Търговия с акции

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
19 получени
79 дадени

Re: Търговия с акции

Мнение от gangosan » 23 май 2019, 14:32

Royal Mail PLC (RMG) Му е време да тръгва на горе вече. :(
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 23 май 2019, 14:37

Dynex Capital Inc (DX) Утре дават дивиденти както и всеки следващ месец. Мисля да купя днес ,струва ми се добра позиция, но ще видим. :-?
https://www.investing.com/equities/dynex-capital-inc
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 23 май 2019, 20:53

Ascena Retail Group Inc (ASNA) и JC Penney Company Inc Holding (JCP) много паднаха днеска :grin:
Изображение
https://www.tradingview.com/x/GsIQVxQE/
Изображение
https://www.tradingview.com/x/ledrkc56/

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 28 май 2019, 23:11

Total System Services Inc (TSS) Доста ги напомпаха с хубави новини. До четвъртък да издържат и петък на долу мисля.
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 30 май 2019, 12:24

Днеска в Лондон BT Group PLC (BT) ще пускат 5 г интернет.
Сега го гледам пада , но преди да затвори ще купя. Утре трябва да отвори с 10 -20% на горе. :grin:
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 02 юни 2019, 12:30

Интересно гледам сега да си набележа жертва и попаднах на American Tower Corp (AMT) :grin:
Гледам го и си мисля форд падат фолксфаген и те рено. Тая компания трябва иинвеститорите да са уплашени вече и да почнат рязко да си продават акциите. И тук някаква статия , но много дълга и на английски не е удобна за четене можеше по да збият нещата https://www.gvtimes.com/2019/05/31/when ... s-inc-aap/
https://www.tradingview.com/x/x6Gmfguc/
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 05 юни 2019, 23:35

Изиджет се задвижва на горе ми се струва и е възможно до август месец да вървят на горе . Сега е отпускарски месец и ще има много пътуващи особенно август. Дано да няма жертви , но разбира се ако стане катастрофа и загинат хора всеки знае ,че Изиджет ще последва съдбата на боинг и акциите ще се сринат. :wink:
https://www.tradingview.com/x/cg8qkLTV/
Изображение

Потребителски аватар
goshko147
Регистриран: 17 юли 2011, 18:38
3 получени

Мнение от goshko147 » 11 юни 2019, 23:49

да ви подам нещо което може да ви промени живота
francesca's holding
https://www.investing.com/equities/fran ... dings-corp
покупки
таргета е поне очетворяване
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
13 получени
11 дадени

Мнение от чичо Сашо » 13 юни 2019, 17:13

искам да попитам, според теб когато се избират/търсят подходящи акции за закупуване, важно ли е да се гледа дали се изплаща дивидент?
Знам, че много е изписано и всеки има стратегия, но ми е интересно всяко едно мнение, споделено тук
Както и кои са водещите фактори при избор на компания за инвестиране.
Благодаря предварително.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=26026797 - регистрация в най-голямата крипто борса

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 14 юни 2019, 15:01

goshko147 написа:
11 юни 2019, 23:49
да ви подам нещо което може да ви промени живота
francesca's holding
https://www.investing.com/equities/fran ... dings-corp
покупки
таргета е поне очетворяване
Тая шега не я разбрах колега :-? От една година съкращават работни места, планират да затворят още 20 магазина (бутика), на последния отчет показаха неприлични загуби, а традиционно се бавят последните тримесечия с отчетите до регулатора (разбирай че гледат до последно как да ги стъкмят да не изглеждат катастрофално зле). Вече 30% от всичките им акции за свободна търговия са продадени на късо (short float), което значи че само малко цената да се вдигне и шортаджиите (като колегата gangosan) веднага им скачат трупешката отгоре без да се плашат. Всеки момент ще ги изритат от Nasdaq, защото цената на акциите им вече 6 месеца е под €1 и сроковете на всички предупреждения вече изтичат. А изхвърлят ли ги от Nasdaq, както вече съм обяснявал, просто излизат извън полезрението на сериозните инвеститори и това е краят в общия случай. Акциите им ще продължават да струват центове и суб-центове на OTC маркета и ако не фалират, ще си живуркат така мноооого години без перспектива нещо да се промени. Е, може и да ги купи някой и да се раздвижи обстановката, ама на кой му трябват бутици? Трудно е да се конкурираш с онлайн търговците вече, няма как да плащаш наеми на най-престижните улици и да предложиш цени на същите дранкулки като Амазонците.
Аз последно (дългосрочно) напазарувах SOLY: Nasdaq. Тия неочаквано взеха разрешително за устройство (апарат) за премахване на татуировки, като решението им няма аналог на пазара. До сега начина за премахване на татуировка е бил болезнен метод с лазер, поне 10 посещения в кабинета и минимум една година като време. А колко ще струват 10 процедури е друга тема. Сега нещата се променят с апарата на Soliton, твърдят че с две процедури се приключва и метода не е болезнен. По моя преценка това кардинално променя нещата. Апаратурата още я няма в продажба, но съм сигурен че като я пуснат едвам ще смогнат с поръчките по цял свят. По принцип FDA календара го наглеждам, но въобще не съм им обърнал внимание и разбрах за разрешителното чак като им излетяха акциите. Изчаках да паднат малко след еуфорията и купих на $17, в момента съм на лека загуба. Хоризонта е поне 5 години, или поне докато апарата не го изкопират китайците.

