Бизнес ли е форекса?

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Re: Бизнес ли е форекса?

Мнение от ndimitrov73 » 02 авг 2017, 17:50

dobata написа:
02 авг 2017, 16:36
good mood написа:
02 авг 2017, 15:26
Пак се почнаха едни спорове......за глупости. :grin: :lol: Аз ще ви кажа, че заглавието не ме кефи, защото в него няма нито една българска дума! :o :shock: :twisted: После се чудим защо България е на последно място в маса класации. Имаме си хубав език и не е лошо да го ползваме и да го уважаваме. Това ще ни даде повече самочувствие и ще дръпнем и в другите области. :grin: :lol: :shock: :oops:
Божееее, заглавието не му харесвало... Безценен приносТ по темата. Като нямаш какво да кажеш, що ти трябва да пишеш?
Май само i6On вдява за какво иде реч... За другите разяснявам. Бизнес имаш, ако можеш ден след ден и година след година да изкарваш пари, продавайки стока или услуга. Нещо, което хората търсят! Огледайте се около вас - пътища, сгради, бюрото на което стоите, лаптопа, на който пишете, дрехите, които носите - всичко това е продукт на някакъв бизнес и някой е направил пари от него.
Бизнес имат брокерите. Те си прибират комисионните и не им дреме дали печелиш или губиш. А Димитров е само клиент, който си мисли за "бизнесмен" :grin:
Я отиди в банката с извлечение от сметката си и им искай кредит, щото си изкарал някой лев от форекс миналата година. Ще те изгонят веднага! Щото тази година най-вероятно ще загубиш всичко, като повечето хора.
ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 00:46
А един прост въпрос от прост човек: Е ли спекулацията бизнес или не?
И спекуланта бизнесмен ли е?
Веднага ти казвам. Ако някой дойде при теб и ти каже "на управлявай ми парите, ще ти дам 1/2 от печалбата или фиксиран процен" значи си бизнесмен и си превърнал спекулацията в свой бизнес. Ако разиграваш хиляда-две хиляди лева и никой не те знае, че си жив, значи никакъв не си!
И веднага възниква въпроса: А трейдърите които упрвляват собствен капитал от няколко стотин хиляди долара и нагоре и са успешни към коя графа спадат? И лично аз не виждам причина банката да не ти отпусне кредит, ако докажеш, че имаш определен приход за определен период от времени.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

dobata
Регистриран: 01 авг 2017, 16:10

Мнение от dobata » 02 авг 2017, 18:01

Такива трейдъри сигурно са 1 на 10 000! Графа "Други" :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 авг 2017, 18:14

dobata написа:
02 авг 2017, 18:01
Аааа ОК с две думи "не мога да отговоря" не "влизат в рамките на моята теория" ликвидираме ги и вече си прав. ОК договорилис. Нет человека - нет проблемы "Сталин" :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

dobata

Мнение от dobata » 02 авг 2017, 19:15

ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 18:14
dobata написа:
Аааа ОК с две думи "не мога да отговоря" не "влизат в рамките на моята теория" ликвидираме ги и вече си прав. ОК договорилис. Нет человека - нет проблемы "Сталин" :grin:
Що да не мога да ти отговоря? Бъфет прави по 20% на година. Ако управляваш 100-200 000 и правиш колкото Оракула, ще изкарваш 20-40 000 на година. Една заплата, нищо повече. С такъв доход си дребен занаятчия. ОК?

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 авг 2017, 19:31

dobata написа:
02 авг 2017, 19:15
ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 18:14
dobata написа:
Що да не мога да ти отговоря? Бъфет прави по 20% на година. Ако управляваш 100-200 000 и правиш колкото Оракула, ще изкарваш 20-40 000 на година. Една заплата, нищо повече. С такъв доход си дребен занаятчия. ОК?
Ако управляваш милиони пак прави една заплата с условието, че от заплата до заплата има огромна разлика. :wink: Защото има хора които работят за по- малко от 20-40000, но други за много, много повече.
Определено ти разбрах идеята. Теорията ти издиша, защото има изключения които не влизат в твоята теория и ти не можеш да ги обясниш.

