Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от p_dim » 10 юли 2018, 19:41

Компир, какъв е тоя ""moon" забравих да те питам. Нищо не знам, кажи с две думи за какво става на въпрос.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
42 получени
4 дадени

Мнение от kompira » 10 юли 2018, 20:29

p_dim написа:
10 юли 2018, 19:41
Компир, какъв е тоя ""moon" забравих да те питам. Нищо не знам, кажи с две думи за какво става на въпрос.
На "миньорски" диалект по чатовете така наричаме якото поскъпване, т.е. "To the Moon" - цената да литне до Луната, после до Марс и т.н.

Иначе помежду другото, отново има кражба, но вече свикнахме.
http://newxrp.com/decentralized-crypto- ... er-stolen/

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 10 юли 2018, 22:34

:lol: Хе-хе...чак пък до луната. То до $20К пак да се върне и ще си ударя трътката в тавана от кеф.
На Bitmex.com дават ливъридж 1:100 (няма грешка) на биткойн/доларя, контракта е XBTUSD и е без падеж. Остава доволно свободен марджин да добавяш към позициите, красота и изящество! Не държиш много биткойни а борсата, но с високия ливъридж може да се печели доволно. Почнал съм да изграждам дълга позиция, пък каквото стане. Има олихвяване на всеки 4 часа като при Kraken, но лихвата се променя и ту е положителна, ту е орицателна, в зависимост от някакъв много сложен алгоритъм базиран на пълзяща средна плюс разни други условия. Така че не е проблем дълго време да държиш дълга позиция. Няколко дена може да изядеш отрицателния суап, но после обръща и става положителен и ще компенсира. Промених концепцията и минах на тая схема. Преди играех само кеш, но с тия кражби от борсите взех да се замислям. Та чакаме "moon"-а значи... :grin:

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
29 получени
5 дадени

Мнение от vgc » 11 юли 2018, 11:37

Едни печелят от разлика в цените, а други залагат на добрата стара медицина :smile:
https://castlecraig.co.uk/resources/gam ... tion-guide

Изображение

Криптофеновете определено обаче имате много добра символика :good: - pizza day, moon, ... което пък ме подсети за една любима песен от 90-те на Savage Garden :music: To the moon and back

Поздрави :hi:
Форексът е полезен като ХОБИ

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
42 получени
4 дадени

Мнение от kompira » 11 юли 2018, 12:28

Мда, и аз се сетих за тази песен.. :good:
Така и стана с биткойна, стигна луната с цена 20к$ и трайно се върна. "ми той умрял ма"

Този moon много се отложи за далечното бъдеще, колегите се мръщят.
Ще дойде муна за Коледа, но коя година не се знае. :smile:
Ако ли не:
Продавайте и се спасявайте
кораба потъна, има вода за всички
50EF2.jpg
50EF2.jpg (53.47 KБ) Видяна 174 пъти
:grin:

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 11 юли 2018, 14:00

vgc написа:
11 юли 2018, 11:37
Едни печелят от разлика в цените, а други залагат на добрата стара медицина :smile:
https://castlecraig.co.uk/resources/gam ... tion-guide
Криптофеновете определено обаче имате много добра символика :good: - pizza day, moon, ... което пък ме подсети за една любима песен от 90-те на Savage Garden :music: To the moon and back

Поздрави :hi:
@vgc, като ти преместят BayerAG-то на блокчейн и по-честичко ще ни навестяваш тука :lol: Аз лично с нищо не се чувствам пристрастен, казвал съм го много пъти: гледам да се включа навреме и толкоз, защото е ясно че не съм имал толкова акъл, че да си напазарувам акции на Гугъл преди 10г. По-добре се включвай, да видиш какъв е гъдел :grin: Ботовете си бачкат 24/7, движения (волатилност) има доволно, новините са от сорта, че обрали някоя борса или някой голям търговец почнал да приема еди-кое си крипто. Мерси за песничката, отдавна не бях я чувал :good:

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
29 получени
5 дадени

Мнение от vgc » 11 юли 2018, 14:46

p_dim написа:
11 юли 2018, 14:00
@vgc, като ти преместят BayerAG-то на блокчейн и по-честичко ще ни навестяваш тука :lol:
То технологиите си се развиват, така че може да се захвана в даден момент и с крипто валути :smile:
След първите схватки от вида човек-машина на валутните пазари, сега се стягам за вторият вече директен импакт с AI-тата :smile: оригинала е от тук: http://www.visualcapitalist.com/skills- ... workplace/
Изображение

Та в тази картинка се намества и новата блок-чейн технология, ама тя е на страната на машините и леко ме притеснява потенциала и.
Или с други думи в тази инфографика хич ама хич не ми харесва ето тази нагласа "41% believe bitcoin is world-changing technology":
Изображение
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
p_dim
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 14 юли 2018, 16:23

За изкуствения интелект (AI) по-добре да не отваряме приказка, че нещата са си за плашене. Като сложим настрана, че като всяка нова технология първо ще се използва за военни цели, за редовия плебей навлизането му означава просто намаляване на работните места с внедряването на роботи. Всеки работодател, стига да има възможност, веднага би заменил работника с робот. Робота не идва на работа в понеделник закъснял и махмурлия, не се заглежда по кълките на колежката когато се гонят срокове, не си паркира колата близо до задния вход на цеха, та ако мерне нещо "безстопанствено" и бързо да го метне в багажника. Робота не се уморява, пък...и заплата не иска. Бъдещите социални сътресения са неизбежни, нямам си на идея на къде отива света. Майкрософт пък вече обявиха, че са внедрили изкуствен интелект в Уиндоус10. Естествено за да ни следи какво правим и да ни създава профил на навиците, за какво друго. Имаше и силен вой след една публикация, че Уиндоуса ще изтрива софтуер и мултимедийно съдържание, което той прецени, че нямаш право да притежаваш и използваш. Не знам колко е вярно, но аз лично не смятам да изчаквам, ами полека минавам твърдо само на Линукс. Май хич не са малко тия дето мислят да направят същото като мене. Нямам какво да крия, но не обичам някой да ми прослушва личното пространство без мое разрешение. Изобщо, мисля да минавам само на софт с отворем код.
А сега за криптото: Ама как навсякъде журналистите яко налагат термините crypto investing/investors. Т.е. те налагат схващането, че това не са пари ами са нещо за спекулация. А всъщност нищо не пречи криптото да си е просто "пари", а не нещо за инвестиране. Все едно да кажеш на някой американец, че е инвестирал в долари. Или на европеец от еврозоната, че е инвестирал в евро. Такова крипто отдавна има, вече съм писал за Тетера, цената на 1 usdT е закована на $1, като се изполва принципа на валутния борд, с обезпечение на емитираните тетери с долари. Само че тетерите не получиха очакваната популярност за разплащания по ред причини, най-вече заради това че зад тях стоят кифладжии регистрирани в ХонгКонг, дето не обичат да показват официални одити и тъй и никога не стана ясно колко долара имат във фонда и колко са емитираните тетери. Затова който ги ползва тетерите, предпочита след като си прехвърли парите и си свърши работа, бързичко да се отърве от тях, както направих и аз. Сега, щом в играта се намесват Голдман Сакс, нещата може коренно да се променят. Голдманци обещават за тяхното крипто пълна прозрачност с международни одитори, пък и какъв им е проблема след като имат $ кеш колкото щеш за обезпечение. Кой търговец няма иска да ги ползва, при положение, че ще има само нормалната такса на блокчейна, вместо 4-те процента които плащат на VISA или Mastercard. А Голдманци ще си лапат от таксите при обмяната крипто$/фиат$. Колко хитър ход - да купят Poloniex дето вече имат много опит с тетера и да си пуснат тяхното си крипто. Тетера най-вероятно ще го изритат. Над бизнеса на VISA и Mastercard може да надвиснат буреносни облаци в близките години.
Само да добавя, че има и други подобни проекти като TrueUSD крипто, пак с фиксиран курс 1:1 с долара, както и други където цената се държи да е близо до 1:1 с долара с вградени в алгоритъма различни механизми за инфлация/дефлация (емитиране/изгаряне на монети).

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”