Потребителски аватар
goshko147
3 получени

Мнение от goshko147 » 14 юни 2019, 18:36

много важно нещо е да има реални активи зад акцията , въпреки че може да има серия от загуби активите изчезват по бавно от печалбите. не е задължително да се разпределя дивидент , но при това положение трябва да има обратно изкупуване на акциите. при един положителен отчет франческа холдинг ще подскочи. :mrgreen: не е душевно комфортно :arrow: при стейн март беше същата ситуация преди 2 години.. все пак търсим система за забогатяване , понеже навсякъде се пише , но винаги за системи които са до 20% на година т.е. системи за запазване на капитала. риска е в самите нас , не е в пазара.
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 14 юни 2019, 20:26

Insys Therapeutics Inc (INSY)
Е тея са пред фалит вече , но според мен има голям шанс да се изкачат много %-и на горе. Занимават се с марихуана и има перспектива. :grin:

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 15 юни 2019, 00:40

Retail Holdings NV (RHDGF)
Е тея ако може да ги издебне някой ще му кажа браво. Дивидента който са обявили е много голям .
Dividend (Yield)9.00 (86.46%) 25 или Jun 26, 2019 е датата.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 15 юни 2019, 01:07

Хм интересно гледам и не вярвам на очите си. Намерих една как да я нарека „тъкачка на милионера“ :grin: .
Значи на 1 година в тоя сайт , който ще постна се вижда тъкачката но на друг период от време е скрито май. Искам някой който е по навътре в нещата да ме светне ще направим ли милиони от тук или да се мъча сам? Стратегията е падне ли 0.230 или в най добрия случай 0.100 купуваме и на 5 или на 7 или на 10 прибираме печалбата. После повтаряме , но само като падне купуваме е моя съвет . Ако има желаещи може да се прообват да хванат върха и да продадът , но аз мисля само да купувам. Та това е
Hemispherx BioPharma Inc (HEB) https://www.investing.com/equities/hemi ... pharma-inc
screenshot_07.jpg
screenshot_07.jpg (166.06 KБ) Видяна 569 пъти

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 15 юни 2019, 16:17

В понеделник като отвори пазара погледни колко е спреда, та да се сетиш че тъкачката ти е фалирала още в проект. Няма ликвидност при тая акция, малко са офертите.

Потребителски аватар
goshko147
3 получени

Мнение от goshko147 » 16 юни 2019, 15:48

gangosan написа:
15 юни 2019, 01:07
Хм интересно гледам и не вярвам на очите си. Намерих една как да я нарека „тъкачка на милионера“ :grin: .
Значи на 1 година в тоя сайт , който ще постна се вижда тъкачката но на друг период от време е скрито май. Искам някой който е по навътре в нещата да ме светне ще направим ли милиони от тук или да се мъча сам? Стратегията е падне ли 0.230 или в най добрия случай 0.100 купуваме и на 5 или на 7 или на 10 прибираме печалбата. После повтаряме , но само като падне купуваме е моя съвет . Ако има желаещи може да се прообват да хванат върха и да продадът , но аз мисля само да купувам. Та това е
Hemispherx BioPharma Inc (HEB) https://www.investing.com/equities/hemi ... pharma-inc
screenshot_07.jpg
https://www.bloomberg.com/quote/HEB:US
хубаво си говорим тука за системи за забогатяване , но нека имат здрава основа.
ето ти малко по реални котировки , другото.. погледни последните поне 5 годишни отчета и ми направи анализ.
:idea: намери компания която е имала минали печалби , но сега е в лоша серия и е депресирана цената от замъгленото съзнание на спекулантите. анализ 10 години на зад поне за печалбите и броя на акциите (дали ги разрежда или ги изкупува) и 5 години на зад за отчетите плюс последната прокси информация. ако намериш подходящите показатели в отчетите и ги анализираш правилно , можеш да влезеш преди останалите. и ето ти система с огромна възращаемост.

