Интересни новинки :)

Boby23227
Регистриран: 10 май 2017, 15:13
1 дадени

Re: Интересни новинки :)

Мнение от Boby23227 » 27 май 2017, 15:11

Е те добре че са българите в чужбина.БГ одавна е фалирала.

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 29 май 2017, 12:20

Между истината и лъжата

Дайте фактите за КТБ. Най-лесно се манипулира не информираното гражданство.

http://clubz.bg/54442-mejdu_istinata_i_lyjata
Търгувайте това, което виждате на графиките

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
4 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 29 май 2017, 16:23

reniemilova5 написа:Въпрос на време е по-малките държави да се обединят и да ги вдигнат във въздуха всички еврогейчета.Унгария,Словакия,Хърватска ,Гърция и мн.други...
В твоето изказване само ми липсва споменаването на The all-powerful Mr Soros :smile:
Изображение

И разбира се съвсем целенасочено съм посочил препратка към сайта "EU vs Disinformation", чието седмично ревю може да се проследява на този адрес: https://euvsdisinfo.eu/homepage/disinformation-review/

Не се оставяйте да ви лъжат, и както е посочено в статията от линка на Марио търсете фактите, а ако не ги намерите в настоящето, то просто погледнете за техен аналог в миналото ни ...
Форексът е полезен като ХОБИ

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11

Мнение от reniemilova5 » 29 май 2017, 19:59

Защо?Такъвцсъюз рано или късно ще се случи,но не сга.Всички знаем кой диктува нещата в България и съседните страни.В Гърция нещата се пооталожихс само защото Ципрас не намери подкрепа.Но тайничко подържа връзка с Русия,Сърбия и Унгария.Ние на този етап сме загубени.Която и партия да е на власт все същото .Румънците също бе спират да подскачат.Хъватите усетиха че нещата тръгват на зле и въобще не миеят за Европа.Чехи,Словаци,Италианци и т.нРано или късно ще се появи алтернатива и в тези страни .Латвия ,Естония ,никой народ не иска война и никой никого не мрази както ни се натаква на нас.Соросите губят преднина ,хората са осведомени ,не всеки седи пред телевизора и попива помията която ни залива от там.Аз твърдо стоя зад тезата си ,че накрая държавите ще се обединят,и си мисля ,ме нещата отново ще тръгнат от Турция.Както се казва "Народ който незнае историята си е обречен да я повтори.

Марио Димитров
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 30 май 2017, 09:31

reniemilova5 написа:Както се казва "Народ който не знае историята си е обречен да я повтори.
В помощ на безпомощните да попречат на тази вълна от задушаваща като мечешка прегръдка любвеобилност предлагам няколко цитата от практически апокрифната в България книга “Н.П.Игнатиев. Записки (1875-1876)”, макар тя да е издадена в НРБ през 1986 г., но “кой знае защо” е неоткриваема дори и от професионални изследователи, за да (не) могат да черпят от извора какво всъщност си признава Игнатиев за истинските цели на руската политика спрямо “българското племе” като параван за руските домогвания в две посоки: завладяването на Проливите и недопускането на европейско развитие на балканските народи.

“…на Русия трябваше да се предостави възможността да получава данъка от България.

Така Русия щеше да получи възможността да реализира в европейските банки заем от триста милиони златни рубли…Българският данък би останал на наше разположение. Така Русия щеше да си осигури претекст от икономическо естество, за да установява своето влияние за дълго време над освободената от нас страна.”( стр. 563)
ЗАКОН ЗА ОБЯВЯВАНЕ НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ В БЪЛГАРИЯ ЗА ПРЕСТЪПЕН

Обн. ДВ. бр.37 от 5 Май 2000г.

Чл. 1. (1) Българската комунистическа партия (тогава именуваща се Българска работническа партия /комунисти/) идва на власт на 9 септември 1944 г. с помощта на чужда сила, обявила война на България, и в нарушение на действащата Търновска конституция.
(2) Българската комунистическа партия е отговорна за управлението на държавата във времето от 9 септември 1944 г. до 10 ноември 1989 г., довело страната до национална катастрофа.

Чл. 2. (1) Ръководствата и ръководните дейци на Българската комунистическа партия са отговорни за:
1. целенасоченото и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация;
2. съзнателното нарушаване на основните човешки права и свободи;
3. безпрецедентната разправа с народните представители от ХХV Народно събрание и всички невинно осъдени от така наречения "Народен съд";
4. моралния и икономическия упадък на държавата;
5. установяването на централизирано директивно управление на икономиката, довело я до разруха;
6. погазването и отмяната на традиционни принципи на правото на собственост;
7. рушенето на моралните ценности на народа и посегателството срещу религиозните му свободи;
8. провеждането на непрекъснат терор срещу несъгласните със системата на управление и срещу цели групи от населението;
9. злоупотребата с възпитанието, образованието, науката и културата за политически и идеологически цели, включително мотивиране и оправдаване на изброените по-горе действия;
10. безогледното унищожаване на природата.
(2) Комунистическият режим е отговорен за това, че:
1. отнемаше на гражданите всяка възможност за свободна изява на политическата воля, като ги принуждаваше да крият своята преценка за положението в страната и ги принуждаваше да изразяват публично съгласие за факти и обстоятелства с пълното съзнание за тяхната невярност и дори това, че те представляват престъпления; това то постигаше чрез преследване и заплахи от преследване към отделната личност, нейното семейство и близки;
2. системно нарушаваше основните човешки права, като потискаше и цели групи от населението, обособени по политически, социален, религиозен или етнически признак, въпреки че Народна република България още през 1970 г. се присъедини към международни актове по правата на човека;
3. нарушаваше основните принципи на демократичната и правова държава, международните договори и действащите закони, като с това поставяше интересите на комунистическата партия и нейните представители над закона;
4. при преследванията срещу гражданите използваше всички възможности на властта, като:
а) екзекуции, нечовешки затворнически режим, лагери за принудителен труд, мъчения, подлагане на жестоки насилия;
б) освидетелстване или настаняване в психиатрични заведения, като средство за политически репресии;
в) лишаване от право на собственост;
г) възпрепятстване и забрана за получаване на образование и упражняване на професия;
д) възпрепятстване на свободното движение във и извън страната;
е) лишаване от гражданство;
5. безнаказано се извършваха престъпления и се предоставяха незаконни предимства на лица, които вземаха участие в престъпления и преследвания на други лица;
6. подчиняваше интересите на страната на чужда държава до степен на обезличаване на националното достойнство и практическа загуба на държавен суверенитет.
Прикачени файлове
IMG_6089-1-225x300.jpg
IMG_6089-1-225x300.jpg (26.18 KБ) Видяна 599 пъти

Марио Димитров
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 30 май 2017, 09:44

https://www.fakel.bg/index.php?t=2650
А сега да разгледаме по-подробно въпросната „Конвенция“. В нея се признава, че българското правителство „припознава да дължи на руското императорско правителство за разходите по окупацията от императорските руски войски“ сумата от 10 618 250 рубли и 40 копейки. Някои изследователи изчислиха, че тази сума, изчислена по тогавашен курс на рублата спрямо златото се равнява на 32 тона злато. Предвидено е сумата да се изплаща на части: първата вноска от 400 000 рубли – на 13 септември 1883 г.; след това в разстояние на 12 години (от 1884 до 1895 г.) – всяка година по 800 000 рубли, плащани два пъти годишно – на 13 януари и на 13 юли всяка година; на 13 януари 1896 г. – 400 000 рубли и на 13 юли 1896 г. – остатъка от 218 250 рубли и 40 копейки.
http://www.168chasa.bg/article/4146877
133 млpд. лв. е струвала съветската окупация на България
Дано,"който" не знае се позаинтересува и да не позволи,това да се повтаря!!

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 30 май 2017, 11:37

Незнам дали съм разбрала правилно.Искаш да кажеш ,че нямаме сметка да бъдем в съюз с Русия и държавите бшизо до нас,по-добре да продължим да се кланяме на САЩ и Европа.А ти знаеш ли ,къде са парите на България?Защо една от най-добре развитите държави се превърна в Джурасик парк.Кой погуби бъдещото на българските деца и ги превърна в необразовани празноглави кифли и гладко избръснати момченца.Кой затри армията ни и с каква цел.Кой създаде мутрите през 90 те?Кой прибра парите на българите когато стана голямата инфлация?И много други ....Това не беше Русия ,това е план замислен много Одавна.И ако тогава имахме малко неща по магазините ,те бяха качествени.Сега вярно че всичко е "елитно " ,скъпо,европейско ,ама колко хора могат да си позволят да купуват такава стока.Децата носехме български ,но качествени дрехи,а сега всичко е китайско и турско.Мога да ти изброявам още и още неща.Не казвам че трябва да целуваме задниците на руснаците ,но определе Европа и САЩ правят всичко за да се затрие древният народ наречен българи.И още нещо ,знаеш ли за войната ,която се води срещу ортодосите?защо трябва да бъдат заличени и кой иска това.Много си прав ,незнанието води до пълна деградация и манипулация над хората.Да си усведом не значи да прочетеш две статии.Аз повече от 5 години се интересувам от тези теми.Следя ,гледам ,анализирам.Търся факти ,говоря с много възрастни хора как е било тогава.В чужбина познавам много българи ,които са били лъгани и мамени дори и от наши сънародници.Винаги руснаци съм им помагали ,когато са били на ръба да останат без покрив ,храна ,пари и работа.Руснаците ни наричат братя ,а американците преди 15 години мислеха ,че живеем по дърветата и ядем банани .Като се замисля ,точно до там ни докараха. :idea:

Марио Димитров
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 30 май 2017, 12:11

reniemilova5 написа:А ти знаеш ли ,къде са парите на България?
Парите на България са в България !?
reniemilova5 написа:Защо една от най-добре развитите държави се превърна в Джурасик парк.
То е написано,само трябва да четеш:
(2) Българската комунистическа партия е отговорна за управлението на държавата във времето от 9 септември 1944 г. до 10 ноември 1989 г., довело страната до национална катастрофа.
reniemilova5 написа:Кой погуби бъдещото на българските деца и ги превърна в необразовани празноглави кифли и гладко избръснати момченца.
Не мога да се съглася с това!!
Имам дъщеря и син и не са това,което твърдиш!!
Нито те,нито техните приятели!!
По написаното,ми приличаш на описанието,дадено от теб.
reniemilova5 написа:Кой затри армията ни и с каква цел.Кой създаде мутрите през 90 те?Кой прибра парите на българите когато стана голямата инфлация?
"Реформираната" партия БСП,приемника на БКП.
reniemilova5 написа:Аз повече от 5 години се интересувам от тези теми..Търся факти ,говоря с много възрастни хора как е било тогава.
Аз не се интересувам.
Аз го изживях.

Не са ми нужни две статии(написах първите излезли от търсачката,за да те улесня),това са неща,които зная.

За да твърдиш,че нещо е факт(Кой погуби бъдещото на българските деца и ги превърна в необразовани празноглави кифли и гладко избръснати момченца.)трябва да използваш статистика и/или изследвания по темата с които можеш да подкрепиш своите думи.

Отговорите ми са кратки.Ако нещо не разбираш или не можеш да си служиш с търсачката на чичко гугъл свиркай,ще ти помогна.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 30 май 2017, 16:46

Ето влез тук чети и се учи .Доказателствата са пред теб,около теб и дори в самият теб.Във фейсбук често се публикува един колаж на който Тодор Живков казва "Това ,което аз съм построил ,вие не можете да го боядисате"
И най-важната част от българската история е че ако не беше Русия ,ти щеше да се казваш Ахмед а аз Гюлчер (примерно).
Яд ме е ,бясна съм ,бясна съм за това ,че все още има хора като теб ,които пишат пълни глупости или заради невежество или заради пари.
Искаш умности ето ти :

"Истината за социализма в България в цифри."

http://socbg.com/2015/07/%D0%B8%D1%81%D ... D0%B8.html

Чети и мълчи !

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 30 май 2017, 17:36

13240515_1166730366699842_8600437398418428085_n.jpg
13240515_1166730366699842_8600437398418428085_n.jpg (63.03 KБ) Видяна 447 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

vgc
4 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 30 май 2017, 18:43

reniemilova5 написа: Яд ме е ,бясна съм ,бясна съм за това ,че все още има хора като теб ,които пишат пълни глупости или заради невежество или заради пари.
Пиши ме и мен към подкупените с "Milde", които въпреки символизма в жеста, не харесваха за тази цел да използват "Работническо дело".

А относно различната гледна точка за "любимият" девети септември по картинката на jssi са следните два линка: Когато обезглавяваха българската интелигенция и малко по-забавният Нагли и алчни: "бароните" на НРБ

От галерията във вторият линк любимият ни майтап бе следният "ограмотяващ" надпис - т.е. понеже и аз съм от живялите тогава и сега тържествено се самокласифицирам не като невежа, а като подкупен с материални удобства (разбира се лично от Сорос) местен "туземец":
Изображение

vgc
4 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 31 май 2017, 00:04

reniemilova5 написа:Поредният добре платен журналист пишещ пълни фантасмагории ...
Виж сега, ще отдам непознаването на нашата съвременна история на твоята младост, а ако не знаеш нищо за автора на горните две статии то може и да си чула нещо за г-н Христо Христов. И понеже тук е финансов форум ще дам един линк към негов материал касаещ "Трите тайни фалита на БКП и Тодор Живков"
Толкоз за цъфтящата соц-икономика и безкористната "помощ" от "братският" СССР чиято 16-та република без малко да станем съвсем доброволно :x и в тази връзка ще припомня дефиницията на думичката демагогия която за мен е синоним на социализъм.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 31 май 2017, 08:06

Да отричаш успехите на България по време на комунизма е същото като да се отречеш от това ,че си българин.Ще ти пусна един линк тук и искам да помоля всички ,които имат желание да прочетат статията.Тя е доста интересна и много подробно е описано колко велики неща е създал българския ум по време през тези години.
В днешно време има също толкова велики умуве ,но България не е на българите и никой не позволя да произвеждаме стоки ,които другите държави искат да притежават.През последните 27 години гледаме циркове и абсурди.Говорят ни постоянно за агресия от страна на Русия ,пострекава се раждаемостта на малцинствата ,които растат неграмотни,убиват,крадат и иазнасилват всеки Божи ден нашите деца ,майки и баби.Хората живеят под страх с по три разбера минимум на вратите си.Деца се избиват до смърт и т.н и т.н

"България която изгубихме"

https://bgistoria.jimdo.com/%D0%B1%D1%8 ... %BC%D0%B5/

vgc
4 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 31 май 2017, 10:13

reniemilova5 написа:Да отричаш успехите на България по време на комунизма е същото като да се отречеш от това ,че си българин ...
Обърна ли внимание на дефиницията за демагогия? Твоята препратка е отлична илюстрация точно за нея:
Преднамерено въздействие върху инстинктите и чувствата на масите чрез лъжливи и примамливи обещания за постигане на користни цели.
А относно влиянието на Русия у нас недей да се притесняваш - русофилите в България са 85% от населението в момента, което си е жив мазохизъм или може би по-скоро стокхолмски синдром, но какво да се прави - националният ни манталитет е силно податлив на подобни влияния и в момента ...

п.п. За "повдигане" на националното ни "самочувствие" ето и една полезна за някои новинка отвъд океана: Retail Apocalypse: Everything You Need to Know
Изображение
(Така де за информация на строителите на комунизма - не фалират само "великите" промишлени недоразумения, а има световен "заговор" и срещу всички дребни ритейл алтернативи - или май термина не беше заговор, а по-принизяващото - най-обикновенна икономическа логика)

bgotov
Регистриран: 30 яну 2014, 13:18

Мнение от bgotov » 01 юни 2017, 12:07

Комунизъм, социализъм, капитализъм все тая. Защо като социализма е толкова лош, с лошо качество на производството, ниска рентабилност и работи на загуба т.н. "развит" свят налагаше ембарго над страни от източния блок и до ден днешен има наложено еббарго над Куба, Венецуела и Северна Корея. Ще ви отговоря. Защото трепереха, да не се окаже, че системата е по-добра и трябваше да се пречи с всички сили, военни, икономически, пропагандни. Само ще кажа, че имаше много избягали от запада и в България в съседство на блока на баба ми построиха блок и настаниха Гръцки семейства които бягаха от Гърция и искаха убежище у нас. Тези хора и до ден днешен си живеят там, говорят перфектен български и не се върнаха в Гърция дори и след падането на берлинската стена, въпреки че имат наследствени земи, и къщи в Гърция, децата им и внуците им също работят в БГ. Това че една нация е по-напреднала технически и има ефективно производство не означава, че населението ѝ живее добре, ами Англия по времето на робството е била изключително богата и аристокрацията се е къпела в злато замъци и лукс, това означава ли че тези които са работели за тези блага са живеели добре? Хората драпат да излязат назапад за да могат да си върнат заемите на банките, не бягат защото там живеят по-добре, тук изоставят 3 етажни къщи с по декар двор, а там живеят в стая с по 3-ма непознати. Разбира се това не важи за високо квалифицираните кадри, които са по-скоро изключение и е въпрос на избор къде ще живеят, защото се оказва, че в Дъблин с 3500-4000 паунда на месец не се живее много добре или със 7000$ в силикон валей, особено ако си завел там жена си и имаш 2 деца. Високата ефективност единствено генерира печалби за собственика на бизнеса и по никакъв начин не се отразява на работниците в бранша, освен това убива малкия бизнес като му вади последния залък от устата. В САЩ се оказа също, че производството не е ефективно и Тръмп се изказа онзи ден, че германците били много нагли и продавали много автомобили. Та ако искате да разберете как ще свърши т.н. "демокрация", която не е демокрация, а партокрация. Седнете 5 човека някоя вечер и поиграйте монополи. Ще сме живи да видим резултата. Съгласен съм, че небостъргачите ще станат над километър, а в корабите ще трябва да с придвижват с коли, само че всички ние ще въртим педалите и ще се молим да ни пуснат да им изчистим тоалетните. И 2025 когато изкуствения интелект ще стане умен колкото човека (още преди повечето от вас да са си изплатили ипотеките), но ще може да работи не по 8, а по 24 часа на ден ще ревете за комунизма и ще ровите по кофите.

Само да ви кажа, че вече превода от и на всички езици в паламента в Брюксел и на документите, и на записите от изказванията става абсолютно без намесата на човек и качеството на превода е по-добро от на средно добър преводач. Няма да мине много време, когато от английски на JAVA превода ще е машинен, бронетранспортьорите по улиците ще са автономни, а изкуствения интелект, ще се продава на "кило" за секунда в клауда.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 01 юни 2017, 13:01

bgotov написа:Комунизъм, социализъм, капитализъм все тая. Защо като социализма е толкова лош, с лошо качество на производството, ниска рентабилност и работи на загуба т.н. "развит" свят налагаше ембарго над страни от източния блок и до ден днешен има наложено еббарго над Куба, Венецуела и Северна Корея. Ще ви отговоря. Защото трепереха, да не се окаже, че системата е по-добра и трябваше да се пречи с всички сили, военни, икономически, пропагандни. Само ще кажа, че имаше много избягали от запада и в България в съседство на блока на баба ми построиха блок и настаниха Гръцки семейства които бягаха от Гърция и искаха убежище у нас. Тези хора и до ден днешен си живеят там, говорят перфектен български и не се върнаха в Гърция дори и след падането на берлинската стена, въпреки че имат наследствени земи, и къщи в Гърция, децата им и внуците им също работят в БГ. Това че една нация е по-напреднала технически и има ефективно производство не означава, че населението ѝ живее добре, ами Англия по времето на робството е била изключително богата и аристокрацията се е къпела в злато замъци и лукс, това означава ли че тези които са работели за тези блага са живеели добре? Хората драпат да излязат назапад за да могат да си върнат заемите на банките, не бягат защото там живеят по-добре, тук изоставят 3 етажни къщи с по декар двор, а там живеят в стая с по 3-ма непознати. Разбира се това не важи за високо квалифицираните кадри, които са по-скоро изключение и е въпрос на избор къде ще живеят, защото се оказва, че в Дъблин с 3500-4000 паунда на месец не се живее много добре или със 7000$ в силикон валей, особено ако си завел там жена си и имаш 2 деца. Високата ефективност единствено генерира печалби за собственика на бизнеса и по никакъв начин не се отразява на работниците в бранша, освен това убива малкия бизнес като му вади последния залък от устата. В САЩ се оказа също, че производството не е ефективно и Тръмп се изказа онзи ден, че германците били много нагли и продавали много автомобили. Та ако искате да разберете как ще свърши т.н. "демокрация", която не е демокрация, а партокрация. Седнете 5 човека някоя вечер и поиграйте монополи. Ще сме живи да видим резултата. Съгласен съм, че небостъргачите ще станат над километър, а в корабите ще трябва да с придвижват с коли, само че всички ние ще въртим педалите и ще се молим да ни пуснат да им изчистим тоалетните. И 2025 когато изкуствения интелект ще стане умен колкото човека (още преди повечето от вас да са си изплатили ипотеките), но ще може да работи не по 8, а по 24 часа на ден ще ревете за комунизма и ще ровите по кофите.

Само да ви кажа, че вече превода от и на всички езици в паламента в Брюксел и на документите, и на записите от изказванията става абсолютно без намесата на човек и качеството на превода е по-добро от на средно добър преводач. Няма да мине много време, когато от английски на JAVA превода ще е машинен, бронетранспортьорите по улиците ще са автономни, а изкуствения интелект, ще се продава на "кило" за секунда в клауда.
.

Благодаря са стойностния коментар.Аз съм на същото мнение като теб.

Марио Димитров
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 01 юни 2017, 13:36

reniemilova5 написа: Незнам дали си видял първоначалноте глупости които е написал този човек
Да обобщя:
Досега водената дискусия,включваше историята на България.
За тази история и нейния правилен прочит(какво да помним и не забравяме)акцентирах върху взаимоотношенията ни с Русия и управлението на държавата от комунистическия режим.
Война е имало(факт) и сме получили свободата си(факт)като държава.

Аз лично съм благодарен и признателен за тези действия на Русия.

Но отчитам и фактите,че тази война е започнала не с идеята за нашият просперитет(факт).
Наложило ни се е да заплатим средствата за провеждането на тази война(факт).
Това не кореспондира с "братското" отношение(самата идея за започване на война от страна на Русия),което се налага в исторически аспект(факт)!

По тази логика,трябва ли да наричам "братушка" всеки продавач в бакалията,на който плащам след покупката си?

Трябва ли да наричам "братско", нападенията над северна Добруджа,Варна,Балчик(факт)?

http://www.sitebulgarizaedno.com/index. ... -1916-1917

Думите на Янко Гочев - историк,подкрепени с факти.
Появата на руски войски в Добруджа през 1916г. не е случаен акт, а резултат на вековната руска политика на териториално ограбване на България чрез раздаване на нейните земи в полза на съседите и. Тези типично имперски сделки за наша сметка в българската историография обикновено се скриват. Целта е повече от ясна - създаване на изкуствен ореол на самодържавна Русия като ,,благодетел’’ и единствен защитник на поробените българи в Османската империя.
Десетилетният стремеж на българската историография да украсява и ‘’облагородява’’ руската балканска политика достига своя апогей в епохата на комунизма. Тогава руското военно присъствие на Добруджанския фронт на Българската армия през Първата световна война просто изчезва.
Ако разгледаме библиографията по въпроса изпъква унизителния за националното самочувствие на всеки българин факт, че по време на т. нар. социалистически период до 1989г. липсват сериозни научни изследвания, които да осветляват участието на България в Първата световна война в Добруджа.
Антирумънските и най-вече антируските военни действия на Българската армия през 1916-1917г. въобще не са сред любимите теми за българската историография от този период. Главната причина е възприетата от комунистическата система политика на социалистически (пролетарски)
интернационализъм, деградирал до национален нихилизъм. Този последователно прокарван принцип дори изменя характера на българското участие в Първата световна война, обявена за ,,империалистическа’’ според оценките на болшевишкия вожд Ленин , които изцяло догматично се възпроизвеждат в българските учебници.
Трябва ли да наричам "братско",ограбването на България след 9.9.1944(факт)?
Трябва ли да наричам "братско",наложената ни окупация и режим след 9.9.1944(факт)?

Толкова за историческите факти и истини.

Другата дискусия,беше за закона за обявяването на комунистическия режим в България за

престъпен.
Имаше такова управление на България в периода 1944-1989(факт).
Има закона за обявяването на комунистическия режим в България за престъпен(факт).

Досега,не съм чул аргументирано мнение,подкрепено с факти против"глупостите",които според теб пиша!

Какво разбрахме от теб до сега:
reniemilova5 написа: Аз неискам да се връща този режим ,просто казвам и доказвам ,че тогава хората са живяли много по-достойно от сега..
По достойно казваш!?
4. при преследванията срещу гражданите използваше всички възможности на властта, като:
а) екзекуции, нечовешки затворнически режим, лагери за принудителен труд, мъчения, подлагане на жестоки насилия;
Много достойно!
б) освидетелстване или настаняване в психиатрични заведения, като средство за политически репресии;
Много достойно!
в) лишаване от право на собственост;
Много достойно!
г) възпрепятстване и забрана за получаване на образование и упражняване на професия;
Много достойно!
д) възпрепятстване на свободното движение във и извън страната;
Много достойно!
е) лишаване от гражданство;
Много достойно!

Разбрахме,що е то достоен живот!Разбрахме и каква е твоята ценностна система!!
reniemilova5 написа: Законите не ми ги натяквай.Всички тези закони са написани от марионетки защитаващи чужди интереси през последни 27 години.
Всички тия аргумента за обявяването на комунистическата власт за престъпна са пълни глупости.
По-голями тъпизми не съм чела никога до сега в живота си.
Разбрахме и какво е отношението ти към законите!!
Само не видях и един факт,който да подкрепя твърдението,че "Всички тези закони са написани от марионетки защитаващи чужди интереси през последни 27 години.". Следователно твоето мнение е в графата,казах.
reniemilova5 написа:Г-н Димитров вие отново показвате слабост.Разбрахте че не можете да оборите фактите го обърнахте на обиди и грозни изказвания по мой адрес.Не се притеснявайте за мен .Аз съм в отлично здраве и скоро едва ли ще ми потрябва каквато и да е медицинска помощ.И слава Богу ,защото медицината е ужасна днес в прехвалените от вас години на демокрация.

Някога ,хората като вас са наричани предатели ,а днес просто станахте тролчета.

"О, неразумни юроде! Поради что се срамиш да се наречиш Болгарин...Или не са имали Болгаре царство и господарство Ти, Болгарино, не прелщайся, знай свой род и язик...
Паисий (1762)"

Вие се опитвате да промените историята,вие подражавате на измамници ,които 27 години ,ограбват и заличават един велик народ.Вие отричате един период от българската история в който нашите деди са сътворили едни от най необходимите услуги в 21 век.Днес може би не ,но някой ден когато съвеста ви проговори ,внимавайте да не посетите място в което пращате мен.
Към този ваш цитат,има следните въпроси:
Какво предавам/предадох аз(лично),така че да ме титулувате предател?
Можете ли да преведете факти в доказателство на това че съм наречен от вас тролче?
Можете ли да преведете факти в доказателство на това че се опитвам да променя историята?
Можете ли да преведете факти в доказателство на това че подражавам на измамници?
Кои са тези измамници?

Тази мисъл си остава неразгадана за мен(стига да не вложа вулгарен прочит в съдържанието и):
"Вие отричате един период от българската история в който нашите деди са сътворили едни от най необходимите услуги в 21 век."

Това е дискусията.Нищо повече не съм дискутирал с вас.

Разбирайки за твоята ценностна система,нямам никакво желание да дискутирам каквото и да е със същество,за което достоен живот е приравнен с издевателствата на комунистическата диктатура над народа,признато за такова със специален закон!

Ако ще ми отговаряте,бъдете така добра да е аргументирано с факти,защото в противен случай написаното няма да има абсолютно никакъв смисъл!
Само ще изтъркате ненужно клавиатурата!

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 01 юни 2017, 14:08

Отново виждам ,че показваш просташко поведение към събеседник като мен.Чети внимателно:

Първо аз не съм същество ,а съм човек ,по-точно жена :smile: Сложи си очилата и виж хубаво снимката.
Второ Аз знам ,корените си,историята си и родословното дърво ,което е пазено и допълвано стотици години .Знам ,че съм 100 %българка,произлиза от много работлива и богата фамилия.Моят пра дядо по времето на комунизма е имал толкова земи и злато ,колкото ти не си виждал и няма и да видиш през целия си живот.И да през комунизма е бил арестуван и е бит толкова жестоко ,че едва е оцелял,но земята не им дал.Чрез подли действия са му я взели и голяма част от златото е изчезнала.Няма да ти разказва цялата история .И пак продължавам да твърдя че тогава се е живяло много по-достойно от сега.
От теб чувам само обиди ,глупави изказвания и нищо друго .И понеже много си обичаш еврогейчетата и хамериканците ето ти още нещо за прочит.

"На 10 януари 1944 г. англо-американците убиват 750 софиянци"

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/article/28789

Ти си предате защото защитаваш:
Тези които разпали войни на всякъде,тези които убиват милиони хора ,предимно жени ,деца и възреастни хора.
Тези които съсипаха Сърбия,Унищожиха едни от най-великите културни наследства в Сирия,които предизвикаха Земетресение ,а след това цунами в Япония.Тези които Разпалиха война в Украйна и оставиха стотици ако не и хиляди млади жертви по улиците ,само и само да постигнат целите си.
Ти ди предател защото защитаваш хора които спонсорират и създават групи с цел взривяване и убиване на все повече християни по целия свят .

Мога да ти кажа още много ,но нито ми се занимава стеб ,нито като гледам има смисъл.Дръж си американците за полата,рано или късно всеки плаща за действията си.
Моето възпатание е сто класи над твоето и ако възпитаваш децата си като теб,сигурно доста тупаник ще изядат в близкото бъдеще.
Хубав ден !

bgotov

Мнение от bgotov » 01 юни 2017, 14:16

Марио не виждам нищо недостойно мързелите, крадците и купените агенти на чужди правителства, да получат малко репресия. Нека не забравяме, че ти и родителите ти живеехте в апартамент който закупихте на цени доста под пазарните и ако все още не живеете в него сте го продали и с парите сте взели по-нов- факт

ФАКТ - ФАКТ

Държавата ти осигури отлично образование, преди 9-ти 60% от населението на България дори не е можело да се подписва. Друг е въпроса, ако някой е бил тъп и не се е възползвал от това което са му дали.

факт - факт

канализацията, язовирите, мостове, тунели и 60'000 км пътна мрежа която сега само се кърпи също я наследи от социализма, както и всички мощности в енергетиката барабар с енергопреносната мрежа.

факт, факт, факт факт

Сега като си свободен кво ревеш и мрънкаш по форумите заминавай за люксембург, Монако, или френската ривиера, купи си къща, яхта и ламбо

факт, факт, факт

в днешно време има много по-достойни хора за разстрел нищо не казвамш за схемите с КТБ, как аз им връщам заемите, схемите с приватизациите, концесиите, обществените поръчки, а дори и брюксел са си навряли главите в задниците и не виждат къде потъват парите. Що ли? ЧЕЗ, МЕЗ, куфарчетата с парите с които се изкградиха банки, мобилни оператори. Схемата с куфарчетата се повтария и до днес, чрез КТБ, ПИБ и сибанк, заплатите се превеждат в банките, а парите се раздават на новия елит който е много по-достоен от стария

факт факт факт

мога да пиша цял ден. Научи се да различаваш законно от морално и законно от справедливо.

Убиват възрастни хора в провинцията за 20 лв. ограбват всекидневно хора в градовете, телефонни измами, а твоите достойни демократи каво правят? Пишат закони? Продават дрога на децата в училищата и дискотеките. И правителството неможе да ги намери? Ма те работят за правителството бе мойто момче, както работиш и ти за тях за смешните 300 лв. дето ти плащат да драскаш по форумите. По-достойно ли ти е?

чакай че забравих да напиша факт факт факт .........

това ли е твойта ценностна система?

bgotov

Мнение от bgotov » 01 юни 2017, 14:18

факт факт факт

днеска писах утре пак

През пролетта на 1945 год. всички състави на Народния съд в България произнесоха своите сурови, но справедливи присъди. Народният съд в България е изграден, действа и е съобразен със следната правно-политическа обстановка:

а/ Наредба-Закон за Народния съд, който е логичен резултат от задълженията на нашата държава към Великите сили-победителки.

б/ Народния съд бе одобрен и аплодиран от политици като НИКОЛА ПЕТКОВ, КИМОН ГЕОРГИЕВ, проф. ВЕНЕЛИН ГАНЕВ, проф. ПЕТКО СТАЙНОВ, ЦВЯТКО БОБОШЕВСКИ, ГРИГОР ЧЕШМЕДЖИЕВ, АНГЕЛ ДЕРЖАНСКИ и др.

в/ Народният съд в България бе изграден на същите принципи като Нюрнбергския и Токийския трибунал.

г/ Член 5 от Парижкия мирен договор задължава България да задържи и предаде на съд лицата, извършили, заповядали или съдействали за извършването на военни престъпления или против мира и човечеството.

д/ Правораздавателната дейност на Народния съд в България получи изричното потвърждение от споразумението на четирите Велики сили от 8 август 1945 год. в Лондон.

е/ Съюзната контролна комисия в София зорко следеше и наблюдаваше неговото създаване, организиране и правораздавателната му дейност.

ж/ Създаването на Народния съд в България бе потвърдено от декларацията на Общото събрание на ООН от 11.12.1946 год. и Женевската конвенция от 1949 год. за защита на жертвите от войната.

Народният съд проведе заседанията си с участието на висококвалифицирани видни юристи, изявени общественици, политици, културни деятели и пострадали от фашизма.

Народните обвинители са над 150 народни човека.

Народният съд се произнесе:
Подсъдими – 10 919
Смъртни присъди – 2618
Изпълнени – 1046
На доживотен затвор – 1226
20 години затвор – 28
15 години затвор – 946
12 години затвор – 41
10 години затвор – 627
8 години затвор – 134
7 години затвор – 134
6,5 години затвор – 1