Търговия с акции

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
27 получени
101 дадени

Re: Търговия с акции

Мнение от gangosan » 03 юли 2019, 02:31

Здравейте пак ме чака сплит само , че тоя път имам една акция , защото незнайно защо това е максимума за закупуване на тая компания.
Въпроса ми е като имам 1 а сплита е 1:25 какво ще ми остане на мене. :evil: :-?
https://seekingalpha.com/news/3475552-c ... cent-hours
Че и името на компанията щели да сменят https://seekingalpha.com/pr/17562230-ca ... tock-split

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 03 юли 2019, 17:17

Помислих , че днес дават дивидент за Dynex Capital Inc (DX) https://www.investing.com/equities/dynex-capital-inc
но не са ми дали.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 04 юли 2019, 22:29

Тръмп ли кой каза забравих вече , но преди 1 или 2 седмица казаха , че ще пада петрола на $30
И днес случайно търсих компания пак която се влияе пряко от петрола и намерих направих анализ и според мен ще е добре ако наистина падне до $30 петрола да се купи Chesapeake Energy Is Set To Roar https://www.investing.com/equities/chesapeake-ener
Вече почти съм сигурен ,че съм прав за компаниите, който са много ниско паднали и се занимават с петрол и гас , че им предстои голямо изстрелване на горе. Ето 1 статия за компанията https://seekingalpha.com/article/427329 ... ngcom_feed

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 09 юли 2019, 11:29

Attis Oil and Gas Ltd (AOGL) искам да купя 1000 акции , но брокера ми не ги поддържа и не ги откривам. Интересно ми е на вашия брокер дали ги има за търговия?

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 10 юли 2019, 20:58

Майкрософт може да падне хубаво утре.
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 16 юли 2019, 20:45

Burberry Group PLC (BRBY) Може да се изчака да се качи още малко и да се продава , а ако се забави най вероятно няма да ходи повече на гореа директно ще пада.

Изображение

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 28 юли 2019, 13:10

AstraZeneca PLC ADR (AZN)
И английската и американската все тая според мен. Си мисля възможен сценарий за надолу.
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 07 авг 2019, 12:07

Просто иделното време за отчет TripAdvisor Inc (TRIP)
Леле колко хора са ходили на екскурзия това лято и колко са го ползвали тоя сайт не е истина. Утре след като затвори пазара ще има отчет.
Очаквам 50% да скочи . знам , че ви се струва много, но трябва да навакса сериозно според мен и много големи очаквания имам. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 07 авг 2019, 17:18

Грешка TripAdvisor Inc (TRIP) ще докладва днес след като затвори.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 08 авг 2019, 16:26

Е тоя път познах. Премаркета беше -6% , но днес излезе на +
Ето и репорта https://seekingalpha.com/article/428303 ... all-slides
:wink:

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
14 получени
58 дадени

Мнение от flow » 08 авг 2019, 22:37

Хей, само камъни ли търгуваш? облигации?
If you don't know where you are, find a starting point.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 08 авг 2019, 23:24

flow написа:
08 авг 2019, 22:37
Хей, само камъни ли търгуваш? облигации?
Не съм запознат , но направих справка тук https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B8%D1%8F
На времето като бях малък говориха за бонови книжки и някакви ценни книжа а после и за пирамидите.
Облигации нямам си на идея честно казано. Как става номера там и волатилни ли са много?

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 10 сеп 2019, 22:40

Zscaler Inc (ZS) Ми е интересен много какво ще докладва днес , като затвори. Очаквам доста добро представяне. Като нищо да отвори $72 утре а може и повече. :grin:

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 11 окт 2019, 22:56

Епъл Apple Inc (AAPL) го продадох , защото много го надуха. Без стоп но и с малко риск 2 лева за акция сложих. :grin:
Пък ще видим. Каквото новина покаже и устата тръмпска. С интерес ще следя новините събота и неделя . Понеделник ще има отваряне с големи пропадания и покачвания си мисля. Очаквам много силни новини през почивните дни. Повече отрицателни разбира се.

