Български акции - търговия на БФБ

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Re: Български акции - търговия на БФБ

Мнение от saxmovies » 18 сеп 2013, 15:11

Gosho1991 написа:
K_W написа:Там нещата циклят и защото нямаш право на къси, иначе сигурно щяха да вървят стремглаво надоло :grin:
"Бяха сключени 22 сделки за общо 50 хил. лв."
И това е за цяла седмица, смятай за какво си говорим. Всеки който разполага с малко повечко пари би могъл да манипулира акцията както си иска. Риска е направо огромен. :)
евро/долар дневен оборот около един трилион, има ли смисъл да коментираме изобщо. На мен ми е чудно, кой изобщо и защо търгува на БФБ? Ако някой знае да каже.
Недей да сравняваш форекс със стокови борси, разликата е от тук до небето.Колкото до БФБ - няма никакъв смисъл търговията на нашата борса докато не се появи някой ''дебел'' инвеститор да ни издигне.Трябва ни и партньорство с някоя по-голяма борса за да се вкарат свежи пари от други държави, защото се вижда, че само с пари от българи няма да стане.В момента сигурно в Сиера Леоне се търгуват повече пари отколкото тук...
Няма да се получи само с един дебел инвеститор, а с няколко такива, които обаче да са постоянно на пазара, а не след като тръгнат да излизат от него и всичко пак по старому...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 18 сеп 2013, 15:21

saxmovies написа:
Gosho1991 написа:
K_W написа:Там нещата циклят и защото нямаш право на къси, иначе сигурно щяха да вървят стремглаво надоло :grin:
И това е за цяла седмица, смятай за какво си говорим. Всеки който разполага с малко повечко пари би могъл да манипулира акцията както си иска. Риска е направо огромен. :)
евро/долар дневен оборот около един трилион, има ли смисъл да коментираме изобщо. На мен ми е чудно, кой изобщо и защо търгува на БФБ? Ако някой знае да каже.
Недей да сравняваш форекс със стокови борси, разликата е от тук до небето.Колкото до БФБ - няма никакъв смисъл търговията на нашата борса докато не се появи някой ''дебел'' инвеститор да ни издигне.Трябва ни и партньорство с някоя по-голяма борса за да се вкарат свежи пари от други държави, защото се вижда, че само с пари от българи няма да стане.В момента сигурно в Сиера Леоне се търгуват повече пари отколкото тук...
Няма да се получи само с един дебел инвеститор, а с няколко такива, които обаче да са постоянно на пазара, а не след като тръгнат да излизат от него и всичко пак по старому...
От един трябва да се тръгне.Един ще дойде, втори ще го последва, още 2-ма ще последват 2-рия и така...Няма как да стане само с малки ''риби'' като нас, а вече дори такива като нас не си слагат парите там.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 20 сеп 2013, 22:53

Gosho1991 написа:
saxmovies написа:
Gosho1991 написа:
От един трябва да се тръгне.Един ще дойде, втори ще го последва, още 2-ма ще последват 2-рия и така...Няма как да стане само с малки ''риби'' като нас, а вече дори такива като нас не си слагат парите там.
Естествено, че няма как да са само малки, но за да дойдат големите трябва доста да се постараем и да има достъп до повече инструменти за търговия...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57

Мнение от Lucifer » 20 сеп 2013, 23:32

За да дойде някой на БФБ не трябва ли да е инвестирал преди това в България ?Имам предвид ,че никой не би тръгнал да влага милиони без да е проучил пазара и да е вложил пари в проучване и анализиране и информация .Аз лично не бих давал милиони в страна ,в която има протести вече 3 месеца сигурно и правителства падат и се качват през година и общо взето ситуацията е нестабилна (може и да греша,защото съм нов ,но се пак ми се струва логично)
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 21 сеп 2013, 00:01

Lucifer написа:За да дойде някой на БФБ не трябва ли да е инвестирал преди това в България ?Имам предвид ,че никой не би тръгнал да влага милиони без да е проучил пазара и да е вложил пари в проучване и анализиране и информация .Аз лично не бих давал милиони в страна ,в която има протести вече 3 месеца сигурно и правителства падат и се качват през година и общо взето ситуацията е нестабилна (може и да греша,защото съм нов ,но се пак ми се струва логично)
Никой не говори за инвестиране в дадени компании, говорим за закупуване на БФБ и договарянето с други държави за да могат нашите компании да се търгуват в Австрия например, в Чехия и др.Това исках да кажа под ''инвеститор''.Иначе си имаме големи инвеститори, но те са малко.

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 21 сеп 2013, 01:02

Gosho1991 написа:
Lucifer написа:За да дойде някой на БФБ не трябва ли да е инвестирал преди това в България ?Имам предвид ,че никой не би тръгнал да влага милиони без да е проучил пазара и да е вложил пари в проучване и анализиране и информация .Аз лично не бих давал милиони в страна ,в която има протести вече 3 месеца сигурно и правителства падат и се качват през година и общо взето ситуацията е нестабилна (може и да греша,защото съм нов ,но се пак ми се струва логично)
Никой не говори за инвестиране в дадени компании, говорим за закупуване на БФБ и договарянето с други държави за да могат нашите компании да се търгуват в Австрия например, в Чехия и др.Това исках да кажа под ''инвеститор''.Иначе си имаме големи инвеститори, но те са малко.
То този процес трябваше вече да е завършил, но не знам кой има изгода това да не се случи или да се бави с години...

