Robin Hood - LIVE: Най-добрият БГ провайдър в Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
150 получени
250 дадени
Контакти:

Robin Hood - LIVE: Най-добрият БГ провайдър в Zulutrade

Мнение от S.Zhelev » 21 апр 2011, 11:55

Robin Hood е от сравнително скоро в Zulutrade, но има наистина впечатляващи резултати.

Има 103 последователя и управлява над $193 000.

В темата 30 ПИПСА НА ДЕН? с Alphaomega доста поспорихме, като той твърдеше, че познава човек, който прави средно по 30 пипса на ден, но въпреки това не управлява 7 цифрена сума. В момента Robih Hood прави средно по 18 пипса на ден и по скромното ми мнение ако продължава така събирането на $1 000 000 капитал в Zulutrade е въпрос на най-много 3 месеца. Да не говорим, че ако имаш система като неговата, най-вероятно излъчваш сигнали и в други подобни платформи, като Tradency например.

Drawdown
Max DD на системата е 370 пипса. В класацията на Zulutrade излиза 426 пипса, може би го смятат от баланса, докато аз предпочитам да го смятам по equity. Показателят е добър. Мисля, че спокойно можем да следваме системата с 3-4к лот на всеки $1000 в сметката.

Печалба
Печалбата на Robin Hood към момента е 1 811 пипса.
При търговия с 4к лот, печалбата на системата в долари би била приблизително $724. Това са 72% печалба върху първоначално инвестираните $1000 за 5-те месеца откакто върви системата.

Съотношението между реализираната печалба и регистрирания DD е 4.9:1 - една доста добра стойност на този на този показател.

Средната печалба
Средната печалба от сделка е 11 пипса. Този показател е изключително важен, тъй като от него и от средния слипидж зависи дали действително е възможно да реализираме печалба, следвайки тази система. Всичко над 10 пипса е изключително добро постижение.

Слипидж
Към момента най-добре представящите се от към слипидж брокери с този провайдър са GoForex (1.05 пипса),FXCM UK (1.89 пипса) и AAAfx (1.94 пипса)

Слипиджът е с една идея по-висок отколкото би ми се искало, но това не е никакъв проблем поради високата средна печалба на сделка

Продължителност на теста
Системата работи в Zulutrade 20 седмици. Системата е на печалба всеки един календарен месец от декември 2010, като реализираната печалба варира между 243 и 493 пипса. Периодът според мен е достатъчно дълъг, а провайдърът показва доста стабилни резултати.

Брой сделки
За 31 седмици имаме 160 сделки, от които 132 (82%) са печеливши. 160 сделки са достатъчни, за да се доверя на статистиката за системата, а 82% печеливши сделки при търговия със стопове си е сериозно постижение.

Едновременно открити позиции - 7. Всичко под 10 за мен е добро, а по 5 - отлично.

Заключение
Какво да кажа... Системата заслужава да е в Топ 10 без всякакво съмнение. Чакам да видя някакъв дроудан и я добавям в портфолиото. Само една малка резерва имам и това е брокерът. Като цяло предпочитам провайдъри, които трейдват при AAAfx.

Пълната статистика на системата на Robin Hood тук

Robin Hood, keep the good work up!

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Re: Robin Hood - LIVE: Най-добрият БГ провайдър в Zulutrade

Мнение от S.Zhelev » 21 апр 2011, 12:08

Да добавя картинка с equity на Robin Hood за украшение на темата:
Прикачени файлове
robih-hood-zulutrade.PNG
robih-hood-zulutrade.PNG (19.31 KБ) Видяна 6585 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 22 апр 2011, 11:48

S.Zhelev написа:Robin Hood е от сравнително скоро в Zulutrade, но има наистина впечатляващи резултати.

Има 103 последователя и управлява над $193 000.
Вече са $296 000 :smile:

Vespasianus
Регистриран: 13 апр 2011, 20:07

Мнение от Vespasianus » 24 апр 2011, 13:54

http://forexbroker.zulutrade.com/TradeH ... ?pid=25019
Желев, какво мислиш за този ?

Vespasianus
Регистриран: 13 апр 2011, 20:07

Мнение от Vespasianus » 24 апр 2011, 19:40

И Христос возкресе , живи и здрави на всички! :)

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 апр 2011, 12:40

Vespasianus написа:http://forexbroker.zulutrade.com/TradeH ... ?pid=25019
Желев, какво мислиш за този ?
Гридър, не ме кефи. Но ще направя една тема и за него.

Междувременно Робин Худ вече го следват $360 000 - двойно повече отколкото преди 1 седмица.

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 май 2011, 15:46

Над $2.3 милиона следват Robin Hood.
12 пъти ръст на капитала за 10 дни, изминали от първия ми пост по темата.

:hi:

ptj
Регистриран: 06 мар 2011, 09:30

Мнение от ptj » 02 май 2011, 17:58

S.Zhelev написа:Над $2.3 милиона следват Robin Hood.
12 пъти ръст на капитала за 10 дни, изминали от първия ми пост по темата.

:hi:
Желев, ако последното е вярно (12 пъти за 10 дни) би трябвало да ви светне нещо повече от червена лампичка. Подобен резултат се постига единствено при игра ВАБАНК, а такива майстори пазара най-много до 15-30 дни ги довежда до фалит. Тези, които са от фрее-зоната би трябвало да помнят как на едно състезание с реални мини-акаунти Прото от 50USD за 3 дни направи 800, но на 4-тия фалира.

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 02 май 2011, 18:02

ptj написа: Желев, ако последното е вярно (12 пъти за 10 дни) би трябвало да ви светне нещо повече от червена лампичка. Подобен резултат се постига единствено при игра ВАБАНК, а такива майстори пазара най-много до 15-30 дни ги довежда до фалит.
:grin:
Ти наистина си голяма скица, 12 кратно е увеличението на сумарния капитал на следващите го.

ptj
Регистриран: 06 мар 2011, 09:30

Мнение от ptj » 02 май 2011, 18:13

Опс, грешката е моя. Все пак е добре да знаете и за възможността, която споменах. :oops:

П.П. След тия проценти сериозно се замислям дали да не стана "Робин Xуд (с чорапогащи)- 2". :grin:

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 02 май 2011, 18:55

ptj написа:П.П. След тия проценти сериозно се замислям дали да не стана "Робин Xуд (с чорапогащи)- 2". :grin:
Хич не му мисли, направо почвай. Връзваш си акаунта към зулуто и след няколко месеца и няколко хиляди пипа ще имаш и ти твоите 2 млн. Ако случайно нямаш акаунт, това е удобна причина да си създадеш. :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 май 2011, 13:35

След вчерашните почти 60 пипса, днес Robin Hood добави още 16 пипса към актива си.

Управляваният от него капитал достгна $2.8 милиона и надмина този на другият успешен български system developer - FxCombo , когото в момента следват $2.6 млн.

quantum
Регистриран: 06 май 2010, 23:38

Мнение от quantum » 05 май 2011, 21:50

Нещо не му се е отразило добре на Робин Худ, днешната волатилност :grin: От 1874 е паднал на 1031 пипса, което още веднъж доказва че и най-добрите не са застраховани от грешки (или случайни събития от опашката на разпределението). Не мога да разбера само какво показва този показател дроудаун, който в момента при него е 24%, след като акаунта се е стопил с над 45%?

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 май 2011, 00:15

Печалбата на Робин Худ през деня беще достигнала почти 2000 пипса, сега е 1500, а не 1031.

При тези числа дроудауна е около 25%. При това този "дроудаун" е дроудаун сметнат от печалбата, не от акаунта, както обикновено се смята. Вече написах в другата тема - днес беше най-волатилния ден за последните 2 години и при тези обстоятелства Робин Худ се справи повече от добре.

Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Мнение от anonimen komardjia » 06 май 2011, 10:16

Добро утро!

Желев като гледам системата има порок.
Виждам го в графата high/low.
Пример: http://forexbroker.zulutrade.com/TradeH ... ?pid=34002
.... и това не е само на тази страница.

Сега то може на мен да ми се вижда странно да държиш 80-100 пипа на минус, а това да е просто част от системата на човека.
Понеже незнам как става вързване/развързване към провайдър, пусни ако не те затруднява десетина шота от метатрейдъра на М5илиМ10 да видим каква му е идеята.
Да държиш 80-100 минус и да затваряш на +20-30 пипса математически не ми се вързва за успешна стратегия. Другото стоп над 40-50 пипа за мен показва импулсивност, т.е. дръпнало по силно в една посока изтървал момента съответно евтиния стоп, но през главата му минало мисълта, че може да изтърве нещо "голямо" и натиснал бутона или може лицето да изповядва идеята: колкото по-далеко е стопа, толкова по-надежден е ... знам ли.

Мисля, че правя грешка да коментирам сделките на спекуланта без да съм ги видял на чертежа как изглеждат, за което моля да ме извините.

----------------------------------
Честит празник на всички именници, живи и здрави!!!
и днес се очертава да ми тежък деня . :grin:
наздраве на всички :drinks: :smile: и само крехки мръвки :grin:
------------
пп ей спомняте ли си минали Гергьовден :-? :shock: :grin:

Желев
мисля си следното.
Хубаво е последователя да подбира провайдъри търгуващи като него, за да е ясно кога е изпращял тотално и трябва да го разкачи. Иначе на последователя не му остава друго освен да чака мистичната система :shock: на сигналчика отново да влезе на зелено, молейки се статистически да се повторят предходните му резултати.

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 06 май 2011, 11:29

Макар че в описанието пише "We are using MM, but this do not mean Martingale - only smooth lot-size change." се вижда, че вчера по време на големия спад е използвал 3 добавки към губещата си позиция.

Изглежда въпреки коравия закон "не добавяйте към губеща позиция" - това действие се прави редовно, и то не само от новобранците. Аз също съм виновен за това и преди и вчера, но и от една страна така изглеждат логично нещата, защото (обикновено) никой не очаква цената да прави опити за рекорди когато се е настроил на по-спокойна вълна. То не че такова движение беше неочаквано по принцип... но поне не с тази скорост, а и няма да се учудя ако и днес направи горе-долу същото постижение в същата посока. Сякаш сам George Soros е седнал зад компютъра (Честит му имен ден и да почерпи с печалбата!)

Има едно мнение в коментарите за Robin Hood - че е трейдър, не EA... някой мисли ли това да е така? Определено е успешен като провайдър и се справя с тежките моменти, но дали някой толкова успешен експерт би имал в настройките си да прави добавки на сляпо на няколко пъти през 30-40 пипса... :-?

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 май 2011, 11:33

:drinks: Честит празник на всички именници, живи и здрави!!!
anonimen komardjia написа:Сега то може на мен да ми се вижда странно да държиш 80-100 пипа на минус, а това да е просто част от системата на човека.
....
Да държиш 80-100 минус и да затваряш на +20-30 пипса математически не ми се вързва за успешна стратегия.
Защо?

R/R според мен не е сред критериите, които могат да ни помогнат да оценим една стратегия.

Нека да вземем хипотетична стратегия, която печели по 30 пипса в 90% от сделките и губи по 100 пипса в 10% от сделките. За мен е идеална, на теб какво не ти харесва?
anonimen komardjia написа:Понеже незнам как става вързване/развързване към провайдър, пусни ако не те затруднява десетина шота от метатрейдъра на М5илиМ10 да видим каква му е идеята.
Това си е доста работа, ако остане повече време, може да го направя.
anonimen komardjia написа:Желев, мисля си следното.
Хубаво е последователя да подбира провайдъри търгуващи като него, за да е ясно кога е изпращял тотално и трябва да го разкачи
Може да не е точно като него, но във всички случаи трябва да разгледа сделките и да има представа как точно търгува провайдъра.

Robin Hood примерно редовно добавя към губеща позиция, в което за според мен няма нищо лошо, ако се прави в границите на определена система. Това си го знаех преди да започна да го следвам и не виждам проблем.

Много показателна е реакцията на неговите последователи. Няма нито отрицателни коментари, нито отлив на капитал. Ако си спомняте, при PipMyTrade ситуацията беше съвсем различна.

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 06 май 2011, 11:53

http://codebase.mql4.com/ru/1323
Туй чертае или трие сделките от History-то върху графиката, също като на тестера. В случай че потрябва :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 май 2011, 11:56

JDeel написа:http://codebase.mql4.com/ru/1323
Туй чертае или трие сделките от History-то върху графиката, също като на тестера. В случай че потрябва :smile:
Това не го знаех. Благодаря!

Ще направя една отделна темичка, да бъде лесно откриваемо в бъдеще.

fromm
Регистриран: 31 окт 2010, 13:30

Мнение от fromm » 06 май 2011, 17:01

Мисля че "горския" повтаря вчерашните изпълнения.Ако не избяга навреме ,има вероятност да контри до довечера.

Отговори

Върни се в “ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ”