ПРОБЛЕМ при STOP LIMIT !

Какво е forex? Коя платформа? Кой брокер? Как се изчислява печалба и загуба? Задай въпросите си тук без да се притесняваш.
Penchev
Регистриран: 25 ное 2019, 21:11
15 дадени

ПРОБЛЕМ при STOP LIMIT !

Мнение от Penchev » 27 ное 2019, 22:56

Имах не извършена продажба по вина на не изпълнил си задачата Stop Limit.
Загубих 2% от капитала си.
Въпроса ми е, ами ако за в бъдеще загубя 10- 20% или повече, заради не добра ефективност на иструмента stop limit, какво правим?Борсата няма ли да поеме отговорност и да ми възстанови, загубеното от баланса ?

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
91 получени
62 дадени

Re: ПРОБЛЕМ при STOP LIMIT !

Мнение от Mateev » 28 ное 2019, 13:59

Penchev написа:
27 ное 2019, 22:56
Имах не извършена продажба по вина на не изпълнил си задачата Stop Limit.
Загубих 2% от капитала си.
Въпроса ми е, ами ако за в бъдеще загубя 10- 20% или повече, заради не добра ефективност на иструмента stop limit, какво правим?Борсата няма ли да поеме отговорност и да ми възстанови, загубеното от баланса ?
При кой брокер е това? Да не е Инстафорекс? Трябва да знаеш, че те са мошеници, и тепърва те чакат и други "изненадки", включая и това, че най-накрая няма да ти дадат да си изтеглиш парите. Буквално ще ти ги откраднат.

Penchev
15 дадени

Мнение от Penchev » 28 ное 2019, 20:42

Към момента оперирам в Binance

Mateev
91 получени
62 дадени

Мнение от Mateev » 28 ное 2019, 23:30

Доколкото аз знам, поведението на стоп-лимит ордера е точно такова. Той по презумпция си представлява стоп ордер, който не присъства в Order Book-а. Стои си някъде отстрани и чака цената да достигне до него, и чак тогава брокера го слага в Order Book-a като лимит ордер. Да, ама цената вече го е подминала, и няма никакво основание този ордер да се задейства. Виж ако си късметлия веднага след активацията на ордера цената да се върне с малко, то тогава ще се изпълни лимита, иначе може да се наложи да чакаш много дълго време.

Според мене все още не си осъзнал кой ордер по какъв начин действа. И на мене в началото ми беше много трудно, но като си ги начертаеш на хартия и ги обмислиш добре, веднага ще схванеш логиката им на действие. Като жокер ще ти подам информацията, че в Order Book-а присъстват само и единствено лимит ордери. Всички други видове ордери са приумица на един или друг брокер, и някои от тях са придобили голяма популярност, но в действителност те си стоят само в сървъра на брокера, а не на истинския пазар (Order book-а). Самият брокер се опитва да ги отработва тези вътрешни ордери по правилния начин, но сами разбирате, че ако пазара е динамичен и се движи с голяма скорост, то този опит за отработка ще става с големи слипиджи.

Има и още един много сериозен проблем, и той се нарича LEVERAGE. Ако брокера дава някакво LEVERAGE, то това автоматично означава, че на реалния пазар не се изнасят дори и лимит ордерите. Тоест ти търгуваш не някакъв реален инструмент, а договор за разлика, сключен със самия брокер. От тука нататък трябва да ти е ясно, че можеш да очакваш всичко, дори и невъзможното - например слипиджи в твоя вреда по лимит ордерите. При това положение можеш само и единствено да се надяваш на морала на брокера и въобще трябва да забравиш какви са реалните цени на реалния пазар.

Penchev
15 дадени

Мнение от Penchev » 29 ное 2019, 00:31

Препоръчай добра платформа за форекс, в която д е нисък, минималния изискуем депозит, че с те криптовалути глупави ми писна.

Mateev
91 получени
62 дадени

Мнение от Mateev » 30 ное 2019, 11:32

Penchev написа:
29 ное 2019, 00:31
Препоръчай добра платформа за форекс, в която д е нисък, минималния изискуем депозит, че с те криптовалути глупави ми писна.
Има много платформи за форекс търговия, но според мене най-популярната платформа е MetaTrader 4 и по-малко популярната MetaTrader 5.

Много по-сериозен е въпросът с избор на брокер, при който да търгуваш. По света има много брокери-мошеници, и човек трябва да се пази от тях. Като най-фрапиращ случай може да се посочи брокера ИНСТАФОРЕКС, който е едва ли не най-големия мошенически брокер в целия свят. Този брокер създава форуми, в които зарибява клиенти посредством раздаване на всякакви бонуси, включая и такива за писане на постинги. В резултат на това тези форуми стават много популярни, какъвто е и случая с българския форум на Инстафорекс. Истината обаче е , че този брокер няма да ти даде да изтеглиш никакви пари, дори и да си ги заработил честно от търговия с бонуси или от награди за писане в темите на форума.

Когато започнеш да търсиш съвети за търговия по форумите, също така трябва много да внимаваш в това в какви съвети ще се вслушваш. Специално брокерите-мошеници, в това число и ИНСТАФОРЕКС, плащат на подставени лица да пишат всякакви небивалици и измислици с една единствена цел - ДА ИЗМАМЯТ ХОРАТА и да ги манипулират така, щото да си отворят акаунт при тях и да дадат живи пари, които после ДА ГИ ОТКРАДНАТ.

Penchev
15 дадени

Мнение от Penchev » 30 ное 2019, 17:21

Май брокер исках да пиша. Още ги бъркам понятията.

Mateev
91 получени
62 дадени

Мнение от Mateev » 30 ное 2019, 19:28

Penchev написа:
30 ное 2019, 17:21
Май брокер исках да пиша. Още ги бъркам понятията.
Ако търсиш Български брокер, аз бих препоръчал Бенчмарк. Ако търсиш западен, аз бих препоръчал IC Markets. Разбира се има и много други честни брокери, но аз лично имам опит с тези двата. Имам акаунт и в Алпари, и съм много доволен от него, но не смея да го препоръчвам.

Penchev
15 дадени

Мнение от Penchev » 30 ное 2019, 23:47

Трябва ми брокер, който не изисква голям депозит.
Някои казват че са начинаещи, а търгуват от половин година.
Аз никога не съм търгувл на демо сметка и почнах да търгувам с пари, преди 9 дни.
На осмия ден почнах да ползвам ливърдж.
На десетия ден да вкарам 200 долара депозит при брокер ли ?
Аз нямам опит и един месец. Затова ми трябва някъде, където не изискват голям депозит. Щото както се засилих не е на добре, може би

Penchev
15 дадени

Мнение от Penchev » 01 дек 2019, 21:05

Спрях се на Benchmark, нямат минимум за размер депозит. Благодаря!

Mateev
91 получени
62 дадени

Мнение от Mateev » 02 дек 2019, 16:16

Penchev написа:
30 ное 2019, 23:47
Трябва ми брокер, който не изисква голям депозит.
Някои казват че са начинаещи, а търгуват от половин година.
Аз никога не съм търгувл на демо сметка и почнах да търгувам с пари, преди 9 дни.
На осмия ден почнах да ползвам ливърдж.
На десетия ден да вкарам 200 долара депозит при брокер ли ?
Аз нямам опит и един месец. Затова ми трябва някъде, където не изискват голям депозит. Щото както се засилих не е на добре, може би
Каква стратегия използваш за търговия?

Защото ако нямаш стратегия с ПМО, си обречен. Интуитивната търговия е еквивалентна на СЛУЧАЙНА ТЪРГОВИЯ, при която математическото очакване е НУЛЕВО, ако ги нямаше разходите за брокера (спред, слипидж, суап и т.н.). Тези разходи обаче превръщат случайната търговия в такава с ОТРИЦАТЕЛНО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ, което рано или късно води до нулиране на акаунта. Всякакви междинни резултати, дори и ако са някаква печалба, са само плод на флуктуациите на чистата случайност. Крайният резултат обаче е закономерен - загуба на един или повече акаунти.

Отговори

Върни се в “ВЪПРОСИ НА НАЧИНАЕЩИ”