Нужна ми е платформа.

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
ClassUP
Регистриран: 08 окт 2018, 00:08

Нужна ми е платформа.

Мнение от ClassUP » 08 окт 2018, 04:42

Здравейте, реших да попитам направо, че много платформи за търгуване. Малко депресиращо да разглеждам над 50 платформи и нагоре.

Коя платформа е с най - малка комисиона и не те гърбат. Разглеждах различни, сигурно най - популярните. Няма смисъл да изброявам, но останах с добро впечатление от 2-3 за сега. Но искам мнение от хора който вече се занимават от дълго време.

trader.bg
degiro / за Европа
страшно много искам robinhood, но е единствено за САЩ. Имали някаква подобна платформа, безплатна за нашата страна или поне минимална такса за една търговия.

Четох разни платформи по $12 за една транзакция просто е самоубийство(освен ако нямаш страшен късмет), освен ако не търгуваш с голяма сума.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
135 получени
243 дадени
Контакти:

Re: Нужна ми е платформа.

Мнение от S.Zhelev » 08 окт 2018, 14:26

Здравей,

Търговия с акции или CFD те интересува?

Robinhood и Degiro предлагат търговия с акции, Trader.bg доколкото виждам все още предлагат само търговия със CFD-та на клиенти от България.

ClassUP
Регистриран: 08 окт 2018, 00:08

Мнение от ClassUP » 09 окт 2018, 01:04

Точно така, забравих да добавя. Искам да търгувам с акции. Коя платформа е най - добра и може да се търгува от България?

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 31 окт 2018, 23:28

И с какво не ти харесват Елана и Карол
Големи са комисионните или 5000 долара минимална сума за участие е неприемливо голяма .
Разгледах :
https://www.degiro.eu/
но на прима виста не намерих условията за участие ,размера на комисионните ,минималната сума и т.н
Направо те подканят да си отвориш демо сметка и да пробваш ,но аз нямам време за това
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
10 получени
10 дадени

Мнение от чичо Сашо » 01 ное 2018, 11:10

S.Zhelev написа:
08 окт 2018, 14:26
Здравей,
Търговия с акции те интересува?
Все пак, ако може да обобщим накратко при една реална сметка с депозит (първоначален) от 1000лв и желание за покупка-продажба / hoDl на акции (главно европейски,поради липсата на данък за разлика от американските -30%), коя борса е по-добрият вариант.
1. Елана
2. Карол

Бих бил благодарен на отговори.
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
58 получени
66 дадени

Мнение от p_dim » 01 ное 2018, 21:42

@чичо Сашо
При Karoll.bg няма как да си откриеш сметка с 1000лв. Минимума е $5000 и не е само това проблема. Като попълваш заявлението което ще ти пратят от IB, стигаш до момент където ще ти изпише че за да търгуваш акции на марджин, трябва да имаш чист годишен доход поне €17'400, а за фючърси и опции поне €65'200. Така ми се оплака един познат наскоро, преди май не е имало такива изисквания. Ако излъжеш, не знам после дали няма да ти искат документи за доходите да показваш. При Bulbrokers още нямало такива изисквания, те работят по други параграфи с IB, но не знам при тях какъв е минимума на депозита за откриване, просто трябва да ги питаш. Нещо не си разбрал за данъка, при щатските брокери данъка е 30% върху дивидента и не се различава много от тоя при европейските брокери, където е около 26%, в зависимост в коя държава се намира борсата. И в двата случая ти взимат данъка върху дивидента веднага в момента на изплащането при първоизточника (борсата). Знам, че при Elana.net помагат да се възстанови някаква част от надвзетия (дивидент) данък, тъй като в БГ е 5%, но не съм запознат с подробности. От щатските борси май няма начин да се възстанови нещичко, поне аз не съм чувал.
А данъка върху печалбите от търговията, според международното право си длъжен да го платиш според законите на държавата в която си пребивавал повече от 183 дни в годината. Наскоро четох една статия, че станали много хитреците по света, които се местят на няколко месеца по схема в три държави да кажем и никъде не плащат данък. Хитрината е известна като "prior taxpayer". Ако живееш постоянно в БГ, значи си попълваш напролет данъчната декларация и плащаш 10% на НАП, то само печалби да има. За печалби от сделки на европейските борси с реални акции - няма данък. За CFD-та има данък. Екстремната простотия е, че няма необлагаем минимум за печалбите (от CFD, Форекс и не_европейски акции). Ако си на годишна печалба 2лв, то дължиш 20ст данък. За сравнение в Италия първите €5'000 са необлагаеми, всичко над тях се облага с 26%. Нищо не те съветвам, само споделям какво знам.

