Малко помощ и напътствия за поредния новобранец

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
11 получени
16 дадени

Re: Малко помощ и напътствия за поредния новобранец

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 13:10

Ето и третия неканоничен варянт на ветрилото. Така наречения свободен стил. При него няма правила за построяване, достатъчно е цената да се съобразява с линиите му :wink:
Прикачени файлове
Ветрило на фибоначи свободно използване 1 .png
Ветрило на фибоначи свободно използване 1 .png (141.78 KБ) Видяна 1460 пъти
Ветрило на фибоначи свободно използване 1a .png
Ветрило на фибоначи свободно използване 1a .png (148.16 KБ) Видяна 1460 пъти
Ветрило на фибоначи свободно използване ааа .png
Ветрило на фибоначи свободно използване ааа .png (70.49 KБ) Видяна 1460 пъти

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 09 фев 2017, 13:18

нели написа:И аз бих искала да обясниш разбираем за мен всяка информация ще ми бъде полезна само накрая да не се оплета в толкова много линии. В нета може да има много информация, но дали ще бъде вярна. Отнема време да се навлезне в нещата и да се отсява правилно вярната информация
Нели, по-добре остави това. Ако искаш си начешай крастата с 200 300 лв.
но по добре ги дай за едно СПА.

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 09 фев 2017, 13:54

Чудя се, да се смея ли, да плача ли! :grin:

нели
Регистриран: 01 ное 2016, 10:11

Мнение от нели » 09 фев 2017, 14:39

bvg написа:
нели написа:И аз бих искала да обясниш разбираем за мен всяка информация ще ми бъде полезна само накрая да не се оплета в толкова много линии. В нета може да има много информация, но дали ще бъде вярна. Отнема време да се навлезне в нещата и да се отсява правилно вярната информация
Всъщност по коледните празници на един фирмен банкет спечелих ваучер за СПА уикенд за двама на Велинград и като гледам хотела за който е ваучера 200 и 300 лв няма да ми стигнат за да го посетя.
Продължавам с въпросите....
След като поставих ветрилото на графиката (не знам дали се изразявам правилно), но като поставях точките на 4ч графика на дневната забелязах разминаване- на 4ч съм хванала червена свещ, а на дневната показва, че съм поставила началната точка на върха на зелена свещ Това грешно ли е и на кой интервал е по- добре да се поставя? Аааа и на коя платформа е по- добре да се чертае след като тази не еудачна?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 09 фев 2017, 14:43

aaangelll написа:Ето и третия неканоничен варянт на ветрилото. Така наречения свободен стил. При него няма правила за построяване, достатъчно е цената да се съобразява с линиите му :wink:
Добре де ти не виждаш ли, че тук таме само съвпадат и тренда не се съобразява с тях, защото си ги минава свободно и в произволни моменти :-?
от картинката виждам, че и на пръв и на втори поглед не съвпадат
http://prntscr.com/e6i53q

Как ще търгуваш с това...?
"Тук на картинката има 20 линии цена та може да обърне като стигне до някоя от тях, но може и след нея, а може и само да доближи някоя от тях и после да обърне или да я пресече и да не обърне" :grin:
Цялото фибо е така.

Кажи и според теб на база какво точно би трябвало да работят тези нива?

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 15:01

K_W написа:
aaangelll написа:Ето и третия неканоничен варянт на ветрилото. Така наречения свободен стил. При него няма правила за построяване, достатъчно е цената да се съобразява с линиите му :wink:
Добре де ти не виждаш ли, че тук таме само съвпадат и тренда не се съобразява с тях, защото си ги минава свободно и в произволни моменти :-?
от картинката виждам, че и на пръв и на втори поглед не съвпадат
http://prntscr.com/e6i53q

Как ще търгуваш с това...?
"Тук на картинката има 20 линии цена та може да обърне като стигне до някоя от тях, но може и след нея, а може и само да доближи някоя от тях и после да обърне или да я пресече и да не обърне" :grin:
Цялото фибо е така.

Кажи и според теб на база какво точно би трябвало да работят тези нива?
То и затова ветрилото е неканонично Което значи, че не е построено по-правилата. Определя основната структура на пазара и то само орентировачно. А между другото. Така е със всички съпротиви, тренд линии фибоначита и всички останали инструменти от техническия анализ. Значи ли това, че не трябва да се ползват.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 15:26

