Начинаещ Трейдър - въпроси

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
А.Георгиев
Регистриран: 08 юни 2014, 16:08

Re: Начинаещ Трейдър - въпроси

Мнение от А.Георгиев » 21 юни 2014, 12:44

в момента съм с такава сметка ECN( NDD) , спредовете наистина са по-ниски но се плаща комисионна .. впрочем как може човек да разбере дали сметката му е DD или NDD ?

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 21 юни 2014, 14:36

А.Георгиев написа:в момента съм с такава сметка ECN( NDD) , спредовете наистина са по-ниски но се плаща комисионна .. впрочем как може човек да разбере дали сметката му е DD или NDD ?
Най елементарно е да се провери брокера, ако не се намери нищо по въпроса на официалният му сайт, все в някой форум ще е упоменато.Просто потърси с гугъл.

По принцип ECN брокера има нормални, сравнително ниски изисквания относно минималната сума при откриване на реална сметка, а и също имаш възможност да видиш не само курса на купуване и продаване, но и тн. "Depth levels" или сумите от двете страни на цената.

stefan_lv
Регистриран: 13 юни 2013, 16:16

Мнение от stefan_lv » 21 юни 2014, 20:39

StoneHeart написа:Ето така изглежда пускането на поръчка при NDD-брокер :
Varchev-NDD2.gif
Нямаш право да пускаш TakeProfit и StopLoss
едновременно със пазарна поръчка (сиви са).
Това са стойности, които може да промениш,
след като поръчката вече е пусната.
При чакащити поръчки не се забелязва.
И при моя са сиви, значи е добър брокер така да се каже, така ли да го разбирам? 8-)

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 21 юни 2014, 20:56

ЕCN и NDD са различни неща, не е задължително да са в комплект.

stefan_lv

Мнение от stefan_lv » 21 юни 2014, 22:38

Ако някой сподели ECN брокер и аз, ще съм благодарен. Пробвал съм нашия делтасток... просто без коментар... бягай далече :grin:

stefan_lv

Мнение от stefan_lv » 21 юни 2014, 22:44

K_W написа:ЕCN и NDD са различни неща, не е задължително да са в комплект.
Би ли отговорил на предния ми пост... NDD е по-доброто и моя е такъв според това което каза StoneHeart, така ли? Че не го чаткам много това :oops:
ХМ е моя брокер! Мисля, че е NDD :-?

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 21 юни 2014, 22:47

stefan_lv написа:Ако някой сподели ECN брокер и аз, ще съм благодарен. Пробвал съм нашия делтасток... просто без коментар... бягай далече :grin:
Защо, кажи нещо по-конкретно?
Според мен ECN при ФОРЕКСА няма смисъл. Само при акции и индекси където пазара е централизиран на една борса.

А.Георгиев

Мнение от А.Георгиев » 22 юни 2014, 00:31

не можах да разбера има ли някакъв начин да тестваме сметката дали е dealing desk или No dealing desk ..?

ivobos
Регистриран: 08 дек 2013, 13:12

Мнение от ivobos » 22 юни 2014, 00:56

А.Георгиев написа:не можах да разбера има ли някакъв начин да тестваме сметката дали е dealing desk или No dealing desk ..?
Не мисля, че има някакъв начин! Всъщност ти защо поставяш този въпрос? Спокойно може да се каже, че почти всички брокери са NDD и ако ги питаш ще ти го потвърдят! За теб е важно да си избереш коректен брокер, защото той е твоя пазар! Така, че не гледай дали е DD или NDD, а провери другите условия как са - спредове, суапове, стабилност и удобство на платформата, мобилни приложения, бърз и денонощен съпорт, вариативност при депозиране и теглене и т.н.! Успех! :smile:

А.Георгиев

Мнение от А.Георгиев » 22 юни 2014, 01:04

Напротив според мен повечето са DD, доколкото разбрах там поръчките остават при брокера и той печели от твоите загуби. Демек има изгода от това да губиш, докато при NDD поръчките се препращат директно и брокера печели от комисионна от твоите сделки. Тоест има изгода да бъдеш повече време на пазара :wink:

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
27 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 22 юни 2014, 01:11

Bitcoin: 33QktXTRjPhFtgmfSVD4dA6T2Go8UEVSUP
Ethereum: 0x141302D45E74BDa3518Ad698F885AA494F263648

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 22 юни 2014, 09:03

ivobos написа:
А.Георгиев написа:не можах да разбера има ли някакъв начин да тестваме сметката дали е dealing desk или No dealing desk ..?
Не мисля, че има някакъв начин! Всъщност ти защо поставяш този въпрос? Спокойно може да се каже, че почти всички брокери са NDD и ако ги питаш ще ти го потвърдят! За теб е важно да си избереш коректен брокер, защото той е твоя пазар! Така, че не гледай дали е DD или NDD, а провери другите условия как са - спредове, суапове, стабилност и удобство на платформата, мобилни приложения, бърз и денонощен съпорт, вариативност при депозиране и теглене и т.н.! Успех! :smile:
И аз не знам дали има начин освен да питаш брокера и да провериш какво пише в сайта му.
Така, че не гледай дали е DD или NDD, а провери другите условия как са...
Не е така, DD точно така ловят донори, супер ниско спредче, наградки, бонусчета и други шукаритетки. Не че нищо друго няма значение, но според мен се започва от NDD или DD e конкретния брокер.

