За начинаещи

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Re: За начинаещи

Мнение от Svetlin » 30 сеп 2012, 09:14

milena_forex написа:Може ли да ми дадете някой сайт където има повече информация за централните банки и хедж фондовете където мога да следя техните позиции?

Тук може да видиш позициите във фючърси на евро. Те са малка част от пазара, но горе долу дават някаква представа.
http://futures.tradingcharts.com/cotcharts/EC

Тук можеш да прочетеш как се изчисляват форуърдните точки
http://www.forextraders.com/forex-strat ... oints.html

Понякога и двата ти суапа при брокера са отрицателни, защото при изчислението се ползват пазарните лихви и при тях има спред. Какъв спред слага твоят брокер е друг въпрос.
Няма смисъл обаче да помниш формулата, защото можеш да ги намериш изчислени. Реално форуърдните точки ти дават фундамента на пазара. Те отразяват, както лихвения диференциал, така и състоянието на паричния пазар. Чисто теоретично, ако намаляват, базовата валута трябва да расте и обратно.

milena_forex
Регистриран: 23 сеп 2012, 10:28

Мнение от milena_forex » 01 окт 2012, 14:10

Някой може ли да ми каже откъде мога да следя БВП на различните държави и NFP, Initial Jobless Claims на САЩ :-?

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 01 окт 2012, 15:39

milena_forex написа:Някой може ли да ми каже откъде мога да следя БВП на различните държави и NFP, Initial Jobless Claims на САЩ :-?
www.forexfactory.com
www.tradingfloor.com
Information is the most dangerous weapon of all the world.

milena_forex

Мнение от milena_forex » 12 окт 2012, 19:43

Някой може ли да ми даде информация за Admiral Markets? Добър брокер ли са със всичките тези промоции и необичайни оферти.. като например "Търгувай без спред" и "3$ = лот" :-? :-? :-?

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 12 окт 2012, 20:33

Аз ползвам сметка със REBATE, и смятам че съм запознат,
как става така, че ти "дават" пари за реализиран оборот.
Намирам посочената стойност 3$/лот за НЕРЕАЛНА.
А "Swap-Free" сметките не са нещо ново. Може би е ново за България.
Известни са още като "Ислямски" .
защото тази религия "забранявала" вземането на лихва.
Е , за сметка на това, плащаш комисионна,
което ми се струва, че на ДЕМО не можеш да го видиш,
и едва ли такъв тип сметка е за препоръчване.

milena_forex

Мнение от milena_forex » 13 окт 2012, 00:17

3$ = 1 лот ако си направиш сметка този месец и може да го спечелиш това, октомври - месец на промоциите.. тия ми се струват некви шарлатани :grin: дайте мнения за тях коректни ли са?

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 13 окт 2012, 09:10

milena_forex написа:Някой може ли да ми даде информация за Admiral Markets? Добър брокер ли са със всичките тези промоции и необичайни оферти.. като например "Търгувай без спред" и "3$ = лот" :-? :-? :-?
С Адмирала до сега не съм работил. Но това е много интригуващо. Трябва да вляза в сайта им и да проверя за какво става въпрос. 8-)

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 13 окт 2012, 10:57

milena_forex написа:Някой може ли да ми даде информация за Admiral Markets? Добър брокер ли са със всичките тези промоции и необичайни оферти.. като например "Търгувай без спред" и "3$ = лот" :-? :-? :-?
За мен безплатното използване на ето този софтуер е много по-важно предимство. За съжаление и аз също нямам договор с тях. Ползвам много по-прост графичен терминал.

http://autograf.dp.ua/Pages/9/901/AdmiralMarkets.htm
Успехи!

ingivo
Регистриран: 19 авг 2011, 13:45

Мнение от ingivo » 13 окт 2012, 11:08

godim написа:
За мен безплатното използване на ето този софтуер е много по-важно предимство. За съжаление и аз също нямам договор с тях. Ползвам много по-прост графичен терминал.

Точно заради аутографа си направих скоро един акаунт при адмирала със 150 лв.
:grin: :grin: :grin:
Анализи, Сигнали и Реклами!!!http://forexsignalsarea.com/

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 13 окт 2012, 11:46

StoneHeart написа: Намирам посочената стойност 3$/лот за НЕРЕАЛНА.
На теб твойто буки ти дава по 16$ на лот, защо 3$ да са НЕРЕАЛНИ?

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 13 окт 2012, 11:54

godim написа:

Какво предимство ти дава, че ми стана интересно? Гледам, че има два за сваляне безплатно AutoGraf 1 и AutoGraf 4. Кой е по-добъре да се инсталира? Мерси предварително...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 13 окт 2012, 12:00

S.Zhelev написа:
StoneHeart написа:На практика има доста брокери,
които прилагат ОТРИЦАТЕЛНА лихва и в двете посоки.
... дори и регулираните не са изключение.
Така че не си струва да се интересуваш от това.
Гледай си търговията.
И гледай да не "отлежава" през нощта.
Отрицателната лихва и в двете посоки се получава при нисък лихвен диференциал между двете валути.

Ако съвсем хипотетично доларът е с 5% лихва, а йената е с 0% и държите 100k дълга позиция в usd/jpy, в идеалния случай всяка вечер ще получавате ще получавате $13.70 (5% върху 100к / 365 дни). Обратното, ако държите къса позиция, всяка вечер ще плащате $13.70.

В действителност обаче брокерите удържат някакъв процент в замяна на ливъриджа, който предостават. Ако примерно удържат 2%, вече ще трябва да получавате 3% годишна лихва (5%-2%) върху дългите usd/jpy, а върху късите ще трябва да плащате 7% годишна лихва (5%+2%).

Ако обаче лихвеният диференциал е само 1%, при дълга позиция ще получавате -1% лихва (1%-2%), а при къса позиия ще плащате 3% (1%+2%). И имаме отрицателен суап и в двете посоки.

Горното е принципната постановка, в действителност често брокерите променят спреда от маркетингови подбуди - примерно за да не отблъскават клиентите с отрицателен спред и в двете посоки, дават нищожен положителен спред в едната посока.

А понякога са притиснати от обстоятелствата и се изкушават да се възползват от това, че и ножа и хляба са в техни ръце. Например след като SNB въведоха под на 1.20 в eur/chf, трейдърите, в това число и аз, масово удължиха. По дългите ми позиции започна да се трупа положителен суап, докато в един момент FxPro решиха, че ще направят суапа отрицателен, без да има промяна в лихвения диференциал между двете валути.
а защо въобще съществува този суап , който както мнозина казват е пренебрежимо малък..само да дразнят хората и да ги карат да задават въпроси. Някой знае ли рационалната причина да има суап по валутните сделки....?

ingivo
Регистриран: 19 авг 2011, 13:45

Мнение от ingivo » 13 окт 2012, 15:11

saxmovies написа:
godim написа: За мен безплатното използване на ето този софтуер е много по-важно предимство. За съжаление и аз също нямам договор с тях. Ползвам много по-прост графичен терминал.

Какво предимство ти дава, че ми стана интересно? Гледам, че има два за сваляне безплатно AutoGraf 1 и AutoGraf 4. Кой е по-добъре да се инсталира? Мерси предварително...
Преди да го ползваш трудно може да се обясни с няколко думи. Общо взето търгуваш само с мишката всичко е направено графично . Стотици скриптове които преди това слагах тука ги има на куп . А безплатното ползване е само за Реални акаунти и то за някои брокери на за всички
http://autograf.dp.ua/Pages/6/61.htm
Анализи, Сигнали и Реклами!!!http://forexsignalsarea.com/

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 14 окт 2012, 16:43

йосиф написа:
StoneHeart написа: Намирам посочената стойност 3$/лот за НЕРЕАЛНА.
На теб твойто буки ти дава по 16$ на лот, защо 3$ да са НЕРЕАЛНИ?
Да така е.
Бях забравил че на мен ми дават 1.6$ за лот=10К.
Това наистина е 16$ за 100к лот.
В контекста на горното :
3$ на лот (100к) е твърде малко !

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 14 окт 2012, 17:31

Условия на промоцията на АДМИРАЛ :
http://www.forextrade.bg/downloads/repo ... %D0%B5.pdf Ако ви харесва , участвайте :
Какво видях набързо ( без коментар ) :
-> 1 лот == 1 000 000 валутни единици !
-> минимално време между отваря и затваря : 15 минути.
-> резултат (печалба/загуба) : минимум 3 пипса ( 4-цифрен )
-. Позицията НЕ Е била "хеджиарна"
.....
А бе накратко (КОМЕНТАР) :
1. Нямам такива проблеми с моя брокер.
2. Има и други брокери с промоции.

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 15 окт 2012, 14:04

StoneHeart написа:Условия на промоцията на АДМИРАЛ :
http://www.forextrade.bg/downloads/repo ... %D0%B5.pdf Ако ви харесва , участвайте :
Какво видях набързо ( без коментар ) :
-> 1 лот == 1 000 000 валутни единици !
-> минимално време между отваря и затваря : 15 минути.
-> резултат (печалба/загуба) : минимум 3 пипса ( 4-цифрен )
-. Позицията НЕ Е била "хеджиарна"
.....
Трейдър.бг....Не е реклама. :wink:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 15 окт 2012, 15:40

StoneHeart написа:.....
:grin: Имаш даже по-големи проблеми, но не можеш да се светнеш.
Твойто буки има спред мин/макс от 3 до 7 пипа. Адмирал - от 1 до 2 пипа.
Инстата ти връщат 16 долара което е 1.6 пипа, ония дават 3 което е 0.3 пипа.
Т.е. ти си при спред от 1.4 до 5.4, а адмиралците от 0.7 до 1.7, средно 3.4 към 1.2. Демек три пъти по-скъпо.
Твоят бонус има също изискване за усвояване и то е 30'000 единици обем за всеки долар, адмирала искат 10'000 единици при 20%-ния бонус и 20'000 единици при 10%-ния за всеки долар.
Това, че са по-изгодни в случая от твойто буки естествено не ги прави добър брокер.
Хайде със здраве.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 15 окт 2012, 15:48

йосиф написа: а защо въобще съществува този суап , който както мнозина казват е пренебрежимо малък..само да дразнят хората и да ги карат да задават въпроси. Някой знае ли рационалната причина да има суап по валутните сделки....?
Има брокери, които предлагат така наречените Islamic или Swap free accounts. При тях не се начислява суап, но понякога има допълнителни такси, което си е същото.

А иначе не знам какво ти пречи суапа, има хора, които го взимат под внимание при откриването на дългосрочни позиции.

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 15 окт 2012, 16:31

тъпото копеле написа: Имаш даже по-големи проблеми, но не можеш да се светнеш.
Твойто буки има спред мин/макс от 3 до 7 пипа. Адмирал - от 1 до 2 пипа.
Инстата ти връщат 16 долара което е 1.6 пипа, ония дават 3 което е 0.3 пипа.
Т.е. ти си при спред от 1.4 до 5.4, а адмиралците от 0.7 до 1.7, средно 3.4 към 1.2. Демек три пъти по-скъпо.
Твоят бонус има също изискване за усвояване и то е 30'000 единици обем за всеки долар, адмирала искат 10'000 единици при 20%-ния бонус и 20'000 единици при 10%-ния за всеки долар.
Това, че са по-изгодни в случая от твойто буки естествено не ги прави добър брокер.
Хайде със здраве.
Хареса ми фанатизма, с който отстояваш тезата си,
въпреки че няма отношение към темата.
Но не си коментирал никоя от следните точки :
- Време на една позиция - 15 мин. ; ( за мен = 0 )
- Хеджиране - възможно, но трудно ; ( за мен - разрешено )
- Минимална разлика при затваряне 3 пип. ; ( за мен = различно от 0 )
Ето тези проблеми ги нямам !
Това не е реклама, а разяснение на нещо,
което не сте прочели, въпреки че публикувах връзка.

Kiki
Регистриран: 28 окт 2011, 12:51

Мнение от Kiki » 15 окт 2012, 18:17

Инфото ми е старичко, изплащат си печалбите без проблем, махнах се заради 4 цифреното котиране и към 24 часа спираха за около половин час мисля, сега незнам дали е така.

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”