Нов ФОРЕКС форум на www.FFF.bg

Forex пазарите от гледна точка на Теорията на вероятностите

Модератор: Mateev

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
108 получени
78 дадени

Нов ФОРЕКС форум на www.FFF.bg

Мнение от Mateev » 13 дек 2019, 16:19

Здравейте колеги,

Искам да ви информирам, че създадох нов ФОРЕКС форум на адрес www.FFF.bg. Това FFF от името на домейна всъщност означава Free Forex Forum.

За да стане по-бързо форума, направих копиране на един мой пчеларски форум, и след копирането изтрих почти всички мнения и потребители. Идеята беше да не се налага всички настройки и кирилизации да ги правя втори път, тъй като едно време това ми отне няколко месеца труд.

Форумът е готов и е напълно функционален вече няколко часа. В него все още няма нищо написано, с изключение на няколко теми на свободна тематика, останали по наследство от пчеларите. Не ги изтрих, защото ще са в полза и на трейдерите.

Форума притежава редица екстри, присъщи на съвременните форуми. В него могат да се качват пълноразмерни картинки или клипове от You Tube. Има си шарения в изобилие, както и всякакви други екстри и бъзикалки. В този форум няколко човека сме се договорили да си обсъждаме на спокойствие стратегиите за търговия и начините за разработка на такива стратегии. Става въприс за К_W, Alphaomega, Shkata и аз. Разбира се и други трейдери за добре дошли да си водят диалог за ежедневната търговия или да задават въпроси и да натрупват познания на тема как се разработват печеливши търговски стратегии.

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
39 получени
118 дадени

Re: Нов ФОРЕКС форум на www.FFF.bg

Мнение от gangosan » 13 дек 2019, 23:14

Много бързо става с phpbb има и български.
https://www.phpbb.com/languages/

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
108 получени
78 дадени

Мнение от Mateev » 15 дек 2019, 09:23

gangosan написа:
13 дек 2019, 23:14
Много бързо става с phpbb има и български.
https://www.phpbb.com/languages/
Знам, но аз търсех по-шарен и по-функционален форум. Правил съм подробно проучване на различните видове форуми още преди много време и съм имал шанса да сравня функционалноста им в реално време. Спрях се на VBulletin, защото той има най-голяма функционалност.

Аз и в момента имам работещи форуми, които са на phpBB. Например соларния форум http://solar.sts.bg/forum. Ами трябва да ти кажа, че функционалноста му (потребителската и административната), е на светлинни години по-лоша от тази на vBulettin. Като вляза в него, и се чувствам със завързани ръце.

А проблемът с всеки един форум се състои в това, че един път направен, вече е почти невъзможно да се ъпгрейдва или още по-лошо - базите му с данни да се импортнат във форум на фруг производител. Следователно с какъвто форум се загробиш още от самото начало, такъв си остава завинаги. Затова си струва човек още от началото да си потърси най-доброто, за да има шанс то да не остарява физически и морално дълги години.

Правил съм ъпгрейди от една версия на форум към друга, по нова, и това ми е коствало повече от месец време работа на ИТ отдел от 5-6 програмисти, докато изчистят всички бъгове и недомислици, появили се в резултат на ъпгрейда. Втори път не искам да попадам в подобно приключение.

Специално за пчеларския форум, който го преправих за нуждите на www.FFF.bg - вътре в неговия код има стотици файлове, които са променяни или дописвани от моите програмисти. Няма как да се откажа от тях, припокривайки ги с нови, които отново трябва да ги анализираме и поправяме с цел отстраняване на някоя недомислица или някой бъг. Също и за кирилизацията - да, в него едно време използвах стандартна готова кирилизация, която въпреки това ми отне лично на мене още 1-2 месеца в поправяне и разширяване. Втори път в такава игра не искам да попадам.

Затова и взех решението да ползвам готов форум, в който само да затрия старите потребители и постинги. Решението се оказа правилно, защото форума стана напълно функционален и практически без бъгове само за 24 часа труд.

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
39 получени
118 дадени

Мнение от gangosan » 15 дек 2019, 13:36

Браво поздравления. Хората казват н питай старило питай патило.

Отговори

Върни се в “Mateev”