Потребителски аватар
goshko147
Регистриран: 17 юли 2011, 18:38
5 получени

Мнение от goshko147 » 15 окт 2019, 22:32

p_dim написа:
14 юни 2019, 15:01
goshko147 написа:
11 юни 2019, 23:49
да ви подам нещо което може да ви промени живота
francesca's holding
https://www.investing.com/equities/fran ... dings-corp
покупки
таргета е поне очетворяване
Тая шега не я разбрах колега :-? От една година съкращават работни места, планират да затворят още 20 магазина (бутика), на последния отчет показаха неприлични загуби, а традиционно се бавят последните тримесечия с отчетите до регулатора (разбирай че гледат до последно как да ги стъкмят да не изглеждат катастрофално зле). Вече 30% от всичките им акции за свободна търговия са продадени на късо (short float), което значи че само малко цената да се вдигне и шортаджиите (като колегата gangosan) веднага им скачат трупешката отгоре без да се плашат. Всеки момент ще ги изритат от Nasdaq, защото цената на акциите им вече 6 месеца е под €1 и сроковете на всички предупреждения вече изтичат. А изхвърлят ли ги от Nasdaq, както вече съм обяснявал, просто излизат извън полезрението на сериозните инвеститори и това е краят в общия случай. Акциите им ще продължават да струват центове и суб-центове на OTC маркета и ако не фалират, ще си живуркат така мноооого години без перспектива нещо да се промени. Е, може и да ги купи някой и да се раздвижи обстановката, ама на кой му трябват бутици? Трудно е да се конкурираш с онлайн търговците вече, няма как да плащаш наеми на най-престижните улици и да предложиш цени на същите дранкулки като Амазонците.
Аз последно (дългосрочно) напазарувах SOLY: Nasdaq. Тия неочаквано взеха разрешително за устройство (апарат) за премахване на татуировки, като решението им няма аналог на пазара. До сега начина за премахване на татуировка е бил болезнен метод с лазер, поне 10 посещения в кабинета и минимум една година като време. А колко ще струват 10 процедури е друга тема. Сега нещата се променят с апарата на Soliton, твърдят че с две процедури се приключва и метода не е болезнен. По моя преценка това кардинално променя нещата. Апаратурата още я няма в продажба, но съм сигурен че като я пуснат едвам ще смогнат с поръчките по цял свят. По принцип FDA календара го наглеждам, но въобще не съм им обърнал внимание и разбрах за разрешителното чак като им излетяха акциите. Изчаках да паднат малко след еуфорията и купих на $17, в момента съм на лека загуба. Хоризонта е поне 5 години, или поне докато апарата не го изкопират китайците.
таргета е достигнат(да не бъдем алчни) от 11 юни (поста ми) до днешна дата 15 октомври 2019-та постигнатата доходност е 300%
шега , а?! (просто споделям къде съм инвестирал шсичките си пари) ..пак споделям мнението си , че навсякъде и всеки пише и говори за системи за запазване на богатство , но никъде няма системата как се прави това богатство. не не е с 20% годишно , не не е!
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 16 окт 2019, 20:29

p_dim написа:
18 юни 2019, 00:11
gangosan написа:
17 юни 2019, 15:21
Случайно днес в премаркета блесна милионерската компания не съм гледал отчетите но съм почти 90% сигурен , че като се качи нефта до 130 или 140 не знам и настане криза тази компания пак ще стигне до $14 поне както през 2009 :grin:
Zion Oil & Gas Inc (ZN)
Кога т'ва? Утре или другата седмица 8-)
gangosan написа:
17 юни 2019, 23:12
Може малко тъп въпрос да е , но това ли е правилния начин на смятане .Днес си харсах компанията Zion Oil & Gas и купих 300 акции или 300 шеърс ли не знам как се произнася правилно. Та целта ми е да стигне цената поне до $10 и следователно въпроса ми е ако стигне цената $10 ще имам $3000 или не смятам правилно?
Ако си купил една акция на 50 цента ($0.50) и я продадеш за $10, ще имаш печалба $9.50. За 300 акции е 9.50 х 300 = $2'850 без да броиш комисионните. Не е невъзможно, но се случва обикновено при биотехнологичните компании. Например месец март тая година, BPTH от $5 до $70 за три дена. Това и биткойна не го може :lol: Не, не съм го хванал, изобщо не бях чувал за тях до преди седмица, но си купих малко ей така ако решат да повторят упражнението след някой месец. Периодично правят по някой голям скок, та да видим. Ако пък се затрият, все ми е тая. Ще избиваме загубите от други места.
Ей тея днес направиха процент да е знаел човек да ги купи https://www.investing.com/equities/bionano-genomics
Карай живи и здрави днес ми споменаха tvix а аз имам 1000 акции от италиянската борса ги купих пише мил (Милано) мисля е най долу на снимката , която ще прикача с etf графата . Явно коментираха , че тоя tvix е паднал много долу или и аз не знам , но аз съм ги купил от 2 или 3 месеца.
shares.png
shares.png (103.02 KБ) Видяна 760 пъти
shares.png
shares.png (120.96 KБ) Видяна 759 пъти

