Избор между платформи както за дей трейдинг така и за суинг

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
sova
Регистриран: 13 мар 2019, 14:22

Избор между платформи както за дей трейдинг така и за суинг

Мнение от sova » 13 мар 2019, 14:32

Здравейте, надявам се форума все още да е активен. Създавам тази тема, защото имам въпроси за няколко платформи, не защото не мога да вляза и да ги разгледам, а защото търся отговорите на хора, които реално са ги ползвали или патили.

Търся платформа за дей трейдинг/ т/е купувам и продавам на същия ден. Спрял съм се на Дегиро, проблемът там е, че безплатната версия има 15мин дилей, но пък комисионните са ниски. Разчетох се из българските форуми, и се оказа че много хора използват Елана и трейдър.бг, но така и не открих много актуални мнения за тях и за това как се справят в момента? Предимоството при тях е че са български, и ще ми е много по-лесно да оправям данъка. Отворен съм към предложения и за други брокери.

Търся си и платформа през която да купувам акции които да държа за по-дълго време, като спестовна книжка :grin: Т/е да няма такси за поддръжка на акаунта и т.н. Някой във форума бе споменал swissquote, има ли други варианти? Струва ми се, че там таксите са прекалено високи, и изяждат не малка част пари.

Благодаря предварително на отзовалите се с мнения по въпроса.

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
19 получени
76 дадени

Re: Избор между платформи както за дей трейдинг така и за суинг

Мнение от gangosan » 13 мар 2019, 17:34

За Дегиро съм крайно против единствената платформа която не разбирам.
Писах на поддръжката как се прекратява зделка, защото не мога да разбера и ми отговориха ако си купил отваряш противоположна зделка т.е. продавам и така прибирам спечеленото. Значи ако продавам за да прибера печалбата трябва да купя. Уж има стоп загуба и вземи печалба ама не ми харесва. Ако направя пари ще пиша по антатък , но не ми се вярва. Какво казвате вече има демо така ли? Защото аз почнах на реална сметка с тях без право на демо.

sova
Регистриран: 13 мар 2019, 14:22

Мнение от sova » 13 мар 2019, 18:29

Дегиро нямат демо версия.

Martin2501
Регистриран: 20 мар 2019, 17:33

Мнение от Martin2501 » 20 мар 2019, 17:48

демо версия безплатно https://capital.com/

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”