Търговия с акции

Търговия с акции и CFD върху акции на европейски и американски публични компании
vvsmvrati
Регистриран: 12 мар 2019, 09:21
Контакти:

Re: Търговия с акции

Мнение от vvsmvrati » 12 мар 2019, 10:18

Определено много интересно!!

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 12 мар 2019, 21:35

Красиво изглежда THE KRAFT HEINZ COMPANY купих пък ще видим.
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 27 мар 2019, 17:53

McDonald’s Corporation (MCD) :shock:
Много корави излязоха тея! От колко време ги следя надявам се да почне да пада стабилно. Отворих поръчка вече продавам.
Продаваме стоп 199 печалба не знам когато реша ще я прибера :cry:
Много красива графика
Mcdonalds.png
Mcdonalds.png (65.53 KБ) Видяна 811 пъти

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 30 мар 2019, 08:13

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 30 мар 2019, 13:52

@gangosan
Графика нарисувана с линия гледат само американските пенсионери, за да се ориентират горе-долу какви са били цените като си купуват акции за дивидент и които от трейдинг нищо не разбират. Истинските трейдъри гледат кандъли или барчета, за да видят гаповете, разчетат прайс-екшъна и намерят точните места на съпротиви и подкрепи. Ша мъ прощааш за откровението, ама все някой трябва да ти го каже.
https://finviz.com/quote.ashx?t=MCD
Патерна предполага, че съпротивата на $190 лесно ще бъде преодоляна и цената ще продължи нагоре. Вземи и научи Triangle Ascending какво показва. https://finviz.com/screener.ashx?v=210& ... resistance Правилното е да купуваш на подкрепата (долната наклонена линия) с плитък стоп. Контри се ако видиш, че не успее да пробие $190 и оформи нова съпротива около $185, т.е. сегашните $189.90 се окажат фалшив пробив на горната наклонена линия. Но с над 80% вероятност цената ще си продължи нагоре.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 30 мар 2019, 18:17

p_dim написа:
30 мар 2019, 13:52
@gangosan
Графика нарисувана с линия гледат само американските пенсионери, за да се ориентират горе-долу какви са били цените като си купуват акции за дивидент и които от трейдинг нищо не разбират. Истинските трейдъри гледат кандъли или барчета, за да видят гаповете, разчетат прайс-екшъна и намерят точните места на съпротиви и подкрепи. Ша мъ прощааш за откровението, ама все някой трябва да ти го каже.
https://finviz.com/quote.ashx?t=MCD
Патерна предполага, че съпротивата на $190 лесно ще бъде преодоляна и цената ще продължи нагоре. Вземи и научи Triangle Ascending какво показва. https://finviz.com/screener.ashx?v=210& ... resistance Правилното е да купуваш на подкрепата (долната наклонена линия) с плитък стоп. Контри се ако видиш, че не успее да пробие $190 и оформи нова съпротива около $185, т.е. сегашните $189.90 се окажат фалшив пробив на горната наклонена линия. Но с над 80% вероятност цената ще си продължи нагоре.
Благодаря за градивната критика. Напротив благодаря ви аз съм земен човек и се уча от грешките си.
Трябва да се казва истината иначе как ще се науча? Дано не сте прав . За сега съм леко на загуба и съм сложил стоп на 199. Очаквам криптото да каже сега събота и неделя какво ще стане. Не знам , защо , но си мисля , че ако падне криптото съб. и нед. акциите и инд. ще се качат и обратно , ако се качи крипто ще падат акции. Просто такава асоциация си правя.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 30 мар 2019, 18:31

p_dim написа:
30 мар 2019, 13:52
Правилното е да купуваш на подкрепата (долната наклонена линия) с плитък стоп. Контри се ако видиш, че не успее да пробие $190 и оформи нова съпротива около $185, т.е. сегашните $189.90 се окажат фалшив пробив на горната наклонена линия. Но с над 80% вероятност цената ще си продължи нагоре.
Аха ясно сега разбрах логиката още веднъж благодаря , но аз, като гледам новините си мисля , че заради голямата инфлация вече е време за продажба и е много вероятно да продължи зиг-заг линията на долу. Как му се казва да обърне тренда ли?

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 30 мар 2019, 22:08

McDonalds навлязоха в много различни бизнеси, като напоследък придобиха (купиха) няколко компании и това даде повод да им растат цените на акциите. Общо взето май се чудят какво да си правят парите.
Криптото се влияе най-вече от ситуацията в Китай. Ако тръгнат нещата на зле, китайците почват да изнасят парите в чужбина чрез криптото и почват да купуват, защото има яки ограничения и не могат да изнесат кеша чрез международни банкови преводи.
За инфлацията не те разбрах, в САЩ няма голяма инфлация ами е под целевата на ФЕД. Ако пък се появи, то акциите бързо ще я компенсират чрез повишения в цената си, както вече ще се е случило с повечето стоки и услуги.

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 04 апр 2019, 21:28

@gangosan
Колега, сетих се за твоя Макдонадс и погледнах как се развиват нещата. Дано си затворил на малка печалбица късата, щото виж че цената пак напиня да пробие нагоре както ти казах. И какъв е тоя $9 стоп? За това се купува на подкрепите, та стопа да е плитък а възможния таргет - висок! Тогава не направих снимка, че ме мързеше, но ето сегашното положение. Виждаш, че горната наклонена линия в момента се е превърнала в подкрепа. Ако цената беше описала нещо, като това дето съм нарисувал, тогава щеше да е време за къси. В смисъл ако горната наклонена линия се беше превърнала отново в съпротива.

MCD.png
Дневна графика
MCD.png (202.92 KБ) Видяна 707 пъти

Прочетох и какво си написал в темата за криптото:
gangosan написа:
18 фев 2019, 22:20
Ей това не ми харесва като го чета сега е по ниско а вие казвате на 4200-4380 може да купите. Не недейте така ако купите купете като падне а не като се покачва. Нали това е правилното. Максималния профит се прави ,след като нещо падне и почне да се покачва или се качи и почне да пада или вие сте ,като ясновидец и постоянно правите профит. Уцелвате постоянно движенията.
В трейдинга няма такъв филм! Търгува се по посока на пазарния натиск и т'ва е. Оня ден направих една снимка, че я показвах на един друг юнак. Виждаш, че за "падане" по твоите разбирания въобще не може да се говори, цената кърти върховете. Та накъде ще тръгне сега?

CVNA_1.png
Дневна графика
CVNA_1.png (321.64 KБ) Видяна 707 пъти

Ама има и една подробност. Виждаш ли там дето съм оградил Short Float = 60.70%. Тука е ключа от палатката. Екстремно количество хитреци като тебе са скъсили реални акции. От всички акции в свободно обръщение, 60.70% вече са продадени на късо. Това е нечувано висока стойност, по принцип над 20% вече е много и е идеално за търсене на дълги защото всички скъсили са се хванали като в капан. Скъсили са, но цената не е паднала. От тук нататък за да си затворят късите, те трябва да купуват и още повече да усилят натиска нагоре като обикновено се получава отлитане с хубав шип. На това му викат short squeeze (късо изстискване), па случайно някъде видях че имало и измислена българска дума "скуизиране" :lol:
Последна промяна от p_dim на 04 апр 2019, 21:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 04 апр 2019, 21:53

Ами на другия ден както се очакваше, стана една бърза разходка от $60 до $63.

CVNA_2.png
CVNA_2.png (184.31 KБ) Видяна 704 пъти

Аз си купих една CALL опция за $280, която контролира 100 акции. На другия ден след отскока я продадох за $455 т.е с 60% печалба на моята инвестиция. Ако купиш акция Макдоналдс за $200, не е реалистично да очакваш, че на другия ден ще я продадеш за $300, с 50% печалба на инвестицията. С това показвам силата на опциите, ефекта с тях е като с ливъридж.