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 16 окт 2019, 20:51

https://www.tradingview.com/symbols/LSE-VIXL/
Тоя за разлика от моя италиянския е английски , но брокера не ми плаща като позная английски акции и спрях да търгувам
с англичаните ,принуден съм. Затворих на малка загуба 5 или 6 позиции преди 2 месеца и вече си търгувам с тея, които ми ги плаща.
Съответно американски ми ги плати, френски ги плати и немски мисля ги плати. А английски правя хубав залог качва отгоре малко и си стои на загуба гледам пуля се и викам ебаси мамата и вече спрях да търгувам английски акции с тоя брокер Degiro. Дали мога да го осъдя за некоректно отношение? Правя си сметка като спечеля парички ще търгувам и наглийски акции , но при друг брокер и много внимателно с хубави залози и видео и ако не ми плащат с видеото при адвокат и ще ги сурвакам парички егати тарикатите. Да познаваш и да си на минус направо са идеални да ги разчекна с адвокати баси 1 път мина номера , но вече си правя сметка с видео доказателсво и така. Ще видим? По нататък какво ще стане. :twisted:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
90 получени
78 дадени

Мнение от p_dim » 16 окт 2019, 21:11

@goshko147
Поздравления колега! Само не ми казвай че не си се поизпотил, щото след твоя пост цената е правила спад през август с още 50%, така както ти казвах. Накратко: Точно юни, никакъв технически сигнал не виждам за покупки ами обратното и август си бил на 50% загуба (парите ти наполовина). И това "всичките пари" в една акция хич не ми прозвуча професионално, ша мъ прощааш за забележката. 8-) Аз съм решил въпроса като минах на опции, ефекта с тях е като с ливъридж и Risk/Reward-а може да е много висок (възможна голяма печалба, а малка загуба).
Сега вече изглеждат добри за покупка, цената е описала възходящ триъгълник и аз на твое място не бих си продал акциите, ами бих им сложил един плюсов стоп. При един пробив, може да се очаква бърз ход нагоре. Не че Francesca's са цъфнали и вързали, но изглеждат "прясно преболедували", погледнах че са сменили CEO-то, затворили губещите бутици и т.н. Пък и много инвеститори взеха да си местят парите и акциите на доста ритейлъри поскъпнаха, щото проблемите с търговската война само се усложняват и то няма много избор какво да купят. Пейзажа доста се е променил от юни до сега.
Аз по форуми вече не пиша и не ги гледам, но ми се обади един познат който видял твоя пост и много огорчен че нищо не разбрал, как така цената е била шест месеца под един долар, а сега на графиката няма цени под $6. Реших да обясня тука във форума, за който не знае: На 2-ри юли'19 е имало обратен сплит 12:1, така Francesca's са решили проблема с цената и оставането си на Nasdaq. Решението за това е станало на общо събрание на акционерите, в резултат акциите са пуснати на Nasdaq с нов CUSIP номер, но Символа е останал същия. Теоретично графиката би трябвало да започне отначало, като акция на съвсем нова компания, току-що листната на борсата. Но тъй като това е вече известна компания, от Nasdaq преизчисляват цялата стара графика като умножават цените от барчетата х12 (сплита е обратен 12:1). Така цялата графика се "премества" нагоре и цени от 50 цента, вече се виждат като $6. Ако решението за сплита е било взето само от мениджмънта на компанията, то има един куп изисквания от Nasdaq за да им го разрешат и в общия случай щеше да има гап на графиката и нямаше да им дадат нов CUSIP номер. Та тъй, дано да съм бил полезен на някой.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
90 получени
78 дадени

Мнение от p_dim » 16 окт 2019, 21:47

gangosan написа:
10 юли 2019, 20:58
Майкрософт може да падне хубаво утре.
Изображение
Ти 'га ша научиш поне един патерн най-накрая? Само докато превъртах постовете набързо и веднага видях един от най-силните бичи (за покупка) патерни: викат му 'cup and handle' (чаша с дръжка). Казвал съм ти вече да почваш (примерно) с finviz.com да учиш патерните, ама ти си знаеш твойта. Като не ми вярваш на мене, ето ти пример от един платен сервиз, същия патерн. Разцъкай и другите сделки и виж основанията им за вход. Нищо не рекламирам, само давам пример (точно тия не са особено добри трейдъри). Ето направих ти и снимка точно за времето когато си постнал твоята графика, та да видиш колко ясно се вижда патерна и на твойта снимка. Според очакването, после Майкрософт са отскочили нагоре с още един долар, което не е малко движение за тая акция.
Като ти е толкова мерак да шортиш, търси мечите патерни: низходящ канал, низходящ триъгълник и т.н. От мене толкоз, парите са си твои.

MSFT_D1.png
MSFT_D1.png (76.54 KБ) Видяна 754 пъти

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 22 окт 2019, 02:50

Stampscom Inc (STMP)
https://www.investing.com/equities/stamps.com-inc
Идеални за продажба ми се струват веднага , като отвори пазара.

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”