Помогнете да разбера ливъриджа.

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
BornReady
Регистриран: 10 апр 2017, 11:10
1 дадени

Помогнете да разбера ливъриджа.

Мнение от BornReady » 15 юли 2018, 13:54

Здравейте хора, за първи път пиша в форума, защото се интересувам от Форекс търговия от скоро. Начинаещ съм, и съм много мотивиран, чета постоянно, но не разбирам money manegement-a, който всички казват, че е най-важното нещо в една търговия. Просто ливъриджа ми е чужда материя и бих искал някой ако има желание да помогне. Знам как работи, нещото което не разбирам е какъв ливъридж ползвам в даден момент- смисъл такъв ливъриджа зададен ли е от определената платформа или се определя от размера на сделката и ако е второто какъв е начина за определяне на ливъриджа ? Благодаря за помощта ! :smile: :?: :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
238 дадени
Контакти:

Re: Помогнете да разбера ливъриджа.

Мнение от S.Zhelev » 15 юли 2018, 22:24

Левъриджът в конкретна сделка се определя се от размера на сделката. Примерно ако имаш 1000 евро в сметка при брокера и сключиш сделка за 10 000 евро, използваният левъридж е 1:10.

Максималният левъридж се определя от брокера, той е "фиксиран в платформата" - примерно 1:100.

Левъриджа по конкретната сделка не може да надвишава максималният левъридж.

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”