Така като гледам стигнахме и до отговор на въпроса ти.
За едни форекс е бизнес за други като теб не е зависи от гледната точка. :grin: :grin: :grin:
Последна промяна от ndimitrov73 на 02 авг 2017, 20:06, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 02 авг 2017, 19:49

dobata написа:
02 авг 2017, 16:36
good mood написа:
02 авг 2017, 15:26
Пак се почнаха едни спорове......за глупости. :grin: :lol: Аз ще ви кажа, че заглавието не ме кефи, защото в него няма нито една българска дума! :o :shock: :twisted: После се чудим защо България е на последно място в маса класации. Имаме си хубав език и не е лошо да го ползваме и да го уважаваме. Това ще ни даде повече самочувствие и ще дръпнем и в другите области. :grin: :lol: :shock: :oops:
Божееее, заглавието не му харесвало... Безценен приносТ по темата. Като нямаш какво да кажеш, що ти трябва да пишеш?
Май само i6On вдява за какво иде реч... За другите разяснявам. Бизнес имаш, ако можеш ден след ден и година след година да изкарваш пари, продавайки стока или услуга. Нещо, което хората търсят! Огледайте се около вас - пътища, сгради, бюрото на което стоите, лаптопа, на който пишете, дрехите, които носите - всичко това е продукт на някакъв бизнес и някой е направил пари от него.
Бизнес имат брокерите. Те си прибират комисионните и не им дреме дали печелиш или губиш. А Димитров е само клиент, който си мисли за "бизнесмен" :grin:
Я отиди в банката с извлечение от сметката си и им искай кредит, щото си изкарал някой лев от форекс миналата година. Ще те изгонят веднага! Щото тази година най-вероятно ще загубиш всичко, като повечето хора.
ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 00:46
А един прост въпрос от прост човек: Е ли спекулацията бизнес или не?
И спекуланта бизнесмен ли е?
Веднага ти казвам. Ако някой дойде при теб и ти каже "на управлявай ми парите, ще ти дам 1/2 от печалбата или фиксиран процен" значи си бизнесмен и си превърнал спекулацията в свой бизнес. Ако разиграваш хиляда-две хиляди лева и никой не те знае, че си жив, значи никакъв не си!
Ти затова ли я пусна тази безценна тема? Да ни разясниш как стоят нещата. Евала, аз по цял ден чакам да дойде някоя Доба от тъмната Доба и да ме осветли за живота, че иначе ще си остана просТ. И друго бих ти казал, ама пуста самоцензура, да ме прощава Желев. :grin: :lol: :o :shock:

dobata

Мнение от dobata » 02 авг 2017, 22:54

good mood написа:
02 авг 2017, 21:45
Извинете ме за израза, но тая работа става все по-голям отврат. :twisted: :evil: Думата е за евро-долар. Напоследък тръгне ли нагоре задължително се движи с шишове от 20-30 или 40 пипса. После няколко часа се свлича бавно и после пак шиш нагоре и т.н. Брокерите сигурно много ги кефи тая игра. Бях пуснал пробно къси от 1.18690, но тоя шиш ми тресна стопа, а сега виждам, че вече щях да съм на печалба. Но смее ли човек да играе без стопове? До тук съм с валутната търговия. :| Сигурно грешката е в мене, но вече само губя, а не това е целта, нали? Нека махнат Тръмп и да мине Брексит и след 2-3 години може и да се върна. Всичко е възможно на този свят. Чао засега. :grin: :wink: :lol: :geek:
Хахахаха :lol: Без коментар. Нямала смисъл темата, а той самия е живо потвърждение как свършват всички разбирачи.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 авг 2017, 23:14

