Дали съм готов да търгувам

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
27 получени
101 дадени

Дали съм готов да търгувам

Мнение от gangosan » 27 яну 2019, 01:08

Здравейте преди година и нещо започнах да търгувам и на бързо направих загуби.
От тогава започнах да търгувам само с демо акаунт от 100 000 , и за сега имам 494 000 или 394%
Искам съвет дали е показател демото или пак ще загубя парите си? Разбира се знам , че винаги има риск да загубя , но за мен е важен съвета ви :?:
Ето качвам снимка от tradingview.com демото
https://i.imgur.com/Ta5g7Re.png

philipfx
Регистриран: 17 ное 2018, 19:57
3 получени

Re: Дали съм готов да търгувам

Мнение от philipfx » 27 яну 2019, 18:39

Здравей,

Ако евентуално покажеш пълно извлечение на сметката и какво точно си търгувал, ще може да се добие по-добра представа.

С възръщаемост от 394% на годишна основа, значи че по-голямата част от сделките са ти били високорискови. Въпросът, който трябва да си зададеш е, ако сложиш твои пари дали би търгувал по същия начин, или по-скоро си търгувал с нагласата че парите така или иначе не са реални и няма какво да загубиш.

Надявам се да съм отговорил отчасти на въпроса ти.

Поздрави

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 27 яну 2019, 19:34

Ето линк със всичките ми сделки https://justpaste.it/7se67/pdf
Оказа се , че съм почнал февруари месец да търгувам.
От начало бях с нагласа , че не са мои пари , но после почнах да се ядосвам нали разбирате да влзагам емоции и го приех на сериозно сигурно щях да имам поне 150000 отгоре ако затварях губещите позиции , но не аз ги чаках да стигнат 60 - 70 хиляди на минус , че да ги затворя. Човек се учи от грешките си.

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 28 яну 2019, 10:11

Обичайният отговор, който би получил от повечето хора, базиран на личен опит и широко известна статистика е, че на реална ще си загубиш парите отново.
Разбира се, това не значи много и няма пряка връзка с твоя трейдинг и перформънса ти.
Първо, ПДФ е най-неудачния избор за анализ на трейдинг история след скрийншота :wink: , но поне се виждат няколко неща. Търгуваш огромен спектър от инструменти, от валутни мейджъри и кросове през суровини до акции, индекси и Викс, което е лош навик. Няма постоянство във времевата продължителност на сделките, от няколко часа до няколко седмици. И двете водят до извода, че който не е специалист в нещо е посредствен във всичко.
Очевидно не ползваш стопове, което поражда най-големия проблем от гл.т. на анализа на търговията.
Най-важният бит информация, който ти трябва е "какво се случва с пазара по време на живота на сделката". Т.е. след като влезеш в позиция през каква текуща загуба и печалба преминава докато затвориш. Тъй като всеки от нас отваря в посока в която очаква по-голямо движение на база анализ, сигнал, усет, интуиция и т.н. (никой не е толкова тъп да играе за 50 пипа нагоре, ако очаква 100 пипа надолу) то движението на пазара след това е индикация за наличието или отсъствието на едж. Ако например си купил E/$ миналата седмица на 1.1400 и днес затвориш печалба на 1.1420 сделката ти е печеливша по баланс, но е преживяла 110 пипа загуба, т.е. стратегията ти е губеща и фалита е въпрос на време.
Тези параметри най-добре се виждат, когато всяка сделка е отиграна с предварителен стоп при Р/Р > 1, по този начин като се сравнят средна загуба на губещи сделки и средната печалба на печелившите се вижда еджа. При липса на стоп това остава скрито и ти трябва реалното движение на пазара по време на сделката, демек индивидуалния дроудаун.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 28 яну 2019, 20:16

Здравейте търгувам огромен спектър на инстументи , защото виждам , че губя и така с една печеливша зделка излизам на пред.
Ако търгувам само с един инструмент и падне на загуба задържи се 1 месец не става или трябва да затворя или да отворя различни инструменти и в случай на познаване да надмина загубата и да изляза на печалба. Съглесен съм с вас , но за съжаление не познавам всичко и няма как да печеля на 100 % няма безгрешни хора нали така. Ако е трудно за преглеждане на зделките в какъв формат е най добре да ги публикувам? Благодаря за дългия отговор тъпото копеле.
:wink:

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
6 получени
11 дадени

Мнение от me4a_kryv » 03 фев 2019, 14:10

Никога няма да си по-готов.
Ако искаш нещо направи го няма смисъл да се самонадъхваш преди да скочиш в играта.
Ще загубиш затова си направи сметката колко можеш да си позволиш!!!
Да се издържаш от цъкане :-? ....не че е невъзможно но много-много трудно.
Има САМО 2 начина да раздуваш сметката единия е да чакаш новините и да се опитваш да брекетираш другия е да усредняваш като имаш съответната сума (напримет една позиция 0.01% от акунта...) техническият анализ е за жертвите не и за хищници.
От много инстструменти фаида няма, просто си хеджираи позициите със насрещни няма смисъл да търсиш хеджове във други инструменти.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Stamat
Регистриран: 29 яну 2019, 18:44

Мнение от Stamat » 06 фев 2019, 22:59

Здравейте колеги,
съвсем нов съм в света на Форекс и доста неща все още не са ми ясни. От известно време чета статии, гледам уроци и се опитвам да отсявам информацията, която според мен е важна и съвпада с моите предпочитания за търговия. Насочил съм се към средносрочен стил на търгуване, което до колкото разбирам е свързано с по-далечни стопове, но и шанс за добра печалба ако пазара върви в правилната посока. От 15-тина дни реших да пробвам вече с демо сметка как ще се развият нещата, защото започнах да схващам голяма част от техническият анализ и да ви кажа тръгнаха добре като цяло. Тук идва и недоумението ми, което ме наведе на 2 въпроса днес. А те са:
1. Как се изчислява печалбата/загубата от затворена позиция.
До колкото разбрах от прочетеното до сега от мен би трябвало да е по формулата ((Цена на изход - Цена на вход)х размера на позицията) - таксите.
Прилагам и снимка на 2 сделки, затворени днес, като ако сметна по горепосочената формула получавам различна стойност. Интересното е дори, че 2-те сделки са затворени от стоп лос, като едната е на печалба, а другата на загуба. Но по формулата изчислявам, че печалбата ми е по-малко (лошо), но пък и загубата е по-малко(хубаво).
Защо се получава това?
Screenshot_20190206-221629.png
Screenshot_20190206-221629.png (159.74 KБ) Видяна 4243 пъти

Вторият ми въпрос е следния: Четох, че хората избягват да търгуват по време на новини, защото пазара става непредвидим. Как обаче разбирате кои новини ще повлияят на пазара?
Изтеглих си форекс календар, на който за всеки ден са отбелязани предстоящи новини с жълто или червено (демек средно и много важни), но те в повечето случаи не променяха поведението на пазара. Днес обаче, дали поради някакви супер важни новини или по неразбираема за мен причина (по-вероятно е първото мисля), всичките ми позиции тръгнаха в обратна посока и в рамките на няколко часа (от 4:00 до 12:00) са компенсирали едноседмичното си движение.
Моля обяснете ми като на лаик кои новини би трябвало да следя и вие какъв критерии използвате за да разграничите новините, които ще повлияят на вашите сделки било то позитивно или негативно.

Потребителски аватар
me4a_kryv
6 получени
11 дадени

Мнение от me4a_kryv » 10 фев 2019, 14:21

Тука можеш да видиш как определена новина вляе на пазара.
https://www.forexfactory.com/market.php
Много ме кефи когато бай Тръмпи изцепи поредната глупост направо ми помпи сметката като луд.
Няма значение на къде ще тръге графиката на горе или на доло важното е да има шишчета.
А как се изчислява печалба-загуба зависи какъв инстромент разцъкваш, те почвечето платформи ти показват колко ти струва един пункт/пипс.
на МТ4 цъкаш със дясно копче на ПЕЧАЛБА там където са ти поръчките изкача прозорец и там може да избереш как да ти показва печалбата.

п.п.
Пазара си е Random така че няма как да го предскажеш (освен ако не си от просветените дето им се е отворило третото око и получават сигнали от всевишния)
Аз понеже съм от старата вибрация и още ползвам стари рептилски системи затова не разчитам на никакви анализи ...може малко фундамент до толкова до колкото определена новина може да размърда пазара.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 фев 2019, 18:59

Здравей :)
Stamat написа:
06 фев 2019, 22:59
1. Как се изчислява печалбата/загубата от затворена позиция.
До колкото разбрах от прочетеното до сега от мен би трябвало да е по формулата ((Цена на изход - Цена на вход)х размера на позицията) - таксите.
Ако си купил, формулата е
((Цена на изход - Цена на вход)х размера на позицията) - таксите.

Ако си продал, формулата е
((Цена на вход - Цена на изход)х размера на позицията) - таксите.

По този начин ще сметнеш печалбата/загубата във втората валута на валутната двойка, която си търгувал. Т.е в канадски долари ако търгуваш USDCAD или в австралийски долари, ако търгуваш EURAUD. След това платформата автоматично преизчислява резултата във валутата на сметката ти - примерно евро. Вероятно затова си мислиш, че има разлика.
Stamat написа:
06 фев 2019, 22:59
Вторият ми въпрос е следния: Четох, че хората избягват да търгуват по време на новини, защото пазара става непредвидим. Как обаче разбирате кои новини ще повлияят на пазара?

Изтеглих си форекс календар, на който за всеки ден са отбелязани предстоящи новини с жълто или червено (демек средно и много важни), но те в повечето случаи не променяха поведението на пазара. Днес обаче, дали поради някакви супер важни новини или по неразбираема за мен причина (по-вероятно е първото мисля), всичките ми позиции тръгнаха в обратна посока и в рамките на няколко часа (от 4:00 до 12:00) са компенсирали едноседмичното си движение.

Моля обяснете ми като на лаик кои новини би трябвало да следя и вие какъв критерии използвате за да разграничите новините, които ще повлияят на вашите сделки било то позитивно или негативно.
Добре си направил, че си изтеглил календара. Разбира се, червените новини са по-важни и ако нямаш много време, можеш да следиш само тях. Те имат потенциала да повлияят на пазара, но дали това реално ще се случи, зависи от разминаването между очакванията на инвеститорите и реалната стойност. Примерно ако пазарът очаква повишение на лихвите в САЩ, но FOMC ги остави непроменени, това ще доведе до срив на долара.

Ако в горния пример лихвите бъдат повишени според очакванията, движението няма да е толкова голямо.

И така с всеки един икономически индикатор.

aventura
Регистриран: 13 дек 2013, 18:00
4 получени

Мнение от aventura » 12 фев 2019, 01:14

От колко време не си си идвал,?!
https://www.youtube.com/watch?v=RbccuP9-5cs

aventura
Регистриран: 13 дек 2013, 18:00
4 получени

Мнение от aventura » 12 фев 2019, 01:19

forex-freezone

Потребителски аватар
me4a_kryv
6 получени
11 дадени

Мнение от me4a_kryv » 12 фев 2019, 23:59

aventura написа:
12 фев 2019, 01:19
forex-freezone
Така е вече
http://forex-free-zone.com/
Там е истината но трябва да знаеш какво да търсиш

п.п.
Повечето драскачи там са жестоко флирали (кой заем ... кой апартамент заложил...) и като чуят за форекс бягат като луди.
Обаче има много ценни неща та дори и от кухнята :wink:

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”