CVNA_call.png
CVNA_call.png (35.05 KБ) Видяна 705 пъти

Последно показвам и влизане на подкрепите, купил съм Нокия като въобще не е най-ниското място на графиката (линията с преливащ тон-цвят показва нивото на позицията). Имаше и плитък стоп, но сега съм го махнал, че ще го местя на плюс. А хоризонт за таргета виждаш, че има доволно. Всички основни патерни трябва добре да си ги изучил и да можеш да "разглобиш" всяка една графика на такива части. Finviz.com може да е добро помагало, много трейдъри го ползват. Толкова от мене, дано да съм бил полезен.

NOK.png
NOK.png (146.5 KБ) Видяна 705 пъти

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 04 апр 2019, 23:58

p_dim написа:
30 мар 2019, 22:35
emonik написа:
11 фев 2019, 22:15
5086 е нереализираната печалба . Позицията е дългосрочна , може да я държа няколко години .
Емо, поздравления за навременното влизане! Аз досега Аурората я купих и продадох вече десетина пъти. От моя гледна точка не е оправдано да не прибереш печалбата като стигне нива на съпротива. После пак чакам за вход. В момента ги дебна и Канопито (CGC), че добре се хързулнаха през седмицата и ако паднат до $40 ще купя и от тях и евентуално ще добавям. Ще вкарам и едни $1000 в Medical Marijuana Inc (MJNA), по 6 цента на акция 'ко му плащаш. Даже ако освободя пари от други места, ще взема за още $2-3К. Виждаш, че периодично цената скача до 15-20 цента, а като цяло прави все по-високи дъна. Не виждам причини да не оживеят.
Вчера ги купих Medical Marijuana (MJNA), по 6 цента от дънцето. Първи таргет 18 цента, исторически има шипове даже до 40 цента. Днеска отлепиха вече, дългосрочно да видим ша яде ли Хасан баница :P
Прикачени файлове
MJNA.png
MJNA.png (128.87 KБ) Видяна 695 пъти

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 05 апр 2019, 01:14

p_dim написа:
04 апр 2019, 21:28
@gangosan
Колега, сетих се за твоя Макдонадс и погледнах как се развиват нещата. Дано си затворил на малка печалбица късата, щото виж че цената пак напиня да пробие нагоре както ти казах.

Сега тъкмо дадоха репорта по блумбърг. Утре 99% ще затворя на печалба макдоналдс. Още си го продавам.
Та утре ще падат акции и индекси или поне така си мисля. Много ранно излязоха резултатите , но беработицата се е увеличила.

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 06 апр 2019, 23:18

Ето и една статия с пример за short squeeze.
Статията е стара, паладия вече се срина.

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 07 апр 2019, 02:27

p_dim написа:
04 апр 2019, 23:58

Вчера ги купих Medical Marijuana (MJNA), по 6 цента от дънцето. Първи таргет 18 цента, исторически има шипове даже до 40 цента. Днеска отлепиха вече, дългосрочно да видим ша яде ли Хасан баница :P
Късмет много добра цена за покупка. Аз искам да купя 1 акция , на много добра цена е , но вече 3та седмица не ми дава да я купя при тоя измислен брокер degiro.
Как мислите има лии хляб в това https://www.google.com/search?q=EnSync+ ... e&ie=UTF-8

