аз не знам, от време на време пада някоя пара от форекса, но е по-скоро инцидентно и рядко явление. Имам XX декари земя +годишната рента от нея, плюс това че и живея на село и си отглеждам био плодове и зеленчуци, дишам чист въздух + тишина и спокойствие. И към всичко това като спомена че съм само на 30 години, някои ще ме помислят за луд може би... Имам жилище в друг провинциален град, но нямам желание да се бъхтя там за минимална заплата за някое мазно шефче, което не може дори да смята проценти и в крайна сметка да се чудя в това градче, да ям ли, да си плащам разходите ли.... Иначе съм инженер по електроника, не че е толкова престижна тази титла, даже хич, работил съм 2 години като продавач-консултант в компютърна фирма, която фалира през 2009-та...И семейството помага който с каквото може. За комуникациите ми на село се грижи мобилния нет, който почти никога не спира, което е важно за мен, макар да е по-бавен.
Не живея охолно, даже никак, карам 20-годишно Рено 19, но човек трябва да се радва и на малките неща, да се благодари всяка сутрин че диша, да си отдели повече свободно време за любимите занимания, защото животът е твърде кратък, драги колеги...

Глей ся този цитат "...направо напускай работа", до какви автобиографии и душевни изповеди ме подтикна, днешния 11-ти април, казват, празник бил.

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 апр 2013, 00:30

Нещата постепенно стават интересни... Биткойн борсата спря търговията за 12 часа. Като "охладят" пазара и истерията отмине, може нищо да не остане :)
Trading is halted until 2013-04-12 02:00am UTC to allow the market to cooldown following the drop in price.

Потребителски аватар
absfresh
Регистриран: 18 дек 2012, 15:42

Мнение от absfresh » 12 апр 2013, 10:54

S.Zhelev написа:Нещата постепенно стават интересни... Биткойн борсата спря търговията за 12 часа. Като "охладят" пазара и истерията отмине, може нищо да не остане :)
Trading is halted until 2013-04-12 02:00am UTC to allow the market to cooldown following the drop in price.
Май намериха дъно и се появи бая интерес за купуване.

Направо не разбирам откъде този мерак за стотици хиляди долари инвестиране в койни.
Информация за управлението на риска ми.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=68 ... 606#p58606

Stefanov

Мнение от Stefanov » 12 апр 2013, 12:01

Вчера четох как се създават тези биткойни,и се замислих дали и аз не мога да ги създавам и да взимам някакви кинти,ама трябва много стабилен комп за това.

Потребителски аватар
S.Zhelev
157 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 апр 2013, 14:05

absfresh написа:
S.Zhelev написа:Нещата постепенно стават интересни... Биткойн борсата спря търговията за 12 часа. Като "охладят" пазара и истерията отмине, може нищо да не остане :)
Май намериха дъно и се появи бая интерес за купуване.

Направо не разбирам откъде този мерак за стотици хиляди долари инвестиране в койни.
Намериха дъно на $65. Това от $260 преди 2 дни :grin:

Last price:$77.00000 High:$168.00000 Low:$65.00000

Bitcoin за мен се очертава като най-безмисления балон в човешката история.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 12 апр 2013, 14:16

S.Zhelev написа:

И аз четох за това срутване и още се чудя дали са останали достатъчно луди хора, за да я търгуват тази измишльотина...това да се срути с 60% за ден си е доста страшничко...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
37 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 12 апр 2013, 14:26

Ами случи си се очакваното - днес мернах заглавие по темата гласящо "1 милиард се изпариха за 7 часа". Само искам да поправя че парите не се изпаряват а просто минават от един джоб в друг. В случая един милиард са взети от Пешо, Джон, Мин и т.н. и са отишли по предварително начертано предназначение. Същото се случва и по борсите - купуваш си хартийка за която даваш примерно хилядарка и утре този прибрал хилядарката ти казва че ти връща сто и сте квит защото 900 се били изпарили. Да ама те си стоят в неговия джоб съвсем реално и са се изпарили само от твоето портмоне и то не днес, а още вчера когато си ги дал за безмислена хартийка - хитричко нали?

п.п. Та в тази връзка една семпла математическа задачка - колко парички бяха задигнати от редовият български гражданин през БФБ-то. Смята се изключително лесно - просто се взема максималната капитализация на борсата от 2007-ма и се изважда минимума после. Балончето с биткоина изглежда като заигравка на ученици спрямо подобни изпълнения, а и бг е смешно малка държава в сравнение с доста по-големи събратя.

п.п.п. Сега още малко тема за размисъл. Ако имаш 1к свободни и ги харижеш на Моше примерно срещу едно голо обещание, не е особен проблем за теб защото просто ще погладуваш малко и ще си ги заработиш. Истинският проблем за теб настава обаче ако Моше е майстор и вземе от теб не само наличната хилядарка, но и още поне 10к под формата на изтеглен кредит от теб. При което утре ще ти каже абе хубаво ама балонът се спука и ти пари от мен няма да видиш да ти върна, но барабар с лихвите ми дължиш още има-няма 20к през следващите 10 години. Ей на подобна схема защо се връзва всеки втори е непонятно за мен лично, но е факт че номера минава.
Форексът е полезен като ХОБИ

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”