Какво е бизнес?

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Какво е бизнес?

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 19:19

Това е определението за бизнес в тълковния речник:
м., само ед.
1. Покупко-продажба като начин за спечелване на пари.
2. Стопанска или търговска дейност.
Ако намерите друго определение в българския език споделете так.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Re: Какво е бизнес?

Мнение от emonik » 03 авг 2017, 19:34

от Уикипедия , Етимологично думата е заета от английската дума business, което пък произлиза от being busy, означаващо да бъдеш зает. Бизнес е съвкупност от дейности с цел задоволяване на потребност.

Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Мнение от Svetlin » 03 авг 2017, 20:52

Вместо да се дърлите, по-добре обсъдете темата "как да направим форекса (търговията на финансовите пазари) бизнес?". Това занимание може да е бизнес, хоби, работа, зависимост и т.н. Зависи от всеки как иска да го ползва.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 21:10

Svetlin написа:
03 авг 2017, 20:52
Вместо да се дърлите, по-добре обсъдете темата "как да направим форекса (търговията на финансовите пазари) бизнес?". Това занимание може да е бизнес, хоби, работа, зависимост и т.н. Зависи от всеки как иска да го ползва.
Аз вече направих такава тема. Сега моля админа да я махне. Разбрах, че някои хора не заслужават да им се отварят очите. Заслужават да си живуркат и умрат в мрак.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
6 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 авг 2017, 21:32

Търговията на финансовите пазари е като търговията с наркотици. За едни е бизнес, за други зависимост. За да печелят дилърите, трябва да има много зависими. За да печелят брокерите, трябва да има безброй наивници да търгуват. И както при наркотиците, и тук се намират едни 4-5 процента достатъчно умни за да излизат винаги сухи от водата. И както във всичко останало, винаги има едни 4-5 процента които се справят, и са успешни във начинанията си, а другите си остават с усилията и с бляновете. :smile:
20431620_338018606633966_3669801543547659844_n.jpg
20431620_338018606633966_3669801543547659844_n.jpg (27.8 KБ) Видяна 1071 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 22:58

Къде е философа да обясни как продаването на семки, сирене и бонбони е бизнес. Скри се като мишок. Хайде дай си мнението на един прост въпрос. Ама не смееш , щото ще паднем от смях

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
6 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 авг 2017, 23:04

ndimitrov73 » 03 авг 2017, 21:58
Къде е философа да обясни как продаването на семки, сирене и бонбони е бизнес. Скри се като мишок. Хайде дай си мнението на един прост въпрос. Ама не смееш , щото ще паднем от смях
Ти всички теми ли искаш да заключиш ? :-?
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 03 авг 2017, 23:10

Както съм цитирал по горе бизнес е съвкупност от дейности с цел задоволяване на потребност. Естествено че продаването на семки, сирене и бонбони е бизнес. Задоволяваш нуждите на обществото и печелиш пари . А стегни се малко и мисли . Повечето търгуващи на валутните пазари вместо думата търгувам използват играя . Те играчи ли са бизнесмени ли са или нещо трето . Търговията на валутните пазари е спекула , за тези които си изкарват с това парите е бизнес за другите хоби , увлечение и така нататък . Нямам икономическо образование и ми личи .

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 23:39

jssj написа:
03 авг 2017, 23:04
ndimitrov73 » 03 авг 2017, 21:58
Ти всички теми ли искаш да заключиш ? :-?
Ако имах възмоност. Че са се навъдили едни лузари дето ги е сдъвкал пазара и го е изплюл тука и само хленчат и философстват пък са пълни нули по- далече от носа си не виждат.

dobata
Регистриран: 01 авг 2017, 16:10

Мнение от dobata » 03 авг 2017, 23:48

ndimitrov73 написа:
03 авг 2017, 22:58
Кои сте вие? Не виждаш ли, че си сам и стана за смях на всички :lol: $400 за няколко месеца и ти за "бизнесмен" се бараш :lol: Каза ти го колегата право куме в очи и сега не можеш да си намериш място от злоба :lol: До теб семкаджиите изглеждат като милионери :grin:

Казах ти вече, не си ми интересен. Кой разбрал - разбрал. Ти продължавай да си пишеш.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 23:58

dobata написа:
03 авг 2017, 23:48
ndimitrov73 написа:
Кои сте вие? Не виждаш ли, че си сам и стана за смях на всички :lol: $400 за няколко месеца и ти за "бизнесмен" се бараш :lol: Каза ти го колегата право куме в очи и сега не можеш да си намериш място от злоба :lol: До теб семкаджиите изглеждат като милионери :grin:

Казах ти вече, не си ми интересен. Кой разбрал - разбрал. Ти продължавай да си пишеш.
Ха изпълзя един лузар. Да ама съм спечелил. А ти си загубил. И аз съм ти ги спечелил от такива като теб. И аз затова се махам. Тука не е форекс форум, форум на лузари.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 04 авг 2017, 01:05

ndimitrov73 написа:
другаря Димитров пак се е развилнял :) :) :)
не искам да навлизам в темата щото каквото и да кажа до скромните ти 400$ ще звучи като изхвърляне.

иначе мерси, че ни отваряш очите, ама и аз, както навярно и повечето тук, знаем английски и можем да прочетем за прайс екшън, ако толкова ни вълнува.