нели написа:
bvg написа:
Всъщност по коледните празници на един фирмен банкет спечелих ваучер за СПА уикенд за двама на Велинград и като гледам хотела за който е ваучера 200 и 300 лв няма да ми стигнат за да го посетя.
Продължавам с въпросите....
След като поставих ветрилото на графиката (не знам дали се изразявам правилно), но като поставях точките на 4ч графика на дневната забелязах разминаване- на 4ч съм хванала червена свещ, а на дневната показва, че съм поставила началната точка на върха на зелена свещ Това грешно ли е и на кой интервал е по- добре да се поставя? Аааа и на коя платформа е по- добре да се чертае след като тази не еудачна?
Аз ползвам тази платформа
https://www.tradingview.com
Ими MT4 или МТ5

нели

Мнение от нели » 09 фев 2017, 15:29

Ама аз доколкото гледах вчера един клип разбрах, че всеки индикатор може да даде фалшив сигнал в някакъв момент и нали затова не се разчита само на един индикатор, само на свещите и само на ветрило а се гледа всичко

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 15:39

нели написа:Ама аз доколкото гледах вчера един клип разбрах, че всеки индикатор може да даде фалшив сигнал в някакъв момент и нали затова не се разчита само на един индикатор, само на свещите и само на ветрило а се гледа всичко
Така е всеки един индикатор може да даде фалшив сигнал. Същото важи за всички останали инструменти от техническия анализ. Нищо не ти гарантира, че една тренд линия няма да бъде пробита, че ще бъде достигната или че ако бъде пробита цената няма да се върне (така наречения фалшив пробив)
Затова трябва да се ползват повече инструмента заедно. :wink:
Пазара е по-скоро изкуство, а не наука.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 09 фев 2017, 15:52

aaangelll написа: Така е със всички съпротиви, тренд линии фибоначита и всички останали инструменти от техническия анализ. Значи ли това, че не трябва да се ползват.
Не е така никак даже. С правилно начертаните съпротиви и подкрепи наистина можеш да прогнозираш бъдещите спирки на цената. С фигурите също можеш да правиш пари по лесен начин. Индикаторите също са полезни при определени условия. Ти преди беше нареди 3-4 индикатора до колкото си спомням. Защо ги заряза?
Индикаторите закъсняват и ако не знаеш как и кое да им използваш и ако прекаляваш не вършат работа. Те обаче са основани на цената и единственото, което правят е да показват ценовото движение под друга форма.

Какво правят фибоначи линиите, на какво са основани, чел ли си?
За първото изобщо не си прав. Пак ще те върна към инфдикаторите с които беше прекалил (ако не се бъркам че беше ти де). Правилният отговор тук е, че трябва да има баланс.
За второто си много прав.

нели

Мнение от нели » 09 фев 2017, 15:57

Надявам се не ставам досадна, но имам още въпроси.....
Първо: след като е пробита една съпротива тя става подкрепа доколкото знам де... и при ветрилото ли важи същото? И след като бъде пробита и последната линия на ветрилото как се процедира? Остава ли старото, за да се ползва за евентуални подкрепи? Чертаем ново за да следим нови съпротиви...?
Питам понеже ето до къде стигна при мен
Прикачени файлове
AUD1.JPG
AUD1.JPG (196.02 KБ) Видяна 1337 пъти

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 09 фев 2017, 16:07

нели написа:Ама аз доколкото гледах вчера един клип разбрах, че всеки индикатор може да даде фалшив сигнал в някакъв момент и нали затова не се разчита само на един индикатор, само на свещите и само на ветрило а се гледа всичко
Здравей,
Тука направих една картинка като пример,защо се използва фибото.
Ако! предположим,че обозначенията ми с цифри са правилни,то имаме един малък завършен тренд с пет вълни(белите цифри),които завършват трета(жълти цифри) и сега,знаейки че корекцията на трета(т.е. четвърта)е доста често до 50%,и познавайки развитието на корекционните движения,и изчаквайки да се формира дъно,може да се влезе в бай позиция(дълго)за края на пета.

Основното според мен е - да си изработиш правила за точна идентификация с която да знаеш в коя/каква фаза е пазара.
Слагам една картинка "Правила",които съм приел за себе си.
Прикачени файлове
Правила.png
Правила.png (19.46 KБ) Видяна 1334 пъти
USDCADH1.png
USDCADH1.png (39.8 KБ) Видяна 1334 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

нели

Мнение от нели » 09 фев 2017, 16:10

K_W написа:
aaangelll написа: Така е със всички съпротиви, тренд линии фибоначита и всички останали инструменти от техническия анализ. Значи ли това, че не трябва да се ползват.
Не е така никак даже. С правилно начертаните съпротиви и подкрепи наистина можеш да прогнозираш бъдещите спирки на цената. С фигурите също можеш да правиш пари по лесен начин. Индикаторите също са полезни при определени условия. Ти преди беше нареди 3-4 индикатора до колкото си спомням. Защо ги заряза?
Индикаторите закъсняват и ако не знаеш как и кое да им използваш и ако прекаляваш не вършат работа. Те обаче са основани на цената и единственото, което правят е да показват ценовото движение под друга форма.

Какво правят фибоначи линиите, на какво са основани, чел ли си?
За първото изобщо не си прав. Пак ще те върна към инфдикаторите с които беше прекалил (ако не се бъркам че беше ти де). Правилният отговор тук е, че трябва да има баланс.
За второто си много прав.
Добре, а как се чертаят правилно подкрепи и съпротиви, понеже аз вчера гледах един клип и не ми стана много ясно. Това което разбрах е, че доста време трябва да наблюдавам графиките, за да мога да се ориентирам, а то аз докато ги определя и те вече може и да не важат :shock:

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
129 получени
7 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 фев 2017, 16:28

Trader90 написа:Чудя се, да се смея ли, да плача ли! :grin:
Некой ''отворко'' си е набухал 4-5 ника и спори със себе си , кара се , обяснява си , задава си въпроси , ту с единия ту с другия
Цирк !
А ''разбирачите'' , пък като видят некой въпрос за бавноразвиващи ще си счупят пръстите да отговарят :lol: :lol: :lol:
С което цирка става само от ''клоуни'' :grin: :grin: :grin:

нели

Мнение от нели » 09 фев 2017, 16:50

Малкия Кондор написа:
Некой ''отворко'' си е набухал 4-5 ника и спори със себе си , кара се , обяснява си , задава си въпроси , ту с единия ту с другия
Цирк !
А ''разбирачите'' , пък като видят некой въпрос за бавноразвиващи ще си счупят пръстите да отговарят :lol: :lol: :lol:
Ако визираш мен, че си задавам въпроси (за бавноразвиващи според теб) и после от друг ник си отговарям, вярвай ми не е така. Мисля, че администратора ако реши може да засече I.P.- то или там нещо друго, за да види дали е едно и също устройство или мрежа.
Искам да е ясно, че нито искам да досаждам на някой- темата е такава и затова задавам въпроси, нито искам да се заяждам с който и да е. Ако някой мисли, че злоупотребявам с бонус за писане, моля обърнете се към администратора, за да си направи нужната справка дали имам няколко ника. Дори се старая да си задавам въпросите в един пост, за да не каже някой, че нарочно питам едно по едно за да трупам бонус.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
129 получени
7 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 фев 2017, 17:53

нели написа:
Малкия Кондор написа:
Цирк !
Ако визираш мен, че си задавам въпроси (за бавноразвиващи според теб) и после от друг ник си отговарям, вярвай ми не е така. Мисля, че администратора ако реши може да засече I.P.- то или там нещо друго, за да види дали е едно и също устройство или мрежа.
Искам да е ясно, че нито искам да досаждам на някой- темата е такава и затова задавам въпроси, нито искам да се заяждам с който и да е. Ако някой мисли, че злоупотребявам с бонус за писане, моля обърнете се към администратора, за да си направи нужната справка дали имам няколко ника. Дори се старая да си задавам въпросите в един пост, за да не каже някой, че нарочно питам едно по едно за да трупам бонус.
Ok ! Може и да греша !
А Ай.Пи-то не е показател .
Преди години се занимавах с shuarbet залози имах 3 различни нета ,а 4-я беше с менящо се I.P. :wink:

Trader90
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 09 фев 2017, 17:59

Онзи аааангел не е, че онзи пише неграмотно, а тя не. Може и с рени да са "сестри". Както и да е.
Всеки е бил нов и при положение, че ти е обяснено за П/С пак да питаш как се чертаят? Не говори добре това или просто се търси въпрос-отговор. Колкото повече-толкова повече. Отделно всеки каза, че онези глупости с фиботата не вършат работа, а ти (Нели) точно с него се захвана!!!!!!

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 18:12

Trader90 написа:Онзи аааангел не е, че онзи пише неграмотно, а тя не. Може и с рени да са "сестри". Както и да е.
Всеки е бил нов и при положение, че ти е обяснено за П/С пак да питаш как се чертаят? Не говори добре това или просто се търси въпрос-отговор. Колкото повече-толкова повече. Отделно всеки каза, че онези глупости с фиботата не вършат работа, а ти (Нели) точно с него се захвана!!!!!!
Голям многознайко се извъди. Ползвай си двете ЕМА и си мълчи, ти нали си много грамотен :lol: :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin:

Trader90
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 09 фев 2017, 18:16

Аре да не ми даваш наклон на оная работа!

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 09 фев 2017, 18:21

Trader90 написа:Аре да не ми даваш наклон на оная работа!
Тогава какво ме замесваш. Всеки си има техника. Ти ли си най-великия да определяш какво върши работа и какво не? И кой е грамотен и кой не!!! :twisted:

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”