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 08 апр 2019, 01:09

gangosan написа:
07 апр 2019, 02:27
p_dim написа:
04 апр 2019, 23:58

Късмет много добра цена за покупка. Аз искам да купя 1 акция , на много добра цена е , но вече 3та седмица не ми дава да я купя при тоя измислен брокер degiro.
Как мислите има лии хляб в това https://www.google.com/search?q=EnSync+ ... e&ie=UTF-8
Тия са от категорията "sub penny stocks" дето им викат, защото цената им е под 1 цент, т.е. измерва се с фракции от цента, нещо като криптото :grin: Трябва много да се внимава с комисионните, които стават огромни тъй като са базирани на брой акции, а в случая трябва да се купи наистина голяма бройка. Това е проблема при penny stocks. Например на мене за MJNA ми струваше $38 комисионната за акции на стойност някакви $1200. Ако ти взимат комисионна $80 за покупко-продажба (2 х $40), а за тебе остават $20 печалба, очевидно няма смисъл от такива занимания. Трябва да си наясно реалистичния таргет който си си сложил, дали покрива доволно комисионните. С това внимавай.
Иначе за тая твоя компания нищо не знам, но е типичен пример за некадърно управление и накрая са я делистнали от NYSE. При цена $30 за акция през 2007, постепенно само пада за да стигне до под 1 цент :-? Последните години няколко пъти са успели да вдигнат цената над минимума за NYSE от $1, но накрая са се предали. Това виждам аз. Разбира се ако си имаш някакви оптимистични очаквания, парите са си твои. Не съм чел никакви анализи, не казвам че е невъзможно цената да излети.
По принцип това се играе по следния начин и много хора само на това бръмчат:
1. Търсят се акции листнати на NYSE или NASDAQ с цена под $1 и се гледа скоро ли са паднали под тоя критичен праг. За да останат листнати на тия борси, цената не трябва да се задържа под $1 повече от 30 дни. За това мениджърите винаги имат по някоя добра новина скрита в ръкава, та при нужда да извадят някой коз и цените да изплуват над $1, иначе рискуват да ги делистнат. Ако цените останат под $1 в продължение на 30 дни, от борсите ще им пратят нота-предупреждение че са на кантара да им бият шута. Да са листнати на NYSE или NASDAQ е много престижно, а за самото листване има много тежки условия, така че мениджърите ще направят всичко възможно да останат. Ето примерен линк за процедурата преди да ги изхвърлят.
2. Ако цената намери добра подкрепа около 40-50 цента е добър знак, че шанса е голям мениджърите да се справят с проблемите и в рамките на 30-те дни да извадят добри новини, които да "оправят" проблема с цената. Съответно се купува на подкрепата и се чакат цени над $1. Пак е рисково, но шанса за успех е доста висок.
Да уточня, че дори да бъдат делистнати, това не значи фалит на компанията. Акциите пак ще се търгуват на OTC пазара, където регулации почти няма и вече няма да са в "престижните клубове". Т.е. излизат извън полезрението на сериозните инвеститори. Не е казано, че един ден пак няма да се върнат в "А" група, но ще е трудна работа 8-)

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 08 апр 2019, 01:36

Благодаря за изчерпателния отговор p_dim :wink:

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 08 апр 2019, 13:56

Един въпрос .От давна си мисля за такава ситуация и ето , че ми се натресе. Имам отворена поръчка продавам snap , която в момента е на печалба , но след като отвори маркета ще ми задмине стопа и ще съм на повече загуба. В случая стопа е на 12.11 а пазарната цена е 12.51 та въпроса е ще ми прескочи ли стопа с отварянето на пазара или не може и ще ми бъде затворена позицията?
vlcsnap-2019-04-08-11h48m51s520.png
vlcsnap-2019-04-08-11h48m51s520.png (87.47 KБ) Видяна 633 пъти

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 09 апр 2019, 00:55

@gangosan
Стопа е поръчка като всяка друга и ако пазара отвори срещу тебе и ти прескочи с гап нивото на стопа, той ще се изпълни веднага след гапа на по-лоша цена от желаната. Просто щом има гап, значи няма насрещни поръчки за да се изпълни твоята на желаната цена. Това важи за всеки пазар, без значение дали е форекс, акции, крипто или нещо друго.
Твоя Макдоналдс чак днес даде сигнали за изтощение на тренда, досега нямаше такива по моя анализ. Вече може да се развие спад и аз купих за $159 една 10-дневна PUT опция от ниво $190 (страйк). Едноседмична ми се видя недостатъчно време да се развие спада, затова купих 10-дневна. Не е казано че ще я държа до падежа, другата седмица ще кажа как върви. Максималният риск е платеното за опцията $159. Идеята ми беше да видиш, че нищо не пречи цената да пробие нагоре тъй като патерна го предполагаше, но днес се обърнаха нещата и ти се размина 8-)

Потребителски аватар
gangosan
19 получени
78 дадени

Мнение от gangosan » 09 апр 2019, 01:54

p_dim написа:
09 апр 2019, 00:55
Вече може да се развие спад и аз купих за $159 една 10-дневна PUT опция от ниво $190 (страйк). Едноседмична ми се видя недостатъчно време да се развие спада, затова купих 10-дневна. Не е казано че ще я държа до падежа, другата седмица ще кажа как върви. Максималният риск е платеното за опцията $159. Идеята ми беше да видиш, че нищо не пречи цената да пробие нагоре тъй като патерна го предполагаше, но днес се обърнаха нещата и ти се размина 8-)
Значи сте купили макдоналдс може да искарате повече , но фиксираната загуба , ако падне е $159 така ли да разбирам?
Аз от 1 месец следя една компания и вчера,след като ми разяснихте за делистването на тея под $1 долар за по дълго време мисля ,че има надежда ако падне към $1 долар ще купувам и ще държа компанията е asna и явно шефовете я управляват много добре и са внимателни. Силно се надявам да падне малко за да си купя. :wink:
asna.png
asna.png (37.54 KБ) Видяна 617 пъти

Потребителски аватар
p_dim
90 получени
77 дадени

Мнение от p_dim » 09 апр 2019, 13:26

gangosan написа:
09 апр 2019, 01:54
p_dim написа:
09 апр 2019, 00:55
Вече може да се развие спад и аз купих за $159 една 10-дневна PUT опция от ниво $190 (страйк). Едноседмична ми се видя недостатъчно време да се развие спада, затова купих 10-дневна. Не е казано че ще я държа до падежа, другата седмица ще кажа как върви. Максималният риск е платеното за опцията $159. Идеята ми беше да видиш, че нищо не пречи цената да пробие нагоре тъй като патерна го предполагаше, но днес се обърнаха нещата и ти се размина 8-)
Значи сте купили макдоналдс може да искарате повече , но фиксираната загуба , ако падне е $159 така ли да разбирам?
Аз от 1 месец следя една компания и вчера,след като ми разяснихте за делистването на тея под $1 долар за по дълго време мисля ,че има надежда ако падне към $1 долар ще купувам и ще държа компанията е asna и явно шефовете я управляват много добре и са внимателни. Силно се надявам да падне малко за да си купя. :wink:
asna.png
Здравей, тука си говорим на "ти", остави тия официалности :grin: За опцията: купил съм PUT, а това е правото да съм къс от $190. Не мога да загубя повече, отколкото съм платил за опцията, в случая $159. Но мога да спечеля и 200%, 300%, че даже и 1000% (10 пъти инвестираните пари). Една опция контролира 100 акции х $190 = $19'000. От вчера вече и аз считам че трябва да пада, не си ме разбрал.
За ASNA можеш да я следиш и ако направи двойно дъно на $0.98, играта е за 20 цента с голям обем до $1.18. Иначе рискуваш просто да опише мечи флаг и спада да си продължи с нова сила. Още няма очертана стабилна подкрепа, където да влезеш и да чакаш добри новини. Те мениджърите не чакат непременно цената да падне под $1 за да се разтичат да спасяват положението, ами гледат да не се стига дотам. В случая нещо не се справят блестящо ми се види :-?

Отговори

Върни се в “ТЪРГОВИЯ С АКЦИИ”