Компир, според мен стрелката между Dealing Desk и Interbank при БГ брокери не съществува :grin:

stefan_lv

Мнение от stefan_lv » 22 юни 2014, 09:24

K_W написа:
stefan_lv написа:Ако някой сподели ECN брокер и аз, ще съм благодарен. Пробвал съм нашия делтасток... просто без коментар... бягай далече :grin:
Защо, кажи нещо по-конкретно?
Според мен ECN при ФОРЕКСА няма смисъл. Само при акции и индекси където пазара е централизиран на една борса.
1. Платформата им е ужасна! (някой може да има друго мнение)
2. Често забива, а по време на новини изобщо не я търси!
3. Поръчките се изпълняват доста бавно. Чакащите отварят с по няколко пипа разлика задължително, от това което си пуснал. По време на новини се молиш да не си забравил някоя, защото като блокира платформата и я активира я изпълнява на текуща цена, а тя не се знае на колко фигури, ще е от това което си поръчал.
Това беше преди около 2 години, ако от тогава дали са подобрили нещо... ама колко да са го подобрили не знам. Или акъл не ми достига или желание да оправят нещата, не че не могат. Това е моето мнение за тях и опит с тях. 8-)

stefan_lv

Мнение от stefan_lv » 22 юни 2014, 11:28

K_W написа:Компир, според мен стрелката между Dealing Desk и Interbank при БГ брокери не съществува :grin:
Това базик ли e? Или искаш да кажеш, че всички са DD. Защото по-нагоре твърдиш, че това е важно, а ти също си при БГ. :grin:

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 22 юни 2014, 11:51

stefan_lv написа:
K_W написа:Компир, според мен стрелката между Dealing Desk и Interbank при БГ брокери не съществува :grin:
Това базик ли e? Или искаш да кажеш, че всички са DD. Защото по-нагоре твърдиш, че това е важно, а ти също си при БГ. :grin:
Не е базик, но мисля че не си разбрал какво казвам. Казвам че според мен БГ ДД брокерите не хеджират и не изнасят нищо, всичко се върти в собствената им система. Не казвам, че няма БГ брокери които да са НДД, Трейдър БГ са си НДД(в които никога не може да си 100% сигурен, ако не работиш в фирмата), но аз за повече от 2 и 1/2 години при тях не съм засякал нито една "мизерия", винаги са били коректни и точни.

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 22 юни 2014, 12:12

Преди имаха доста мащабна кампания за привличане на нови клиенти, направо имаше доста масова атака по телефона и по имейла. Направо след това ги изключих от листата за заместител на plus500.
Иначе имат интересна класация и доста иновативен сайт, но за платформата особено
на мобилни устройства не е сред най-добрите

stefan_lv

Мнение от stefan_lv » 22 юни 2014, 12:44

Благодаря за инфото по образовах се малко. :wink: Въпреки, че на едното място пише едно на друго, друго... и то за едни и същи брокери... Върви разбери кое е истина. :grin:

ivobos

Мнение от ivobos » 22 юни 2014, 12:58

А.Георгиев написа:Напротив според мен повечето са DD, доколкото разбрах там поръчките остават при брокера и той печели от твоите загуби. Демек има изгода от това да губиш, докато при NDD поръчките се препращат директно и брокера печели от комисионна от твоите сделки. Тоест има изгода да бъдеш повече време на пазара :wink:
Хубаво, но това никога не съм го разбирал - Ако ти си добър и печеливш трейдър, как "лошия брокер" ще те накара да губиш? Ще ти изпълнява поръчките наобратно ли? Ами дори "най-състрадателния брокер" няма как да задържи дълго на пазара някой абсолютен куцузлия, който нулира всичко за часове. Според мен всичко си зависи от теб и само твоите знания и умения са важни за успеха ти на форекс пазара. :smile: :grin:

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 22 юни 2014, 15:56

ivobos написа:
А.Георгиев написа:Напротив според мен повечето са DD, доколкото разбрах там поръчките остават при брокера и той печели от твоите загуби. Демек има изгода от това да губиш, докато при NDD поръчките се препращат директно и брокера печели от комисионна от твоите сделки. Тоест има изгода да бъдеш повече време на пазара :wink:
Хубаво, но това никога не съм го разбирал - Ако ти си добър и печеливш трейдър, как "лошия брокер" ще те накара да губиш? Ще ти изпълнява поръчките наобратно ли? Ами дори "най-състрадателния брокер" няма как да задържи дълго на пазара някой абсолютен куцузлия, който нулира всичко за часове. Според мен всичко си зависи от теб и само твоите знания и умения са важни за успеха ти на форекс пазара. :smile: :grin:
Просто ще те цака, слипидж, рекотиране, разщиряване на спреда, шипове по никое време до стопа, бавни преводи, отказване на преводи. Колкото и добър да си няма как да издържиш.

ivobos

Мнение от ivobos » 22 юни 2014, 16:11

K_W написа:
ivobos написа:
Просто ще те цака, слипидж, рекотиране, разщиряване на спреда, шипове по никое време до стопа, бавни преводи, отказване на преводи. Колкото и добър да си няма как да издържиш.
:lol: :lol: :lol: Ха ха ха! Де тоя късмет? Имам предвид, че доста съм чувал за "такива номерца", но на мен никога не са ми ги прилагали! Това е вероятно, защото не съм достъчно добър и печеливш трейдър! Дай, Боже да стана наистина феноменален форексаджия! :grin: Тогава сигурно ще намеря правилното решение как да се предпазвам от некоректните брокери. Не е ли така? :shock: :-?

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”