dobata написа:
02 авг 2017, 22:54
good mood написа:
02 авг 2017, 21:45
Извинете ме за израза, но тая работа става все по-голям отврат. :twisted: :evil: Думата е за евро-долар. Напоследък тръгне ли нагоре задължително се движи с шишове от 20-30 или 40 пипса. После няколко часа се свлича бавно и после пак шиш нагоре и т.н. Брокерите сигурно много ги кефи тая игра. Бях пуснал пробно къси от 1.18690, но тоя шиш ми тресна стопа, а сега виждам, че вече щях да съм на печалба. Но смее ли човек да играе без стопове? До тук съм с валутната търговия. :| Сигурно грешката е в мене, но вече само губя, а не това е целта, нали? Нека махнат Тръмп и да мине Брексит и след 2-3 години може и да се върна. Всичко е възможно на този свят. Чао засега. :grin: :wink: :lol: :geek:
Хахахаха :lol: Без коментар. Нямала смисъл темата, а той самия е живо потвърждение как свършват всички разбирачи.
А това което си цитирал има страхотен смисъл и е директно по темата Хахахаха. Това е още едно потвърждение, че не си за тази професия и не си за този форум. Каква ти е целта да копираш мнения и да ги цитираш тука ли?

И с какво това мнение отговаря на въпроса ти? Май се изчерпа и се чудиш как да си запълваш темата. Защото отговора който ти дадох май затвори окончателно темата ти. Ами съжалявам цитирай си колкото си искаш и който си искаш. В крайна сметка извода е, че НЕ СИ ПРАВ. Хахаха

Останах разочарован. Като видях, че си писал смятах, че си дал някакъв смислен довод за темата и ще има продължение, а то подигравки със съфорумник. Жалко, много жалко. Понапъни се малко и измисли нещо. Или само толкова можеш. Извинявай ама без да искам май ударих в десятката тук с приказката за овчаря. Чувствам как много скоро тази тема ще отиде в небитието заедно с автора си.

dobata

Мнение от dobata » 02 авг 2017, 23:47

Хайде ако обичаш, да не ми даваш наклон на... Разбирам, че се чувстваш засегнат, но не си ми интересен. Ти за бизнес си слушал само по радиото, какво има да дискутирам с теб :grin:

А цитираното мнение си е баш по темата. Ей такива пишман-бизнесмени като гуд муд пълнят гърлата на брокерите и дори не се усещат, че са само материал за месомелачката.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 авг 2017, 23:55

dobata написа:
02 авг 2017, 23:47
Хайде ако обичаш, да не ми даваш наклон на... Разбирам, че се чувстваш засегнат, но не си ми интересен. Ти за бизнес си слушал само по радиото, какво има да дискутирам с теб :grin:

А цитираното мнение си е баш по темата. Ей такива пишман-бизнесмени като гуд муд пълнят гърлата на брокерите и дори не се усещат, че са само материал за месомелачката.
Забрави да включиш и теб в това число(не знам волно или неволно пропусна твоя милост) и много други. Ама както казах не всеки е за тази професия. И няма нищо срамно. Силата ще ви е някъде другаде. Просто трябва да си намерите амплоато. Ама да си губиш времето във форум който не е за теб. Тава не го разбирам освен, ако не си мазохист. Вече си наясно, че за трейдър неставаш.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 03 авг 2017, 12:26

ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 23:55
dobata написа:

Забрави да включиш и теб в това число(не знам волно или неволно пропусна твоя милост) и много други. Ама както казах не всеки е за тази професия. И няма нищо срамно. Силата ще ви е някъде другаде. Просто трябва да си намерите амплоато. Ама да си губиш времето във форум който не е за теб. Тава не го разбирам освен, ако не си мазохист. Вече си наясно, че за трейдър неставаш.
много глупости са се изписали по темата. преди няколко години, когато бях по-млад и избухлив, на Желев щеше да му се налага да трие всяко мое второ мнение или направо да ме банне. сега... сега съм станал по-толерантен към невежеството,незнанието, наивността...

бях се отказал да споря с хора, които не успяват са разграничат спекулация от бизнес, но пасивната агресивност на ндимитров73 ме кара да му напомня, как самият той си написа в прав текст, че откакто "трейдва" през офшорния си брокер е направил 400$. това, по мои впечатления, за период от няколко месеца.

