Big Ben forex signals @ Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
23 получени
109 дадени
Контакти:

Big Ben forex signals @ Zulutrade

Мнение от S.Zhelev » 17 апр 2011, 13:12

Наред с някои безумни системи като SuccesSystem в челната десятка на Zulutrade класацията има и някои системи, които се представят доста добре.

Една от тях е Big Ben, която в момента заема 4-то място.

Има 1603 последователя и управлява над $7.4 млн.

Drawdown
Max DD на системата е 280 пипса, а не 40 както излиза в класацията на Zulutrade. Въпреки това показателят е добър. Мисля, че спокойно можем да следваме системата с 5к лот на всеки $1000 в сметката.

Печалба
Печалбата на Big Ben към момента е 848 пипса.
При търговия с 5к лот, печалбата на системата в долари би била приблизително $424. Това са 42% печалба върху първоначално инвестираните $1000 за 7-те месеца откакто върви системата.

Съотношението между реализираната печалба и регистрирания DD е 3:1 - една малко ниска стойност на този на този показател.

Средната печалба
Средната печалба от сделка е 8 пипса. Този показател е изключително важен, тъй като от него и от средния слипидж зависи дали действително е възможно да реализираме печалба, следвайки тази система. В случая 8 пипса са достатъчни ако изберем подходящ брокер.

Слипидж

Ето какво е написал вчера на стената си Big Ben:
Today I wrote a mail to Zulu support, regarding the slippage and to recommend me from witch broker is the best to send out my signals to avoid such big slippage
Не е трудно да позная какво ще му отговорят от Zulutrade - ела в AAAfx, интеграцията е по-добра и слипиджът ще е по-малък. Аз бих следвал този провайдър по-спокойно ако се премести при AAAfx.

Към момента най-добре представящите се от към слипидж брокери с този провайдър са FxOpen (1.2 пипса), AAAfx (1.32 пипса) и Dukascopy (1.39 пипса). Бат Седефчо, забележки имаш ли :wink:

Продължителност на теста
Системата работи в Zulutrade 31 седмици. Системата е на печалба всеки един календарен месец от септември 2010 с изключение на Декември 2010, който завършва с 34 пипса загуба. Периодът според мен е достатъчно дълъг.

Брой сделки
За 31 седмици имаме 108 сделки, от които 67 (62%) са печеливши. Щеше да е по добре сделките да са мааалко повече, но също 108 сделки са ок.

Много добро впечатление обаче прави малкия брой едновременно открити позиции - едва 2. Т.е Big Ben не добавя към позициите си, нито пък разбива позициите си на части с цел постигането на много пипсове. Така че можем да бъдем малко по-агресивни при определяне на резмера на лота.

Заключение
Мисля това да е една от системите, които ще следвам от другата седмица, макар относително малкият брой сделки. Дано се премести при AAAfx, за да намалее риска от пропуснати сделки.
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Re: Big Ben forex signals @ Zulutrade

Мнение от S.Zhelev » 18 апр 2011, 22:45

S.Zhelev написа: Слипидж

Ето какво е написал вчера на стената си [urlhttp://forexprobg.zulutrade.com/TradeHistoryIndividual.aspx?pid=24802]Big Ben[/url]:
Today I wrote a mail to Zulu support, regarding the slippage and to recommend me from witch broker is the best to send out my signals to avoid such big slippage
Не е трудно да позная какво ще му отговорят от Zulutrade - ела в AAAfx, интеграцията е по-добра и слипиджът ще е по-малък. Аз бих следвал този провайдър по-спокойно ако се премести при AAAfx.
Познах :smile:

Big Ben вече е при AAAfx.

Парите ми вече са по сметката при AAA и съм се закачил за 3 провайдъра.
Модератор

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 18 апр 2011, 23:00

S.Zhelev написа:
S.Zhelev написа: Слипидж

Ето какво е написал вчера на стената си [urlhttp://forexprobg.zulutrade.com/TradeHistoryIndividual.aspx?pid=24802]Big Ben[/url]:
Познах :smile:

Big Ben вече е при AAAfx.

