Трейдинг в реално време

Личният трейдинг блог на Quantum
quantum
Регистриран: 06 май 2010, 23:38

Re: Трейдинг в реално време

Мнение от quantum » 13 юли 2012, 21:43

Мисля че дъното беше днес и от другата седмица ще стартира корекция в eur/usd. Тази седмица не успях да следя активно новините, за другата ще видим. Последните дни нямам активност по акаунта, но живот и здраве може другата да намеря време и да се активизирам. Реших че е излишно разточителство и рисковано да трейдвам паралелно две сметки, затова закрих реалната и оставам само с демо сметката. Ако в някои момент реша да мина на реална тогава ще прекратя демо сметката и така. Просто е голямо разконцентриране две сметки с различен риск и не бива да го правя. Ако сте забелязали риска по акаунта който съм оставил е сравнително малък, това може от време на време да се нарушава но като цяло ще си бъде така, и печалбите ще са малки, това което ще търся е високо отношение на печалбата към дроудауна и дано да го постигна.

quantum

Мнение от quantum » 16 юли 2012, 15:59

Днес отново се формира дъно, което с петъчното вече е двойно. Все още съм bulish настроен за седмицата. Щатските новини в 15:30 по слаби от очакваното бяха посрещнати с ръст на евро и йена и за мен това също е сигнал че е време долара да отслабне. След новините волатилността леко се качи, което ми позволи да направя 5-6 скалпирания, които може да проследите в дневника ми в myfxbook.

Поздрави и приятно справяне с жегите. Една препоръка не прекалявайте пред мониторите защото мозъка бувално се сварява :grin: и после не става за нищо :!:

quantum

Мнение от quantum » 20 юли 2012, 18:54

За съжаление вместо да се похваля с успешно завършена седмица, ще се похваля с нов трейдинг акаунт :grin: Предишният (демо) потръгна добре, даже вчера коментирах статистиката му.. но днес се захласнах да боря даунтренда, увеличих ливъриджа до 50:1 и въпреки ползването на близки стопове, благодарение на ината си натрупах солидна загуба, която развали статистиката.. и реших да закрия този акаунт и да започна на чисто.
Някои неща също ще променя, тъй като сметката е демо и мога да си експериментирам свободно ще направя следните промени, които ще изиграят важна роля в понататъшния ми трейдинг.
- Първо спирам с добавките към губещи позиции, това макар и работещо понякога създава скрит риск в системата.
- Второ ще използвам винаги близки стопове, които не отдалечавам впоследствие, а само евентуално приближавам към цената.
-Трето ще използвам винаги един и същи ливъридж, около 1:20. Това ще помогне за по добра оценка на системата и ще премахне риска от самодейно повишаване на ливъриджа като днешното ми.
-Четвърто вече няма да трейдвам произволно, а се ограничавам до 3 сделки на ден, може да са по-малко, но в никакъв случаи повече. Ако видите да правя повече ме скастряйте на воля :grin: Това мисля че ще бъде най-важното правило, което очаквам да подобри много качеството на входовете и да ме опази от емоционални реакции и заинатявания :!:

Тези правила на първо време може и да ме затруднят, но според мен са задължителни ако искам моят експеримент да има все пак някакъв успех. Последното, което решавам сега е да оставя публичен този акаунт каквото и да се случи и да бъде достъпен винаги за анализ, независимо на къде се движи баланса. Все пак съм се заинатил да покажа че трейдинга може да бъде печеливш и ще се опитам да направя всичко възможно за да го направя печеливш :grin: Това е за сега от мен, ако имате коментари, предложения и съвети спокойно ги споделяйте тук!

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 21 юли 2012, 00:05

quantum написа:За съжаление вместо да се похваля с успешно завършена седмица, ще се похваля с нов трейдинг акаунт :grin: Предишният (демо) потръгна добре, даже вчера коментирах статистиката му.. но днес се захласнах да боря даунтренда, увеличих ливъриджа до 50:1 и въпреки ползването на близки стопове, благодарение на ината си натрупах солидна загуба, която развали статистиката.. и реших да закрия този акаунт и да започна на чисто.
Някои неща също ще променя, тъй като сметката е демо и мога да си експериментирам свободно ще направя следните промени, които ще изиграят важна роля в понататъшния ми трейдинг.
- Първо спирам с добавките към губещи позиции, това макар и работещо понякога създава скрит риск в системата.
- Второ ще използвам винаги близки стопове, които не отдалечавам впоследствие, а само евентуално приближавам към цената.
-Трето ще използвам винаги един и същи ливъридж, около 1:20. Това ще помогне за по добра оценка на системата и ще премахне риска от самодейно повишаване на ливъриджа като днешното ми.
-Четвърто вече няма да трейдвам произволно, а се ограничавам до 3 сделки на ден, може да са по-малко, но в никакъв случаи повече. Ако видите да правя повече ме скастряйте на воля :grin: Това мисля че ще бъде най-важното правило, което очаквам да подобри много качеството на входовете и да ме опази от емоционални реакции и заинатявания :!:

Тези правила на първо време може и да ме затруднят, но според мен са задължителни ако искам моят експеримент да има все пак някакъв успех. Последното, което решавам сега е да оставя публичен този акаунт каквото и да се случи и да бъде достъпен винаги за анализ, независимо на къде се движи баланса. Все пак съм се заинатил да покажа че трейдинга може да бъде печеливш и ще се опитам да направя всичко възможно за да го направя печеливш :grin: Това е за сега от мен, ако имате коментари, предложения и съвети спокойно ги споделяйте тук!
1.Хубаво,но трудно постижимо :-? :-? :-? :-?
2.За стоповете,или хубаво или нищо,като при умрял :oops: :oops: :oops: :oops:
3.Смяната на ливариджа няма да помогне много за изграждането на стратегия :?: :?: :?: :?:
4.Бих казал три сделки на седмица,другото е ходене по тънък лед :idea: :idea: :idea: :idea:
5.Трейдинга може да е печеливш,но не на всяка цена :grin: :grin: :grin: :grin: :wink:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

quantum

Мнение от quantum » 21 юли 2012, 00:33

Хаха, мерси за веселия коментар! Особено ми хареса точка 5 :grin:
За ливъриджа, мисля че ще окаже влияние, защото когато е еднакъв и сравнително висок резултата ще си бъде директно ефект от качеството на трейдинга. При стария ми подход, калпаво трейдване можеше дълго да се скрива зад нисък ливърижд с малко умел мартингейл, докато тук това няма да е така. А за трите сделки, ами от 30 на ден няма как да мина на 3 на седмица :grin:

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 21 юли 2012, 21:25

Може ли и аз да дам един съвет.
Тоя акаунт в MyFxbook , дето го посочи, е доста "стар",
... виждам че вече си го махнал.
Вземи да му смениш началната дата, за да е ясно за какво става дума.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 21 юли 2012, 21:27

А това си е направо за една друга тема , сега ще го сложа там.
и въпреки ползването на близки стопове, благодарение на ината си натрупах солидна загуба, която развали статистиката.. и реших да закрия този акаунт и да започна на чисто.

quantum

Мнение от quantum » 23 юли 2012, 19:20

Здравейте :smile:
Така.. акаунта е сменен, чисто нов, статистиката му започва и от момента в който започвам експеримента, 20 юли 2012. Резултатите до тук:

5 сделки, 1 в петък и 4 днес. Губеща е една с ударен стоп 4.0 пипса. Останалите са на малък плюс. Тъй като броя на сделките вече ще е по-малък ще имам възможност да слагам в myfxbook коментар под всяка една от тях! Това което мога да кажа като обобщение за сега - петъчната сделка е на дъното за деня, а днешната последна е 2 мин и 5 пипса преди дъното за деня. Въпреки това този резултат не е използван целесъобразно, като в петък е можело да се приберат 30 пипса с нулев риск, а днес 12-15. Улавянето на дъната е по-скоро случайно, макар и моментите да не бяха съвсем случайно избрани за поставянето на трейдовете. Другото което се набива на очи.. :smile: е че и петте сделки са дълги. Това вече няма как да не си го призная имам по-голяма склонност към дълги в EUR/USD :grin: въпреки че късите също няма да се пропускат, но като че ли ми е по-комфортно с дългите. Причината е следната - по лесно се влиза в дълги след силен спад в двойката и чисто статистически може да се ловят дъната по-добре, докато за къси е най-добре да се влиза при вече започнало движение, а тук статистиката не е в моя полза, защото често тези движения връщат и удрят стоповете.

quantum

Мнение от quantum » 23 юли 2012, 19:24

На всеки трейд ще посочвам и приблизителния дроудаун докато позицията е била отворена, което липсва като статистика в myfxbook. Там обаче могат да се видят продължителностите на скалповете - за сега средното време е малко под минута.

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 24 юли 2012, 23:46

quantum написа:Хаха, мерси за веселия коментар! Особено ми хареса точка 5 :grin:
За ливъриджа, мисля че ще окаже влияние, защото когато е еднакъв и сравнително висок резултата ще си бъде директно ефект от качеството на трейдинга. При стария ми подход, калпаво трейдване можеше дълго да се скрива зад нисък ливърижд с малко умел мартингейл, докато тук това няма да е така. А за трите сделки, ами от 30 на ден няма как да мина на 3 на седмица :grin:
30 сделки на ден по 2 пипса са 60 пипса дадени на брокера,а дали пазара ще направи толкова в даденият период от време,кой да ти каже :-? :-? :-? :-? :oops: :oops:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 25 юли 2012, 09:57

bokogega написа: 30 сделки на ден по 2 пипса са 60 пипса дадени на брокера,а дали пазара ще направи толкова в даденият период от време,кой да ти каже :-? :-? :-? :-? :oops: :oops:
Най-напред 30 сделки не можеш да ги реализираш. А дори и да ги направиш, 2/3 ще са губещи. Това е някаква недомислица! 8-)

Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Мнение от DIDO » 25 юли 2012, 10:01

Georgi написа:
bokogega написа:30 сделки на ден по 2 пипса са 60 пипса дадени на брокера,а дали пазара ще направи толкова в даденият период от време,кой да ти каже :-? :-? :-? :-? :oops: :oops:

Най-напред 30 сделки не можеш да ги реализираш. А дори и да ги направиш, 2/3 ще са губещи. Това е някаква недомислица! 8-)

има и случа?ности - чат пат :
http://www.myfxbook.com/members/dogdanp ... emo/349729

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 25 юли 2012, 10:55

DIDO написа:
има и случа?ности - чат пат :
http://www.myfxbook.com/members/dogdanp ... emo/349729

Случайностите са изключения! Не може да се разчита на тях! 8-)

quantum

Мнение от quantum » 27 юли 2012, 22:54

bokogega написа:
quantum написа:А за трите сделки, ами от 30 на ден няма как да мина на 3 на седмица :grin:
Най-напред 30 сделки не можеш да ги реализираш. 30 сделки на ден по 2 пипса са 60 пипса дадени на брокера,а дали пазара ще направи толкова в даденият период от време,кой да ти каже :-? :-? :-? :-? :oops: :oops:
Така тази седмица се поолях малко :grin: , но въпреки това положението е под контрол :grin: и приключвам успешно на положителна територия. Що се отнася до тридесетте сделки, на 24ти, си позволих да прекаля с трейдването и направих 34 сделки, от които при ливъридж 1:20 генерирах загуба от 3.67%, въпреки доста калпавия подход, както се вижда положението не беше чак толкова трагично. Реално платения спред на 34те сделки е 40 пипса, а не 60-70 (все пак при оандата е 1-1.2 нормално), а отношението печеливши губещи е около 50 на 50%. Видно е че съм загубил 22 пипса, тоест по малко от платения спред. Мога ако реша да направя и 300 сделки пак със същата успеваемост на ден, въпроса е че така ловя далеч не най добрите входове и от това се губи..
затова от другата седмица отново се връщам към правилата 3 скалпа на ден. Ще се опитвам колкото и да е трудно да вдигна лимита за профита до към 5-10 пипса без да увеличавам стопа от около 4-5 пипса, но това за сега само в сферата на пожеланията, пък ще видим :grin:

Приятен уикенд от мен!

Отговори

Върни се в “Quantum Trading”