Европейски публични компании

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
16 получени
1 дадени

Re: Европейски публични компании

Мнение от vgc » 05 фев 2017, 14:38

Не ми се спори дали и какво точно "помпи" ЕЦБ. То и АЦБ уж не помпаше през последните 6 години (поне за тези дето нямаха нищо общо с кралството изглеждаше така) - само дето бирата в пъбовете литна от 2.30 на 4.80 лири за няма и петилетка и то преди още разширяването на програмата им от миналата година ...

Темата обаче е друга и за любителите на валутните курсовете предлагам една готина шведска компания: http://investors.hexagon.com/
Изображение
Дали текущата и цена е висока или не ще стане ясно утре сутринта.
Форексът е полезен като ХОБИ

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 07 фев 2017, 12:16

vgc написа:Следващият вторник ще излязат данните за последното тримесечие на ето тези юнаци: AMS AG Който иска може да се пробва с техните акции: http://www.quotenet.com/balance-sheet/ams
Приключвам малко бързо с тази сделка, защото лично на мен не ми хареса техният отчет. След като видя 10%-това корекция ще вляза обаче отново.
На възползвалите се честито :smile:
AMS.png
AMS.png (17.52 KБ) Видяна 1565 пъти

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 15 фев 2017, 10:57

Това е кратка презентация, ставаща за четене и на у-во с малък екран, съдържаща резюме на следната книжка: Book Reviewed by Sahil Lakdawala
Изображение

Книгата я я има преведена и на български: Уорън Бъфет и анализът на финансови отчети Тя няма как да ви научи да търгувате успешно акции, но пък е доста добро въвеждащо четиво на тема показатели във финансовите отчети на корпорациите.

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 15 фев 2017, 11:44

Благодаря колега :wink:
Stop loss is your friend

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 15 фев 2017, 15:00

pitfx написа:Благодаря колега :wink:
Радвам се, че има интерес по темата :smile:
Една интересна илюстрация по книгата в момента може да са акциите на STRATEC Biomedical AG :wink:
Изображение
Ето още един комплект данни за тях, който ще бъде попълнен след два месеца от годишният им отчет: http://www.quotenet.com/balance-sheet/S ... Biomedical

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 15 фев 2017, 23:20

Своевременно ето тези юнаци ме изненадаха приятно тази вечер какво са сътворили за деня (+13%) :smile: Elmos Semiconductor AG като тази позиция обаче смятам да я държа поне до Ex-dividend датата им, която ще е някъде през май месец. Своевременно си мисля че цената им ще стигне поне 20 сравнително бързо: http://en.boerse-frankfurt.de/stock/Elm ... -Share/ETR

п.п. Бяха ми попаднали в полезрението освен заради увеличаващите им се продажби, основно поради много добрият им Gross Profit Margin от над 50%, както и поради малкият размер на поетият дълг от компанията.

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 21 мар 2017, 11:00

Съгласно това мое правило, днес или утре ще приключа с позицията си в Elmos Semiconductor AG:
По последната точка 5 - кога да продадем/забравим за една акция:
1. Ако видите 50% увеличение на цената в рамките на годината го вземете - по-всяка вероятност ще има корекция и ако искате може да възобновите позицията си по-късно или догодина.
Това не е акция която да ме накара да я държа с години, а и има "пукнатини" в годишният и финансов отчет: http://www.elmos.com/fileadmin/document ... 2016_e.pdf
Чисто технически това движение е проектирало цел около 25.50-25.80, като ако цената се върне и направи обратен тест на 20.00 то аз отново бих ги купил:
Elmos.png
Elmos.png (53.08 KБ) Видяна 1160 пъти

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 21 мар 2017, 11:08

Следващата компания която мисля, че ще ми даде възможност за добър вход през следващите седмици е Tecan Group AG
Въпреки текущите им затруднения това е акция, която смятам да напазарувам дългосрочно http://www.tecan.com/investor-overview

п.п. Туй търгуването на реални акции въднъж си е супер удоволствие :smile: и втори път човек изключително лесно бие многократно доходността на който и да е инвестиционен фонд в дългосрочен (просто държите разходите ви по всяка сделка да са ниски), а за моя изненада и в краткосрочен план :wink:

п.п.п. За дългосрочният хоризонт през следващите 30 години
- какво ще се случи с редови европейски индекс имащ стойност 1000
- Какво ще се случи ако връчите 1000 евро на който и да е инвестиционен фонд
- Какво би се случило ако удържите разходите си за търгуване под 1 процент (което е еквивалентно на това средната ви печалба от сделка да е поне 4-ри пъти по-голяма от платената комисионна по отваряне + затватяне на сделка) и при това нямате никакво предимство и търгувате точно като профитата - т.е. напълно случайно:
p.png
p.png (51.49 KБ) Видяна 1141 пъти
п.п.п.п. Ако някой си мисли че резултатът от сделките на инвестиционните фондове не е абсолютно случайно разпределен то да си помисли отново :-|
Баса на Buffett срещу Protege Partners

pitfx
1 дадени

Мнение от pitfx » 21 мар 2017, 12:14

150 изглежда добро ниво, погледнато от техническа гледна точка. Фундаментално трябва да се почете по-обстойно :wink:

Има и пробив на тренд линия, но акциите предимно се купуват, така че..... :wink:

Изображение
Stop loss is your friend

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 21 мар 2017, 12:51

pitfx написа:150 изглежда добро ниво, погледнато от техническа гледна точка. Фундаментално трябва да се почете по-обстойно :wink:
Аз си мисля за нещо в диапзона 142-144 от чисто "фундаментална" гледна точка :) Иначе технически ти си нарисувал един почти перфектен H & S чиято цел може да проектираш както прецениш.

pitfx
1 дадени

Мнение от pitfx » 21 мар 2017, 13:10

vgc написа:
pitfx написа:150 изглежда добро ниво, погледнато от техническа гледна точка. Фундаментално трябва да се почете по-обстойно :wink:
Аз си мисля за нещо в диапзона 142-144 от чисто "фундаментална" гледна точка :) Иначе технически ти си нарисувал един почти перфектен H & S чиято цел може да проектираш както прецениш.
:good: :drinks:
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 31 мар 2017, 17:39

VGC, ти окончателно ли мина на акции?

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 01 апр 2017, 13:00

S.Zhelev написа:VGC, ти окончателно ли мина на акции?
Здравей,
Думата "окончателно" е доста силна, защото ако се появи хубава възможност бих си спретнал добър бот, който да я използва пълноценно :smile:

А докато разбера за наличието на подобна ситуация, реших да се забавлявам пълноценно с реални европейски акции. Тук не си пресиран от времето, таксата която плащаш на ИП не е толкоз "убийствена" както при форекса, хич и не се опитвам да се боря срещу алгоритми на интрадей ниво и освен това е доста лесно да се следва пазара.

С тактиката която описах в тази тема, за това първо тримесечие имам нетни 15% възвръщаемост и при това доста спокен сън въпреки че почти цялата налична сума си стои нонстоп в заети позиции, а през седмицата когато реших да пия бира с приятели даже не погледнах нито веднъж котировките :drinks:
U_tri_ruzi.jpg
U_tri_ruzi.jpg (130.71 KБ) Видяна 895 пъти
В тази връзка, който има възможност, силно препоръчвам да обърне внимание на надписи (независимо къде ги открие) от вида "Tankové pivo", "Tank beer", ...

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23

Мнение от mitef1 » 01 апр 2017, 15:39

vgc написа:
Здравей,
Думата "окончателно" е доста силна, защото ако се появи хубава възможност бих си спретнал добър бот, който да я използва пълноценно :smile:

А докато разбера за наличието на подобна ситуация, реших да се забавлявам пълноценно с реални европейски акции. Тук не си пресиран от времето, таксата която плащаш на ИП не е толкоз "убийствена" както при форекса, хич и не се опитвам да се боря срещу алгоритми на интрадей ниво и освен това е доста лесно да се следва пазара.

С тактиката която описах в тази тема, за това първо тримесечие имам нетни 15% възвръщаемост и при това доста спокен сън въпреки че почти цялата налична сума си стои нонстоп в заети позиции, а през седмицата когато реших да пия бира с приятели даже не погледнах нито веднъж котировките :drinks:
U_tri_ruzi.jpg
В тази връзка, който има възможност, силно препоръчвам да обърне внимание на надписи (независимо къде ги открие) от вида "Tankové pivo", "Tank beer", ...
Изглежда добра тази биричка. Аз пих едно Амстел-че след тенис мача но тази ще е по-добра май. :drinks:

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 02 апр 2017, 14:31

mitef1 написа:
vgc написа:
Здравей,

U_tri_ruzi.jpg
Изглежда добра тази биричка. Аз пих едно Амстел-че след тенис мача но тази ще е по-добра май. :drinks:
Каква по народност е тази бира?

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 02 апр 2017, 17:17

aaangelll написа: Каква по народност е тази бира?
На снимката са 4-ри различни бири произвеждани от пивоварната "Трите рози" която е една от многото малки местни пивоварни. Двете атракции на чехите (сега преди Великден имат и трета - зелена бира) са Řezané pivo (на английски Cut beer) и перфектната прясна бира към която няма добавен C2O и е без досег с въздуха Tankové pivo която мисля че основно се популяризира в момента от Pilsner Urquell.
Общо взето след като преди 200 години чехите забраняват на местните дилетанти да варят бира и си викат швабски инструктори нещата потръгват с пенливата течност и при тях :smile: Тяхната най-лека бира в противовес на цвета и е Velkopopovický Kozel Černý - има мек карамелен вкус и наливният вариант е поне три класи над кен-а който се намира и у нас по магазините.

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 02 апр 2017, 22:03

vgc написа:
aaangelll написа: Каква по народност е тази бира?
На снимката са 4-ри различни бири произвеждани от пивоварната "Трите рози" която е една от многото малки местни пивоварни. Двете атракции на чехите (сега преди Великден имат и трета - зелена бира) са Řezané pivo (на английски Cut beer) и перфектната прясна бира към която няма добавен C2O и е без досег с въздуха Tankové pivo която мисля че основно се популяризира в момента от Pilsner Urquell.
Общо взето след като преди 200 години чехите забраняват на местните дилетанти да варят бира и си викат швабски инструктори нещата потръгват с пенливата течност и при тях :smile: Тяхната най-лека бира в противовес на цвета и е Velkopopovický Kozel Černý - има мек карамелен вкус и наливният вариант е поне три класи над кен-а който се намира и у нас по магазините.
Благодаря за разяснението. Непременно ще я пробвам, ако ми се отдаде случай :wink:

vgc
16 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 05 май 2017, 22:46

Случайно попаднах на един много стойностно направен бизнес план: https://seekingalpha.com/article/399713 ... tributions

Своевременно днес приключих с позицията си при швабската HELLA
А от останалите до началото на лятото си мисля, че ще запазя по-дългосрочно само биотехнологичната компания:
p0505.png
p0505.png (21.31 KБ) Видяна 659 пъти
После на есен с песен :smile:

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 06 май 2017, 09:24

Самия сайт е стойностен . Аз чета Brad Thomas , специалист по АДСИЦ .

alexandersimov
Регистриран: 27 фев 2013, 13:11
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 19 май 2017, 18:13

vgc написа:
Здравей,

U_tri_ruzi.jpg
мммм тая тъмничката долу вдясно бих я ударил на един гълток :grin: :grin: :grin: :grin:

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”