Въпрос - какво търсите в платформата и брокера?

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Pipster
Регистриран: 22 фев 2018, 17:19
6 получени
2 дадени

Въпрос - какво търсите в платформата и брокера?

Мнение от Pipster » 26 фев 2018, 12:51

Привет на всички начинаещи и напреднали трейдъри!
Във форума и въобще всички онлайн групи/общества, които следя навсякъде е масово питането "как/какво/кого/кое (аз) да избера?".
  • За мен е интересно Вие как си избирате трейдинг платформата?
  • Какви опции, екстри, add-on-и да има?
  • Как си избирате брокер?
  • Какви условия, такси, спредове, изпълнение на поръчки (DMA/STP, DD, NDD, ECN), левъридж, инструменти, сигнали и т.н. екстри трябва да има един брокер за да Ви накара да го изберете?
  • Питате ли приятели, познати и колеги за отзиви?
  • Правите ли проверка на въпростият брокер онлайн? - Ревюта, отзиви от потребители, регистрации при регулатори?
Колкото по-детайлни и конкретни са отговорите, толкова по-добре.

Моля да не се споменават брокери. Целта не е да се прави реклама, а да разбере какво се търси най-много.
Хвърляйте камъни!

poppopov
Регистриран: 02 дек 2012, 19:05
3 получени

Re: Въпрос - какво търсите в платформата и брокера?

Мнение от poppopov » 26 фев 2018, 15:46

За мен основополагащ момент е къде е регулиран брокерът. Ако е в ЕС, дори да има проблеми с него могат да се вземат адекватни мерки, дори и при мърляви регулатори като Кипър, България и т.н, разбира се винаги се поставя под съмнение това което пише на страницата на брокерът. Трябва да се провери на страницата на регулаторната комисия дали наистина има такъв лиценз.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
114 получени
224 дадени
Контакти:

Re: Въпрос - какво търсите в платформата и брокера?

Мнение от S.Zhelev » 27 фев 2018, 01:46

За мен са важни регулацията (съгласен съм с poppopov), условията за търговия (най-вече спредът и изпълнението) и разбира се мненията на киентите им (без обаче да се вярва на всички, защото много от критиките са неоснователни).

Тежестта на всеки фактор много зависи от индивидуалните потребности. Примерно ако търгуваш рядко и дългосрочно, има малко значение дали спредът е 1 или 2 пипа. Обратно, ако скалпираш, това си има значение.

Същото е с разнообразието от акции и криптовалути, които брокерът предлага. Има хора, които търгуват само с най-популярните валутни двойки, злато, петрол и 1-2 индекса, които са предлагани от всички брокери. Ако търсиш обаче регулиран брокер, който да предлага търговия със stellar lumens, изборът ще е много по-ограничен.

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”