Penny stocks

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
cryptotrader18
Регистриран: 02 фев 2018, 01:08
1 дадени

Penny stocks

Мнение от cryptotrader18 » 02 фев 2018, 01:12

Здравейте, понеже не открих тема която да удовлетворява въпросите ми реших да направя.
Та въпросите ми се:
Някой от тук занимава ли се и ако да ако може да сподели малко опит как е започнал, какви четива е изчел,какъв софтуер използва?
Доходоносно ли е,заслужава ли си времето и труда от България и с какъв капитал е най-добре да се влезе?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
bigi
Регистриран: 08 ное 2013, 00:47
30 получени
45 дадени

Re: Penny stocks

Мнение от bigi » 21 фев 2018, 11:52

Аз чакам корекция в индексите. Както сега например- ще изчакам още малко,защото очаквам Дау да слезе още надолу. Тогава ще купя акция,струваща някакви центове и ще я задържа дълго.
Недостатъци: моментът на влизане в сделка може да отмене месеци и години, и второ, периодът за задържане на акцията е прекалено дългосрочен. Но пък никой не те ограничава да печелиш по други начини,а пени стокс да са ти само като диверсификация един вид.
"Очаквай най- доброто, но винаги бъди подготвен за най- лошото"

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
109 получени
214 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 фев 2018, 16:09

bigi написа:
21 фев 2018, 11:52
Аз чакам корекция в индексите. Както сега например- ще изчакам още малко,защото очаквам Дау да слезе още надолу. Тогава ще купя акция,струваща някакви центове и ще я задържа дълго.
Недостатъци: моментът на влизане в сделка може да отмене месеци и години, и второ, периодът за задържане на акцията е прекалено дългосрочен. Но пък никой не те ограничава да печелиш по други начини,а пени стокс да са ти само като диверсификация един вид.
Блу чиповете са много по-подходящи за това, което смяташ да правиш.

Търговията с penny stocks има съвсем различно логика. Там идеята е по-скоро да пуснеш фиш, пък може и да върже. Та каква е логиката? Има хиляди компании, които са на ръба на фалита и съответно акциите им струват няколко пенита или стотинки. Някои от тях все пак ще извадят късмет и няма да фалират, което ще повиши цената от 2-3 цента на 2-3 долара, което си е 100 пъти. Така ако купиш акции от 100 компании, дори само 2-3 компании да оцелеят, пак ще си направил стотина процента доходност.

Потребителски аватар
bigi
30 получени
45 дадени

Мнение от bigi » 21 фев 2018, 22:16

S.Zhelev написа:
21 фев 2018, 16:09
bigi написа:
21 фев 2018, 11:52
Блу чиповете са много по-подходящи за това, което смяташ да правиш.

Търговията с penny stocks има съвсем различно логика. Там идеята е по-скоро да пуснеш фиш, пък може и да върже. Та каква е логиката? Има хиляди компании, които са на ръба на фалита и съответно акциите им струват няколко пенита или стотинки. Някои от тях все пак ще извадят късмет и няма да фалират, което ще повиши цената от 2-3 цента на 2-3 долара, което си е 100 пъти. Така ако купиш акции от 100 компании, дори само 2-3 компании да оцелеят, пак ще си направил стотина процента доходност.
В Щатите пени стокс са всички с цена под 5 долара. Така че това може да си е напълно нормална компания,която например си е разводнила акциите или просто си е с ниска цена. И разчитам, че след гореспоменатата корекция, в съвкупност с повишаването на лихвите от ФЕД, ще има една експанзия и завръщане на апетита.
Пак казвам стратегията не е спекулативна,а по-скоро инвестиционна.
И без да искам да се заяждам,но в моя случай всичките акции ще са печеливши,а не само 2-3 да оцелеят, защото не избирам измежду "болни", очакващи фалит.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
109 получени
214 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 фев 2018, 22:59

Сега погледнах, действително според трактовката на SEC за penny stock вече се счита всяка компания под $5, докато в миналото прагът е бил $1:

The term penny stock has evolved with the market. In the past, penny stocks were stocks that traded for less than a dollar per share. The SEC, however, has modified the definition to include all shares trading below $5.

OK, и все пак защо точно пени стокс, а не някоя компания от SP500?

Потребителски аватар
bigi
30 получени
45 дадени

Мнение от bigi » 22 фев 2018, 11:08

Няма лошо да е от SP500. Просто в момента само Chesapeake е под $10, всичко друго е над. А аз ще търся по-евтини акции. В момента съм с къса при GE. Ако падне достатъчно,може да играя с нея. Ще видим,не съм решил. Все пак ще изчакам тази корекция надолу,за която препдоложих и тогава ще преценям ситуацията на място.

cryptotrader18
Регистриран: 02 фев 2018, 01:08
1 дадени

Мнение от cryptotrader18 » 26 фев 2018, 18:00

Къде ги гледате тези Penny stocks и с какъв софтуер ги търгувате, ако може да споделите

Потребителски аватар
bigi
30 получени
45 дадени

Мнение от bigi » 27 фев 2018, 14:08

cryptotrader18 написа:
26 фев 2018, 18:00
Къде ги гледате тези Penny stocks и с какъв софтуер ги търгувате, ако може да споделите
Аз ползвам български посредник,който не е редно да споменавам тук,за да не става реклама. Има си и собствена платформа. Макар че платформата е отврат. През нея само си купувам или продавам,котировките ги следя в интернет.

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”