Начинаещ Трейдър - въпроси

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Re: Начинаещ Трейдър - въпроси

Мнение от ndimitrov73 » 02 юни 2017, 01:14

Ще забия един въпрос тука за начинаещи да проверя как е аудиторията.
Въпроса е свързан с платформата МТ4.
На РС когато посоча с мишката СЛ линията съответно ТП ми показва загувата(печалбата) в пипа и стоиносно изражение във валутата в която ми е сметката.

Въпроса ми е как да видя тези стойности във МТ4 за андройт таблет(мобилен телефон)? Пиповете са ясни могат да се изчислят лесно. Стойносното изражение във валута не мога да определя. Ако някой има идея да ме светне, ако не ще пиша на МТ4 сървиса и ще докладвам тук.
Мерси предварително.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 02 юни 2017, 22:51

Терминала за Windows и за Android
са две НАПЪЛНО РАЗЛИЧНИ ПРИЛОЖЕНИЯ
Може да се каже, че това за Android е "олекотена версия".
Изобщо не си въобразявай, че това което правиш във Windows, ще можеш да го правиш във Android.

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 03 юни 2017, 19:12

StoneHeart написа:Терминала за Windows и за Android
са две НАПЪЛНО РАЗЛИЧНИ ПРИЛОЖЕНИЯ
Може да се каже, че това за Android е "олекотена версия".
Изобщо не си въобразявай, че това което правиш във Windows, ще можеш да го правиш във Android.
Да нямат нищо общо. И мен това ме дразни, защото таблета ми е по удобен

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 юни 2017, 06:15

Колеги, тръгнах да търся МТ4 съпорт. Намерих само това:
https://www.metatrader4.com/en/company/contacts

Тука има само телефони и пише, че са контакти за продажби гледам, че има телефони в България ама Северна Америка не. Някой може ли да се свърже и да пита за моя проблем или да се намери някакви мейли или начини да се кореспондира с MetaQuotes Software Corp.
Щото всички функции от "Прозорците" което ме интересува ги правя с изключение на тази функция. Мерси предварително.
Аз ще драсна един въпрос на моя брокер да видим какво ще каже.

Пописах си малко с моя брокер отговора му беше: Unfortunately, it is not available in mobile version. You can only see price level of your SL.
ОК ама аз искам да пиша на MetaQuotes Software Corp. за този проблем и могат ли да го решат.
Смахната работа да нямат един е-майл за съпорт.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юни 2017, 09:52

най-отдолу има форма пиши им от там какво искаш
и по телефона можеш да им звъннеш направи
https://www.metatrader4.com/en/brokers

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
4 получени

Мнение от Марио Димитров » 05 юни 2017, 10:02

ndimitrov73 ,
Пробвай през техния форум.
https://www.mql5.com/en/forum
Търгувайте това, което виждате на графиките

karamitak
Регистриран: 23 окт 2017, 19:55
2 дадени

Мнение от karamitak » 23 окт 2017, 20:08

Здравеите искам да попитам нещо относно платформата МТ4.Мargina в момента ми е 604,а Еquity е 2700 ,кога става страчно ,когато Еquity доблиги нивото на Маrgina ли??? Още колко загуба мога да понасиам докато ми затвориат ниакоиа позициа -благодариа предварително .

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 окт 2017, 13:18

karamitak написа:
23 окт 2017, 20:08
Здравеите искам да попитам нещо относно платформата МТ4.Мargina в момента ми е 604,а Еquity е 2700 ,кога става страчно ,когато Еquity доблиги нивото на Маrgina ли??? Още колко загуба мога да понасиам докато ми затвориат ниакоиа позициа -благодариа предварително .
Здравей. Да, точно така. Ако equity падне под margin-a, брокерът има право да затвори служебно позициите ти - т.нар. stop-out. В кой момент може да се стигне до това, зависи от конкрентия брокер. Различните брокери имат различен stop-out level - 50%, 30%, 10%...

karamitak
2 дадени

Мнение от karamitak » 24 окт 2017, 20:19

Blagodaria

karamitak
2 дадени

Мнение от karamitak » 24 окт 2017, 20:21

Iskam da pitam ako imam zakupeni Ripple kam Admiral Markets dali moga da si kupia IOTA ot Kraken ,i dali 6te moga da izpolzvam edna platforma MT4
,na koiato vigdam dvigenieto na Ripple ???

shppanda
Регистриран: 25 окт 2017, 16:46
1 дадени

Мнение от shppanda » 25 окт 2017, 16:54

Здравейте ,тъй като се опитвам да разгадая все още платформата на trader.bg при отварянето на позиция ми изискават минимум 1000 единици,това е равно на 0,01 лота или нещата са съвсем други ?
Благодаря предварително !

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 окт 2017, 17:17

shppanda написа:
25 окт 2017, 16:54
Здравейте ,тъй като се опитвам да разгадая все още платформата на trader.bg при отварянето на позиция ми изискават минимум 1000 единици,това е равно на 0,01 лота или нещата са съвсем други ?
Благодаря предварително !
Точно така е.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 окт 2017, 17:20

karamitak написа:
24 окт 2017, 20:21
Iskam da pitam ako imam zakupeni Ripple kam Admiral Markets dali moga da si kupia IOTA ot Kraken ,i dali 6te moga da izpolzvam edna platforma MT4, na koiato vigdam dvigenieto na Ripple ???
Admiral Markets и Kraken са две съвсем различни компании, които съответно предлагат различни услуги.

Admiral Markets е брокер, лицензиран от FCA UK, което означава, че е клиентските пари са гарантирани до 50 000 паунда. Приема депозити по банков път, с кредитна карта, Skrill, Neteller и др. Предлага търгувия със CFD върху криптовалути и дава възможност на клиентите си да печелят от промяната в цената им - както при възходящо, така и при низходящо движение. Клиените обаче не притежават самите криптовалути и не могат да ги ползват за плащане или да ги трансферират към други борси и брокери.

Kraken е борса за криптовалути, която не е регулирана от никoго и в случай на фалит никой няма да възстанови средствата на клиентите. Приема депозити само по банков път.Предлага търговия не със CFD, а със самите валути. Ако си купиш биткойн там, после можеш да го трансферираш към друга борса или да си купиш нещо с него.

Няма как да прехвърлиш една позиция от Admiral към Kraken. И няма как да търгуваш IOTA при Kraken, тъй като борсата не предлага търговия с тази валута. Bitfinex мисля е единствената голяма борса, която предлага търговия с IOTA.

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”