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 17 юни 2019, 00:26

На Francesca's на 31-ви юли ще им бият шута от Nasdaq. Междувременно както предполагах, от Nasdaq преди няколко дена са забранили късите продажби за да предпазят акцията от тотален срут, защото маймуните на "късия" клон са станали вече 34%. Очевидно е, че спекулантите чакат новината за делистването, която ще има много негативен ефект и цената ще се срути още 20-30% поне. После по устав нещата се развиват така: От Франческа'с трябва писмено да уведомят Nasdaq дали мислят да опитат да оправят нещата и ако е така, борсата трябва да провери и реши има ли шанс другите критерии за оставане листнати да се постигнат. Това е ключовият момент - какво ще кажат от Nasdaq. Условията за оставане са доста тежки, цената да е над $1 е само едно от тях. Ако от Nasdaq преценят, че компанията още не е за изхвърляне, ще им дадат още 180 дни да покрият изискванията. Ако само цената е проблема, то ще направят обратен сплит и административно ще вдигнат цената да е в норми, но то по принцип цената пада защото "другите неща" като приходи, активи/дългове и бъдещите перспективи не са в ред.
П.П. За сравнение, на нашата БФБ листне ли се веднъж компания - няма делистване повече. Начина да се делистнат е да спрат да си плащат годишната такса, та от немай къде накрая от БФБ да се принудят да ги делистнат.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 17 юни 2019, 15:21

goshko147 написа:
16 юни 2019, 15:48
намери компания която е имала минали печалби , но сега е в лоша серия и е депресирана цената от замъгленото съзнание на спекулантите. анализ 10 години на зад поне за печалбите и броя на акциите (дали ги разрежда или ги изкупува) и 5 години на зад за отчетите плюс последната прокси информация. ако намериш подходящите показатели в отчетите и ги анализираш правилно , можеш да влезеш преди останалите. и ето ти система с огромна възращаемост.
Случайно днес в премаркета блесна милионерската компания не съм гледал отчетите но съм почти 90% сигурен , че като се качи нефта до 130 или 140 не знам и настане криза тази компания пак ще стигне до $14 поне както през 2009 :grin:
Zion Oil & Gas Inc (ZN)
https://www.tradingview.com/x/QQ8FeZXP/
Zion Oil & Gas Inc.png
Zion Oil & Gas Inc.png (41.25 KБ) Видяна 463 пъти

Потребителски аватар
goshko147
3 получени

Мнение от goshko147 » 17 юни 2019, 21:50

p_dim написа:
17 юни 2019, 00:26
На Francesca's на 31-ви юли ще им бият шута от Nasdaq. Междувременно както предполагах, от Nasdaq преди няколко дена са забранили късите продажби за да предпазят акцията от тотален срут, защото маймуните на "късия" клон са станали вече 34%. Очевидно е, че спекулантите чакат новината за делистването, която ще има много негативен ефект и цената ще се срути още 20-30% поне. После по устав нещата се развиват така: От Франческа'с трябва писмено да уведомят Nasdaq дали мислят да опитат да оправят нещата и ако е така, борсата трябва да провери и реши има ли шанс другите критерии за оставане листнати да се постигнат. Това е ключовият момент - какво ще кажат от Nasdaq. Условията за оставане са доста тежки, цената да е над $1 е само едно от тях. Ако от Nasdaq преценят, че компанията още не е за изхвърляне, ще им дадат още 180 дни да покрият изискванията. Ако само цената е проблема, то ще направят обратен сплит и административно ще вдигнат цената да е в норми, но то по принцип цената пада защото "другите неща" като приходи, активи/дългове и бъдещите перспективи не са в ред.
П.П. За сравнение, на нашата БФБ листне ли се веднъж компания - няма делистване повече. Начина да се делистнат е да спрат да си плащат годишната такса, та от немай къде накрая от БФБ да се принудят да ги делистнат.
съгласен , според мен ще ги оставят листнати на насдак капитал маркет. в момента са на насдак глобал селект маркет - най престижното ниво. има и едно междинно което е насдак глобал маркет.
https://www.bloomberg.com/quote/FRAN:US след тикера пише nasdaq gs , което показва къде точно са листнати.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
79 дадени

Мнение от gangosan » 17 юни 2019, 23:12

Може малко тъп въпрос да е , но това ли е правилния начин на смятане .Днес си харсах компанията Zion Oil & Gas и купих 300 акции или 300 шеърс ли не знам как се произнася правилно. Та целта ми е да стигне цената поне до $10 и следователно въпроса ми е ако стигне цената $10 ще имам $3000 или не смятам правилно?

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”