какво да ти говоря за бизнес? ако започна да ти изреждам имена зад най-големите фирми в един определен сектор, ще вденеш ли нещо?
и после ще искаш и доказателства да ти показвам, че съм правил бизнес с тези хора ли?
много добре ти обясниха, че на борсата се играе.
единственото близко до бизнес би било да се хвърлиш на фючърси, ама нямам време да ти обяснявам врътките, пък и не ми се занимава със злобари като теб.

айде бегай да четеш Уикипедия.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 04 авг 2017, 02:14

i6On написа:
04 авг 2017, 01:05
ndimitrov73 написа:
ако започна да ти изреждам имена зад най-големите фирми в един определен сектор, ще вденеш ли нещо?
и после ще искаш и доказателства да ти показвам, че съм правил бизнес с тези хора ли?
много добре ти обясниха, че на борсата се играе.
единственото близко до бизнес би било да се хвърлиш на фючърси, ама нямам време да ти обяснявам врътките, пък и не ми се занимава със злобари като теб.
айде бегай да четеш Уикипедия.
Аз за разлика от Вас не се интересувам от личния живот на хората. Не ме интересува с кой си правил бизнес. Дори и да не вдена както казах човек не може да разбира от всичко и аз няма да се изложа ако кажа, че не разбирам. Обаче аз от нещо като не разбирам не се и интересувам. Дори и да се играе на борсата в повечето случаи едни и същи играчи печелят в дългосрочен план. Както е истина, че едни и същи играчи губяд в дългосрочен план. Та да се върнем на въпроса аз не разбирам от твоя сектор и не ме интересува и не се занимавам, а какво прави някой си губещ многократно трейдър в форум за форекс? Това ми е въпроса. Само се оплаква. На калпавия космонавт ракетата му пречела. И така сега като доказа, че само брокерита правят бизнес, а трейдърите плащат такси на брокерите, вече какво си почеса егото ли. С две думи проблема не е в мен, а в брокера или пазара. Да ама не е защото има и печеливши може 400$ ама на плюс и изкарани с акъл и стратегия. А не на "-" на знам каква сума. Просто аз съм в началото. Започнах с малко затова и съм спечелил малко и не се срамувам. В утрешния ден ще увелича плавно капитала и ще очаквам и увеличаване на печалбата много е просто но съм на правилния път за сега.

P.S. Платените курсовете които предлагат успешните трейдъри да обучават новобранците бизнес ли са?

Въпроса на колегата беше за Форекса не за трейдинга сега мисля, че ти можеш да направиш разлика между форекс и трейдинг.

Liberty1791
Регистриран: 17 юни 2017, 12:34
8 получени
1 дадени

Мнение от Liberty1791 » 04 авг 2017, 09:38

Спорът ми изглежда безсмислен. Има най-различни широки и тесни дефиниции за бизнес.
Примерно дори работата на трудов договор е бизнес в широката му дефиниция - продаваш труда си срещу заплащане.
С трейдинга е същото - купуват/продаваш даден финансов инструмент от/на друг пазарен участник и след време го продаваш/купуваш на/от друг.

Само с едно не съм съгласен, откъде на къде за да бъде определено нещо за бизнес, трябва задължително да е печелившо и то над определена сума? Има и губещи бизнеси, дори повечето са такива, но бързо излизат от пазара.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 04 авг 2017, 12:08

Ето ви една статия, където авторът е дал отговор на вашия въпрос: http://smartmoney.bg/biznes-tova-puk-kakvo-e/

:wink:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 04 авг 2017, 14:40

Liberty1791 написа:
04 авг 2017, 09:38
Спорът ми изглежда безсмислен. Има най-различни широки и тесни дефиниции за бизнес.
Примерно дори работата на трудов договор е бизнес в широката му дефиниция - продаваш труда си срещу заплащане.
С трейдинга е същото - купуват/продаваш даден финансов инструмент от/на друг пазарен участник и след време го продаваш/купуваш на/от друг.

Само с едно не съм съгласен, откъде на къде за да бъде определено нещо за бизнес, трябва задължително да е печелившо и то над определена сума? Има и губещи бизнеси, дори повечето са такива, но бързо излизат от пазара.
Форекс е 100% бизнес.

Защо?

Като всеки бизнес ти е нужна инвестиция. Като всеки бизнес ти е нужен бизнес план. Като всеки бизнес може да бъде печеливш и губещ. Както всеки бизнес не е за всеки. Като всеки бизнес имаш успешни периоди има и неуспешни периоди.Един има сила в едно друг в друго. Аз се занимавам от година и половина на реал и аз съм печеливш за сега. Успех.
Както виждаш и аз не съм съгласен. Някой хора тук задават въпроси не за да получат отговор, а да си наложат мнението. Те си налагаха мнението аз отстъпва, отстъпвах и пак им доказвах, че дори и така както мислят пак има изключения които уборват тяхната теория. Ама както и да е хубаво е човек да прочете малко теория в дадена област когато дава мнение свързано с нея. Сигурен съм, че ако прочетат една книга или учебник по финанси после сами ще се смеят на всичко което са писали тук.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 авг 2017, 08:26

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”