За начинаещи в търговията с акции

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
bmwww
Регистриран: 01 ное 2018, 13:41
1 получени

Re: За начинаещи в търговията с акции

Мнение от bmwww » 04 ное 2018, 18:22

Май наистина се зарибих повече от необходимото :lol: просто има много термини които не знам , и ми се иска да ги науча за 1 ден ама няма да стане . Ще трябва и четене . На акциите би трябвало да няма ливърдж ?

bmwww
1 получени

Мнение от bmwww » 05 ное 2018, 10:55

Казаха ми ,че нямат минимум ,но ми препоръчват да започна с 1000 долара или еквивалент . Сега Forex или Trading акаунт трябва да отворя .

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
49 получени
55 дадени

Мнение от p_dim » 05 ное 2018, 11:31

При Forex акаунта няма акции, само валути, индекси, злато и петрол в Метатрейдър платформата. За акции Trading Account ти трябва.Нямат ливъридж акциите. Все пак за тебе май е по-добре да почнеш при Елана, ще имаш съпорт на български и ще можеш да си възстановиш надвзетия данък върху дивидентите от европейските акции, както съм писал в една друга тема: viewtopic.php?f=76&t=2212, освен че няма данък. При Елана само ще подпишеш договор и си готов. При Swissquote откриването на сметка не е лесна работа, ще ти отнеме поне две седмици. Нотариално заверени и преведени документи се изпращат по пощата (хартиената :grin: ). Може да се наложи да доказваш произход на парите за депозиране и т.н, много неща се промениха последните години в регулациите. Като събереш опит в Елана, винаги можеш да се прехвърлиш после в Swissquote, те няма да избягат. Мене не ме гледай, на мене повечето акции не са ми европейски. Дивидента слабо ме вълнува, аз търся бързия растеж на перспективни (според мене) компании. Всеки си гледа от неговата си камбанария, не се води по чужд акъл :smile:

bmwww
1 получени

Мнение от bmwww » 05 ное 2018, 11:57

Само опипвам почвата . Не съм решил къде да се пробвам . Общо взето голям + е ,че нямат минимален депозит .

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”