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 21 сеп 2013, 09:10

На вас като деца не са ли ви купували балони? Знам отговора. Сега ми кажете, какво правехте с балон който е гръмнал?

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 21 сеп 2013, 13:29

Търговия на БФБ?
К'о? Нее! :grin:
====================================

Ми защото : Нашият пазар е слабо ликвиден и пазарна манипулация може да се осъществи и с малко количество ценни книжа. Това я прави сравнително евтина и лесно изпълнима за нарушителите. Ако някой бачка там, да се обади!! И ще помислим :wink:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 21 сеп 2013, 16:07

B-52 написа:Търговия на БФБ?

Ми защото : Нашият пазар е слабо ликвиден и пазарна манипулация може да се осъществи и с малко количество ценни книжа. Това я прави сравнително евтина и лесно изпълнима за нарушителите. Ако някой бачка там, да се обади!! И ще помислим :wink:
И някой като бачка там да каже истината и да напуска преди да са го уволнили!?!? :cry:

ystoilov
Регистриран: 28 авг 2013, 17:24

Мнение от ystoilov » 21 сеп 2013, 17:30

Огнян Донев в момента обяснява за сделки с акции на Софарма на БФБ в предаването на Дикофф на стойност 1 лв. Някой да е купувал от тях? :grin:

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 21 сеп 2013, 17:36

ystoilov написа:Огнян Донев в момента обяснява за сделки с акции на Софарма на БФБ в предаването на Дикофф на стойност 1 лв. Някой да е купувал от тях? :grin:
Аз преди 2 години горе-долу купувах на демо акции на тази компания, но мисля, че бяха по-скъпи...Изобщо какво се занимавате с БФБ, това е пълен резил.Къде го гледаш това предаване на Диков?

ystoilov

Мнение от ystoilov » 21 сеп 2013, 17:37

Gosho1991 написа:
ystoilov написа:Огнян Донев в момента обяснява за сделки с акции на Софарма на БФБ в предаването на Дикофф на стойност 1 лв. Някой да е купувал от тях? :grin:
Аз преди 2 години горе-долу купувах на демо акции на тази компания, но мисля, че бяха по-скъпи...Изобщо какво се занимавате с БФБ, това е пълен резил.Къде го гледаш това предаване на Диков?
В момента в сайта на НоваТВ (на живо)

ystoilov

Мнение от ystoilov » 21 сеп 2013, 17:39

ystoilov написа:
Gosho1991 написа:
В момента в сайта на НоваТВ (на живо)
И тъй като успамих темата - следва гост с някакъв (бивш) брокер, който на всичкото отгоре е и монах - Никанор :)

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 21 сеп 2013, 17:50

Много истини говори човека.Лошото е, че са много, много малко влиятелните хора, които мислят като него(не че той е влиятелен).

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 21 сеп 2013, 19:50

Никанор съм му гледал не едно интервю и бих казал че просто е изпушил в един момент и е леко превъртял, така че не му обръщайте много внимание.

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 21 сеп 2013, 23:16

Точно това можеше да се промени, ако беше закупена от голям играч, който щеше да има интерес да я направи ликвидна, за да печели от нея...

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 07 окт 2013, 21:09

K_W написа:Никанор съм му гледал не едно интервю и бих казал че просто е изпушил в един момент и е леко превъртял, така че не му обръщайте много внимание.
Доколкото си спомням Николай-отец Никанор,загуби солидна сума на фирмата в която работеше в Америка,ако не се лъжа мисля,че ставаше дума за милиони.И затова се скри в България и стана монах.Преди кризата 2008 беше доста пишещ във Фрии зоната,но доколкото си спомням усредняването му изяде главата :-? :-? :-?
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 07 окт 2013, 21:19

saxmovies написа:

Точно това можеше да се промени, ако беше закупена от голям играч, който щеше да има интерес да я направи ликвидна, за да печели от нея...
Няма как да налееш ликвидност в борса,на която се търгуват акции от една неликвидна икономика.И там където има потенциал за печалба,не можеш да си купиш акции.Ето един пример с ПИБ,чиято акция се търгува на цена 2.30,а мисля,че реалната и цена е между 4-6лв.Ето и графика:
ScreenHunter_50 Oct. 07 20.38.jpg
ScreenHunter_50 Oct. 07 20.38.jpg (52.07 KБ) Видяна 828 пъти
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 08 окт 2013, 00:19

bokogega написа:
saxmovies написа:

Няма как да налееш ликвидност в борса,на която се търгуват акции от една неликвидна икономика.И там където има потенциал за печалба,не можеш да си купиш акции.Ето един пример с ПИБ,чиято акция се търгува на цена 2.30,а мисля,че реалната и цена е между 4-6лв.Ето и графика:
ScreenHunter_50 Oct. 07 20.38.jpg
Всичко е възможно, но определено няма интерес това да се случи, но за съжаление си прав, че доста компании не се търгуват на справедлива за тях цена...

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 08 окт 2013, 11:08

bokogega написа:
K_W написа:Никанор съм му гледал не едно интервю и бих казал че просто е изпушил в един момент и е леко превъртял, така че не му обръщайте много внимание.
Доколкото си спомням Николай-отец Никанор,загуби солидна сума на фирмата в която работеше в Америка,ако не се лъжа мисля,че ставаше дума за милиони.И затова се скри в България и стана монах.Преди кризата 2008 беше доста пишещ във Фрии зоната,но доколкото си спомням усредняването му изяде главата :-? :-? :-?
Ако знаеш подробности по-темата разкажи, интересно ми е.

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”