става ми странно да чета подигравки от човек, изкарал няколкостотин долара за няколко месеца. чудя се дали пък не получава и някакви помощи за да може да си изкарва прехраната като трейдър!? щото как се изкарва с няколкостотин долара в Щатите; нали там беше централния офис на др. Димитров седем три?
и след като е толкова успешен трейдър, защо му се налага да прави такива гимнастики, рискувайки с никому неизвестни офшорки, за да спести няколко цента?
въпроси, въпроси...

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 03 авг 2017, 16:58

i6On написа:
03 авг 2017, 12:26
ndimitrov73 написа:
02 авг 2017, 23:55
dobata написа:

много глупости са се изписали по темата. преди няколко години, когато бях по-млад и избухлив, на Желев щеше да му се налага да трие всяко мое второ мнение или направо да ме банне. сега... сега съм станал по-толерантен към невежеството,незнанието, наивността...

бях се отказал да споря с хора, които не успяват са разграничат спекулация от бизнес, но пасивната агресивност на ндимитров73 ме кара да му напомня, как самият той си написа в прав текст, че откакто "трейдва" през офшорния си брокер е направил 400$. това, по мои впечатления, за период от няколко месеца.

става ми странно да чета подигравки от човек, изкарал няколкостотин долара за няколко месеца. чудя се дали пък не получава и някакви помощи за да може да си изкарва прехраната като трейдър!? щото как се изкарва с няколкостотин долара в Щатите; нали там беше централния офис на др. Димитров седем три?
и след като е толкова успешен трейдър, защо му се налага да прави такива гимнастики, рискувайки с никому неизвестни офшорки, за да спести няколко цента?
въпроси, въпроси...
Благодаря, че с колегата засягате лични въпроси в тема дето няма нищо общо. Извода е че нямате какво повече да добавите по темата. Хубаво цитирате и следите форума като махленски клюкарки. Аз не крия, трейдинга не ми е основен приход. Аз имам две образования икономика и инженерно. Тук се реализирах с инженерната ми специалност. Това не ми пречи да си трейдвам за удоволствие. И също не ми пречи да бъда успешен макар и с малка сметка. Ами за банването сигурно Желев е имал право като ти гледам мненията като Добата, плява. Със сигурност форума няма да загуби дори напротив ще спечели без двама като Вас.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 авг 2017, 18:02

Е как успяхте всички да се изпокарате? Никого няма да банвам, моля придържайте се към добрия тон.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 03 авг 2017, 18:07

ndimitrov73 написа:
03 авг 2017, 16:58

Благодаря, че с колегата засягате лични въпроси в тема дето няма нищо общо. Извода е че нямате какво повече да добавите по темата. Хубаво цитирате и следите форума като махленски клюкарки. Аз не крия, трейдинга не ми е основен приход. Аз имам две образования икономика и инженерно. Тук се реализирах с инженерната ми специалност. Това не ми пречи да си трейдвам за удоволствие. И също не ми пречи да бъда успешен макар и с малка сметка. Ами за банването сигурно Желев е имал право като ти гледам мненията като Добата, плява. Със сигурност форума няма да загуби дори напротив ще спечели без двама мижитурки като Вас. Пък може зад тези никове да стои и една мижитурка няма да се учудя стиловете ви са същите.
тук съм за да чета и следя, кой какво пише, оттам си спомням факти, което си написал, не че съм тръгнал да ровя в безценните ти мнения.

изказа ти не подхожда на някой с две образования...

никой не ме е банвал никъде; явно ти е трудно да вникваш в смисъла на казаното(написаното).

иначе съм писал точно по темата, показахте достатъчно безхаберие с гуд муд, след като се опитахте да сравните бизнес със спекулация. по това няма какво повече да се коментира, освен че самочувствието с което ръсиш нелепости, е завидно.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 авг 2017, 18:27

Заключвам темата докато се успокоите малко.

Заключена

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”