Парите ми вече са по сметката при AAA и съм се закачил за 3 провайдъра.
Желев,привет,каква е сметката,ако нямаш нищо против разбира се да споделиш.Питам щото ще следваш някакви чужди сигнали,и какви пари си склонен да рискуваш,това имам предвид.Не съм данъчен,а бих искал :grin: :grin: :grin: :wink:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 апр 2011, 23:05

bokogega написа:Желев,привет,каква е сметката,ако нямаш нищо против разбира се да споделиш.Питам щото ще следваш някакви чужди сигнали,и какви пари си склонен да рискуваш,това имам предвид.Не съм данъчен,а бих искал :grin: :grin: :grin: :wink:
Привет, Бокогега,

$2017 точно :)
Модератор

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28

Мнение от bokogega » 18 апр 2011, 23:16

S.Zhelev написа:
bokogega написа:Желев,привет,каква е сметката,ако нямаш нищо против разбира се да споделиш.Питам щото ще следваш някакви чужди сигнали,и какви пари си склонен да рискуваш,това имам предвид.Не съм данъчен,а бих искал :grin: :grin: :grin: :wink:
Привет, Бокогега,

$2017 точно :)
Благодаря,пожелавам ти успех,ще следя с интерес ставащото :smile:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 апр 2011, 23:40

bokogega написа:Благодаря,пожелавам ти успех,ще следя с интерес ставащото :smile:
Благодаря :smile:
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 апр 2011, 18:13

Направих нова тема "Zulutrade - Обща дискусия" и преместих там постовете, които касаят Zulutrade като цяло. Нека тук да дискутираме Big Ben
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 май 2011, 14:50

Днес Big Ben сдаде трети 40 пипсов стоп и задълбочи загубата.

На всичкото отгоре AAAfx ме слипнаха още 20 пипса, та днешната загуба от този провайдър достигна 60 пипса. Жалко, че вчера не му намалих лота повече.
Модератор

tahatyc
Регистриран: 14 яну 2011, 21:54

Мнение от tahatyc » 29 юни 2011, 12:43

Олееее беше стигнал 7 милиона капитал, сега го тварям и гледам по-малко от два милиона :-?

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 юни 2011, 13:31

Мдааа, Big Ben зацикли на едно място и са се манали 2-3 големи сметки.
Модератор

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
1 получени

Мнение от druster » 20 сеп 2011, 12:45

Има и български достачвици на Forex signals обаче са пълна скръб да не казвам че са кръгла нула.Аз без тях правях по 35-45 pips на ден а с тях -80 pips :(

:(
S.Zhelev написа:Мдааа, Big Ben зацикли на едно място и са се манали 2-3 големи сметки.
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
GMichov
Регистриран: 21 сеп 2011, 14:28

Мнение от GMichov » 21 сеп 2011, 14:36

Привет, и аз използвам zulutrade... чета че изпозвате биг бен, лично не съм го пробвал, но както го гледам нещо напоследък резултатите не са му много добри, даже е на загуба 190 пипс миналия месец. Извинявам се за предишното ми съобщение, обърках тредовете..

Потребителски аватар
S.Zhelev
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 сеп 2011, 15:39

Здравей Мичов,

Наистина в последно време BIG BEN не се представя никак добре. 190 пипса загуба за 1 месец не са никак много, но и печалбите му не са големи.
Модератор

Потребителски аватар
GMichov

Мнение от GMichov » 21 сеп 2011, 15:46

Да така си е. Виж му статуса в зулуто..септември едвам го гледам да закърпи положението....

alex111
Регистриран: 29 яну 2014, 12:36

Мнение от alex111 » 29 яну 2014, 12:46

не са му много добри, даже е на загуба 190 пипс миналия месец. Извинявам се за предишното ми съобщение, обърках тредовете..........
Mani

Потребителски аватар
GMichov

Мнение от GMichov » 06 фев 2014, 15:28

Ами говорим за доста отдавна даже се радвам, че още е жив провайдера. :grin:
за да си намериш печеливши, използвай ранкинга.

Отговори

Върни се в “ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ”