Как да анализирам една компания - Дузината на NASDAQ

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Re: Как да анализирам една компания - Дузината на NASDAQ

Мнение от Gosho1991 » 12 яну 2014, 20:51

Day написа:Добре де, ясно, че при short squeeze short interest-a е бил висок. Наистина има вероятност при висок брой къси да се получи такова явление при рязко покачване на цената (и да стане още по-рязко). Обаче ако не се надяваме да успеем да хванем такава аномалия, по-лесно би било да играем по тренда - по-малко продаващи, по-висока цена.

Гошо, ти успявал ли си да отиграеш шорт скуййз съзнателно (да си проверил, че шорт интереста е висок и да купиш)?
Да, на Тесла го хванах на 56$(за 2 дена ми изпраска към 30%), на 8х8 2 пъти съм го хващал и на Lion's Gate 2 пъти съм хващал.За съжаление последния ми допир до такова нещо беше доста грозен - обратното на Short Squeeze - Long Squeeze на 8х8 като там ясно си пролича и манипулацията на борсата.2 дена преди да излезе една доста, доста кофти новина за компанията акцията се срина 10%, новината излезе след 2 дена и цената се размаза надолу.Общата ми загуба беше 20%, а акцията направи над 30% надолу.Не бих казал, че са рядко срещани явления...
Never look down on anybody unless you are helping them up.

blue fan
Регистриран: 08 дек 2013, 20:17
1 получени

Мнение от blue fan » 12 яну 2014, 21:11

Ако може само да вметна - за мен търговията с отделни акции си е за търсачи на силни усещания. Може да се направят 70-80% профит за един единствен ден, но може за броени минути и акаунт да се занули. Примери за фалирали компании (и всичките стабилни разбира се!) колкото искаш. При индексите тези неща са значително омекотени и риска от бърз фалит е значително по-малък.

Потребителски аватар
Day
Регистриран: 10 ное 2013, 11:17

Мнение от Day » 12 яну 2014, 21:26

blue fan написа:... може за броени минути и акаунт да се занули. Примери за фалирали компании (и всичките стабилни разбира се!) колкото искаш.
Както при валутите, така и тук стоповете са хубаво нещо. :grin:

Иначе, всеки избира пазар, който му приляга. Наскоро започнах да се интересувам от акции - Гошо е по-отдавна в занаята, но вече и аз започвам да разбирам тънкостите на този пазар (почти ги разбирам). Някой като теб пък предполагам разбира и е проучил особеностите на индексите. Аз например нямам никаква идея какво съдържа фундаменталният анализ на един индекс (защото не съм се интересувал преди).
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 12 яну 2014, 21:29

Аз точно затова винаги съм се стараел да си направя списък от 5-10 компании МАКСИМУМ, които да търгувам.По този начин не само по-лесно можеш да ги анализираш, но и тотално вникваш в бизнеса им и в движението на акцията, психиката на пазара.Въпреки това обаче съм виждал и хора, които правят анализи на хиляди компании което за мен си е чисто и просто излишно хабене на енергия.Всеки обаче си работи по най-удобния за него/нея начин!

EDIT - само да добавя, че изобщо не мога да кажа, че съм над ниво ''аматьор'' в търговията с акции.Може би ги разбирам малко повече от някои трейдъри, но със сигурност съм мнооооооооооооооооого далеч от това да ги разбирам напълно.

Късмет!

Потребителски аватар
Day
Регистриран: 10 ное 2013, 11:17

Мнение от Day » 13 яну 2014, 13:58

Гошо, ти май с бенчмарк търгуваше, нали? Има ли я там AngioDynamics, Inc. (NASDAQ: ANGO)?

---
За информация отностно стратегията за анализ, моля прочетете първите публикации в тази тема.
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 13 яну 2014, 14:15

Day написа:Гошо, ти май с бенчмарк търгуваше, нали? Има ли я там AngioDynamics, Inc. (NASDAQ: ANGO)?

---
За информация отностно стратегията за анализ, моля прочетете първите публикации в тази тема.
Да, има CFD и реална акции на тази компания.

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
11 получени
24 дадени

Мнение от gangosan » 21 яну 2018, 00:39

S&P 500 го похвалиха снощи , че затворил на високо. Очаквам да се вдигне. От друга страна много е противоречиво мнението , защото има вариант и да го затворят. Не знам какво да си мисля. :?:

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”