Потребителски аватар
чичо Сашо
Регистриран: 21 ное 2017, 13:19
10 получени
10 дадени

Мнение от чичо Сашо » 02 ное 2018, 11:23

p_dim написа:
01 ное 2018, 21:42
@чичо Сашо
При Karoll.bg няма как да си откриеш сметка с 1000лв. Минимума е $5000 и не е само това проблема. Като попълваш заявлението което ще ти пратят от IB, стигаш до момент където ще ти изпише че за да търгуваш акции на марджин, трябва да имаш чист годишен доход поне €17'400, а за фючърси и опции поне €65'200. Така ми се оплака един познат наскоро, преди май не е имало такива изисквания. Ако излъжеш, не знам после дали няма да ти искат документи за доходите да показваш. При Bulbrokers още нямало такива изисквания, те работят по други параграфи с IB, но не знам при тях какъв е минимума на депозита за откриване, просто трябва да ги питаш. Нещо не си разбрал за данъка, при щатските брокери данъка е 30% върху дивидента и не се различава много от тоя при европейските брокери, където е около 26%, в зависимост в коя държава се намира борсата. И в двата случая ти взимат данъка върху дивидента веднага в момента на изплащането при първоизточника (борсата). Знам, че при Elana.net помагат да се възстанови някаква част от надвзетия (дивидент) данък, тъй като в БГ е 5%, но не съм запознат с подробности. От щатските борси май няма начин да се възстанови нещичко, поне аз не съм чувал.
А данъка върху печалбите от търговията, според международното право си длъжен да го платиш според законите на държавата в която си пребивавал повече от 183 дни в годината. Наскоро четох една статия, че станали много хитреците по света, които се местят на няколко месеца по схема в три държави да кажем и никъде не плащат данък. Хитрината е известна като "prior taxpayer". Ако живееш постоянно в БГ, значи си попълваш напролет данъчната декларация и плащаш 10% на НАП, то само печалби да има. За печалби от сделки на европейските борси с реални акции - няма данък. За CFD-та има данък. Екстремната простотия е, че няма необлагаем минимум за печалбите (от CFD, Форекс и не_европейски акции). Ако си на годишна печалба 2лв, то дължиш 20ст данък. За сравнение в Италия първите €5'000 са необлагаеми, всичко над тях се облага с 26%. Нищо не те съветвам, само споделям какво знам.
Ти толкова много каза и изрече, че вече се чувствен като малко мишле в ъгъла. Пълен лаик съм.
Явно ще си трейдвам в Елана-та. Вътре съм в криптото , но докато hoDl искам и малко чисти акции да закупя. Без CFD, без маржини, без нищо. И като за начало ще са 1000лв, после ще видим. Само не съм наясно с дивидентите, които (ако) изплащат и как се получават.

пак благодаря @p_dim
https://www.coinbase.com/join/5a041d18c0a05e011c86a2d4 - при регистрация печелиш 10$ бонус
https://www.binance.com/?ref=13987010 - регистрация.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
58 получени
66 дадени

Мнение от p_dim » 02 ное 2018, 18:06

@чичо Сашо
Нали знаеш приказката: "Не питай мъдрило а питай патило..." 8-)
Дивидентите си ги получаваш директно в сметката на платформата, не е нужно нищо да правиш. По-точно в сметката ще ти влезнат трохите които са останали след като те оскубят с данък при първоизточника (борсата). При всички брокери и платформи е така.
Като стана на въпрос и гледам, че при Елана чрез външна консултантска фирма може да се възстанови нещо от надвзетия данък. Домързя ме да видя дали и при Бенчмарк може, но значи все пак има начини.
Айде успех!

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”